Epizody(8)

Daredevil, Jessica Jones, Luke Cage a Iron Fist spojí síly proti společným nepřátelům a hrozivé konspiraci ohrožující New York City. (Netflix)

Recenze uživatele tron k tomuto seriálu (9)

The Defenders (2017)

„No... je to lepšie, ako šál.“ Z jedného z mojich najočakávanejších seriálov r. 2017 sa vykľulo jedno z jeho najväčších sklamaní. Akcia je hrozná, čo je po mlsanicách, akými boli Daredevilove slávne chodbové scény, obrovské sklamanie. Jedinou dobrou akčnou pasážou je finálna (!) v podzemí a potom ešte minútová scéna v 3. časti, keď sa hrdinovia prvý raz stretnú. Na druhej strane, je to síce splnený sen každého normálneho komiksového fanúšika, na druhej je úbohé, že z niečoho takého tvorcovia bezradne vydestilovali len jednominútovú scénku. Žiaľ, Defenders zlyhávajú i na poli scenára. Hand je strašne otravná organizácia, predčasný vrchol zažila v druhej sérii Daredevila a tam mala skončiť. Ale neskončilo a tak tu znova máme megaotravnú mafiánsku chobotnicu, ktorá je síce celosvetová a má svojich špiónov úplne všade, ale na troch chlapov a jednu ženu zakaždým pošle pár zamračených týpkov s búchačkami, hoci dávno vie, že to absolútne nefunguje. Z postáv najlepšie paradoxne dopadli civilní priatelia a kolegovia hrdinov. Tvorcovia s nimi však na škodu veci šetria. Z hrdinov pozitívne skončila Jessica Jones, ktorá sa nevie biť, je večne naliata, na všetko nadáva, nič sa jej nepáči a najradšej by vypadla (ale nemá kam). Podobne ako vy, i ona má plné zuby mystických kecov. Ešte celkom fajn je Luke Cage, ale Daredevil je otravný a s Iron Fistom je na nevydržanie; byť na mieste jeho kamošov, zviažem ho a pošlem prvou triedou Handu, nech je konečne pokoj. Nepomohla ani účasť votrelcobijkyne Sigourney Weaver. Najlepšie roky má dávno za sebou. Jej rola je vlastne v podstate „žiadna“, keď sa to tak vezme. Zle pôsobil aj chaos ohľadom schopností hrdinov. Luke Cage je v jednej chvíli v podstate neporaziteľný, ale keď sa to scenáristom hodí, tak je na zemi pri prvej príležitosti. Jessica Jones vo svojom spin-offe skákala, síce sme to (pre nedostatočný rozpočet) nevideli, ale skákala. Tu neskáče. Prečo? Podobných zvláštnych vecí je seriál plný. Šéfovia Handu sú nesmrteľní, ale v zásade ich môžete normálne zastreliť (alebo dostanú rakovinu). Otázna je nesympatická Elektra, do ktorej oživenia Hand vložil neskutočnú energiu, moc a prachy, ale v konečnom dôsledku ide len o normálnu babu, ktorá sa trocha lepšie bije. V neposlednom rade zamrzí absencia Punishera. Ale tak zas Joe Bernthal aspoň môže byť rád, že sa nenamočil do takéhoto prúseru. Najviac sa mi páčil zoznamovací prvý diel, ten bol za 4*. Potom to šlo radikále dole vodou. ()

The H Word (2017) (E01)

"Chcem naspäť svoj život." - "Ale ten ti nikto nevráti. Musíš si ho vziať sám." Vynikajúci začiatok. Pomalý, v podstate úplne bez akcie, ale tak sa mi to práveže páčilo. Asi by bola blbosť začať tým, ako sú už všetci pokope a niekoho mlátia v tmavej uličke. Áno, aj tak by sa to dalo, ale oceňujem, že cesta k zloženiu tímu sa začína pomaly. Každý hrdina má dostatočný priestor a našťastie sa vracajú nielen ich kolegovia, priatelia či lásky, ale i atmosféra. Čiže Jessica sa pohybuje v ochľastanom noire, Luce Cage to stále hrá na dobrosrdečný blaxploitation atď. S pani manželkou som si preskákal všetky doterajšie seriály, smerujúce k Defenders a musím povedať, že ja som proste bol veľmi spokojný s takýmto začiatkom. Takisto Sigourney Weaver zatiaľ pôsobí dobrým dojmom, čo je fajn info pre každého, ako ja - teda pre každého, kto ju moc nemusí. Tu je ale OK. Sú naznačené zlovestné veci, ktoré sa majú v dohľadnej budúcnosti stať. Je sa na čo tešiť. Snáď to nepokazia tak, ako druhú polku Lukea Cagea. ()

Mean Right Hook (2017) (E02)

Spoilery. Dávam "len" 60%, ale celkovo sa mi páči prístup, ktorý filmári zvolili - pekne pomaly a postupne, bez zbytočného unáhľovania sa. Druhá epizóda už, na rozdiel od prvej, obsahuje aspoň nejakú akciu a niektoré postavy sa začínajú pomaly ale isto stretať, hoci občas o sebe ešte nevedia, že budú priateľmi. A konečne sa vrátil aj Stick alias Scott Glenn. Ale druhý diel už nie je až taká atrakcia, ako prvý. No možno je o to je lepší, pretože už sa začína riešiť poctivo napísaný scenár a nie "iba" to, že sa po dlhšej prestávke zasa stretávame so svojimi obľúbenými postavami. Každá z nich zisťuje, že sa v Hell´s Kitchen niečo tajuplné začína diať a každá po tom začína pátrať na vlastnú päsť. Iron Fist sa každopádne javí byť veľmi slabou postavou a ani po dvoch sériách Daredevila mi nejde do hlavy, ako slepý muž (hoci so špičkovým výcvikom) dokáže to, čo Daredevil. "Jessica Jones. Som Matt Murdock, váš právnik. Už nepovedzte ani slovo." ()

Worst Behavior (2017) (E03)

"Si najzbytočnejší právnik, akého poznám. Vážne." Spoilery. Vzťahy a dialógy pekné, postavy prepracované (ostatne, každý dostal vlastný seriál, takže už ich poznáme ako vlastnú dlaň). Ale chcelo by to konečne poriadnu akciu. Po tejto stránke sa Defenders stále akosi nie a nie rozbehnúť - Sigourney Weaver v akčnej scéne pôsobí ako moja učiteľka matematiky zo strednej a to, čo mohol byť akčný vrchol celej série (finálna chodbová scéna), sa bohužiaľ zdrclo len na geniálny, ale iba 4-sekundový fenomenálny záber, v ktorom sa konečne všetci stretnú bok po boku. A je koniec skôr, než sa to poriadne začne. Iron Fist mi v tejto časti už prišiel o čosi záživnejší, naopak Elektra po druhej sérii Daredevila mala podľa mňa zostať mŕtva, bolo by to tak pôsobivejšie a navyše by sa naprázdno nedojila postava, ktorá už nie je zaujímavá. ()

Royal Dragon (2017) (E04)

Spoilery. No, tak nakrútiť túto časť určite nebolo príliš náročné. V podstate len pár hercov stojí/sedí v jednej miestnosti a rozpráva sa. Teoreticky je to celkom zaujímavý spôsob, ako začať vytvárať chémiu medzi postava (je to prvý raz, čo sa všetci poriadne stretnú), prakticky je to ale čiastočne nuda. Občas sa dozvieme zaujímavú informáciu, občas je všetkých tých mien, prezývok a spomínaných udalostí priveľa. Tesne pred rozpútaním akcie záverečné titulky. ()

Take Shelter (2017) (E05)

"Dobré uši." - "To sú rohy." No, už sa to rozbieha. Matt Murdock na seba konečne oblieka kultovo-prekliaty kostým Diabla z Hell´s Kitchen, akcia je o poznanie lepšia a jeho akčný duet s Jessicou Jones sa vydaril. Nemôžem sa každopádne zbaviť dojmu, že v celom seriáli zatiaľ najlepšie funguje práve Jessice, ktorá s tým paradoxne nechce nič mať, všetky tie mystické reči ju otravujú, nerozumie im a ani nechce, chce mať od všetkých svätý pokoj, má veľkú silu a vie dať ranu, ale inak je ako bitkárka vlastne dosť mizerná. Poteší tiež väčší priestor pre priateľov jednotlivých hrdinov. ()

Ashes, Ashes (2017) (E06)

Konečne sa začína umierať. Hoci, ak máte v seriáli k dispozícii zázračný sarkofág, majúci schopnosť priviesť mŕtvych späť do sveta živých, nemôžete si byť istí už ani smrťou. Tak ale dúfam, že v tomto prípade mŕtve postavy aj mŕtve zostanú. Bohužiaľ, Defenders sa stále nie a nie naplno rozbehnúť a z potenciálnej seriálovej udalosti roka sa pre mňa osobne stáva dosť veľké sklamanie. Akcie málo a aj to málo nie je bohviečo, postavy sa nudne motajú stále v rovnakom kruhu a melú rovnaké mystické blbosti a zlo je dosť slabé (tak ja neviem, Hand má k dispozícii bohaté skúsenosti z predchádzajúcich seriálov a napriek tomu posiela na našich hrdinov len pár týpkov s nožmi???). Poteší Jessica Jones a Daredevilov kostým. Začínam byť riadne v rozpakoch! ()

Fish in the Jailhouse (2017) (E07)

Viete čo, ja už som na takéto veci starý. Postavy sa dlho rozprávajú a vyjednávajú a nakoniec sa to aj tak všetko skončí pri kung-fu nindžoch, mlátiacich sa v temnej miestnosti, kde poriadne nič nevidíte, len počujete. A "konečne" došlo už aj na bitkársku dôchodkyňu, čo je fakt strašné. Už je to definitívne jasné - Defenders doplatili na mizerného choreografa akčných scén, hlúpe scenáre a slabý rozpočet. Aspoňže Daredevil prestáva byť otravný (načase, dve časti pred koncom). Hand sa totálne opotrebovala, Defenders mali stáť proti nejakému úplne inému nepriateľovi. ()

The Defenders (2017) (E08)

Tak a je koniec a výsledkom je jedno z najväčších seriálových sklamaní roka. Na akciu sa v tejto časti síce už dá pozerať, ale čo z toho, keď sa predchádzajúcich sedem epizód nedalo? Postavy začínajú konečne držať pokope, ale čo z toho, keď nás predchádzajúcich sedem dielov ubíjala prehnaná chladnosť Daredevila a otravnosť pojašeného Iron Fista? Elektra je mizerný zloduch. Paradoxne ma potešil koniec. Nielen preto, že je už "konečne" koniec, ale i preto, že je vcelku uzavretý, dôstojný, dojemný a pekný. ()

Daredevil a Kingpin se vrátí

Daredevil a Kingpin se vrátí

08.07.2022

Netflixovské seriály od Marvelu dorazí na Disney+

Netflixovské seriály od Marvelu dorazí na Disney+

24.02.2022

Před pár týdny přišla zpráva, že Netflix stahuje své marvelovské seriály jako Daredevil nebo Punisher ze svých serveru. To samozřejmě rozjelo spekulace o tom, kde asi seriály, jež se teprve nedávno… (více)

Nový Transformers našli režiséra

Nový Transformers našli režiséra

27.03.2021

Studio Paramount oznámilo nový film ze světa Transformers, jenž nebude mít nic společného se sérií Michaela Baye ani spin-offem Bumblebee. Nový robotí snímek pak natočí Angel Manuel Soto (Charm City… (více)

Pavoučí univerzum na Amazonu?

Pavoučí univerzum na Amazonu?

08.09.2020

Studio Sony oznámilo nový seriál Silk, jenž by měl rozšířit hrané univerzum kolem postavy Spider-Mana. Seriál by pak navíc měl dorazit na streamovací službě od Amazonu, což by mohlo naznačovat, že… (více)