Strážci Galaxie

• USA Guardians of the Galaxy (více)
USA / Velká Británie, 2014, 116 min

Režie:

James Gunn

Předloha:

Dan Abnett (komiks), Andy Lanning (komiks)

Kamera:

Ben Davis

Chris Pratt, Zoe Saldana, Dave Bautista, Vin Diesel, Bradley Cooper, Lee Pace, Michael Rooker, Karen Gillan, Djimon Hounsou, John C. Reilly, Glenn Close (více)

V tomto akcí nabitém, výpravném vesmírném dobrodružství se odvážný dobrodruh Peter Quill stává středem zájmu nájemných zabijáků poté, co Ronanovi, mocnému padouchovi s plány ohrožující celý vesmír, ukradne tajemnou kouli. Aby neúnavnému Ronanovi unikl, je Quill nucen spojit své síly se čtveřicí pozoruhodných hrdinů – Rocketem, po zuby ozbrojeným mývalem, Grootem, humanoidem, který připomíná strom, vražednou a tajemnou Gamorou a pomstychtivým Draxem Ničitelem. Když ale Quill objeví skutečnou moc koule a hrozbu, která se v ní ukrývá a ohrožuje celý vesmír, musí udělat vše pro to, aby nesourodá skupina táhla za jeden provaz a v posledním zoufalém souboji se pokusila zachránit osud celé galaxie. (Falcon)

yrik

Supr sranda, jen zbytečně dlouhé, já na ty rvačky, honičky moc nejsem, takže kdyby se ubraal půlhodinka akčních scén, tak by to možná bylo na 5 hvězd, já jsem yrik.... ()

Janec82

Další mezikus do serie hulk-thor-avengers-captain america. Chriss Pratt - jeho si pamatuji jako přitroublého pravníka z filmu Pozdravy ze spermbanky.... Film je do pohody, docela mě bavil situacemi i hláškami. Za mě 5* - Chriss Pratt, který protančí "chrámem" s mimozemskou krysou u huby bavil sem se celý film :D Ja sem Grut :D ()

Killerrade

Myslel jsem si že to bude něco jako Avengers ale je to mnohem lepší. Zábava na každém rohu, takhle se zasmát u akčního filmu to snad není ani zdravé. Jediná smutná chvilka přijde když umře Grut ale jinak je to neskutečná sranda a hrozně moc se těším na druhý díl. ()

kaja321t

Za mě parádní vtipná a dinamická scify komedie,která skvěle čerpala z původního komixu.Skvělé masky a vizuální efekty.Skvěle zvolený a vtipný southrack.Není to ovšem nějaký film k extra zamyšlení,ale spíš k odpočinkové relaxaci,kde člověk chce přijít na jiné myšlenky.Což si myslím,že pro lidi co mají blízko k tomuto žánru nebude těžké,sledovat tento film dvě hodinky aniž by se začali nudit,protože si myslím,že mu to zajímaví hlavní hrdinové a zajímavý ústřední děj nedovolí . Už se upřímně těším na pokračovaní až se zas zasměju nad vtipnými hláškami jako jsme se zasmála u tohodle prvního dílu.Mno co dodat pokud máte takovéhle vtipné scify komedie rádi a nebudete od toho čekat bůh ví co hlubokomyslného,tak směle do toho :-) je to zábavné,odpočinkové a velice barevné modernější zpracování základního komixu.A nebo to aspoň pusťte dětem a nemusíte se nechat mučit sledováním jiných animovaných nesmyslných blbin.A třeba se u toho vlastně ,taky pobavíte :-) Za mě proto v tomto žánru 5 hvězdiček. ()

ojo323

Už dlouho jsem se tak nezasmál jako u tohoto filmečku Chris Pratt celý film oživil už se na něho velice těším v Jurském světě.Zoe Saldana dodala krásu a šarm,plejáda skvělých herců a dialogů,já se opravdu bavil i v dnešní době kdy krize padla bohužel i na filmy.5 HVĚZDIČEK! ()

Kopu

Tenhle film mi takříkajíc zbyl, nebyl jinej nápad a představa nějakýho mývala ve filmu, kterej si mam užít mě zabíjela. Ale kupodivu jsem byl překvapenej, mělo to spád, BadAss Ronan je výbornej, stejně jako kecy všech členů skupinky hlavních hrdinů. Příjemný překvapení a myslim, že můžu s klidem prohlásit, že je to lepší než Avengers. Za mě 80% a to jenom kvůli tomu, že nebyla nějaká ultra bitka, kde by Ronan ukázal nějaký ultimate skills. ()

ikar

pro žánr scifi dokonalý příklad není divu že se dočkáme druhého pokračování. jen doufejme ze neubyde vtipu, který je v tomto filmu velkým tahounem. zoe saldana trošku misty pokulhává stejně jako chris pratt ale ne tolik jako v jinejch jejich filmech 10/10 výborný film ()

Lucinda458

Jako fanoušek snad všech filmů od Marvelu jsem byla novým snímkem doslova nadšená. Už první ukázky dávaly velké naděje na zábavný a zajímavý sci-fi film, což jsem si nemohla nechat ujít. Do kina jsem se na něj bohužel nedostala, ale to mu neubralo na kráse. Člověk by řekl, že film bude mít typickou linii – ochránci dobra budou pronásledovat zlosyna. Ovšem zde je hlavním hrdinou vlastně padouch. Peter Quill je vesmírem se potulující zlodějíček, který je jednoho dne lapen při krádeži tajemné koule, jež patří mocnému padouchovi Ronanovi. Peter je nucen dát se dohromady s podivíny jako je Roxet – smrtelně nebezpečný mýval, Groot – bytost připomínající strom, Gamora – tajemná dívka s kůží zelené barvy, nebo pomstychtivý Drax Ničitel. Nejen vzhled a vlastnosti hrdinů, kteří se mají spojit a bojovat spolu proti zlu, diváka zaujme. Film je nabitý akcí, emocemi, ale také humorem a patří mezi několik filmů, které hodnotím pěti hvězdami. ()

charlie789

Zo začiatku som mal pochybnosti čo to bude za kravinu , ale James Gunn odviedol perfektnú robotu , perfektná akcia kde humor nesmie chybať . Dobré spracovanie postáv . nemam slov proste je to BAFFFF za mňa 90 % ()

WHITY

Príjemná oddychovka s trochou zábavy a občas aj vážnosti :) s dobrým obsadením a aj príbehom som zvedavý na dvojku :D a konecne viem kto je ten modrý trtko z konca Avengers Age of ultron :D ()

xmarco

Skvela oddychovka kde sa strieda komedia s akciou. Moc sa mi do toho nechcelo nemam rad tento zaner ale ked nebolo co pozerat tak som povedal co uz aspon zaspim. Zacina to troska smutno a musite sa zoznamit s prostredim ale potom ma dostal dej, akcia a vtipne hlasky a ocakavam pokracovanie. ()

Kykyryda

Jediný co jsem o tomhle filmu věděla bylo že Groota namluvil Vin Diesel. I natěšila jsem se, abych pak byla příšerně zklamaná protože Groot umí jen tři slova. Jinak ale klasika, pobaví i přes neuvěřitelně přihlouplý humor. ()

Yelistr

Jako fanoušek sci-fi žánru jsem docela zklamán. Kromě toho, že se film naprosto vysmívá veškeré fyzice, je děj téměř nulovej a postavy stupidní. Nevim proč si všichni myslí, že když dají do filmu nějakou roztomilou postavu jako je tenhle křeček nebo medvídka, kteří budou mluvit sprostě, je to automaticky vtipný ... Není, je to stupidní. Jedina normální postava byl ten strom (patrně proto, že nic neříkal). Pomyslnou třešničkou na dortu hořkosti byly vysvětlení jako: "Jsme strážci galaxie, my nemůžeme umřít." Vše ve filmu bylo podřízeno akci a postprodukce musela stát neskutečnej ranec. Pokud bych na film šel jako na akční komixovku, možná bych dal o hvězdu víc, ale takhle z toho víc než dvě nevymáčknu ... ()

LiSaiFun

Hm. Muselo to stát spoustu peněz. Ale vůbec mě to nebavilo. Minule jsem na to asi nějak neměl náladu, teď hvězdičku přidávám. Ale dvojka je lepší. ()

Socirel

Chris Pratt se svým výkonem zařadil do první ligy, Zoe zase role emzačky sedla jako prdel na záchodovou mísu, doplňují je bobulovitý kulturista, geniální mýval a strom který pořád opakuje 3 slova. James Gunn nám přinesl spolu s týmem netypických antihrdinů film, jemuž nechybí nadhled ani humor, který nepůsobí ani tak vynuceně jako v některých předchozích filmech MCU. Toto překonává všechno co nám Marvel předvedl v 1. a 2. fázi své ždímačky. ()

Dhanill

Hvězdné války pro dnešní generaci - dobro proti zlu s výbornými triky a vkusným humorem:) Kdo se jde do kina pobavit, musí být spokojen:) 4,4/5 ()

Herrydos

Marvel opět nezklamal a přivedl na svět skvělou akční sci-fi komedii. Hlavní protagonisté odvedli kus ohromné práce jejíž výsledkem je úžasný zážitek. Konečně sem se dočkal filmu který plně využívá 3D technologie. Tohle je strhující vesmírné dobrodružství napěchované akcí a humorem zabalené do čarokrásného vizuálu s plně vytěženým 3D už aby tu byla dvojka. ()

Gryfi

Zařazení má film do Akční, Dobrodružný, Sci-Fi, Komedie... a přesně tyto čtyři kategorie dokonale splňuje... I když je to v základě vlastně děsná blbina.. funguje to a navíc velice dobře.. ()

James Gunn získal dohled na DC filmy

James Gunn získal dohled na DC filmy

25.10.2022

Hollywood se po delší době opět mírně otřásl v základech, to proto, že režisér a scenárista James Gunn byl studiem Warner Bros. Discovery potvrzen do role jednoho z šéfů sekce DC films. Kompletní… (více)

Srpen se ponese v duchu velkých premiér

Srpen se ponese v duchu velkých premiér

01.08.2022

Čtvrtý Thor naverboval Gladiátora

Čtvrtý Thor naverboval Gladiátora

30.03.2021

Natáčení čtvrtého dílu asgardské ságy pod režijním vedením Taiky Waititiho (Thor: Ragnarok, Králíček Jojo) právě v těchto dnech probíhá v Austrálii a už nějaký čas víme, že mimo známých tváří Chrise… (více)

Strážci Galaxie ve čtvrtém Thorovi

Strážci Galaxie ve čtvrtém Thorovi

10.03.2020

Následující článek obsahuje mírné spoilery ke konci Avengers: Endgame. V posledním filmu s původními členy Avengers se Thor s tváří Chrise Hemswortha na konci vydal do vesmíru v lodi týmu Strážci… (více)