Reklama

Reklama

VOD (1)

Epizody(8)

Daredevil, Jessica Jones, Luke Cage a Iron Fist spojí síly proti společným nepřátelům a hrozivé konspiraci ohrožující New York City. (Netflix)

Videa (5)

Trailer 1

Recenze (175)

BrooksW.Here 

všechny recenze uživatele

"You think the four of you can save New York? You can’t even save yourselves." Zo všetkých seriálov, ktoré patria do Defenders ságy som zatiaľ videl iba prvé dve série Daredevila a donieslo sa ku mne, že táto miniséria vlastne dorozpráva druhú kapitolu Diabla z Hell’s Kitchen a následne na ňu tretia séria tohto seriálu aj nadväzuje. A tým pádom som aj očakával, že sa to aj naďalej ponesie na takej istej úrovni ako druhá séria Daredevila, ale zostal som sklamaný... Namiesto ôsmich epizód, ktoré sú plné šialene dlhých a (poväčšine) nikam nevedúcich rozhovorov mohla mať táto miniséria iba 5 častí s trochu rýchlejším tempom a hneď by moje hodnotenie išlo aspoň o jednu hviezdu vyššie. Dokonca tomu nepomohlo ani to, že všetci štyria hrdinovia sú naozaj sympatickí (hlavne Krysten Ritter je v úlohe Jessicy Jones omnoho sympatickejšia ako v roli Jane Margolis v BREAKING BAD, teda aspoň odtiaľ si ju pamätám ja), Daredevil je excelentný ako vždy a o zvyšných dvoch hrdinoch (Luke Cage a Iron Fist) som doteraz počul iba veľmi málo... Potom tu máme ešte Sigourney Weaver, ktorej prítomnosť ma veľmi potešila (keď som jej meno videl v úvodných titulkoch, skoro som odpadol 😮), ale každou ďalšou epizódou mi jej postava prišla stále viac a viac zbytočná, takže si myslím, že tvorcovia ju mohli využiť oveľa lepšie... No, a v neposlednom rade mi tu chýbal hlavne Punisher, ale keď si to spätne zoberiem, tak dospejem k tomu, že vlastne spravil dobre, keď sa v tejto minisérii neukázal, potom by to už nebolo o Defenders, ale iba o ňom, pretože by všetkých zatienil alebo rozmlátil 😁... V konečnom dôsledku nemôžem dať tejto minisérii viac ako 6,5/10, pretože som jednoducho čakal viac, ale možno je moje sklamanie spôsobené iba tým, že som nebol dostatočne zoznámený s ostatnými Defendermi, naozaj neviem... Ale aj napriek tomu je to solídna oddychovka, ktorá neohromí, ale ani neurazí... "The thing about war is, it only works if both sides believe they’re the good guys." ()

Gonzi 

všechny recenze uživatele

Víceméně nekoukatelná sračka. Nechápu svět, kde se Netflix vytáhne s Daredevilem a jeho obstojnou kvalitou psaní a zajímavýma soubojema, aby k němu následně přidal výrazné žánrovky Luka Cagea a Jessicy Jones, aby k tomu přidal naprosto nekoukatelného Iron Fista a celé to nechal "vygradovat" v něčem, co vypadá hůře, než libovolný díl Arrowa. ()

Reklama

ConanVJ 

všechny recenze uživatele

Pro mě očekávané spojení MARVELovských seriálových hrdinů začíná vlažnějším seznamovacím tempem a postupem série graduje ve strhující finále. Seriál je spíš víc pokračování Daredevila, protože se zde víceméně pokračuje v příběhu, kde druhá série DD skončila. Rozhodně to není na škodu. Hlavní hrdinové k sobě hledají cestu, která není zas tak jednoduchá, jak by se očekávalo. Záporáci jsou parádní a celá organizace nejen hrdinům pěkně zatápí.Co se týče akce, tak té je tu hodně a je ve stylu Daredevila. Já si to užil a dávám 80% :) ()

joker.george 

všechny recenze uživatele

Nemůžu se zbavit lehkého zklamání, ale prvně začnu oprávněnou chválou. Na postavy, chemii mezi nimi a provázanost projektů by si měl MARVEL pořídit patent. Pomalejší rozjezd mi nevadil, ale nečekal jsem, že se seriál odváže až v posledním díle a nabídne minimum dechberoucích scén, když se jedná o týmovku a vrchol seriálové snahy. Šetří se i zvraty a fanouškovskými pomrknutími. Dialogy měly větší zastoupení než akce, ale jelikož si postavy měly co říct, tak mi to nevadilo. A snad se budou příští sólové seriály ohlížet dopředu, když se podařilo v rámci mezí vypořádat s minulostí a s organizací Hand, ale upřímně tomu nevěřím. (Netflix) ()

dO_od 

všechny recenze uživatele

// 4 komplikovaní lidé vs. starodávná organizace ninjů v minisérii, která se vážně snaží šlapat a občas se i daří, ale ve finále zkrátka dojíždí na neuchopitelnost a vlastní přísná pravidla. Mohla (měla) to být větší pecka. 7-8/10 (záleží jak moc milujete Elektru) P. S. Fandy komiksů pak asi nejvíc zamrzí odklon od MCU a minimální počet easter eggů v rámci spojeného univerza, aneb tuhle bandu v Avengers už prostě nikdy neuvidíme. ()

Galerie (56)

Zajímavosti (11)

  • Původně se v seriálu měl objevit i Punisher, ale vzhledem k průtahům při natáčení to nebylo možné. (UncleMorty)
  • Defenders startují takzvanou fázi II., podobně jako je tomu u Avengers. (UncleMorty)

Související novinky

Daredevil a Kingpin se vrátí

Daredevil a Kingpin se vrátí

08.07.2022

Dobré zprávy pro fanoušky Daredevila s tváří Charlieho Coxe (Hvězdný prach, Teorie všeho), první větší návrat populárního superhrdiny, ale i jeho úhlavní nemesis Kingpina v podání Vincenta D’Onofria … (více)

Netflixovské seriály od Marvelu dorazí na Disney+

Netflixovské seriály od Marvelu dorazí na Disney+

24.02.2022

Před pár týdny přišla zpráva, že Netflix stahuje své marvelovské seriály jako Daredevil nebo Punisher ze svých serveru. To samozřejmě rozjelo spekulace o tom, kde asi seriály, jež se teprve nedávno… (více)

Nový Transformers našli režiséra

Nový Transformers našli režiséra

27.03.2021

Studio Paramount oznámilo nový film ze světa Transformers, jenž nebude mít nic společného se sérií Michaela Baye ani spin-offem Bumblebee. Nový robotí snímek pak natočí Angel Manuel Soto (Charm City… (více)

Pavoučí univerzum na Amazonu?

Pavoučí univerzum na Amazonu?

08.09.2020

Studio Sony oznámilo nový seriál Silk, jenž by měl rozšířit hrané univerzum kolem postavy Spider-Mana. Seriál by pak navíc měl dorazit na streamovací službě od Amazonu, což by mohlo naznačovat, že… (více)

Reklama

Reklama