Strážci Galaxie

• USA Guardians of the Galaxy (více)
USA / Velká Británie, 2014, 116 min

Režie:

James Gunn

Předloha:

Dan Abnett (komiks), Andy Lanning (komiks)

Kamera:

Ben Davis

Chris Pratt, Zoe Saldana, Dave Bautista, Vin Diesel, Bradley Cooper, Lee Pace, Michael Rooker, Karen Gillan, Djimon Hounsou, John C. Reilly, Glenn Close (více)

V tomto akcí nabitém, výpravném vesmírném dobrodružství se odvážný dobrodruh Peter Quill stává středem zájmu nájemných zabijáků poté, co Ronanovi, mocnému padouchovi s plány ohrožující celý vesmír, ukradne tajemnou kouli. Aby neúnavnému Ronanovi unikl, je Quill nucen spojit své síly se čtveřicí pozoruhodných hrdinů – Rocketem, po zuby ozbrojeným mývalem, Grootem, humanoidem, který připomíná strom, vražednou a tajemnou Gamorou a pomstychtivým Draxem Ničitelem. Když ale Quill objeví skutečnou moc koule a hrozbu, která se v ní ukrývá a ohrožuje celý vesmír, musí udělat vše pro to, aby nesourodá skupina táhla za jeden provaz a v posledním zoufalém souboji se pokusila zachránit osud celé galaxie. (Falcon)

iflip

Už od malička som vyrastal na Marvel filmoch, či to bol Spider-Man, Batman, X-men atď. no a všetky tieto marvelovky ma chytili nejakým spôsobom za srdce a medzi ne určite patrí aj táto. Táto "marvelovka" vám ponúkne silný príbeh, nádherné vizuálne efekty ktoré sú pastvou pre oči a určite humor (v niektorých momentoch som sa zasmial :) ) Na koniec len poviem že som videl kvalitne natočený film ktorý ma niečo do seba. 99% ()

Morevna

Nemusím moc sci-fi ani akční filmy, ale tohle je především velmi dobrá komedie. Děj má spád, nenudila jsem se ani chvilku. Navíc jak jsem ho dokoukala, pustila jsem si ho ještě jednou a pak ještě jednou a pak ještě pár scének... ()

RubyRitz

Asi to není tak úplně sci-fi, ale zato si dost slušně pohrává s žánrem komedie. Takže pokud máte chuť na sci-fi neotřelé, trochu ztřeštěné s akcenty americké naivity, která je vždycky na závěr nějak sympaticky vytrolená, tak volte prosím toto! Nejvíc se mi na filmu líbí právě to, jak zesměšňuje dojímací scény tradiční komerční americké filmografie. A osobně pak miluju především ironického Rocketa - toho bych brala klidně jako domácího mazla! Křeček jeden ;) A scéna v kruhu o tom, jestli zachránit nebo nezachránit svět? Ta je pro mě zkrátka TOP. Takže pokud chcete oddychovku - ale jako opravdovou oddychovku - tedy takovou, kdy jste plně připravení na to, že to ani nesmíte brát nijak složitě, připravte si popcorn. Já jsem Groot. ()

Cornello

Občas to bylo vtipné, napínavé to nebylo vůbec. Děj vlastně o ničem SPOILER.. To, že ukáží až pár minut před koncem sílu té koule právě snižuje napínavost. Kdyby se celý děj vědělo, že kdo má kouli, tak zničí ostatní, myslím, že by to bylo mnohem lepší. ()

blackjack31

Krátce a jednoduše, pro mne super film, mám rád tento typ filmů, akce, humor, děj a dobrý konec s očekáváním na další pokračování.... Snad se nestane to, že dvojka je vždycky (skoro vždycky) opakovaným vtipem. ()

Maza2222

Ano, skutečně jsem jediný na světe, koho tahle marvelovka nechytla. V kině-nestihnuto. Takže prostředí vesmíru je hodně zajímavé. Postavy některé mi vadily (dost). Na nějakých místech jsem chcípal nudou a modlil jsem se, ať to skončí. Ale ten mýval byl super a dokázal napravit celý film. Ale i tak to není nic extra. Druhá nejhorší marvelovka (nejhorší je IM 2). Nechápu, proč to má 80%. Záporák nebyl nic moc. Rozhodně na to pokračování, co se chystá nejdu. Marvelovskej podprůměr (A to nepočítám film Daredevil, co je blbost největší). 60% a na jedno zkouknutí mi to bohatě stačilo. ()

Martin29

Zatím nejlepší marvelovka (na druhém místě by byl Ant Man ten je též povedený) má to dobrého záporáka děj i humor ()

SeeSaw

Strážci disponují obrovským potenciálem, který spočívá v jejich nezávislosti na zbytku universa. Mohou tak být dokonale odladění a brnkat na tu nejvíce pohodovou strunu jakou u Marvelu najdete. Navíc všichni jsou totálně k sežrání ("I am Groot!"). Film si na nic si nehraje, není zatížen složitou zápletkou a je na něm vidět láskyplný přístup tvůrců k jednotlivým postavám. Ultrasympaťácká komiksovka za kterou se nestydím dát 5*. ()

adelfilm

nebudu vám říkat proč mám tento film, na žebříčku mých oblíbených filmů, jako první. stejně by jste mi to nevěřili. ale jedno říct musím je zkrátka super. viděla jsem ho už několikrát a snad nikdy jsem neviděla film, který by mě na první pohled takhle zaujmul. také odstartoval moje bližší seznámení s filmy od vydavatelství Marvel. nejlepší masky, pohyby v prostoru, promyšlenost ras, hudba a pár dalších věcí, včetně herců. je to nej film, nevím co jiného napsat.:D + mé první hodnocení tohoto filmu- Tento film spustil mou mánii. když jsem ho viděla v kině, začala jsem se více zajímat o filmy od studia Marvel. líbí se mi ta představivost vesmíru, planet a hlavně druhů. nevěřila bych, že by něco takového mohl existovat, ale s tímhle filmem jsem uvěřila. některé pasáže se mi zdáli naprosto zbytečné, souboj a situace na Kdovíkde v baru se mi zdál nepotřebný, ale to byla jen jedna z mála pasáží, které se mi nezdály úplně v pohodě.:D ()

Coraxion

Taková Polárka na hvězdném komiksovém nebi. Ne, že by byly adaptace od Marvela špatné, ale tohle prostě vyčnívá. Baví se děcka, baví se rodiče. Když bylo třeba uklidnit děti používal jsem to na flashdisku asi půl roku, osvědčilo se mi to lépe než krteček. Prattovi role sedla, Saldana je sexy a já jsem groot. Povinnost pro všechny milovníky retro muziky. ()

tXtX

Priznám sa, že som od toho čakal omnoho viac.. Každý to ospevuje, vynáša do nebies, niektorí nad tým onanujú a všade to dostáva maximálne hodnotenia.. ale.. ZAČO? Za tú neskutočne otrepanú zápletku? Za únavné klišé v každom zábere? Za (ako v každej marvelovke) tuctového a nudného záporáka? A mohol by som pokračovať do rána.. Niekedy mám pocit, že keby do kín poslali dvojhodinový záber na padajúce hovno, miestni "fajnšmekri" by tomu nahádzali 5* už len z princípu, mám pravdu? Fakt nerozumiem toľkému hypu okolo tohto.. 50% A dvojka mi je ukradnutá. ()

hoverlord

"Béčkový" Marvel mě baví DALEKO víc, než ten oficiálně "Áčkový" . Že je příběh předvídatelný, na to jsme již zvyklí, tolik na tom ale u tohoto typu Marvelovských filmů (společně s Ant-manem a Deadpoolem) nezáleží. Oproti takovým Avengers Age of Ultron je ale tenhle film naprostá paráda, člověka pobaví a rozhodně neurazí. Starlord je sice takovým rip-offem Hana Sola, ale co se dá dělat. Všichni víme, kdo byl originální "vesmírný pirát" a všichni další holt budou čerpat inspiraci, s tím nic neuděláme. 80% ()

Vector18

Na tenhle film jsem neměl moc velká očekávání ale nekonec se z něho vyklubal asi můj nejoblíbenější film od Marvelu. Všecho je na něm skvělé.100% ()

pekkanik

Jurský medziplanetárny krotiteľ, zelená Avatarka, technicky zdatný mýval, málovravný strom a siláčisko s koprivkou idú odniekaľ niekam, riešia veci - aké, to je vlastne jedno, má to spád, má to šmrnc, jedná sa o nejakú guľu, nakoniec sú dve - ako sa patrí, bavil som sa dobre, logické prehmaty som si usilovne nevšímal a nakoniec môžem zahlásiť: "Nasajme do našich tiel ďalšie tekutiny". Howgh. ()

Repkins

V případě Strážců Galaxie nejen že Marvel nezklamal, ale byl naprosto perfektní! Skvělý filmový zážitek v podání partičky blbců, kteří na úspěch proti Ronanovi měli nejspíš šanci velkou asi jako Grootova slovní zásoba. Vtipné jednání k Marvelovkám prostě patří a musím říct, že navodili tu nejlepší atmosféru z filmu. Po vizuální stránce není jediné výtky. Strhující efekty bez chybičky k tomu všemu daly jen třešničku na dort. Osobní hodnocení: Herci - 8,9 ; Kamera + Efekty - 9,1 ; Hudba - 9 ; Příběh - 8,9. Celkem: 90% ()

Miso1985

Pecka!Nečakal som od toho nič.Viacmenej len zabitie času.No zhruba od 10tej minúty to bola brutálna jazda plná akcie,humoru a super nápadov.Prostredie planét bolo pekne vymyslené.Síce tie bojové scény boli miestami trochu neprehladné (aspoň mne sa tak zdalo)ale to nebolo nič čo by sa nedalo zvládnuť.Postavy boli rôznorodé ale bavili ma.A aj keď ako asi v každej komiksovke je od úvodu jasné ako to dopadne tá cesta k tomu záveru bola naozaj neskutočná. ()

celnarova

Bohužel nemohu dát žádné hodnocení, protože jsem film neviděla celý. Po hodině jsem to nevydržela a film vypnula. Prostě mě to ničím nechytilo. Hlavní postava 30% další postavy dohromady 50%. Film jsem chtěla vidět po zhlédnutí traileru, ale jak jsem zjistila v traileru byli opravdu ty nejzajímavější scénky z celého filmu. ()

PsenickaR

Velmi nesourodá parta kriminálníků je shodou okolností nucena se sjednotit a společně se pustit do záchrany jedné planety a možná i celé té galaxie. Je to vtipné, je to akci nabité, barevné, jak se na Marvel sluší a patří, postavy jsou mírně ujeté a celé dohromady to dává pořádnou třeskutou nálož. Pecka, která si zaslouží plné hodnocení a jeden z nej filmů roku. Navíc plusové body za další sice malou, ale i tak, ukázku Thanose, se kterým se ještě setkáme. Je to jiné než klasické marvelovky, ale pořád skvělé, máme tu další kámen nekonečna a já jsem zvědavý jednak na dvojku strážců a hlavně, zda se jich dočkáme i v Infinity war, ale osoba Thanose naznačuje, že zřejmě ano a tak se těším a užívám si každý film od Marveluu, který skládá kamínek ke kamínku do jedné velké skládačky. Mají to promyšlené a postupně dávají dohromady parádní svět, který jim v DC můžou závidět. ()

Nag0

Miestne publikum sa nedokázalo zdržať porovnávania s bežnými výplodmi marvelovskej distribúcie. Áno, dá sa prikývnuť,Guardians of the galaxy sú iní, ale ja by som ich rád hodnotil bez ohľadu na to, odkiaľ pochádzajú. Na tretí krát sa mi konečne podarilo dopozerať tento už pár rokov starý snímok, kde už je skôr na spadnutie jeho pokračovanie ako samotný ošiaľ z jeho marketingovej kampane, ktorú mám stále v živej pamäti. Prečo na tretí krát? Ťažko povedať, no zhrnul by som to asi tým, že už som mal možnosť zaznamenať vo filme hovoriaci strom, taktiež hovoriaceho medvedíka čistotného, ale to, že sa teraz objavili ako úderná dvojica, mi teda nič prevratné do života neprináša. Príde mi to asi tak, že štúdio vlastne stavalo na tomto hviezdnom týme, ktorý ma teda vôbec neočaril. Nájdu sa pravdaže aj isté aspektym ktoré by som ocenil. Ako napríklad kazetový prehrávač hlavného hrdinu, hudba ktorú hral, jeho dizajn a určite by som bol spokojný aj s cenou čo sa týka jeho predaja. Odhliadnuc od tohto mne sympatického retro kúsku to bol len skutočne predigitalizovaný, nepriemne rozmanitý, odpudivo melodramatický, zápletkovo klišoidný elixír na bohatstvo, ktorý bol pravdaže prezentovaný ako to najcoolovejšie čo tu kedy vrámci zábavného komixu bolo. Priznávam, možno som už trošku zaujatý voči marvelovskému žmýkaniu ovečiek o babky, ale ak to tu aj zhrniem čo najobjektívnejšie, nevytrhne to tento film z podpriemernosti, ktorá priam z neho sála. 2* ()

James Gunn získal dohled na DC filmy

James Gunn získal dohled na DC filmy

25.10.2022

Hollywood se po delší době opět mírně otřásl v základech, to proto, že režisér a scenárista James Gunn byl studiem Warner Bros. Discovery potvrzen do role jednoho z šéfů sekce DC films. Kompletní… (více)

Srpen se ponese v duchu velkých premiér

Srpen se ponese v duchu velkých premiér

01.08.2022

Čtvrtý Thor naverboval Gladiátora

Čtvrtý Thor naverboval Gladiátora

30.03.2021

Natáčení čtvrtého dílu asgardské ságy pod režijním vedením Taiky Waititiho (Thor: Ragnarok, Králíček Jojo) právě v těchto dnech probíhá v Austrálii a už nějaký čas víme, že mimo známých tváří Chrise… (více)

Strážci Galaxie ve čtvrtém Thorovi

Strážci Galaxie ve čtvrtém Thorovi

10.03.2020

Následující článek obsahuje mírné spoilery ke konci Avengers: Endgame. V posledním filmu s původními členy Avengers se Thor s tváří Chrise Hemswortha na konci vydal do vesmíru v lodi týmu Strážci… (více)