Avengers: Age of Ultron

• USA Avengers: Age of Ultron (více)
USA, 2015, 141 min

Pokus miliardáře Tonyho Starka oživit program na udržení celosvětového míru skončí nezdarem a největší hrdinové světa, včetně Iron Mana, Kapitána Ameriky, Thora, Neuvěřitelného Hulka, Black Widow a Hawkeye musí čelit děsivému nebezpečí. V sázce je osud celé planety. Povstane zlovolný Ultron a jenom Avengers mu mohou zabránit v uskutečnění ďábelských plánů. Nová křehká spojenectví a nečekané zvraty jsou zárukou vzrušujícího a jedinečného akčního dobrodružství globálních rozměrů. (Falcon)

Juto

Prvý film Avengers bol zábavný popcornový film, pomohlo mu to, že mal v Lokim diabolsky zábavného záporák. ,,Vek Ultrona" začína uprostred akčnej sekvencie so všetkými Avengers zhromaždenými a je to prvá z niekoľkých predĺžených akčných scén vo filme, ktoré sú po chvíli už únavné. Film sa snaží spraviť po vzore dvojek všetkého veľa, a vyzerá ako film vyrobený komisiou, no proste mu chýba osobná vízia. 6/10 ()

rizek2

Tam kde se dvojka Avengers snaží bejt vtipná je tak maximálně trapná. K tomu si přidejte příšernej střih, díky kterýmu máte z většiny fightů jen šmouhy a záblesky, nudný nový postavy a úroveň humoru jak z Kameňáku a jasně z toho vychází, že Avengers: Age of Ultron se prostě nezadařil. Jednička je Xkrát lepší, i když je stejně stupidní ()

Šimpy

A tak, vlastně nakonec ani nevím...uvažoval jsem i o 5 hvězdičkách, ale je pravda, že něco mě občas zklamalo, i když ve výsledku jsem dostal, co jsem čekal...nadupanou akční jízdu, která do kina patří. Film se především snaží vecpat všechno to, co Avengers dělá Avengers, v mnohem větší hustotě než v prvním filmu. Všechny jejich motivy zmnožit a nabušit. Jak už to u dvojek bývá, všeho je víc. Víc akce, víc soubojů, víc hlášek, někdy však bohužel na škodu i víc chyb. Začátek nás sice krásně vtáhne do děje, ale tu přespřílišnou a navíc nepovedenou digitální animaci si mohli odpustit...o to víc pak tahle zmršená animace zabolí u konce filmu, kdy Hulk přistává s absolutně digitální Natašou na střechu. Rovněž zamrzí dva herecké výkony... Mark Ruffalo vůbec nehraje stejného Bannera jako v jedničce...naopak nehraje ho vůbec, je to buď úplně jiný charakter, nebo neví co hrát, nebo spíš už je to jen Ruffalo. Obdobný pocit mám u Jacksona...tahle klidná tatíkovská poza mu vůbec nesedí. Rovněž tak, některé rozhovory hrdinů jsou spíš ke škodě. Ale abych jen nehanil, souboje jsou velkolepé, příběh nosný, hudba efektní, a hlášky většinou i vtipné, i přesto, že jich je tam mnohem víc než v jedničce a že někdy působí příliš nuceně. Za zmínku samozřejmě stojí Stan Lee :-D. "Excelsior!" ()

pankreminek

A je to v prdeli. Druzí Avengers postrádají jakýkoliv wow efekt jedničky (jak by asi napsal POMO) a místo toho se vše snaží zachránit nehorázným množstvím přeplácané a místami až nezajímavé akce. O scénáři se ani nemá smysl bavit, ten osobně u superhrdinské týmovky, za až tak důležitý nepovažuju, co ale zamrzí je neúčast Alana Silvestriho, kterému Brian Tyler ani Danny Elfman nesahají po kotníky. No a pak je tu CGI záporák Ultron, který je bohužel až moc patrně digitální a vůbec mě nezaujmul, což je oproti Lokimu samozřejmě obrovský pokles. V podstatě jediným zajímavým aspektem ve filmu je vztah mezi Black Widow a Hulkem, kteří připomínají klasický motiv krásky a zvířete, jinak opravdu nic nového. Marvelovský vesmír rozšířil leda o pár v podstatě zbytečných postav a mě nezbývá než doufat, že třetí Avengers s Thanosem, budou filmařsky úplně někde jinde, než Age of Ultron. ()

V_erus_h

Dvěma slovy: vizuální orgasmus.. Hned u první scény jsem byla nadšená, že můžu sedět v tom kině a prostě koukat.. Akce, fórky, příběh, prostě typickej Marvel, kterej nemůže zklamat žádnýho fanouška.. Hned bych na to šla znova.. :D ()

BoXBe

Marvel standard. V žánru funguje. Lepší než jednička. Má to hlavu a patu, ale honí to dvacet zajiců a ještě to do sebe cpe romantiku, rodinný rozměr, tragédii, ani jedno s úspěchem, všichni jsou udýchaní, zamyšlení, filozofičtí, někdy až tragičtí i po herecké stránce, úvod filmu je hodně slabý. Jestli něco lze ocenit, je to jakž takž vydařený humor a transformace Jarvise, plus dobré některé akční scény. Co furt mrzí, při těch prachách, spousta CGI v kvalitě počítačových her, tam už se nedá věřit ani náušnicím a ta podřízenost záběrům pro 3D je enormní. Kdyby se soustředili na film pro oči a mozek a ne jen pro 3D brýle, mohlo vzniknout i něco legendárního. Update 2022: Nic se nezměnilo, koukali jsme se synkem, spousta dialogů relativně smysluplných pro děj, ale unyle a těžkopádně natočených a co záběr to něčí zoufalý výraz v obličeji. A s prominutím, Sokovia ve mě nevyvolala fakt žádnou emoci, hra na tuhle strunu vyšuměla do prázdna. Každopádně měl Age of Ultron parádní trailer, lepší než film, který tu atmosféru rozředil: https://www.youtube.com/watch?v=P5iIPfNzj2o&ab_channel=MovieclipsAction ()

papaJA21

Oceňuji skvělé prokreslení postav samotných i vztahů mezi sebou. V tom je film opravdu skvělý, občas vtipný, občas smutný či k zamyšlení. Akční scény jsou zase o kousek dál než minule, ale na druhou stranu už je to přece jen okoukané a dal bych přednost klasické akci, před megalomanskou digitální ohlušující vřavou. Stejně tak jako u jedničky a ostatně jako u většiny marvelovek mě tak baví ta úvodní část kdy se děj rozvíjí a spěje k neodvratné bitvě u které už trochu zívám. Ale chápu, že to do tohoto žánru patří, ale jak jsem psal, skromnější a oduševnělejší bitky by mi byly milejší ()

emo

Skvelé pokračovanie AVENGEROV! Je samozrejmé, že wow-efekt jednotky tu už nefunguje a postavy sa po Iron Manovi 3 a Capovi 2 posunuli niekam inam, ale je to vynikajúci letný blockbuster. Miestami som mal síce pocit nastavovanej kaše a banality celého Ultrona, ale aj tak som ti to užil. Treba si uvedomiť, že tento film je v podstate prequel ku Občianskej vojne, takže niečo ako Dve veže. A myslím si, že túto úlohu splnil a už sa teším na máj 2016... ) Komu budete fandiť? Capovi ci Tonymu? ;-) ()

Icefist

Na jednu stranu jsem se těšil a neváhal po delší době vyrazit za peníze do kina na plátno, na tu druhou mi ale vzadu v hlavě vrtalo, jestli už se mi zdejší univerzum nezačne trochu zajídat a jestli mě tvůrci dokáží opět zaujmout. A dopadlo to dobře. Stále zde jsou vynikající nápady (především co se vtipu týče) a Avengers tak opakovaně umí upoutat nejen akcí samotnou. A ještě přichází do hry jedna věc, která byla dosud spíše opomíjena- pohled do zákulisí nebo chcete-li na civilní část života zdejších superhrdinů, což je příjemným osvěžením a celkový zážitek to nijak nenarušuje. Takže dobrá práce, financí za lístek nemusím litovat. 80 % Oblíbená část- Thorovo znejistění při Kapitánově pokusu o zvednutí Mjölniru ()

Demon.N

Přeplácané souboje při kterých vrže digitální plech, jak kyčle vysloužilé prostitutky, scénář děravější než ementál a míra slátání nabobtnala ze setrvačnosti v paskvil bez špetky invence, po kterém v zubech tak maximálně zůstane bordel z popcornu, kterej nechce ven. Sem tam se sice objeví nějaký milý to vtípek, ale film si uběhl a já nemám jakoukoliv tendenci se k němu vracet. Obzvláště když jsem si podle trailerů vysnil Ultrona jako rafinovanějšího soka, který při znalosti všehomíra a souborů dokáže pracovat třebas se slabinami... ()

animaxis

Přestože jsem se před třemi lety na první díl Avengers těšil, před tímto dílem jsem měl trochu obavy. Marvel filmy před prvními Avengers zajímavě naznačovaly spojení do jednoho filmu a že půjde o něco velkého. To se také vyplnilo, ale filmy po 1. Avengers už mi přišly, že občas až zbytečně sází na humor, který začínal být místy až trapný a celkově mi kazil dojem z filmu. Úplný vrchol pro mě byl Captain America: Winter Soldier. Proto jsem byl před Avengers 2 trochu skeptický. Ze začátku mi ani tento film nepřipadal moc dobrý, ale jak se objevila hlavní zápletka, tak se děj začal pěkně vyvíjet a byl jsem do něj se zaujetím vtažený. Dokonce i ten humor tu začal opět fungovat. Hlavní záporák tu u mě samozřejmě nemá na Lokiho, ale přesto mi přišel dobrý. A co se týče ostatních nových postav, tak mi přišly hodně zajímavé a myslím, že se v budoucnu ještě dost předvedou. Akční scény (až na první) mi tu tedy přišly opět dobré, několikrát jsem se zasmál, s dějem si scénáristé vyhráli a i hudba mi tu přišla dobrá. Dávám tedy 4* a doufám, že budoucí filmy na tom budou podobně. ()

dr.fish

Už už bych se býval nechal obměkčit a přidal novým Avengerům i tu třetí hvězdu, ale hned po tom jsem si pustil jedničku Iron Mana. V té chvíli jsem si uvědomil, že noví Avenders jsou čaj pro batolata. Nepovedlo se skoro nic, ani ta akce za moc nestála. Ne Avengers mě prostě nebaví. Příliš mnoho hrdinů, zajícova smrt.50% ()

mortak

Avengers se zdají být takovým týmovým Jamesem Bondem. Nemusíme mít o ně strach, když zachraňují svět, i v největším nebezpečí hláškují jak o život, a taky mají svoje gadgety (kladivo, oblek a tak). Jen měřítko destrukce je u Avengers nesrovnatelně větší, stejně tak využití CGI. No, uvidíme, zda se dvakrát použitý vzorec bude nějak variovat, či se pojede dal ve stylu bondovek s Moorem. ()

Baker

Ještě lepší, než první díl. Mnohem víc akce, tuna vtípků, vzhledem k rozsahu výborná práce s postavami a Hulk. Blockbuster roku (do Star Wars) ()

Nivenx

U prvního jsem přimouřil obě oči a řekl jsem si kašlu na to, i když je to bordel a přeplácaná hovadina, tak beru to že se na to dalo dívat. Bohužel podruhé už to moc nešlo. Klasický digitální bordel, kde se drtí vše co se dá a příběh je tak debilní, že zkrátka neuspokojí. Marvel se zbláznil už když stvořil první díl a druhý je znovu šílený a na nervyjdoucí! Raději z komiksů si vytrvale počkám na další díl X-menů, kde jede Singer a dělá co má! Tohle je nesmyslný naleštěný brak pro uchvácení davů, tedy ne pro mě. 10% ()

reky

Žádná pecka tentokrát. Nejvíc mi na tom vadí, jak jsou v kontextu rozmanitosti postav Avengerů nenápadití jejich protivníci, minule to byly nekonečné hordy valících se mimozemšťanů, teď zase kupy robotů, se kterými se naši hrdinové melou v místy zběsilém digitálním bordelu (viděno ve 2D). V konverzačkách funguje film v pohodě, člověk se aspoň zasměje, postavy jsou vesměs sympaťáci, ale z hlediska příběhu, potažmo zápletky je to hrozná zívačka, bohužel. 70 % ()

panMartin

Větší, bombastičtější, akčnější... ale na mě to nějak nezapůsobilo. Hláškování sice pořád funguje skvěle (například pokus o zvednutí Thorova kladiva), dokonce i ten záporák měl svoje světlé chvilky, ale celé to působilo tak nějak bez příchutě. To jak jsem se bavil u Strážců galaxie, kteří jsou vyloženě nabití vtipem a chytlavým příběhem, to se u tohoto dílu Avengers říci nedá. Navíc je tam hodně postav, takže chvílemi divák ztrácí přehled. Co mě dál naštvalo, tak složení Avangers pro další pokračování. Jen škoda postav Quicksilver a Scarlett Witch, by si určitě zasloužili více prostoru. Uvidíme, kam se bude tato superhrdinská parta posunovat, ale určitě je potřeba hodně přidat. Nevím jestli to připadá jen mě ale v posledních letech jde Marvel do řitě s filmama, no jsem ještě zvědavej na Ant-mana v tomto roce!! Film hezký, ale nesednu si z něj na zadek. Pro mě stále zůstáva nejočekávanějším filmem roku jednoznačně Star Wars. Počkejte si na podtitulkovou scénu. ()

Desátému Rychle a zběsile ujel rozpočet

Desátému Rychle a zběsile ujel rozpočet

18.11.2022

Joss Whedon se vrací do televize

Joss Whedon se vrací do televize

15.07.2018

Režisér prvních dvou Avengers Joss Whedon se mezi geeky poprvé proslavil díky seriálu Buffy, přemožitelka upírů. Od té doby měla jeho kariéra jenom vzestupnou tendenci, jenže pak přišlo zklamání řady… (více)

Toby Kebell půjde po krku Vinu Dieselovi

Toby Kebell půjde po krku Vinu Dieselovi

28.06.2018

Akční komiks Bloodshot s Vinem Dieselem (Rychle a zběsile) v hlavní roli se pomalu přesouvá před kamery a nyní bylo konečně taky oznámeno obsazení hlavního záporáka. Postavu nelítostného Axe,… (více)

Black Panther velkolepě ovládl kina

Black Panther velkolepě ovládl kina

19.02.2018

Dlouho to vypadalo, že je značka pro blockbuster to nejdůležitější. Teď se však ukazuje, že je (minimálně) stejně důležitá i péče o ní. Kdybyste se před pár lety zeptali, jestli za první víkend utrží… (více)