poster

Ďábel v Amityville (TV film)

 • USA

  Amityville: The Evil Escapes

Horor

USA, 1989, 95 min

 • Hunter2222
  ***

  Film začína v skutku veľmi dobre. Do domu prichádza delegácia kňazov, plánujúcich z neho vymiesť diabla. Lustre sa kývajú, svetlo bliká, predmety poletujú a útočia na kňazov. Atmosféra fakt hustá, dobre natočené. Zlo je vraj z baráku definitívne preč a tak dochádza k predaju vecí z domu. Jedna stará pani si kúpi šerednú lampu a zo srandy ju pošle svojej sestre. Áno páni a dámy toto je ten legendárny diel s vraždiacou lampou. Kto by nechcel balíkom dostať domov vraždiacu lampu?! Ale prekvapivo film nevyznieva tak absurdne, ako by to mohlo miestami vyzerať. Ako v každom Amityville tu nájdeme zopár slušných scén, zopár na usmiatie a samozrejme aj nudu. Postavy sú síce primitívne a nie dobré zahraté, ale je to lepšie ako trojka a celkom to vzhľadom na stopáž ubieha. Celá séria "Amityville": The Amityville Horror (1979), Amityville II: The Possession (1982), Amityville 3-D (1983), Amityville: The Evil Escapes (1989), The Amityville Curse (1990), Amityville 1992: It's About Time (1992) , Amityville: A New Generation (1993), Amityville: Dollhouse (1997), The Amityville Horror (2005).(21.6.2010)

 • oLí
  *

  Lampička zabiják, s tím ať jdou do prdele... jako tohle bylo absolutně bez nápadu jak postrašit diváka. Zvenčí by dům ušel, malej tlusťoch ještě taky, ale babka měla příšernej vkus na nábytek ! A ta snaha o čerpání atmosféry z vynikajicího POLTERGEISTA už byla jen čistá zoufalost. [2.5/10 březen 2009](12.3.2009)

 • JohnnyD
  *

  Oceňujem profesionálnejšie prevedenie ako v trojke, no aj tak je to nehorázna nuda. Ak niečo v tomto filme stojí za videnie, tak jedine epický záverečný súboj vymetač diabla vs. diablom posadnutá lampa. Nuž do čoho sa "Zlo" prevtelí najbližšie? Bude to koberec? Kávovar? Deka? Či nebodaj zubná kefka? Bohužiaľ, uvidím nabudúce... Raz ma ten môj fetiš v brakových pokračovaniach zabije... nudou.(28.4.2013)

 • petero
  *

  To bola poriadna blbosť premiestniť zlo z Amityvillu do iného baráku. Ten totiž nie je zďaleka tak strašidelný, respektíve vôbec. Ďalšia vec je tá, že aj tak to zlo je sústredené len v lampe a i keď sa dostáva do baráku, je to slabota. Potom skupinka troch žien v pokročilom veku, jeden fagan a dievčatko čo ledva rozpráva ako postavy v horore, konkrétne v tomto prípade je úplne na nervy, nehovoriac o tom, že tentoraz to zlo neovládne ani otca rodiny, ani dospelého syna ale práve to malé dievčatko z ktorého veru strach nejde i keď tvorcovia si zrejme mysleli, že z toho vydolujú niečo ako bol prvý Poltergeist, což sa dá poznať z pár veľmi povedomých záberov, ale kde nič tu nič, strach sa nedostavuje. Opäť prichádza kňaz vyhnať zlo (rozumej vyhodiť lampu z okna), finále je trápne.(19.10.2008)

 • PetrPan
  **

  Ve stejném roce vznikla dvě televizní zpracování Amityvillu, ale zatímco Dům hrůzy byl naprostou katastrofou , Ďábel v Amityville dosahuje minimálně kvalit německých romantických filmů na nedělní odpoledne a u toho se prý dá i žehlit. Kontinuita samozřejmě jak už je u této série zvykem dostala řádně na prdel a tak když ve trojce amityvillský dům po řádění temných sil vybuchuje, ve čtvrtém pokračování do nedotčeného domu vbíhá parta říčných knězů a jmou se vyhnat ďábla z jeho lože, on však, byv vždy filutou, přesune se do maskulinní lamPičky a nechá se koupit starší dámou. V tu chvíli mé spodní srdce zaplesalo, očekávajíc noční hrátky s inkubem. Bohužel, lampa píchla dámu jen do prstu a byla PPL kurýrem odeslána její sestře, říkal jsem si "že by tedy tam" jen do chvíle než se na příjezdové cestě objevil automobil s třemi dětmi a jejich mámou. V té chvíli mi v srdci přestalo tepat a já si uvědomil, že se přece dívám na televizní horor a ne na XHamster. Tak už jen ve zkratce, děti se přivítaly s babičkou, babička s lamPičkou a lamPička s nejmladší holčičkou... LamPička zlobila, domeček blbnul, babička byla nešťastná, maminka byla nešťastná, do toho si v drtičce utrhl jeden chlapeček ručičku a ve sklepě se jim splašila motorová pila a chcípl instalatér. Drama to bylo veliké a když na půdě zemřela hospodyně v důsledku infarktu z uškrcení šňůrou od lamPičky bylo zaděláno na průser. Holčička se nechala lamPičkou nalákat na bonbónek v podobě mrtvého tatínka a byla na konci úplně posedlá, vše nakonec zůstalo na babičce a kdo někdy viděl To je vražda, napsala nebo na Xhamsteru Granny and two big dicks, tak ví, že za to dámy v pokročilém věku pořád umí vzít... Přes všechnu tu hloupost a nanicovatost ale lepím dvě hvězdy, protože po Amityville Curse byla i tahle lamPičovina příjemným osvěžením.(30.12.2013)

 • - Replika domu z Amityville byla pro potřeby natáčení postavena na 402 východní ulici v kalifornském St. Wilmingtonu. Exteriéra domu Alice Laeacock (Jane Wyatt) pak byly natočeny u James Sharp House 11840 v Santa Paule. (Terva)