Tak se nám to spojilo, huja, huja, hujajá... Oproti sólo seriálům je děj zkrácen, což je sakra dobře, jelikož pozorovat znovu dokola jak se padoušství přehazuje mezi postavami a příběhových zvratů je tam víc, než plínek na gynekologickoporodníckém oddělení průměrně velké nemocnice, by se mi dvakrát nechtělo. Tempo je tak docela rychlé, hrdinové se sejdou, přijde povinné kočkování, sbližování, hláškaření, souboje... A vlastně tu není nic moc originálního, občas si tvůrci neumí poradit s postavami (Iron Fist, podržtaškové všech hrdinů), občas fungují perfektně (Ďábel z Hell´s Kitchen a jeho milá). Je to prostě všechno dobré, ale s pachutí toho, že vyvrcholení mělo být buď epičtější, nebo naopak pro zúčastněné niternější, budovaná padoušská organizace je místy až humorně nevyužitá a na to nezměním názor, ani kdyby místo ninjů používala bojové ježky s motorovými rogaly.(22.8.2017)

Asi jsem od toho čekal mnohem víc, jelikož rozhodně po posledním díle, necítím žádné vnitřní uspokojení. Ono, chápu že je složité v osmi dílech, dát stejný prostor všem, ale některé pasáže se vyloženě táhly a doslova mě nebavily. Daredevil je samozřejmě zlatý hřeb a opět byla radost ho sledovat v akci a Jessica byla taky moc fajn, ale zbytek týmu hrál bohužel druhé housle. V solovkách prostě vše šlape mnohem líp, ale i tak nemůžu říct, že jsem se celou dobu nudil. Nezbývá než doufat, že další týmové patálie dopadnou o dva levly líp! Nice ears. They are horns (8.12.2017)

Televizní Avengers u mě splnili své očekávání a zkrácená osmidílná série utekla jako voda. Po hodně slabém Iron Fistovi se tahle sebranka z NY sešla v pro mě hodně solidní týmovce. Začátek byl fajn, záporačka pěkně slizká a obecně si nemám moc na co stěžovat. Daredevil nadále zůstává mou nejoblibenější postavou z téhle čtyřky. Jeho souboje sou nejpromakanější a protivníky nejvíc bolí. Těším se na třetí sérii Ďábla a samosebou na Punishera. 75%.(3.9.2017)

Nudné a natahované komiksové seriály od tandemu Netflix/Marvel daly dohromady nudnou a natahovanou "superhrdinskou" týmovku. Nejdříve to vypadalo jako dobrý krok (zkrácení sezóny ze 13 na pouhých 8 epizod), ale problémy i nadále přetrvávají - opět jde o seriál postavený na naprosté retardaci děje, kdy se zápletka (která by vydala na kratší celovečerní film) posouvá tak neskutečně pomalu, že se toho i v jedné půlhodinové epizodě komediálního seriálu stane více než za celých osm hodin sledování. Postavy sice čelí společnému nepříteli, ale přesto se v seriálu najde spousta místa pro nezajímavé vedlejší podzápletky, které sledování ještě více otupují. Tuhle z neznámých důvodů velmi nadhodnocenou podívanou, která se odehrává výhradně v tmavých skladištích, opuštěných domech a restauracích, kde si postavy buď dlouze povídají o něčem, co stačí říct jednou větou, nebo se mlátí, je opravdu lepší vynechat. Mistrovská scenáristická práce v odkládání, natahování a naznačování něčeho, co nikdy nepřijde.(8.2.2018)

7/10 s odrenyma usima. Na teamovkce Netflix/Marvel charakteru je sympaticka interacke mezi postavami, ale hlavni pribeh je na 8 dilu priliz jednoduchy a zaporaci trestuhodne nevyuziti/nevyrazni. Elektra je jedina postava, ktera dej dokaze poradne rozhybat, coz je kuriozni kdyz uvazime, ze serial zacina v podstate jako loutka s vymitym mozkem. Sigourney Weaver bohuzel temer nema co hrat - problem je hlavne to, ze jeji postava nebyla nikde driv predstavena, takze je tezke si k ni hledat cestu. Danny Rand/Ironfist je - opet - pouzit jako dejova proprieta, takze je stejne jako ve svem vlastnim serialu temer uplne upozaden. Daredevil/Jessica/Luke jsou v pohode a maji dobrou chemii. Nejvic nad veci se svym kritickym pristupem drzi Jessica a Luke coz dava smysl, protoze na rozdil od Ironfista/Daredevila je pro ne svet ninju a "chi" jak neco z pohadek (Coz jim nebrani s tema pohadkama triskat o zem, o zdi a o strop.). Akcni sekvence jsou celkem dobre a je jich dost, hodne se jich ale odehrava v spatne osvetlenych mistech. To dejove dava smysl, ale neni to moc divacky vdecne (doporucuju sledovat v noci a na TV/monitoru s dobrym kontrastem).(21.8.2017)

• - Původně se v seriálu měl objevit i Punisher, ale vzhledem k průtahům při natáčení to nebylo možné. (UncleMorty)

• - Týmové seskupení Defenders během let často měnilo své členy, ale poprvé se objevilo v roce 1971 v komiksovém sešitu "Marvel Feature #1". V tomto vydání byli členy i superhrdinové jako Doctor Strange nebo Hulk. (Bube1)

• - Defenders startují takzvanou fázi II., podobně jako je tomu u Avengers. (UncleMorty)