Reklama

Reklama

The Bridge

(seriál)
Trailer
Krimi / Drama / Thriller / Mysteriózní
USA, (2013–2014), 18 h 49 min (Minutáž: 37–61 min)

Hudba:

Shawn Pierce

Hrají:

Demián Bichir, Diane Kruger, Thomas M. Wright, Eric Lange, Emily Rios, Ted Levine, Annabeth Gish, Matthew Lillard, Duane Whitaker, Ramón Franco (více)
(další profese)

Série(2) / Epizody(26)

Obsahy(1)

Marco Ruiz (Demián Bichir) je vyšetrovateľ na oddelení vrážd za štát Chihuahua v Mexiku. Marco, ktorý žije v meste Ciudad Juárez, je rodinne založený muž a jeden z posledných čestných policajtov v skorumpovanom a apatickom policajnom zbore, ktorý svojou nečinnosťou nahráva vplyvným drogovým kartelom. Marco je bystrý, očarujúci, má zmysel pre detaily a bolestivo si uvedomuje, že jeho mesto leží v područí chaosu. Keď niekto hodí mŕtve telo na most, ktorý určuje hranicu medzi mestami El Paso a Ciudad Juárez, Ruiza okolnosti prinútia spolupracovať so svojou americkou kolegyňou, detektívkou Sonyou Northovou (Diane Kruger). (Incantator)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (34)

Quint 

všechny recenze uživatele

Hodnocení pilotu: Po výborném The Killing další americká adaptace populárního skandinávského krimi seriálu. The Bridge příjemně překvapí tím, že není tradiční procedurální kriminálkou. Sériový vrah, jemuž jdou hlavní hrdinové po krku, totiž není obvyklým sadistickým psychopatem, ale vraždí z politických důvodů. Seriál tak pojednává především o napětí v americko-mexických vztazích (svým důrazem na sociální kontext připomíná seriál HBO The Wire). Hlavní hrdinové nejsou odlišní jen kulturně, ale i povahově, takže tu nechybí ani osvědčená formulka „buddy cop“ filmu. Na Oscara nominovaný Demian Bichir, který zde hraje ležérního mexického detektiva, byl sázkou na jistotu. Diane Krugerová se v roli americké autistické policistky (hrdinové s psychickými poruchami jsou v dnešních televizních seriálech zřejmě v kurzu) sice snaží, ale její lehce rozpačitý robotický herecký projev rozhodně nedosahuje kvalit hereckého výkonu Claire Danesové v roli maniodepresivní agentky v seriálu Homeland. ()

noriaki 

všechny recenze uživatele

Je mi záhadou, proč Američané musí kopírovat každý zdařilejší evropský seriál. A to i ty britské, ve kterých neexistuje jazyková bariéra. Budiž. Tady to alespoň mohlo mít význam, protože porovnání kultur Mexico a Spojené Státy je něco úplně jiného než prakticky neexistující předěl mezi Skandinávií a Skandinávií. Bohužel je zápletka téměř doslovně obšlehnutá z originálu. Což znamená, že pokud jste viděli Švédsko - Dánskou kriminálku a netrpíte alzheimerem, tak prakticky nemá smysl sledovat americkou adaptaci. A navíc jste viděli tu lepší verzi. Jak atmosférou, tak obsazením. Až tady jsem docenil, jak skvěle Sofia Helin zahrála, protože Diane Kruger je o třídu horší a na celém seriálu je to hodně vidět. Alespoň Demián Bichir je důstojným protějškem své dánské předloze. ()

Reklama

Kaluž 

všechny recenze uživatele

Diane Kruger je sice pořád buchtička k nakousnutí, tady se však hraje na trochu jiné pudy a tu aspergerem prolezlou Sonyu Cross jí moc nežeru. Hraje ji celkem obstojně, o tom žádná, ale Saga Norén to prostě není. A tím jsme u jádra pudla. Kdo viděl originál, nedá na něj dopustit. Demián Bichir je fajn a mexická linie s únosy dívek má něco do sebe, což tak trochu ospravedlňuje vznik jinak zbytečného remaku, přesto se nějak nedokážu rozhodnout, zda dám šanci další sezóně. Jenže když těch vkusnějších kriminálek je jako šafránu... ()

KevSpa 

všechny recenze uživatele

Krásně ponurá atmosféra, střet dvou kultur v podání mexického detektiva a americké policistky. Pomalé tempo vyprávění přidává téhle kriminálce na přesvědčivosti. Sice si budu muset chvíli zvykat na klasicky nemastnou-neslanou Diane Kruger, ale charismatický a jako vždy výtečný Demián Bichir její herecké "nevlohy" naštěstí vyvažuje. Pilot - 90% ()

Chen 

všechny recenze uživatele

Bez ohledu na slunečné prostředí Mexika, seriál je příjemně mrazivý. Tedy zhruba do poloviny, poté dusivá atmosféra poleví, byť si nejsem vůbec jistý, co je toho příčinou. Taktéž scénář je poněkud rozstříštěný, pár dějových odboček působí, že s hlavní zápletkou nemá vlastně skoro nic společného. Ale plusem je vynikající obsazení a zajímavě napsané postavy. Nic, co by dělalo předloze ostudu. 7/10 ()

Galerie (39)

Zajímavosti (2)

  • V 17. minutě při transportu drog slyšíme v pozadí skladbu „Livin' On a Prayer“ od mexické heavy metalové mariachi kapely Metalachi. Tuto píseň původně nahrála americká kapela Bon Jovi. (Trajektt)

Související novinky

National Geographic uvádí exkluzivní seriál

National Geographic uvádí exkluzivní seriál

08.08.2020

Děj seriálu Hrubá kůže se točí kolem záhadných vražd osadníků usazujících se v nelítostné divočině Nové Francie v 90. letech 17. století. Zdá se, že nepokoje přerostou v občanskou válku. Z…

Reklama

Reklama