České století

• angličtina Czech Century
Česko, (2013–2014), 11 h 11 min (Minutáž: 65–83 min)

Epizody(9)

Recenze uživatele Helo k tomuto seriálu (2)

České století (2013)

Po prvním díle jsem tedy mírně rozčarován. Ano, vizuálně a dialogově je to parádní, ale kdy už se čeští filmaři naučí pořádně pracovat se zvukem? Vždyť to ozvučení byla chvílemi naprostá tragédie, kterou bych čekal tak u VKVček. Dále - herecké výkony. Jediný, kdo byl v pohodě, byl Donutil a ten zbytek? Jakoby by přednášeli básničku na školní besídce. Takhle si hraní tedy opravdu nepředstavuji. A nakonec scénář - proč je celá hodina a čtvrt složená z na sebe nenavazujících a pro veškeré události téměř nepodstatných scén? Jo většina rozhovorů je suprově napsaných (poslední rozhovor s Donutilem vládne), jenomže k čemu jsou dobře napsané rozhovory, když ten příběh neposunou dál? Co jsme se vlastně dozvěděli? No kdyby na konci vypravěč stručně neshrnul to nejdůležitější, tak se člověk vlastně nedozví nic. I tak jsem však rád alespoň za snahu a vůbec za to, že se u nás začaly zase točit normální věci a ne ty výplachy mozku, a budu doufat ve zlepšení v dalších dílech. Druhý díl zlepšení skutečně přinesl a to znatelné. Příběh konečně není slepencem zdánlivě náhodných rozhovorů, většina herců už skutečně hraje (Landovo hlášky jsou boží) a i ten zvuk se jim nějak podařilo vylepšit. Prostě za první díl bych dal maximálně 3*, ale za tenhle bych se nebál dát klidně i 5*. Třetí díl pokračuje ve šlépějích toho druhého a k dokonalosti už mu chybí jen to, kdyby samotný atentát a jeho následky skutečně ukázali. Jinak není prakticky co vytknout. Herecky zde (nepřekvapivě) samozřejmě vyčnívá Trojan, který je o třídu výše než ostatní zúčastnění. Jednu věc nechápu - proč v prvním díle všichni mluvili česky (i když ve skutečnosti mluvili třeba německy) a ve třetím díle už každý mluví tím skutečným jazykem, který mu náleží? ()

Kulka pro Heydricha (1941) (2013) (E03)

Do páté hvězdy tomu chybí už jen kdyby byl ukázán i samotný atentát. ()