The Bridge (TV seriál)

Krimi / Drama / Thriller / Mysteriózní

USA, 2013 - 2014, 18 h 49 min (Minutáž: 26x45 min)

Shawn Pierce

Demián Bichir, Diane Kruger, Thomas M. Wright, Eric Lange, Emily Rios, Ted Levine, Annabeth Gish, Matthew Lillard, Duane Whitaker, Ramón Franco, Jon Gries, Vincent Rivera, Catalina Sandino Moreno, Arturo del Puerto, Cole Bernstein, Brady Smith, Alejandra Pérez, Chris Browning, Adrian Gonzalez, Bernardo Badillo, Victor Manso, Alyssa Diaz, Brad Hunt, Franka Potente, John Cale, Diana Maria Riva, Richard Varga, Brendan Hunt, Tahmus Rounds, Karen James, Victor Boneva, Chelsea Rendon, Brian Groh, Brian Baumgartner, Dea Lawrence, Seidy Lopez, Suzanne Quast, Jose A. Solorio, Tina Ivlev, Joe Ordaz, Essam Ferris, P.J. Marshall, Beth Curry, Jaime Zevallos, Billy 'Sly' Williams, Ramiro Paré, Julia Vera, Mandy June Turpin, Boualem Hassaine, Marcos De Silvas, Mariano Mendoza, Dorisa Day, Cesar De León, Peter Mark Vasquez, Max Daniels, Itzel Aguilar, Robin Zamora, Armando Broncas, Giovanni Lopes, Michael Segovia, Frank Salinas, Joseph Patrick Kelly, Ricardo Chacon, Dave Silva, Robert Renderos, Jonathan Davila, Mckenna Grace, Dyana Ortelli, Daniel Villarreal, Sal Lopez, Juan Carlos Cantu, Carlos Pratts, Darrell Britt-Gibson, Johnny Dowers, Andre Brooks, David Meunier, Jenny Pellicer, Barry Del Sherman, Paul Sanchez, Pedro Lopez, Sarayu Blue, Tommy Lamey, Michael Eauslin, Kikey Castillo, Fenix Lazzaroni, Jacob Houston, Tonja Kahlens, Mary Pat Gleason, Robert R. Shafer, Paul Cross, Hugo Medina, Tony Nevada, Stephanie Sigman, Lyle Lovett, Lee Garlington, Jason Wiles, Diane Delano, Hector Luis Bustamante, Alex Fernandez, Emily Wickersham, April Grace, J.R. Villarreal, Brian Van Holt, Don Swayze, Brad William Henke, Rebecca Lowman, Sandra Echeverría, Beth Kennedy, Carlos E. Campos, Julieta Ortiz, Timothy Bottoms, Nathan Phillips, Abraham Benrubi, John Billingsley, Manuel Uriza, Bruno Bichir, Keith Gordon, Damián Delgado, Julio Cedillo, José Julián, Ian Hart, Brenda Bakke, David Barrera, Valentina Acosta, Bonnie Burroughs, Sophia Santi, Tamara Clatterbuck, Wade Williams, Lisa Catara, Andy Buckley, Devin McGinn, Adam Arkin, Kevin Hernandez, Jerry Hernandez, Dan Warner, Tom Proctor, Anna Rose Moore, Eddie Perez, Luis Bordonada, Alejandro Edda, Beth Hall, Larry Clarke, Lorena McGregor, Alma Martinez, Mario Perez, Linc Hand, Devan Long, Kim Estes, Anthony Gonzalez, Carlos Linares, John Sanderford, Rolando Molina, Charles Carroll

Krásně ponurá atmosféra, střet dvou kultur v podání mexického detektiva a americké policistky. Pomalé tempo vyprávění přidává téhle kriminálce na přesvědčivosti. Sice si budu muset chvíli zvykat na klasicky nemastnou-neslanou Diane Kruger, ale charismatický a jako vždy výtečný Demián Bichir její herecké "nevlohy" naštěstí vyvažuje. Pilot - 90%(12.7.2013)

Bez ohledu na slunečné prostředí Mexika, seriál je příjemně mrazivý. Tedy zhruba do poloviny, poté dusivá atmosféra poleví, byť si nejsem vůbec jistý, co je toho příčinou. Taktéž scénář je poněkud rozstříštěný, pár dějových odboček působí, že s hlavní zápletkou nemá vlastně skoro nic společného. Ale plusem je vynikající obsazení a zajímavě napsané postavy. Nic, co by dělalo předloze ostudu. 7/10(11.10.2013)

Hodnocení pilotu: Po výborném The Killing další americká adaptace populárního skandinávského krimi seriálu. The Bridge příjemně překvapí tím, že není tradiční procedurální kriminálkou. Sériový vrah, jemuž jdou hlavní hrdinové po krku, totiž není obvyklým sadistickým psychopatem, ale vraždí z politických důvodů. Seriál tak pojednává především o napětí v americko-mexických vztazích (svým důrazem na sociální kontext připomíná seriál HBO The Wire). Hlavní hrdinové nejsou odlišní jen kulturně, ale i povahově, takže tu nechybí ani osvědčená formulka „buddy cop“ filmu. Na Oscara nominovaný Demian Bichir, který zde hraje ležérního mexického detektiva, byl sázkou na jistotu. Diane Krugerová se v roli americké autistické policistky (hrdinové s psychickými poruchami jsou v dnešních televizních seriálech zřejmě v kurzu) sice snaží, ale její lehce rozpačitý robotický herecký projev rozhodně nedosahuje kvalit hereckého výkonu Claire Danesové v roli maniodepresivní agentky v seriálu Homeland.(19.7.2013)

A máme tu další vykrádačku skvělého severského seriálu. A jak už to tak bývá, ani v tomto případě nesahá originálu ani po kotníky. Oproti ústřední dvojici z Broen působí hlavní představitelé tohoto seriálu jako nepřesvědčivý spolek ochotníků. Možná s odstupem času nebudu tak přísný, ale nyní, kdy mám Broen ještě v živé paměti, mi to vychází horkotěžko na 3*(4.9.2013)

Musím se přiznat, že americká verze mě bavila trochu víc než původní Bron/Broen. Už jen to zasazení na mexické hranice slibuje zajímavé prostředí. Obsazení hlavních postav mi je taky sympatičtější. Celkově je to hodně okopírováno, ale jsou tam přidány i nové věci. Celkově se mi to hodně líbí. Seriál byl obnoven pro druhou řadu, tak jsem zvědav s čím příjdou. 75% PS: Momentálně zrovna běží anglicko/francouzká kopie s názvem The Tunnel a zatím slabota.(27.10.2013)