Avengers: Age of Ultron

• USA Avengers: Age of Ultron (více)
USA, 2015, 141 min

Pokus miliardáře Tonyho Starka oživit program na udržení celosvětového míru skončí nezdarem a největší hrdinové světa, včetně Iron Mana, Kapitána Ameriky, Thora, Neuvěřitelného Hulka, Black Widow a Hawkeye musí čelit děsivému nebezpečí. V sázce je osud celé planety. Povstane zlovolný Ultron a jenom Avengers mu mohou zabránit v uskutečnění ďábelských plánů. Nová křehká spojenectví a nečekané zvraty jsou zárukou vzrušujícího a jedinečného akčního dobrodružství globálních rozměrů. (Falcon)

KennyJ

Nějak si neumím představit kolik času bylo stráveno za kamerou a kolik za počítačem. Musím říct, kromě prvních scén kde film působil spíš jako počítačové hra s dobrou grafikou, ale lehce opožděným obrazem. Tak zbytek filmu byl po této stránce skvělí. Děj filmu, mno co čekal od zfilmovaného komiksu superhrdinů. Spoustu gigantických problému světové úrovně… Pokud jde o mě tak film úkol splnil, možná spíš až trochu přehnal. Další věc je scénář jako takový. Film je plný vtipných scén a hlášek, které jsou celkem povedené, ale celkově je děj je jak jsem již napsal až trochu přehnaný (těch gigantických problému je až moc najednou). Jelikož v kině nestíhám číst titulky tak jsme byli na dabingu a musím říct, že to byla chyba. Iron man a Nicka Furyho (možná ještě někoho) dabuje někdo jiný. Takže doporučuji zajít na originál. ()

bonovox

Dávam opäť za 5, tak ako pri jednotke, a to hlavne preto, že Whedon ustál pokračovanie so cťou a priniesol do filmu o super hrdinoch nové a hlavne svieže prvky (hlavne záchrana civilistov v závere je oproti jednotke veľkým osviežením). Poteší vývoj postáv (zápletka Hulka s Blak Widow, že by v pokračovaní Hulka?) a taktiež perfektné akčné scény (hlavne tá z Ázie je predčasným vrcholom filmu). Samozrejme, bez znalostí predchádzajúcich filmov budete mať zo všetkého guláš, ale ak sa orientujete budete jednoznačne spokojní. Nemeškajte a choďte do kina... ()

Dusty

Čekal jsem více, dostal jsem méně. nejvíce mě sklamal hlavní záporák, v trailerech z něho šel strach, ve filmu pak vůbec. Originální oproti jedničce to taky moc nebylo. Ale zase se mi líbyla podtitulková scéna, hláškující Avengeři ale co ještě více, líbila se Elizabeth Olsen :) 4* ()

Tomko87

Páčilo sa mi to zhruba rovnako ako jednotka. Niekedy viac ,niekedy menej. Ostali tie týmové podpichovania, čo je za mňa jedine plus.. Hlavne u Starka a Capa. Mocný záporák sa podaril. Ultron v (hlasovom) podaní pôsobí správne megalomansky a hrozivo zároveň. Akčné scény ako vždy na vysokej úrovni, i keď na konci mohli ubrať. Trochu skeptický som bol voči dvojičkám Maximoffových. Napočudovanie nesklamali. Dvojica Johnson/Olsen-ová zvládli svoje role viac než dobre. Omnoho lepšie než v Godzille. Proste nerobia hanbu predlohe. ()

pds

Dlhééééé, dlhéééé a ešte raz dlhéééé. Málo hlášok RDJ. Ale inak celkom pozerateľný film. 65% ()

Oggy007

Nevim jak ostatni tady, ale ja se bavil. Hlasky lepsi jak v prvnim dile, ktery uprimne za moc nestal a s tim jsem sel taky do kina. A byl jsem celkem mile prekvapen. Efekty super a ve 3D jeste lepsi, jen toho 3D mohlo byt vic. ()

MiniRecenze

Jsou tu zas!Už od prvních chvil,kdy sedíte v kině a ládujete se popcornem,jste zaražení do sedadel.Snímek na nic nečeká a nasazuje laťku vysoko hned ze startu.A vy tak budete zírat na báječné efekty,kterými se zde nešetří...vlastně efekty jsou velkým tahounem tohoto snímku,dokonce si doufám říct,že největším.Postavy jsou taky fajn,které nešetří vtipnými frázemi.Ale příběhová linka je skoro to samé jako v předcházejícím díle a nepomáhají tomu ani dvě nové postavy.Nejedná se o snímek roku,ale budete valit bulvy na tu zdařilou epickou efektivní práci.Za me : SPLNĚNO!!! ()

Charlie.Harper

Áno nabušená akcia sa filmu nedá uprieť, ale čo originalita? Zatiaľ čo Avengers 1 boli prvý svojho druhu (myslím tým takéto veľkolepé spojenie viacerých hrdinov dokopy) tak Avengers 2 už neboli ničím. Aspoň mne to tak pripadalo. Nechápte ma zle film bol dobrý, ale to je aj jeho problém, že bol len dobrý. Celkom som prekvapený, že sme sa v druhých Avengeroch nestretli s Marveláckym “died but not really“ (zomrel, ale nie naozaj). Ako ste si už mohli všimnúť Marvel veľmi rád necháva divákov myslieť si, že ich dobrosrdečný charakter zomrel a ku koncu tomu tak neni. Bolo to tak v Thorovi 1 aj 2 Capt. Amerika aj Avengers 1 a mnoho iných. Vyslovene to neznášam, ale tak už je to raz ich štýl. Ako celok Avengers 2 pôsobili zaujímavým dojmom boli vtipný a to teraz nemyslím ironicky. Páči sa mi ako Marvel vie niekedy zakomponovať do takýchto serióznych veci ten správny humor len ho treba používať s rozumom. Preto je môjmu srdcu bližší DC pretože vie takúto tematiku pojať viacej realistickejšie a vážnejšie. Čo sa tyká Ultrona na ktorého som sa veľmi tesil lebo je v komixovej predlohe opísaný ako skutočný super-villain bol som nemilo prekvapený jeho celkovým počínaním. 1. Niekedy sa choval až moc ako človek na to, že mal byt dokonalá umelá inteligencia sa nechal unášať až moc svojimi emóciami. 2. A čo horšie bol velice neškodný a slabučký keby naňho hocikedy vyletel Hulk tak by dopadol podobne ako Loki v prvom diely akurát teraz by Hulk zahlásil “puny terminator“. Síce nie som taký fanatik, že keď niečo neni vo filme tak ako býva v komiksoch tak sa pohoršujem to nie lebo sám nie som až taký veľký komixový znalec, ale podľa komixového popisu je Ultron vytvorený z Adamantia a to už by zmenilo veľa veci. Tu sa nám prezentuje vo forme nejakého kovu sem tam si vymení názor s kapitánom alebo iron-manom a ku koncu to dopadne tak ako som si myslel Hulk si poňho príde. Takže ten potenciál čo tam Marvel mal do toho Ultrona nejako nevložil a namiesto toho tam nahádzali ešte viacej podivných charakterov aby z toho bol ešte väčší guľáš. Jediná vec čo ma skutočne potešila bolo posledných pár sekúnd filmu. Ako som tak sedel v kine a už nám to skončilo tak som ostal sedieť lebo viem čo sa odohráva po záverečných titulkách a zrejme sa somnov v kine nachádzalo veľa ďalších znalcov lebo polka ľudí ešte ostala sedieť a dobre urobili. Bol nám poskytnutý zaujímavý záber na Thanosa ktorý by mal byť tá najväčšia hrozba pre Avengerov a dúfam, že keď dôjde ku stretu s Thanosom tak z toho bude taká lomenica, že polka Avengerov budú ľutovať, že sa narodili. Vôbec by ma neprekvapilo keby sa k ním ešte pridajú aj Guardians of the Galaxy nech má Thanos čo likvidovať. Napriek tomu, že sa mi Avengers 1 páčili viacej ako 2 tak sa veľmi teším na trojku. ()

blade23mc

Marvelkovka jak má být, spousta známých i nově rozjíždějících se postav, takže paráda pro moje oči. Spousta efektu, nějaký ten humor, trocha romantiky a nějaké to překvapení nechybí a je na místě. Zaporňák ve filmu není zas kdoví jaký tvrďák, možná mohl být Ultron stvořen trochu krutější, ale co už. Boje je tam dost a dost a sem tam je to trochu nepřehledné, především až možná trošku přeplácaná poslední bojová scéna. Určitě to nebylo tak dechberoucí jako první díl, ale pro komiksové nadšence jasná volba! 75% ()

Scaevola

Absolutní zážitek jako při prvním shlédnutí předchozího dílu se neopakoval. Akce je sice dost a ve většině případů je nesmírně pohledná a i nějaké ty vtipy se objevují, byť snímek celkově potemněl a zdánlivě se zamyslel... ale to je patrně ten největší problém. Všichni tak nějak tiše uznáváme, že Avengers jsou jednoduše přestřelení i v rámci komiksového universa, tak hloupí, až jsou pohlední a zábavní. Jenže když tuhle jednoduchou a nesmírně funkční koncepci zahltíte osobními démony, milostnou zápletkou, záporným hrdinou, který jím vlastně není (a Stark už vůbec ne) a zástupem dalších postaviček, které se líhnou jaksi odnikud a jen pro jediný moment (Vision?!), pak vám zbude jen otázka, jak že to J. Whedon vlastně všechno ukočíroval alespoň do promítaného tvaru. Mám trochu pocit, že původní koncept iniciativy Avengers se prostě (a nutně) vyčerpal a nyní doufám, že produkce využije všechny naznačené možnosti MCU, skrze které další pokračování dodá snímku nový směr a náladu, když už se zpoza opony směje Thanos a jemu podobné mimozemské nápady. (a na závěr spoiler) Mimochodem - konec (?) Hydry byl výsměch, tak si tím nenechte zkazit náladu. ()

Cazzysvjet odpad!

Tak tohle je obrovské zklamání ovšem...... Celý asi deseti hodinový kýbl nudy nebo nevim , který nemá hlavu ani patu a tak strašně nezajímavý a neoriginální nepříběh a nové postavy , že jsem si chtěl prostřelit palici už v první půlce. Jelikož jsem nechal pulsní rifli doma, tak jsem se zkusil alespoň udusit změtí pop-cornu a M&Mns a utopit v Cole. Opravdu na tom snímku není zajímavé vůbec nic. Nemá to příběh , vtip ani šťávu, za to to má neoriginální emzáky a záporáka a celkově je to prostě strašná nuda!!!! Nedoporučuju ani k žehlení!!! ()

R.R.R.Remeck

Za seba môžem povedať, len toľko že viac sa do toho filmu ani nemohlo zmestiť. Perfektný film s vyváženou akciou a emóciou. Ultron ako záporná postava ešte lepšia ako Loki v jednotke. ()

pursuer

Příjemná adrenalinová pitomost. Výbuchy od první minuty, ILM válí, pásmo basů dává počoudit reprákům a rty Scarlett, no... Croftovsky nabírají na objemu - s každým filmem i během něj. Bavil jsem se. O to šlo. A možná se za tři roky budu bavit zase. Při takových filmech se skvěle trénuje schopnost vypínat mozek. V budoucnosti se to bude hodit víc a víc. ()

Nicole32

Podľa trailerov som čakala nejakú temnejšiu verziu Avengerov, ale nič také sa nekonalo. Práve naopak. Je to uvoľnenejšie ako jednotka, akcia trošku nudnejšia a vtipov je menej. Predsa len, ten efekt niečoho nového a nepoznaného tu už nie je. Stále to však diváka baví a nechce sa mi veriť, že to malo niečo vyše dvoch hodín lebo film utiekol veľmi rýchlo. Potešil ma fakt, že Hawkeye dostal viac priestoru na plátne a jeho dejová linka ma šokovala. Nelogické mi prišlo rozhodnutie Hulka na konci a veľmi milo ma prekvapili dvojičky, z ktorých som pred filmom nemala najlepšie pocity. Naopak, veľmi ma sklamal Ultron. Mal to byť zabijacký záporák, ktorý Avengerom pekne zavarí, ale nič také sa neudialo. Navyše logických dier má toto pokračovanie dosť veľa a niektoré scény pôsobia samoúčelne. Teším sa na infinity war, ale veľmi by som ocenila ak by priniesla nejaký nový pohľad na Avengerov lebo rovnaké spracovanie ako mali predošlé dva diely by ma už asi nebavilo. ()

Desátému Rychle a zběsile ujel rozpočet

Desátému Rychle a zběsile ujel rozpočet

18.11.2022

Joss Whedon se vrací do televize

Joss Whedon se vrací do televize

15.07.2018

Režisér prvních dvou Avengers Joss Whedon se mezi geeky poprvé proslavil díky seriálu Buffy, přemožitelka upírů. Od té doby měla jeho kariéra jenom vzestupnou tendenci, jenže pak přišlo zklamání řady… (více)

Toby Kebell půjde po krku Vinu Dieselovi

Toby Kebell půjde po krku Vinu Dieselovi

28.06.2018

Akční komiks Bloodshot s Vinem Dieselem (Rychle a zběsile) v hlavní roli se pomalu přesouvá před kamery a nyní bylo konečně taky oznámeno obsazení hlavního záporáka. Postavu nelítostného Axe,… (více)

Black Panther velkolepě ovládl kina

Black Panther velkolepě ovládl kina

19.02.2018

Dlouho to vypadalo, že je značka pro blockbuster to nejdůležitější. Teď se však ukazuje, že je (minimálně) stejně důležitá i péče o ní. Kdybyste se před pár lety zeptali, jestli za první víkend utrží… (více)