Avengers: Infinity War

• USA Avengers: Infinity War (více)
USA, 2018, 149 min

Předloha:

Stan Lee (komiks), Jack Kirby (komiks), Don Heck (komiks)

Kamera:

Trent Opaloch

Jan.Cada1

Naprostý vrchol celého Marvel univerza není Endgame, ale Infinity War. A to z toho důvodu, že celý film je jedná obrovská akce, pořád se něco děje. Navíc je zde naprosto nejlepší záporák v dějinách komiksových filmů, který se nežene za pomstou či jinými malichernostmi, ale za svým cílem (narozdíl od Endgame). Tohle je prostě vrchol Marvelu, který již nebude nikdy překonán! ()

Domineus

Neskutočné vyvrcholenie niekoľkoročnej práce, ktoré ešte stále nie je na konci ! Dva a polhodinová plnka akcie, napätia a sem tam aj tradičného humoru od Strážcov Galaxie alebo Thora. Musím povedať, že Thanos bol pre mňa asi jeden z najzaujímavejších záporákov akých som kedy videl, všetko do seba fantasticky zaklaplo a aj celkové rozdelenie postáv na plátne bolo podľa mňa úplne dokonalé - 100%. ()

Lkn

Budu se opakovat jako u všech ostatních Marvel filmu.. Tohle byla poradna blockbuster jízda! DC je vážné úplne jinde a tak vysokou latku jakou Marvel nastavili nedokážou nikdy překonat. Filmu mel hlavu a patu, spousty přirozeneho humoru, který nebyl trapný a nucený. Od počátky si film udržoval skvělé tempo až do úplného konce.. Za mě nejlepší marvelovka! ()

angel.CZ

Neskutečna podívání ve 3D (máte lístky na 2D ? Rovnou je roztrhejte). Po vizuální stránce snad nejlepší marvelovka (ne nejlepší 3d na světě, ale marvel ano). Spousta SUPER hlavních hrdinu, někteří slabší, někteří luxusní (ironman, thor, thanos, quill a rocket - jako obvykle). Několik slabších hrdinů na které za chvíli zapomenete i když tam jsou často :-D Co bych vytknul je ta strašně dlouhá seznamovací pasáž kdy se všichni najednou potkají a teoreticky se tam nic neděje, ale tohle je v každém filmu a nejde udělat dvou hodinovou stálou akci (krom zastav a nepřežiješ 1 :-D ). Na druhou stranu, je to první díl, dvoudílného pokračovaní a tohle se prostě muselo odbýt. Soundtrack, jako byl v ragnarocku, který vám bude znít v hlavě tam taky není nejlepší. To se opravdu Nataša přebarvila na blond ?? Néééééé........ Tímhle výčet mých negativ končí a superlativa jsou větší..... Další skvělá a velkolepá podivaná, kde čas utečete a vy se prostě bavíte. 5 hvězd a 85% - těším se na pokračování ! ()

Welulu

Jako první musím zmínit, že jsem hardcore fanoušek Marvelu, takže následující komentář nemusí být úplně objektivní... Ale stejně, Infinity War právě usedl na trůn po bok těch největších komiksových filmových klenotů. Po 10 letech jsme se dočkali skvělého vyvrcholení a a nelze nic jiného, než smeknout před duem Russo, jež se stali mými oblíbenci a "favority" už po CA:TWS. Podařilo se jim totiž zdánlivě nemožné - a to propojit tolik postav a jejich osudy tak, aby to to klapalo a celé dávalo smysl. Navíc díky střídání příběhových linií má film natolik svižné tempo, že celý film uniká (bohužel) až příliš rychle a vy nestačíte ani vydechnout. Thanos konečně prolomil kletbu Marvelu - slabé záporáky. Bavil mě. Josh Brolin si to dával... No, víc už tady asi slova nezmůžou :D Prostě super zážitek, který si opravdu zaslouží jen to nejlepší hodnocení a jsem velmi zvědavá, s čím nás Marvel odzbrojí příští rok... ()

ondrazig

Někteří lidí na tomto foru by měli dostat ban za účelné snižování ratingů. Osoba Psychor ani na filmu nebyl a jeho hodnocení odpad je výsměchem. Hlavně pane nezapoměnte dát vymyšlenému dokumentu / low cost hororům 5 hvězd. Jinak nový avenger splnili naprosto to co slíbili. Byla to epická podívaná a s tím jsem na tento film taky šel. Pecka a už se těším na další ! 9/10 ()

Gamekeeper77

Čekal jsem maximum, dostal jsem "jen hodně". Co mě naprosto uchvátilo, to byla vizuální stránka filmu, absolutně dokonalá, bez jediné chybičky, stejně tak jako hudba. Co se děje a jeho svižnosti týče, to už je trochu problém. Začátek nabudí smysly do maximálních otáček, pak to lítá jak na horský dráze a posledních cca 40 minut zase velkolepej nářez. Za mínus považuju i zbytečně moc postav, kvůli kterým se nedostalo prostoru ani těm stěžejním. Naprosto bych vypustil například Buckyho, nebo komplet černošskou linii Black pantera. Taky mě zamrzela absence Hulka, jehož doktor Jackyl byl tentokrát spíš komickou postavou než druhým Já obávanýho destruktora. Čím jsem byl naopak nadšenej, tak to byl Thanos, nejúžasnější super padouch jakýho znám. Každou scénu s ním jsem doslova hltal a párkrát jsem se přistihl, že mu fandím. Takže abych to shrnul, čtyři hvězdy za vizuál, jednu extra pro Thanose. Ořezat 30% zbytečných postav a trochu stabilizovat děj, byla by z toho megapecka desetiletí. Takhle "jenom" 90%, ()

Hedy

Je toho na mě moc. Pokud bychom tohle brali jako doslovný konec celého MCU. Začal bych demonstrovat a znásilňovat mrtvoly mého běsnění. Opravdu velmi kulervoucí záležitost toho největšího kalibru. Nečekal jsem že mohu být překvapen vzhledem k tomu že jsem nad tímto filmem přemýšlel více než pedofil na dětském hřišti který se nechce nechat chytit. Nakonec jsem byl málem vyveden z kina protože jsem několikrát zařval více než při mnohonásobném orgasmu. SPOILER-Thanos dostane to co chce a všichni umřou až na ty důležité. Prostě plnohvězdičkový zážitek. ()

olmikee

No do prde**! Marvel to opět a zase dokázal a to neskutečným způsobem. Pokud by měl existovat učebnicový příklad, jak by měl vypadat našlapaný blockbuster, ve kterém funguje absolutně všechno od humoru, scénáře, postav, kterých je nepřeberné množství, až po akční scény, tak prosím Infinity War je tím vším, čím jsem si přál, aby bylo. Délka filmu je neuvěřitelných 149 minut a ani na vteřinu film neztratí na tempu a jede dál až do epického finále. Thorova dějová linka? Takhle jsem si představoval, že měl vypadat Ragnarok (a ne nějaká buddy komedie). Thanos si v podstatě krade film pro sebe a konečně jsme dostali komplexního záporáka, kterému jsem skoro fandil, aby všem zakroutil krkem. Doctor Strage, Iron Man, Cap, Guardians of the Galaxy, Spiderman - každý dostane svůj moment a pokaždé jsem z toho sral blahem. Závěrečných 5 minut už jsem snad ani nedýchal a cítil jsem neuvěřitelnou bezmoc a úzkost. Tak hrobové ticho v sále jsem po závěrečné scéně dlouho nezažil. Infinity War je splněným snem a fakt se nemůžu dočkat pokračování! Plná palba 5* a minimální 3x ještě kino! ()

DarweyD

Trochu jsem se obával aby třetí Avengers neskončili jako třetí thor... Ovšem to co bratři russoovi dokázali, z toho padá nejedna čelist, povedl se jim film který je opravdu dost jiný než předchozí ale rozhodně (zatím) nejlepší za celou marvel ságu, opravdu jsem si ho užil, a obávám se, že na poslední díl si budu muset vzít velkou spoustu kapesníků. Btw. soundtrack je mistrovský dílo samo o sobě ()

BoB.2

Vrchol komiksové kinematografie, ještě se mě nestalo že bych u filmu ke konci na hodinu tajil dech a přestal mrkat abych o něco nepřišel. Je mě strašně líto lidí kterým se to nelíbilo. ()

PlayEasy

Tak tohle že je blockbuster roku? My prozatím dáváme přednost "Ready Player One". Jasně, chápeme, že si všichni KIDi na tento film roky šetřili a všichni říkali, že to bude vyvrcholení. Ano, efekty jsou stále super. Nechybí tomu akce, chytlavý děj a velmi dobrý záporák. (tedy Thanos) Ale ono je to složité... Konec je otevřený, takže očekáváme, že brzy příjde pokračování. I my jsme se těšili, protože když se spojí GOG a A, tak je zajištěna sranda. A opravdu, té tam nechybělo. Ale vzhledem k očekávání jsme byli zklamaní. Navíc dnešní generace dětí žije ve filmovém světě jenom pro Marvel nebo pro DC. Prostě zapomínají na pořádný filmy, takže zatímco Marvel vydělává těžký prachy, děti se nám "hezky" kazí. Navíc, když jsme si přečetli, že Marvel už chystá dalších 22 filmů. Tato mánie asi skončí až za delší dobu a my už se na to začínáme těšit... 80% ()

tartan

Predstavte si týpka, ktorý má takú obrovskú moc, že dokáže vyhladzovať celé planéty. Očividne mu to ale ide pomaly a tak zároveň po celom univerze zháňa pár kamienkov nekonečna do svojej superrukavice, aby ten životom premnožený vesmír vyčistil šmahom jednej ruky a konečne si v pokoji užil východ slnka. V ceste mu však stojí partia superhrdinov zo Zeme a priľahlých končín vesmíru, ktorí zhodou okolností pár z tých kamienkov tiež vlastnia. Následne vypukne epická vojna, kde sa to naprieč vesmírom reže hlava-nehlava a jedna akcia prebíja druhú. Do toho je napálených množstvo viac i menej vydarených vtipov a na superhrdinský film aj celkom fungujúcich emócií. Avengers: Nekonečná vojna je od samého začiatku až do úplného konca maximálne našliapaný blockbuster, ktorý si užijete tým viac, čím lepšie sa v marvelovskom univerze orientujete. A nielen v ňom. Mňa napríklad celkom pobavil ten odkaz na Votrelcov a fanúšikovia Star Wars Epizódy I. si pri finálnej bitke vo Wakande nepochybne povzdychnú, že to ide aj oveľa lepšie a dravšie. Ach áno, a pokračovanie nabudúce. 10/10 ()

Olafsson

Velmi slušná zábava, odsejpá to, akce je mraky, střih celkem v pohodě. Trapně nudných chvil bylo za celý film jen pár a dalo se to přežít. Překvapivé finále, konec otevřený, jsem zvědav co bude dál. Většina humorných hlášek je skutečně humorných. Jediná skutečně trapná postava kterou jsem nenáviděl a styděl se za ní je ten blbeček kterýho hraje Chris Pratt. ()

kolosus

Avengerovka pre Thanosa. Russovci si dôkladne vyšperkovali tentokrát seriozného megazaporáka aký tu ešte nebol a film si tak kradne pre seba, zvyšok tam už je len preto, že má byť už ako tak z povinnosti snažiť sa opäť o jedno a to isté v niečom niekomu zabrániť, tentokrát to bude stať o mnoho vyššiu cenu aká tomu bola doposiaľ. Prichádza Thanos, prichádza nevyhnuteľné. ()

mar11

Největším plusem je samozřejmě Thanos, z kterého Brolinovo charisma i přes digitální animaci přímo čiší. Filmu také prospělo rozdělení na více dějových linek, díky čemuž se podařilo ukočírovat příběh s tolika postavami. Velice potěšil taky Captain America, který dostal méně prostoru, ale zazářil. ()

vittorrio

Očakávane výborné. V istom zmysle 80% času bola na plátne akcia a súboje, čo nemôže nikoho uraziť. Áno, niektoré dialógy boli zbytočné ale ako chcete takýto počet hrdinov medzi sebou zoznámiť a mať aspoň ich nejakú interakciu a zároveň film udržať pod 3h? Ďalšia vec, ktorá ma zaujala bol Groom. V celom filme plnil len doplňujúcu úlohu pubertiaka, na ktorého všetci kričali nech prestane hrať hru a zrazu sa z neho stal hrdina jedného z najdôležitejších momentov celej vojny, keď svoju časť ponúkol ako porisko pre Thora. Posledná otázka je na Dr. Strange-a. Prečo nevyužil svoje schopnosti manipulovať s časom? Všetky tieto skromné poznámky však tvorcovia zvládli na výbornú a aj keď ma niektoré momenty zaujali, nie sú vysloveným negatívom, preto nemôžem inak ako 5*. ()

jprmusic

Provedení a triky určitě za jedna. Kupodivu mě bavil i humor a takový ty popkulturní fórky ( Footlose). I mí oblíbenci fungovali na jedna (Strange, Iron Man). Skvělej záporák (i když jeho motivace .....). Kupodivu mi dost lezla na nervy hudba. Bylo to zbytečně dlouhý - neúnosný uměle natahovaný intimní uslzený chvilky zabraly min půl hoďky. A co mi fakt leze dost silně na nervy, je zas a znova opakovaná situace, při které hrdina hrdině vymění záchranu vesmíru za záchranu někoho milovaného, kterého stejně zcela logicky nezachrání. Vůbec celej motiv likvidace poloviny obyvatel vesmíru je, vzhledem k tomu, že by ve dvojce neměl kdo hrát a čeká nás nějaký časový kouzlo, poněkud na levačku. ()

Začalo natáčení Daredevila a Penguina

Začalo natáčení Daredevila a Penguina