poster

Ďábel v Amityville (TV film)

 • anglický

  Amityville: The Evil Escapes

Horor

USA, 1989, 95 min

 • JohnnyD
  *

  Oceňujem profesionálnejšie prevedenie ako v trojke, no aj tak je to nehorázna nuda. Ak niečo v tomto filme stojí za videnie, tak jedine epický záverečný súboj vymetač diabla vs. diablom posadnutá lampa. Nuž do čoho sa "Zlo" prevtelí najbližšie? Bude to koberec? Kávovar? Deka? Či nebodaj zubná kefka? Bohužiaľ, uvidím nabudúce... Raz ma ten môj fetiš v brakových pokračovaniach zabije... nudou.(28.4.2013)

 • PetrPan
  **

  Ve stejném roce vznikla dvě televizní zpracování Amityvillu, ale zatímco Dům hrůzy byl naprostou katastrofou , Ďábel v Amityville dosahuje minimálně kvalit německých romantických filmů na nedělní odpoledne a u toho se prý dá i žehlit. Kontinuita samozřejmě jak už je u této série zvykem dostala řádně na prdel a tak když ve trojce amityvillský dům po řádění temných sil vybuchuje, ve čtvrtém pokračování do nedotčeného domu vbíhá parta říčných knězů a jmou se vyhnat ďábla z jeho lože, on však, byv vždy filutou, přesune se do maskulinní lamPičky a nechá se koupit starší dámou. V tu chvíli mé spodní srdce zaplesalo, očekávajíc noční hrátky s inkubem. Bohužel, lampa píchla dámu jen do prstu a byla PPL kurýrem odeslána její sestře, říkal jsem si "že by tedy tam" jen do chvíle než se na příjezdové cestě objevil automobil s třemi dětmi a jejich mámou. V té chvíli mi v srdci přestalo tepat a já si uvědomil, že se přece dívám na televizní horor a ne na XHamster. Tak už jen ve zkratce, děti se přivítaly s babičkou, babička s lamPičkou a lamPička s nejmladší holčičkou... LamPička zlobila, domeček blbnul, babička byla nešťastná, maminka byla nešťastná, do toho si v drtičce utrhl jeden chlapeček ručičku a ve sklepě se jim splašila motorová pila a chcípl instalatér. Drama to bylo veliké a když na půdě zemřela hospodyně v důsledku infarktu z uškrcení šňůrou od lamPičky bylo zaděláno na průser. Holčička se nechala lamPičkou nalákat na bonbónek v podobě mrtvého tatínka a byla na konci úplně posedlá, vše nakonec zůstalo na babičce a kdo někdy viděl To je vražda, napsala nebo na Xhamsteru Granny and two big dicks, tak ví, že za to dámy v pokročilém věku pořád umí vzít... Přes všechnu tu hloupost a nanicovatost ale lepím dvě hvězdy, protože po Amityville Curse byla i tahle lamPičovina příjemným osvěžením.(30.12.2013)

 • Rodriguez
  ****

  I čtvrtý díl se vydává jinou cestou, než by člověk očekával. Opravdu musím tuto sérii pochválit za to, že je každý díl jiný!!! Tentokráte se zlo z domu v Amityville stěhuje. Schované (po exorcismu) ve starožitné lampě cestuje zásilkovou službou do jiného státu k novým obětem. Zde si zahraje svou další "zlou" hru! 80%(20.7.2014)

 • Martin741
  *

  Dalsia seria, u ktorej nedam na kultovu jednicku - Amityvilel Horror 1979 dopustit - najlepsie horory vznikli v neprekonanych 70. rokoch - pre mna takmer kultovy status ma aj dvojka Amityville II Possession 1982. Skoda, ze u hororov je logika konania postav uz dlhodobym problemom, herecke vykony su v hororoch --- pofiderne a myslienka ze "zlo sa reinkarnovalo do lampy a odcestovalo na druhy koniec USA" - tak z toho sa smejem doteraz 5 %(31.3.2019)

 • MM_Ramone
  **

  O desivých udalostiach, ktoré sa odohrali v sedemdesiatých rokoch minulého storočia v koloniálnom dome v new yorkskej rezidenčnej štvrti Amityville na Long Islande sa natočilo mnoho snímkov. Niektoré sú fakt strašidelné horrory, iné za moc nestoja. Televízny film "Diabol z Amityville" z roku 1989 jasne patrí do tej druhej kategórie. Príbeh o tom, že v garážovom výpredaji bola predaná diablom posadnutá nočná lampa, ktorá je následne odoslaná do Kalifornie sa mi zdá poriadne pritiahnutý za vlasy. Zlo z Amityville sa ukrylo do gýčovej lampy a odcestovalo na západné pobrežie spojených štátov amerických. **(28.3.2016)

 • - Replika domu z Amityville byla pro potřeby natáčení postavena na 402 východní ulici v kalifornském St. Wilmingtonu. Exteriéra domu Alice Laeacock (Jane Wyatt) pak byly natočeny u James Sharp House 11840 v Santa Paule. (Terva)