Nudné a natahované komiksové seriály od tandemu Netflix/Marvel daly dohromady nudnou a natahovanou "superhrdinskou" týmovku. Nejdříve to vypadalo jako dobrý krok (zkrácení sezóny ze 13 na pouhých 8 epizod), ale problémy i nadále přetrvávají - opět jde o seriál postavený na naprosté retardaci děje, kdy se zápletka (která by vydala na kratší celovečerní film) posouvá tak neskutečně pomalu, že se toho i v jedné půlhodinové epizodě komediálního seriálu stane více než za celých osm hodin sledování. Postavy sice čelí společnému nepříteli, ale přesto se v seriálu najde spousta místa pro nezajímavé vedlejší podzápletky, které sledování ještě více otupují. Tuhle z neznámých důvodů velmi nadhodnocenou podívanou, která se odehrává výhradně v tmavých skladištích, opuštěných domech a restauracích, kde si postavy buď dlouze povídají o něčem, co stačí říct jednou větou, nebo se mlátí, je opravdu lepší vynechat. Mistrovská scenáristická práce v odkládání, natahování a naznačování něčeho, co nikdy nepřijde.(8.2.2018)

Vyvrcholení Marveláckého seriálového světa na Netflixu rozhodně není takovou peckou, jakou mělo být a má spoustu chyb. Tou největší je příběh a jeho tempo, kdy se tvůrci nepoučili z chyb minulých seriálů a i když mají Defenders menší počet dílů, trvá jim téměř polovinu seriálu, než se pořádně rozjedou a modlitba o větší spád tedy zůstala nevyslyšena. Je to skutečně úmorné, ale i v pomalejších chvílích seriál drží nad vodou atraktivita spojení vašich oblíbených hrdinů a i když nedojde na moc akce, je radost koukat alespoň na jejich diskuze a pošťuchování. Jakmile se děj rozjede, je to již lepší, ale stále se nelze zbavit pocitu, že se jedná sice o nadprůměrný, ale přesto nepříliš výrazný zážitek, který vůbec nepůsobí jako velká událost, kterou měl být. Hodnotím pozitivně, neboť jsem se solidně bavil, ale reálně ve mě spíše převládá pocit zklamání.(10.3.2018)

Výborné pokračování všech předešlých seriálů. Nese si sebou všechny jejich klady a zápory, takže zatímco Daredevilova linka je výborná ostatní pokulhávají. No Iron Fist působí trochu lépe než ve své sólovce (pořád je to trouba, ale patří to k příběhu = padouši se mu za to často posmívají). Akce povedená, Sigourney bohužel nevyužitá a Elektra naopak fantastická. Chyběl Punisher kterého lživě ukazovaly trailery, ale jinak spokojenost. P.S: Hip hop v akčních scénách je větší zlo než celá Ruka.(3.9.2017)

No musim říct že mám celkem smíšený pocity. Rozhodně je to lepší než Luke Cage a Iron Fist, kteří jsou zde mnohem zajímavější než v celém svém vlastním seriálu a bavili mě víc. Není to lepší než Daredevil a možná o trochu lepší než JJ, kterou jsem si teda mile rád připomněl. Už jen fakt, že ve třetím díle Fist předvedl více kung fu, než v celém svém seriálu je celkem smutný, ale nedá se nic dělat. První půlka je seznamovací, každá postava řeší svůj případ, který je nakonec svede dohromady, je to celkem příjemný a ani to nenudí. Alexandra je vesměs k hovnu a vlastně uplně zbytečná, no a prsty Handu opravdu k smíchu, ti padouchové se skutečně nepovedli, nejsou ani zajímavý a vlastně mi byli celkem u prdele. Elektra neslaná nemastná. Souboje a akce celkem po skromnu a v posledním díle velmi chaotická a uplně zabitá tou debilní hip hap hopovou hudbou, která hrála při každé scéně s Lukem, aby nám jó ukázali, že černoši přece patří ruku v ruce k hip hap hopu. Jako jsem spokojenej, bál jsem se, že nudné postavy jako Fist a Luke stáhnou DD ke dnu, trochu se tak povedlo ale ne zcela. JJ byla fajn, po dlouhé době ji vidět bylo příjemné a snad jedině ona mě bavila. Je to lepší průměr, ve výsledku to nebylo špatné, ale čekal jsem mnohem víc....vlastně mi ani nevadí, že Fist použije svou sílu jen výjimečně a když jí může použít, vyhrál a je to nejpříhodnější, tak nic. Ani mi nevadí, že se tam celou dobu bojuje v posledním díle a když nakonec Hand použije konečně samopaly, tak jen na Luka :-D ale dřív ne. Hand, jakože nemilosrdní zabijáci mají šanci zabít tolik postav ale neudělají to. no přes tyto přešlapy se mi to celkem líbilo(24.8.2017)

Nie som sklamaný, ale myslím, že to mohlo byť aj lepšie. Bez znalosti predošlých seriálov do tohto ani nechodte, pretože každá postava pokračuje vo svojom príbehu a zhodou okolností sa všetci stretnú s rovnaký problémom, respektíve zaporakom, proti ktorému spoja svoje sily. Daredevil je znovu najlepší a najzaujímavejší, nestratí sa ani Jessica Jones ale Luke Cage a Iron Fist sa hodia hlavne iba ako vedľajšie úlohy. Možno preto ma Luke Cage a Iron Fist bavil viac tu ako v samotnom seriáli. Akcia ujde, je na čo pozerať, súhra hrdinov baví, ale bolo jej málo podla mňa, alebo nebola správne vyvážená lebo niektoré scény nudili a až priveľa sa kecalo. Každopádne stretko 4 hrdinov pokope bavilo a zaujalo, ale kvalitu akú ma samotný Daredevil nečakajte. 80% - 4*(7.9.2017)

• - Týmové seskupení Defenders během let často měnilo své členy, ale poprvé se objevilo v roce 1971 v komiksovém sešitu "Marvel Feature #1". V tomto vydání byli členy i superhrdinové jako Doctor Strange nebo Hulk. (Bube1)

• - Ve scéně, kdy se snaží Jessica (Krysten Ritter) setřást Matta Murdocka (Charlie Cox), je možné na ulici vidět modrý plakát se Stanem Leem. (UncleMorty)

• - Spoiler: Useknutá ruka detektivky Misty Knight (Simone Missick) je odkaz na její komiksovou předlohu, kdy ji místo useklé ruky implantovali robotickou. (UncleMorty)