Ďábel v Amityville (TV film)

Amityville: The Evil Escapes

Horor

USA, 1989, 95 min

• petero

To bola poriadna blbosť premiestniť zlo z Amityvillu do iného baráku. Ten totiž nie je zďaleka tak strašidelný, respektíve vôbec. Ďalšia vec je tá, že aj tak to zlo je sústredené len v lampe a i keď sa dostáva do baráku, je to slabota. Potom skupinka troch žien v pokročilom veku, jeden fagan a dievčatko čo ledva rozpráva ako postavy v horore, konkrétne v tomto prípade je úplne na nervy, nehovoriac o tom, že tentoraz to zlo neovládne ani otca rodiny, ani dospelého syna ale práve to malé dievčatko z ktorého veru strach nejde i keď tvorcovia si zrejme mysleli, že z toho vydolujú niečo ako bol prvý Poltergeist, což sa dá poznať z pár veľmi povedomých záberov, ale kde nič tu nič, strach sa nedostavuje. Opäť prichádza kňaz vyhnať zlo (rozumej vyhodiť lampu z okna), finále je trápne.(19.10.2008)

• obitus

Jak napovídá podtitul čtvrtého dílu, zlo utíká. A to poměrně bizarně, schované ve staré lampě. Už fakt, že by se démon z Amityville přestěhoval schovaný ve staré lampě někam úplně jinam ke staré babce je dost špatnej. Když k tomu připočtete ještě takřka televizní zpracování a nulové napětí, vyjde vám sračkoidní horror - nehorror nestojící ani za jedno podívání.(23.7.2009)

• oLí

Lampička zabiják, s tím ať jdou do prdele... jako tohle bylo absolutně bez nápadu jak postrašit diváka. Zvenčí by dům ušel, malej tlusťoch ještě taky, ale babka měla příšernej vkus na nábytek ! A ta snaha o čerpání atmosféry z vynikajicího POLTERGEISTA už byla jen čistá zoufalost. [2.5/10 březen 2009](12.3.2009)

• kaylin

Snímek „Ďábel v Amityville“ je skutečně trochu lehkým hororem, kdy jediná scéna, která je opravdu drsná a kdy jsem se kroutil, je ta s drtičem odpadů. Jinak je tempo poměrně unylé a film může velmi brzy začít nudit. Mytologie se zde rozvíjí podivným směrem, a kdyby byl film součástí jiné série anebo naprosto samostatný, nic by se na tom moc nezměnilo. Nic velkolepého se nekoná a první a druhý díl zatím zůstávají vrcholem série.(15.1.2015)

• MM_Ramone

O desivých udalostiach, ktoré sa odohrali v sedemdesiatých rokoch minulého storočia v koloniálnom dome v new yorkskej rezidenčnej štvrti Amityville na Long Islande sa natočilo mnoho snímkov. Niektoré sú fakt strašidelné horrory, iné za moc nestoja. Televízny film "Diabol z Amityville" z roku 1989 jasne patrí do tej druhej kategórie. Príbeh o tom, že v garážovom výpredaji bola predaná diablom posadnutá nočná lampa, ktorá je následne odoslaná do Kalifornie sa mi zdá poriadne pritiahnutý za vlasy. Zlo z Amityville sa ukrylo do gýčovej lampy a odcestovalo na západné pobrežie spojených štátov amerických. **(28.3.2016)

• - Replika domu z Amityville byla pro potřeby natáčení postavena na 402 východní ulici v kalifornském St. Wilmingtonu. Exteriéra domu Alice Laeacock (Jane Wyatt) pak byly natočeny u James Sharp House 11840 v Santa Paule. (Terva)