Nevinné lži

• angličtina Innocent Lies
Česko, (2013–2014), 16 h 21 min (Minutáž: 70–82 min)

Aňa Geislerová, Tomáš Pavelka, Roman Luknár, Daniela Kolářová, Vojtěch Dyk, Tatiana Dyková, Jitka Čvančarová, Matěj Ruppert, Boris Hybner, Jiří Langmajer (více)

Série(2) / Epizody(13)

„Každý má někdy důvod neříct pravdu"

plechulka

Zatím (hodnoceno po 4. dílu) každý díl zajímavý a nadprůměrný a baví mne hlavně různorodostí.... Doplněno po ukončení cyklu - PARÁDA - I TY NEJSLABŠÍ DÍLY BYLY V POROVNÁNÍ S BĚŽNOU PRODUKCÍ NADPRŮMĚRNÉ! Pro mně to ale vyhrál díl CHROMOZOM - jako nejzajímavější scénář a ĆISTÁ PRÁCE, protože jestli bylo něco "jako ze života", tak tohle! ()

Radko

"Vedlejší přiznaky". - 60%. Celkom dobre vykreslené mrákotné stavy ženy, na pleciach ktorej sú tri malé deti a jedna veľká usadlosť na dedine, rúbanie dreva na oheň, varenie a všetko. Nečudo, že sa v takomto večnom strese s nedostatkom spánku zosype, nečudo psychiatrom, že ju odpálkujú liekmi. Manžel tento stav nechápe, pretože skladá hudbu, je mimo domu a večer oddychuje. Tak ju pošle za psychiatrom. Dnes málokto má celostného lekára, čas odborníkov je limitovaný na pár minút s jedným pacientom a tak správna diagnóza často ostáva neidentifikovaná. Boj s pomýleným systémom našťastie v tomto prípade ústi do happy-endu. Ale aj keby nie, vcelku ide o takú selankovitú limonádku s vyriešiteľnými problémami a nerozpadávajúcou sa rodinkou. Chromozom - 45% Tak toto bolo viac než eurokonformné. Lesbické páry vychovávajúce deti zo skúmavky. Uf. A veď áno prečo nie. Len tá celková dejová konštrukcia mi nijako nesadla. Pretože bola absolútnym výcucom z prsta. Lesba - laborantka oplodňuje semenom náhodných darcov svoje momentálne lesbické milenky. Neskôr sa s nimi rozíde, no deti jej exmilenkám zostávajú. V puberte sú zvedavé, chcú vidieť tatu, nie náhradnú mamu. Toto by mohlo byť v príručke zdravej a šťastnej EÚ rodiny. Odstráňme bariéry a milujme sa rovnako pohlavne, množme sa umelo. Osobne poznám jeden lesbický pár, ktorý sa stará o dieťa. Ale to s umelou konštrukciou tejto časti seriálu nemá nič spoločné. Ale veď hej: film a realita sú predsa dve úplne odlišné veci, nuž ale pokiaľ to mám hodnotiť ako kvalitnú a plnokrvnú fikciu, tak počujem len šuchot papiera a namáhavo vyťukané situácie do počítača, aby z tohto bolo niečo moderné, na zamyslenie a nie tuctové. Vyliezla zlátanina. Nič to, stáva sa, ideme ďalej. ()

triatlet

Pod hladinou: (90%) Scénář Alice Nelis nemá chybu. V převládajícím dramatu se objeví vtip (scéna s plaveckou lekcí neplavce v potapěčských brýlích), herecké vedení je perfektní, zajímavě je rozvíjena cykličnost vnitřních monologů hlavní hrdinky. Po dlouhé době jsem viděl televizní film, na který bych s chutí zašel do kina. ---------- Lež má rozbité auto Kotek s Kolečkem jednoduchým pokusem o vtip nic nezkazili. Díky ústřední dvojici a B. Hybnerovi pro mě lehký nadprůměr (65%). ---------------------- Druhý dech Opět herecky přesvědčivé. Ale samotný vývoj postav a vystavění scénáře mi připadaly průměrné. Navíc romantický závěr působil natahovaně, ale (!) za životní matematickou rovnici ve vypointovaném dovětku + 10% (= 65%). -------------------------- Hvězdička: (65%) Herci (od Suchánka přes Voříškovy, Kotka, Brodskou až po Hofmanna) opět dokázali vdechnout postavám život. Navíc jsem se u některých hlášek bavil. Problém je s uvěřitelností scénáře - opomine-li divák klišé s "Pomáhat a chránit", zůstává řada otazníků, proč bulvár neodhalil identitu Iris. ---------------------------- Klukovina: (70%) Opět herecky přesvědčivé výkony. Víc než "klukovina" ve vztahu k učiteli mě zaujaly rodinné vztahy. ----------------------------------------------- Chromozom: (95%) Velmi dobrý scénář, který by stačil téměř na samostatný film. Tereza Brodská v některých scénář vyrovnala svůj výkon z filmu Dvojrole Zajímavě zpracovaný vývoj "překvapivého" otcovství. Oceňuji i otevřený závěr. ()

NinadeL

13/13 Z #finaleplzen jsem si přivezla socialistický závazek dokoukat tento ideálně se jevící cyklus. Ano, paralela se Soukromými pastmi je zjevná a je dobře, že ČT se nechala vyprovokovat ke konkurenčnímu projektu. Ale jak mnozí vědí, podobných nápadů v minulosti bylo už několik a například cyklus Oběti také stojí za pozornost. Mám v plánu obě série a zatímco některé díly jsou skutečně skvělé, jiné zavání bohužel růžovým neorealismem, což je v dnešní době poněkud škodlivé. ()

venison

POD HLADINOU (1. díl) byl až nad očekávání dobrý.. Aňa se čím dál tím více herecky zlepšuje, téma dobře vybrané, maminka v podání Daniely Kolářové správně na zabití.. Trošku mě mrzí, že tu není více rozveden vztah s jejím mužem a trochu méně terapeuta, který mi nepřišel až tak podstatný.. Tento díl nasadil laťku opravdu vysoko.. / ★★★★ / LEŽ MÁ ROZBITÉ AUTO (2. díl) už pomalu sklouzává.. Příběh nedrží pohromadě, spousta věcí se v něm zbytečně rozpatlává, mnoho není vyřčeno, herci nic výjimečného nepředvedli.. Do půlky dílu jsem pomalu nevěděla o co v něm vlastně jde, dost mi pomohl hlavně název.. Téma takové o ničem.. / ★★ / DRUHÝ DECH (3. díl) řekla bych, že zatím nejlepší a nejaktuálnější.. Hodně propírané téma a zase mě hodně dotklo.. Ač Langmajera zrovna 2x nemusí, tak tady mu role opravdu seděla a Petra Hřebíčková taky hrála moc pěkně.. Závěr troška a lá americký sen, ale dalo se to přežít.. Rodina prošla drastickou proměnou, ale nakonec se našla.. A zaměstnání není jenom o penězích, ale i smyslu.. Škoda jen, že není víc dobře placených míst u zvířat, kytiček a zeleniny.. / ★★★★★ / HVĚZDIČKA (4. díl) byla opět poněkud slabší.. Suchánka jsem dlouho v ničem pořádném (jestli teda někdy) neviděla, tak mě jeho výběr potěšil.. Tereza Brodská mi moc jako jeho manželka nesedla.. Tereze Voříškové jsem její roli věřila perfektně.. Mínus tohoto příběhu bylo zejména to, že jsem byla stále o krok dopředu.. Nic moc příběh, ale na nedělní večer stačil.. / ★★★ / KLUKOVINA (5. díl) se mi řemeslně líbil nejvíc - skvělá kamera, super střih, perfektní muzika.. Příběh trošku kolísal - hodně se střídal zajímavý děj s hluchými místy (že by natahování?).. Taclíka mám ráda a obviněného učitele hrál opravdu přesvědčivě.. Na můj vkus tam bylo moc vedlejších postav (křoví), ale za to jakým stylem to bylo v České kotlině natočeno dávám za tento díl plný počet :-) / ★★★★★ / CHROMOZOM (6. díl) si také pochvaluji hlavně výběrem herců.. Bára Kodetová se po dlouhé době herecky ukázala a zhrzenou druhou maminku cítící se být na druhé koleji sehrála suprově, Tereza Brodská byla také správně na přes držku a objevil se tu v sympatické roli můj oblíbenec Hynek Čermák.. Téma je taky aktuální, akorát se mi moc nezdál lehce nasládlý konec, občas by si to nějaké postava tohoto seriálu mohla vyžrat.. / ★★★★★ / ČISTÁ PRÁCE (7. díl) mi zatím z celého miniseriálu přišel nejrealističtější.. Pěkně mě nakrkl jenom ten utnutý konec.. Jana Plouhara jsem neznala a ráda se s ním seznámila, Pavlu Beretovou jsem po "Bludičkách" ráda oprášila, sympatickým překvapením byl zpěvák z Chaozu.. Bohužel člověk nemá absolutně kontrolu nad svým životem a práva se lehko nedovoláš :-( / ★★★★★ / BYL LÁSKY ČAS (8. díl) mi přijde, že se do celé série absolutně nehodí.. Všude se zatím skrývala nějaká "nevinná lež", ale tady byla spíš spousta nevyříkaných věcí.. Iva Jenžurová nedostala moc prostoru, moje oblíbená Veronika Freimanová hrála pěknou megeru a naopak ne moc sympatická Dagmar Havlová relativně příjemnou paničku.. Nějak mi to celé nesedlo, i když by mi mohlo být toto téma velmi blízké, hihihi :-( / ★★ / () (méně) (více)

• Noční podnik nese název Play Club Prague a je na adrese Hybernská 1271/32 na Novém Městě. (sator)
  • Keď si Ondra (Michal Suchánek) balí tašku, aby odišiel na chatu, je vidieť na vrchu tašky zbalený aj šál Slavie Praha, klubu, ktorého je Michal Suchánek fanúšikom. (Gareth_Jones)