• Psychor

Po stovkách slabomyslných filmů či seriálů z primitivního superhrdinského vesmíru, které jsou založeny na neustálé recyklaci dané látky, jsem se naivně domníval, že už mě kreativci z Marvelu nemohou ničím překvapit. Jenže Defenders bortí všechny myslitelné hranice scénáristické hlouposti a přichází se zločinem proti logice v podobě syntézy čtyř odpadových seriálů (Daredevil, Jessica Jones, Luke Cage a Iron Fist). Netuším, co si studio od tohoto kocourkovského kroku slibovalo, ale každému přece muselo být již předem jasné, že se žebříčky nejhorších seriálů všech dob otřesou v základech. U předchozích marvelovských výplachů jsem se neustále pochechtával nad všudypřítomnou prostoduchostí, díky čemuž jsem se během projekce ani příliš nenudil. Jenže u absolutně brakovitých Defenders už se divák nemůže chytit jediného stébla a musí tak podstoupit nefalšovanou sedmihodinovou torturu.(19.8.2017)

Asi jsem od toho čekal mnohem víc, jelikož rozhodně po posledním díle, necítím žádné vnitřní uspokojení. Ono, chápu že je složité v osmi dílech, dát stejný prostor všem, ale některé pasáže se vyloženě táhly a doslova mě nebavily. Daredevil je samozřejmě zlatý hřeb a opět byla radost ho sledovat v akci a Jessica byla taky moc fajn, ale zbytek týmu hrál bohužel druhé housle. V solovkách prostě vše šlape mnohem líp, ale i tak nemůžu říct, že jsem se celou dobu nudil. Nezbývá než doufat, že další týmové patálie dopadnou o dva levly líp! Nice ears. They are horns (8.12.2017)

Hrozně mi tohle univerzum chybělo, o to víc jsem si návrat do něj užila. Nejvíc lichotil tenhle počin Daredevilovi a Elektře. Elektra se rozvinula v postavu, která mě konečně zaujala, a Matt/Daredevil vynikal svým nelidským chováním. Ti ostatní jsou takoví lidští, ano, supersilní, neprůstřelní a se zářivou pěstí, ale jinak "normální", Daredevil má nelidské instinkty a z nich všech je nejtrénovanější. Za vyjádření jeho odlištěného chování vděčíme v mnohém Charliemu Coxovi, který tu jasné ukazuje, že, co se hereckých schopností týče, hraje poněkud jinou ligu, než jeho kolegové ze čtveřice. Iron Fist je pořád pubertálně na pěst, ale docela se těším na novou řadu Jessicy. Líbilo se mi i jak se tu uzavřely otevřené linie z předchozích seriálů a konečně jsme se dozvěděli, co je Ruka zač a kdo ji tvoří, hurá! A teď prosím novou řadu Daredevila a navázání na větší provázanost postav, než tomu bylo dříve. Ostatně, teď už se všichni znají.(8.9.2017)

Na Defenders jsem se těšil velmi dlouho, všechny 4 hrdiny jsem poznal v jejich samostatných seriálech, které se mi více či méně líbily, a proto bylo také očekávání od tohoto seriálu velké. A to je podle mě hlavní kámen úrazu, jelikož splnit tyto očekávání je těžké. Líbily se mi bojové scény, napětí taky rozhodně nechybělo, ale přece jen nejsem s tímto seriálem tak spokojen. Něco tomu prostě chybělo, asi zajímavější děj a méně hloupých rozhovorů. Nicméně i tak doufám, že budou tvůrci v těchto seriálech pokračovat, ikdyž to nejsou prvotřídní kousky (až na Daredevila), tak potěší a člověk se u nich většinou nenudí. 80%(20.8.2017)

• SonGokussj

Velké zklamání :-/ Užívám si pomalé příběhy, ale zde byly první 2 díly neskutečně utahané. Pak se díl hádali, pak 2 díly přesvědčovali, následně následovalo trochu akce a vzpomínek a skončilo to nemastně neslaně. Iron Fist se pořád třepe a nikomu nedá zapravdu, má svojí a s nikým v ničem nikdy nesouhlasí... Vidět to 7 dílů v kuse je trochu o "hubu". Luke Cage to v pár scénách pozvedával, ale jakmile přišlo na "TO", nebyl schopný cokoli udělat, cokoli ovlivnit. Ze začátku do něj Iron Fist kope, mlátí, tomu to nic nedělá a ke konci ho skopne na zem i nějaký karate ninja X v obleku, který nemá žádné superschopnosti. Neskutečně ho nerfnuli... Jessica Jones se to tam snaží pozvedávat svými hláškami, ale viditelně jí to ve skupině lidí absolutně nesvědčí. V seriálu byla fantastická, vžili jsme se do jejího světa, obav, boje. Tady? Drzá černovláska, která si pořád na něco stěžuje a kibicuje. Matthew Murdock to jako jediný vše zachraňuje jak svými chvaty, tak i dialogy, přemýšlením a vedením... Libo se na něj koukat. Příběh celkově je nudný, bez žádné hrozby (nepomáhá, že VŠICHNI neustále tvrdí, jak je vše v prde*i a že je New York v ohrožení a přitom se NIC neděje, NIKDO neumírá, NIC nevybuchuje), když zrovna celej díl neplánují a nehádají se mezi sebou, tak potkají skupinku Ninjů, 5 minut se s nima mlátí, nikdo nemá ANI MODŘINU, ninjové vždy utečou a o díl dál NANOVO... A toto se opakuje až do úplného konce :-D Zdá se mi to hrozně levný. Všechno, co tam bylo, hlášky, příběh, bojové sekvence, všechno bylo takové nějaké levné, nudné, nezáživné. Co jsem si užil byl Matthew Murdock alias Dardevil a skoro všechny vedlejší postavy. Hlavně Foggy. O Black Sky se nebudu ani zmiňovat... Neskutečná nuda a neskutečné nechápačky. Jednou dovede kopnutím Luka Cage do bezvědomí, podruhé 10 minut kope a boxuje do Dardevilovi tváře, který nemá ani modřinu... Levné... Nudné... Nezáživné... Zklamání... 40 %(22.8.2017)