Nevinné lži

• angličtina Innocent Lies
Česko, (2013–2014), 16 h 21 min (Minutáž: 70–82 min)

Aňa Geislerová, Tomáš Pavelka, Roman Luknár, Daniela Kolářová, Vojtěch Dyk, Tatiana Dyková, Jitka Čvančarová, Matěj Ruppert, Boris Hybner, Jiří Langmajer (více)

Série(2) / Epizody(13)

„Každý má někdy důvod neříct pravdu"

Master19

Škoda, že se nedají jednotlivé díly hodnotit zvlášť: Pod hladinou - Typický rukopis Alice Nellis, včetně jejich oblíbených herců. Příběh je velmi silný, bohužel vyznívá do ztracena, protože divák neví, jak se má k hlavní hrdince zachovat. Má ji odsoudit, litovat, chápat? Zřejmě podle vlastních zkušeností... Lež má rozbité auto - Příjemné překvapení. Nečekal jsem, že by se Vojta Kotek pustil do stejně dramatického pojetí, jako Alice Nellis, což se potvrdilo, ale ke prospěchu věci. V tomto díle byli všichni naopak ve vztahu k divákovi pozitivní, chovali se celkem očekávaně a nelze si nevšimnout, jak to mezi Vojtou a Táňou funguje. Výborné roli si navíc užívají Matěj Ruppert, Boris Hybner a Jitka Čvančarová, takže tento díl je dobré odlehčení po první psychárně. Druhý dech - Chudák Petra, takového nešťastníka doma... :-) Opět trochu hutnější díl, který mě ale zase bohužel moc neoslovil, znovu tím neosobním přístupem k divákovi. Hvězdička - Zajímavé, že v každém díle se najde nějaký můj oblíbenec. Zde konkrétně Terezka Voříšková, která má naprosto netypickou roli drzé koketní děvčice, kterou ovšem hraje suprově. Michal Suchánek je dobrý, v lecčem jsem ho chápal a pak je tu Tereza Brodská, která mě už od dob "Má je pomsta" irituje a každá její role už na mě apriori působí nepříjemně. Povídka jinak plitká, zatím nejslabší díl. Klukovina - Opět oblíbenec, tentokrát Marek Taclík a chudáka tu hodně vytrápili. :-) Velmi mrazivý díl, natočený citlivě a srozumitelně z obou pohledů, ačkoliv mi motivace těch kluků přišla docela chabá. Zažil jsem mnohem horší učitele. Celkově lehký nadprůměr a mimo to skvělá Taťjana Medvecká. ()

geklon

Odvážné, současné, a konečně do černého. 1. Na tenhle díl se nepodívám.... 2. Lež má rozbité auto - Pane Kotek klobouk dolů, tohle je svěží a milé, casting je výborně vyšpičkovaný a ze snímků dýchá ta pohodová atmosféra z natáčení. Těch pár nedostatků? Čert to vem. 75% 3. 4. Příjemně odlehčující epizodka. Leč banální a příběhem čitelná. 60% 5. Klukovina je zatím nejslabší. Herecké obsazení mladých šplhounů i jejich výkony jsou ale obdivuhodný 60% 6. Děcka jsou v pohodě, ale dospělý jsou v prdeli. Paráda, netřeba hodnotit, třeba vidět.... konečně 100% 7. Prušinovský opět dokázal, jakým je univerzálem a příběh Čistá práce je atmosférou a vývojem tak naléhavá a uvěřitelná, že je mi niterně ouzko. 90% ()

Mylouch

1. ** 2. ** Ve 3. Konečně smysluplný příběh uvěřitelné etudy na mnohým povědomé téma, jehož "lživé" dialogy dokázali herci zpracovat způsobem, který je u nás konkurencí celovečerákům. "Tak zase ve středu, Moniko." Romantickému konci dovedně pomohla drobná shození i dovětek. Možná nejlepší Langmajer vůbec a zlatá Hřebíčková. Sc.M.Zlatníková, rež. Petr Zahrádka (bravo) tv ****, 4. ***, 5. Jednoduše odvyprávěný, reálně současný příběh zpracováním asi nepřekoná dojem z přečtení náčrtu scénáře. Chybí náznak dramatizace, nejzajímavější linie je opuštěná. Dětští herci na přiměřené úrovni těch všedně seriálových, slušná Medvecká.. *** , 8. ***, Moje pravda **** ()

lillien

1.díl Pod hladinou: Geislerová bezkrevná jako vždy, ale v této roli to mohla konečně uplatnit. Na TV seroš přivírám obě oči, ale celovečerák by z toho byl strašný psychoblábolní propadák pro ženské, co chtějí dítě a nemůžou, co nechtějí dítě a můžou, co nevědí, jestli chtějí dítě, nebo co dítě nechtějí a vědí proč, případně všechny, co dítě mají a je jim to putna, ale nemají u čeho žehlit. Tím nechci říct, že by to nebylo koukatelné (při tom žehlení určitě!), místy probleskují docela zábavné pocity, které ženská (nikoli chlap, pozor!) dokáže celkem s úsměvem ocenit, např když si Geislerové hodný moula iniciativně listuje v menstruačním kalendáři, tak to dokáže každou normální, plnokrevnou ženskou spolehlivě odpudit. Ocenila jsem i výkon slovenské herečky, která temperamentní, lehce blboučkou a hysterizující manželku zahrála dokonale, až by jeden řekl, že svým naturelem ji vlastně ani nemusela hrát, prostě stačilo být sama sebou. Hodnocení připojím až na konci seriálu, ale na impotentní českou seriálovou tvorbu menší průser, než Ordinace, ulice a spol.--------- 2.díl Lež má rozbité auto: Příběh mě poměrně nudil, díky svojí triviálnosti a snadno prokouknutelným zápletkám, které samozřejmě tak smrdí nerealitou, že už zbývá jedině to již celkem vypilované, ale tím pádem trochu se zajídající a okoukané herectví už ostřílených herců (Dyk, Vilhelmová, Dlouhý a lehce trapná Čvančarová, kterou bohužel vídám čímdáltímvíc v komediálních rolích zastydlé puberťačky ) .Ovšem pak úžasně sympatický, civilní výkon ne tak herecky ostříleného zpěváka M. Ruperta, který je dle mého názoru asi to nejlepší, co se z tohoto dílu dalo vyždímat. Každopádně trefa pro nenáročného diváka odkojeného bakalářema , četnickýma humoreskama nebo podobnýma čt zabíječema volného času. Jako u prvního dílu se tedy přikláním k hodnocení v mezích průměru, čili snesitelný podkres k žehlení a rozhodně lepší, než drátem a Novou do oka.----------3.díl Druhý dech Pro mě zatím určitě nej díl. Z vrcholu kariery až na samé potupné dno je pro egomaniaka těžké životní drama a proto byl ten příběh poutavý. Langoš hrál skvěle, bodejť by ne, když se sám kdysi potácel v chlastu, depkách a rozhodně alespoň tuší, jaké jsou to pocity, když si jdete sednou na vozovku před kamion, páč už nevíte, kudy kam. Závěr sice už trochu vykonstruovaně šťastněrodinovský, konec by možná měl větší dopad, kdyby ho tvůrci tolik nehrotili do happy endu. Takhle je dost okaté, že se za každou cenu snažili seriál zacílit na poselství pro hospodyňky o tom, že rodina je základ nejen státu, ale prostě všeho lidského štěstí, a že když člověk vidí ty "rozzářené tvářičky" ratolestí, překoná kvůli nim všechno na světě, všechny své problémy a charakterové vady a pánbůh vám bude nápomocen! No tak tenhle blábol vyvrací celá řada otců (mnohdy i matek) alkoholiků, gamblerů a kurevníků, nejedna rodina nakonec v té exekuci skončí a tak snadno se z dluhů nevyhrabe, snad proto nás autor ušetřil té závěrečné deprese, protože v televizi, narozdíl od skutečného podnikání a života, můžete čarovat, jak chcete.--------------Zbylé díly už se mi rozebírat nechce, ale každý měl něco, co stálo za kuk. Na veřejnoprávku ještě solidní skóre lepšího průměru. () (méně) (více)

Davies182

Pod povrchem by pravděpodobně nemělo příliš velký problém uspět i v kinosálu přesto, že se v něm všehovšudy mihne tucet herců. Pohlídaný scénář a režie jsou jednoduše vidět, Nellis se tak (nepřekvapivě) podařilo Nevinné lži správně nakopnout. S čímpak asi přijdou Prušinovský či debutant Kotek? ()

• Noční podnik nese název Play Club Prague a je na adrese Hybernská 1271/32 na Novém Městě. (sator)
  • Natáčelo se na Základní škole Dědina na Praze 6. (Billie777)