• Psychor

Po stovkách slabomyslných filmů či seriálů z primitivního superhrdinského vesmíru, které jsou založeny na neustálé recyklaci dané látky, jsem se naivně domníval, že už mě kreativci z Marvelu nemohou ničím překvapit. Jenže Defenders bortí všechny myslitelné hranice scénáristické hlouposti a přichází se zločinem proti logice v podobě syntézy čtyř odpadových seriálů (Daredevil, Jessica Jones, Luke Cage a Iron Fist). Netuším, co si studio od tohoto kocourkovského kroku slibovalo, ale každému přece muselo být již předem jasné, že se žebříčky nejhorších seriálů všech dob otřesou v základech. U předchozích marvelovských výplachů jsem se neustále pochechtával nad všudypřítomnou prostoduchostí, díky čemuž jsem se během projekce ani příliš nenudil. Jenže u absolutně brakovitých Defenders už se divák nemůže chytit jediného stébla a musí tak podstoupit nefalšovanou sedmihodinovou torturu.(19.8.2017)

Kauzalita, konzistentnost a koherence hadr, první dvě epizody více měné nudí, ty další zase ženou kupředu tempem tak zběsilým, že se ve vývoji charakterů posunujeme spíš skokově než plynule a některé vedlejší dějové linky jsou utnuty/zakončeny předčasně/divně. Přesto jsem se hlavně díky zajímavým postavám a střetujejich ideologií bavil a i když rozum mluví o kvalitě někde mezi první půlkou Lukea Cage a Iron Fistem, srdce prozatím nemůže jít níž. Přesto je moje hodnocení na hraně. 68,0001 %. PS: Když potřebujete pár figurek na šachovnici zvané scénář posunout z bodů A - D do bodu Z a víte, že na náhodu už vám divák neskočí, není nic příhodnějšího (línějšího) než vzít nejmystičtější z oněch figurek a vlepit jí někde mezi kecy o dracích či či líbeznou větičku o osudu, který je svedl dohromady.(20.8.2017)

Nudné a natahované komiksové seriály od tandemu Netflix/Marvel daly dohromady nudnou a natahovanou "superhrdinskou" týmovku. Nejdříve to vypadalo jako dobrý krok (zkrácení sezóny ze 13 na pouhých 8 epizod), ale problémy i nadále přetrvávají - opět jde o seriál postavený na naprosté retardaci děje, kdy se zápletka (která by vydala na kratší celovečerní film) posouvá tak neskutečně pomalu, že se toho i v jedné půlhodinové epizodě komediálního seriálu stane více než za celých osm hodin sledování. Postavy sice čelí společnému nepříteli, ale přesto se v seriálu najde spousta místa pro nezajímavé vedlejší podzápletky, které sledování ještě více otupují. Tuhle z neznámých důvodů velmi nadhodnocenou podívanou, která se odehrává výhradně v tmavých skladištích, opuštěných domech a restauracích, kde si postavy buď dlouze povídají o něčem, co stačí říct jednou větou, nebo se mlátí, je opravdu lepší vynechat. Mistrovská scenáristická práce v odkládání, natahování a naznačování něčeho, co nikdy nepřijde.(8.2.2018)

• SonGokussj

Velké zklamání :-/ Užívám si pomalé příběhy, ale zde byly první 2 díly neskutečně utahané. Pak se díl hádali, pak 2 díly přesvědčovali, následně následovalo trochu akce a vzpomínek a skončilo to nemastně neslaně. Iron Fist se pořád třepe a nikomu nedá zapravdu, má svojí a s nikým v ničem nikdy nesouhlasí... Vidět to 7 dílů v kuse je trochu o "hubu". Luke Cage to v pár scénách pozvedával, ale jakmile přišlo na "TO", nebyl schopný cokoli udělat, cokoli ovlivnit. Ze začátku do něj Iron Fist kope, mlátí, tomu to nic nedělá a ke konci ho skopne na zem i nějaký karate ninja X v obleku, který nemá žádné superschopnosti. Neskutečně ho nerfnuli... Jessica Jones se to tam snaží pozvedávat svými hláškami, ale viditelně jí to ve skupině lidí absolutně nesvědčí. V seriálu byla fantastická, vžili jsme se do jejího světa, obav, boje. Tady? Drzá černovláska, která si pořád na něco stěžuje a kibicuje. Matthew Murdock to jako jediný vše zachraňuje jak svými chvaty, tak i dialogy, přemýšlením a vedením... Libo se na něj koukat. Příběh celkově je nudný, bez žádné hrozby (nepomáhá, že VŠICHNI neustále tvrdí, jak je vše v prde*i a že je New York v ohrožení a přitom se NIC neděje, NIKDO neumírá, NIC nevybuchuje), když zrovna celej díl neplánují a nehádají se mezi sebou, tak potkají skupinku Ninjů, 5 minut se s nima mlátí, nikdo nemá ANI MODŘINU, ninjové vždy utečou a o díl dál NANOVO... A toto se opakuje až do úplného konce :-D Zdá se mi to hrozně levný. Všechno, co tam bylo, hlášky, příběh, bojové sekvence, všechno bylo takové nějaké levné, nudné, nezáživné. Co jsem si užil byl Matthew Murdock alias Dardevil a skoro všechny vedlejší postavy. Hlavně Foggy. O Black Sky se nebudu ani zmiňovat... Neskutečná nuda a neskutečné nechápačky. Jednou dovede kopnutím Luka Cage do bezvědomí, podruhé 10 minut kope a boxuje do Dardevilovi tváře, který nemá ani modřinu... Levné... Nudné... Nezáživné... Zklamání... 40 %(22.8.2017)

• Mr.Ripley

Zklamání. Tohle má být epické završení na které jsme čekali roky? Daredevil měl vše. Skvělý casting, soundtrack a záporáky. Jessica se mohla pochlubit noir detektivním nádechem a skvělým Tennantem. Luke nudil svou roztříštěností a Iron Fist byl přiblblým originem pro děcka. Defenders jsou mixem výše zmíněného. Přičemž z Daredevila a Fista si bere to nejlepší. JJ a LC jsou jaksi do počtu. Defenders měli být televizním milníkem, ale díky stupidní, průhledné, šestákové zápletce se tak nestalo. Naštěstí to rychle utíká a Sigourney si svůj part náležitě užívá. Televizní odnoš Marvelu po skvělem startu upadla do stejně bezbřehého, milióny vynášejícího bahna, jako jejich filmový vesmír.(24.9.2017)

• - Defenders startují takzvanou fázi II., podobně jako je tomu u Avengers. (UncleMorty)

• - Spoiler: Useknutá ruka detektivky Misty Knight (Simone Missick) je odkaz na její komiksovou předlohu, kdy ji místo useklé ruky implantovali robotickou. (UncleMorty)

• - Ve scéně, kdy se snaží Jessica (Krysten Ritter) setřást Matta Murdocka (Charlie Cox), je možné na ulici vidět modrý plakát se Stanem Leem. (UncleMorty)