České století

• angličtina Czech Century
Česko, (2013–2014), 11 h 11 min (Minutáž: 65–83 min)

Epizody(9)

Recenze uživatele gapa466 k tomuto seriálu (7)

Veliké bourání (1918) (2013) (E01)

Tento díl mě bavil nejméně, ale přesto bych ho doporučil všem učitelům dějepisu. Během hodiny jsem se dozvěděl více, než mi bylo sděleno na všech typech škol. :) 5* ()

Den po Mnichovu (1938) (2013) (E02)

Tímto dílem jsem začal a ten rozhodl o tom, že nakonec jsem viděl všechny. Jedním slovem: Skvělé! Navíc kdo prošel SPŠ strojní MB poznal schody do fyziky. :) 5* ()

Všechnu moc lidu Stalinovi (1948) (2013) (E04)

Děkuji za popsání doby. Mohli si odpustit scény s Martou Gottwaldovou. Přišlo mi to moc, ale třeba to tak vážně bylo. Každopádně Jiří Vyorálek super. 5* ()

Zabíjení soudruha (1951) (2013) (E05)

Skvělý scénář, skvělé herecké výkony, výborná režie. Dále k k tomu připočítám, že se člověk něco dozvěděl a udělal si představu o poválečném poúnorovém období. 5* ()

Je to jen rock'n'roll (1976) (2014) (E07)

Za mě nejlepší scéna Marek Daniel x Jan Hájek. Už jen z toho důvodu plný počet. Plastiky vůbec nemusím, ale díky Janu Hájkovi jsem jim chvilku fandil. 5* ()

Poslední hurá (1989) (2014) (E08)

Díky za takové zpracování. Většina z nás "starších" cinkala, ale otravovala mě nekritický pohled na tu dobu. Zde mi to příjde takové, jak to mohlo být. Herecké výkony výborné. 5* ()

Ať si jdou (1992) (2014) (E09)

Jaroslav Plesl přesvědčivý. Milé připomenutí doby. Nemám co vytknout. 5* ()