Reklama

Reklama

Epizody(8)

Daredevil, Jessica Jones, Luke Cage a Iron Fist spojí síly proti společným nepřátelům a hrozivé konspiraci ohrožující New York City. (Netflix)

Videa (5)

Trailer 3

Recenze (172)

DaViD´82 

všechny recenze uživatele

Přesto to, co by jeden čekal. Jenže až tak od závěru třetí epizody a do té doby pouze v náznacích. Problém není ani tak to, že zpočátku si každý z členů hraje na svém vlastním písečku, jako spíše to, že veškeré ty linie působí jako vyloženě nadbytečné čtrnácté a patnácté díly jejich samostatných uzavřených třináctidílných sérií a nikoli jako regulérní pokračování jejich osudů. A navíc platí, že kvalitou ty jednotlivé segmenty přesně odpovídají kvalitě sérií jejich protagonistů. Takže Murdock s Jessicou jsou kvalitativně někde zcela jinde než Luke (tam to aspoň stojí na Colterově charismatu a Misty) či vyloženě otravný Danny Rand. Ovšem jakmile se přeci jen dají dohromady, tak i ten Iron Fist rázem funguje. Jede se ve stylu předurčeném předchozími "díly"; tedy dobrá fyzická kaskadérská akce uvnitř skladišť, přímočarý zbytečně okecávaný průběh, solidní záporačky (jakkoli Sigourney nemá takřka prostor čili si musí vystačit čistě se zlověstným mhouřením očím) nebo ne zcela konzistentní mix "realistického" přístupu ke komiksu s tím přepáleným. Je to dobré i zábavné, ne že ne, ale chtě nechtě to působí jako solidní jednorázový speciál pro fanoušky spíše než regulérní vyústění několikaletého budování, ke kterému veškeré dosavadní řady směřovaly; zvlášť když jakžtakž osudové je to jen pro jednu z postav a mystikou opředená nadnárodní überzločinecká po staletí budovaná organizace se ukáže být schopnostmi nechtěně směšným ekvivalentem zlotřilého oddílu Kobra Kai z Karate Kida. ()

KevSpa 

všechny recenze uživatele

Moje očekávání nebyla nijak velká, takže převládá spokojenost. Ono je jasné, že když se spojí tolik hrdinů dohromady, bude děj trochu roztříštěnější, aby mohlo být všem věnováno zhruba stejně prostoru. A jelikož už dávno nejsem v pubertě a nejsem ani chlap, nepotřebuju ke štěstí jen samou akci. Kecací scény mi nevadily, a akci jsem si aspoň pořádně užila, aniž bych se jí přejedla. Ale určitě bych uvítala víc epizod. 1. série - 80% ()

Reklama

tron 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

„No... je to lepšie, ako šál.“ Z jedného z mojich najočakávanejších seriálov r. 2017 sa vykľulo jedno z jeho najväčších sklamaní. Akcia je hrozná, čo je po mlsanicách, akými boli Daredevilove slávne chodbové scény, obrovské sklamanie. Jedinou dobrou akčnou pasážou je finálna (!) v podzemí a potom ešte minútová scéna v 3. časti, keď sa hrdinovia prvý raz stretnú. Na druhej strane, je to síce splnený sen každého normálneho komiksového fanúšika, na druhej je úbohé, že z niečoho takého tvorcovia bezradne vydestilovali len jednominútovú scénku. Žiaľ, Defenders zlyhávajú i na poli scenára. Hand je strašne otravná organizácia, predčasný vrchol zažila v druhej sérii Daredevila a tam mala skončiť. Ale neskončilo a tak tu znova máme megaotravnú mafiánsku chobotnicu, ktorá je síce celosvetová a má svojich špiónov úplne všade, ale na troch chlapov a jednu ženu zakaždým pošle pár zamračených týpkov s búchačkami, hoci dávno vie, že to absolútne nefunguje. Z postáv najlepšie paradoxne dopadli civilní priatelia a kolegovia hrdinov. Tvorcovia s nimi však na škodu veci šetria. Z hrdinov pozitívne skončila Jessica Jones, ktorá sa nevie biť, je večne naliata, na všetko nadáva, nič sa jej nepáči a najradšej by vypadla (ale nemá kam). Podobne ako vy, i ona má plné zuby mystických kecov. Ešte celkom fajn je Luke Cage, ale Daredevil je otravný a s Iron Fistom je na nevydržanie; byť na mieste jeho kamošov, zviažem ho a pošlem prvou triedou Handu, nech je konečne pokoj. Nepomohla ani účasť votrelcobijkyne Sigourney Weaver. Najlepšie roky má dávno za sebou. Jej rola je vlastne v podstate „žiadna“, keď sa to tak vezme. Zle pôsobil aj chaos ohľadom schopností hrdinov. Luke Cage je v jednej chvíli v podstate neporaziteľný, ale keď sa to scenáristom hodí, tak je na zemi pri prvej príležitosti. Jessica Jones vo svojom spin-offe skákala, síce sme to (pre nedostatočný rozpočet) nevideli, ale skákala. Tu neskáče. Prečo? Podobných zvláštnych vecí je seriál plný. Šéfovia Handu sú nesmrteľní, ale v zásade ich môžete normálne zastreliť (alebo dostanú rakovinu). Otázna je nesympatická Elektra, do ktorej oživenia Hand vložil neskutočnú energiu, moc a prachy, ale v konečnom dôsledku ide len o normálnu babu, ktorá sa trocha lepšie bije. V neposlednom rade zamrzí absencia Punishera. Ale tak zas Joe Bernthal aspoň môže byť rád, že sa nenamočil do takéhoto prúseru. Najviac sa mi páčil zoznamovací prvý diel, ten bol za 4*. Potom to šlo radikále dole vodou. ()

EvilPhoEniX 

všechny recenze uživatele

Mně se to líbilo. Po Daredevilovi nejlepší záležitost z tohodle vesmíru. 8 dílů uteče jak voda, nenudil jsem se ani sekundu, Daredevil s Jessicou rozhodně vládnou, Iron Fist je místy svým chováním na facku a Elektra je úžasná. Souboje tentokrát nejsou jenom ve tmě, což beru jako plus a choreogfaficky jsou na tom slušně, určitě lépe než v nedávném Iron Fistovi. Akce mohlo být trošku více, ale jinak nemám žádné výhrady. Teď už jen čekat na Punishera. 80% ()

novoten 

všechny recenze uživatele

Všechno, co jsem měl rád na samostatných seriálech, je tu přítomno téměř rovnou měrou. Mystický boj kolem Daredevila, hrubá síla a neméně hrubé hlášky v Jessičině podání, Luke a jeho smysl pro sociální závažnost a v neposlední řadě Iron Fist, opakovaně všem připomínající, že je - Iron Fist. Právě v přímém porovnání tak chtě nechtě podléhám a byť se mi jeho seriál líbil náramně, ve čtveřici hrdinů je právě Danny tím jasně nejpomalejším, nejvíce zdržujícím a zkrátka nejslabším. Přesto vtipy na jeho účet patří k tomu logicky nejlepšímu. Boj proti Ruce, trable s Elektrou nebo mrazivě charismatická Alexandra si ale jako propletená ústřední linka zasloužily více prostoru. Luke Cage natažením na třináctku epizod trpěl, spousta diváků vyčítala to samé Jessice nebo Iron Fistovi. Defenders naopak trpí nízkým počtem dílů. Nestačím se sice pořádně nadechnout a každý souboj je svátkem, na který se vyplatilo ony dva roky počkat, ale chtěl jsem víc. Víc nezpochybnitelné chemie mezi libovolně vybranou dvojicí ústředních postav a víc interakcí s oblíbenými přihrávači (a že mám tuze rád jak Misty, tak Colleen a obecně nenáviděnou Karen snad nejvíc). Nejnáročnější seriálový crossover obstál sám o sobě, ale mrzí mě, že o třídu hutnějšího přídavku se (minimálně na Netflixu) nedočkám. ()

Galerie (56)

Zajímavosti (10)

  • Defenders startují takzvanou fázi II., podobně jako je tomu u Avengers. (UncleMorty)
  • Původně se v seriálu měl objevit i Punisher, ale vzhledem k průtahům při natáčení to nebylo možné. (UncleMorty)

Související novinky

Daredevil a Kingpin se vrátí

Daredevil a Kingpin se vrátí

08.07.2022

Dobré zprávy pro fanoušky Daredevila s tváří Charlieho Coxe (Hvězdný prach, Teorie všeho), první větší návrat populárního superhrdiny, ale i jeho úhlavní nemesis Kingpina v podání Vincenta D’Onofria …

Netflixovské seriály od Marvelu dorazí na Disney+

Netflixovské seriály od Marvelu dorazí na Disney+

24.02.2022

Před pár týdny přišla zpráva, že Netflix stahuje své marvelovské seriály jako Daredevil nebo Punisher ze svých serveru. To samozřejmě rozjelo spekulace o tom, kde asi seriály, jež se teprve nedávno…

Nový Transformers našli režiséra

Nový Transformers našli režiséra

27.03.2021

Studio Paramount oznámilo nový film ze světa Transformers, jenž nebude mít nic společného se sérií Michaela Baye ani spin-offem Bumblebee. Nový robotí snímek pak natočí Angel Manuel Soto (Charm City…

Pavoučí univerzum na Amazonu?

Pavoučí univerzum na Amazonu?

08.09.2020

Studio Sony oznámilo nový seriál Silk, jenž by měl rozšířit hrané univerzum kolem postavy Spider-Mana. Seriál by pak navíc měl dorazit na streamovací službě od Amazonu, což by mohlo naznačovat, že…

Reklama

Reklama