The Bridge (TV seriál)

Krimi / Drama / Thriller / Mysteriózní

USA, 2013 - 2014, 18 h 49 min (Minutáž: 26x45 min)

Shawn Pierce

Demián Bichir, Diane Kruger, Thomas M. Wright, Eric Lange, Emily Rios, Ted Levine, Annabeth Gish, Matthew Lillard, Duane Whitaker, Ramón Franco, Jon Gries, Vincent Rivera, Catalina Sandino Moreno, Arturo del Puerto, Cole Bernstein, Brady Smith, Alejandra Pérez, Chris Browning, Adrian Gonzalez, Bernardo Badillo, Victor Manso, Alyssa Diaz, Brad Hunt, Franka Potente, John Cale, Diana Maria Riva, Richard Varga, Brendan Hunt, Tahmus Rounds, Karen James, Victor Boneva, Chelsea Rendon, Brian Groh, Brian Baumgartner, Dea Lawrence, Seidy Lopez, Suzanne Quast, Jose A. Solorio, Tina Ivlev, Joe Ordaz, Essam Ferris, P.J. Marshall, Beth Curry, Jaime Zevallos, Billy 'Sly' Williams, Ramiro Paré, Julia Vera, Mandy June Turpin, Boualem Hassaine, Marcos De Silvas, Mariano Mendoza, Dorisa Day, Cesar De León, Peter Mark Vasquez, Max Daniels, Itzel Aguilar, Robin Zamora, Armando Broncas, Giovanni Lopes, Michael Segovia, Frank Salinas, Joseph Patrick Kelly, Ricardo Chacon, Dave Silva, Robert Renderos, Jonathan Davila, Mckenna Grace, Dyana Ortelli, Daniel Villarreal, Sal Lopez, Juan Carlos Cantu, Carlos Pratts, Darrell Britt-Gibson, Johnny Dowers, Andre Brooks, David Meunier, Jenny Pellicer, Barry Del Sherman, Paul Sanchez, Pedro Lopez, Sarayu Blue, Tommy Lamey, Michael Eauslin, Kikey Castillo, Fenix Lazzaroni, Jacob Houston, Tonja Kahlens, Mary Pat Gleason, Robert R. Shafer, Paul Cross, Hugo Medina, Tony Nevada, Stephanie Sigman, Lyle Lovett, Lee Garlington, Jason Wiles, Diane Delano, Hector Luis Bustamante, Alex Fernandez, Emily Wickersham, April Grace, J.R. Villarreal, Brian Van Holt, Don Swayze, Brad William Henke, Rebecca Lowman, Sandra Echeverría, Beth Kennedy, Carlos E. Campos, Julieta Ortiz, Timothy Bottoms, Nathan Phillips, Abraham Benrubi, John Billingsley, Manuel Uriza, Bruno Bichir, Keith Gordon, Damián Delgado, Julio Cedillo, José Julián, Ian Hart, Brenda Bakke, David Barrera, Valentina Acosta, Bonnie Burroughs, Sophia Santi, Tamara Clatterbuck, Wade Williams, Lisa Catara, Andy Buckley, Devin McGinn, Adam Arkin, Kevin Hernandez, Jerry Hernandez, Dan Warner, Tom Proctor, Anna Rose Moore, Eddie Perez, Luis Bordonada, Alejandro Edda, Beth Hall, Larry Clarke, Lorena McGregor, Alma Martinez, Mario Perez, Linc Hand, Devan Long, Kim Estes, Anthony Gonzalez, Carlos Linares, John Sanderford, Rolando Molina, Charles Carroll

Musím se přiznat, že americká verze mě bavila trochu víc než původní Bron/Broen. Už jen to zasazení na mexické hranice slibuje zajímavé prostředí. Obsazení hlavních postav mi je taky sympatičtější. Celkově je to hodně okopírováno, ale jsou tam přidány i nové věci. Celkově se mi to hodně líbí. Seriál byl obnoven pro druhou řadu, tak jsem zvědav s čím příjdou. 75% PS: Momentálně zrovna běží anglicko/francouzká kopie s názvem The Tunnel a zatím slabota.(27.10.2013)

Bez ohledu na slunečné prostředí Mexika, seriál je příjemně mrazivý. Tedy zhruba do poloviny, poté dusivá atmosféra poleví, byť si nejsem vůbec jistý, co je toho příčinou. Taktéž scénář je poněkud rozstříštěný, pár dějových odboček působí, že s hlavní zápletkou nemá vlastně skoro nic společného. Ale plusem je vynikající obsazení a zajímavě napsané postavy. Nic, co by dělalo předloze ostudu. 7/10(11.10.2013)

Solidní detektivka se zajímavejma hercema, a tim vůbec nemyslím jen ty 2 hlavní, snad úchvatnější MILFka než Diane je ta mexičanka, co zdědí ranč, dále je tam vynikající zpočátku nesympatický novinář, dále týpek, co pomáhá ženskejm, kterej je tak divnej, až je vlastně nejvíc v pohodě, a když se na samottnej závěr nechá oholit, tak jak kdyby z prdele vypad Jirkovi Hrzánovi. Záporáci a záporačky taky solidní. No prostě zajímavejma vedlejšíma postavama nabitej seriál, kterej v tomhle Killingu nakopal prdel, v atmosféře a dvojičce hlavních detektivů ovšem už tolik ne... i tak ale solidních 5 hvězdiček od fanouška tohodle typu serialů.(10.11.2014)

Milé překvapení. Už originální švédsko-dánská předloha Bron/Broen je velmi zdařilá kriminálka plná palčivých sociálních témat. Rozdíl mezi americkou a mexickou části hranice je však mnohem markantnější, a tak autoři tohoto remaku mohli pracovat s obsahově hlubším a temnějším materiálem. Zajímavé na americké verzi je to, že svým příběhem na jedné straně věrně kopíruje originál, na straně druhé sleduje vlastní linku mizení mexických dívek. Druhá část příběhu je postupně stále výraznější, aby vyvrcholila v otevřeném a přitom náramně ponurém závěru. Překvapila mě Diane Kruger v hlavní ženské úloze, která je své švédské předloze překvapivě věrná a svou roli zvládá s velkým přehledem. Je těžké jednoznačně určit, jestli je lepší originál, nebo tento remake – já stavím oba na stejnou (vysokou) úroveň.(10.11.2013)

Diane Kruger je sice pořád buchtička k nakousnutí, tady se však hraje na trochu jiné pudy a tu aspergerem prolezlou Sonyu Cross jí moc nežeru. Hraje ji celkem obstojně, o tom žádná, ale Saga Norén to prostě není. A tím jsme u jádra pudla. Kdo viděl originál, nedá na něj dopustit. Demián Bichir je fajn a mexická linie s únosy dívek má něco do sebe, což tak trochu ospravedlňuje vznik jinak zbytečného remaku, přesto se nějak nedokážu rozhodnout, zda dám šanci další sezóně. Jenže když těch vkusnějších kriminálek je jako šafránu...(22.10.2013)