Avengers: Infinity War

• USA Avengers: Infinity War (více)
USA, 2018, 149 min

Předloha:

Stan Lee (komiks), Jack Kirby (komiks), Don Heck (komiks)

Kamera:

Trent Opaloch

Baru8

Kdyby jsem měla tenhle film vysvětlit s pomocí emoji tak by to byl buď ten co brečí nebo ten co je totálně šťastný. ()

Bogrant

Ohromný kolos, ktorý sa našťastie podarilo správne ukočírovať. Nikto o tom zrejme nepochyboval, že sa to podarí. Pokiaľ bol doteraz Marvel fenomén, tak touto vojnou si svoje mieste upevnil...no minimálne do nekonečna. Všetky obľúbené, i tie menej obľúbené postavy a famózny záporák v jednom našľapanom, akčnom, humorne vyváženom a monštroózne spracovanom filme, ktorý bude pre fanúšikov danej témy možno niečím podobným ako Návrat kráľa pre fanúšikov prsteňa. Až na ten záver, ktorý je rapídne iný, o to viac dychberúci a prekvapivý. A to sme ešte nevideli pokračovanie, ktoré to celé zakončí. ()

Pythonator

Velkolepé vyvrcholení všech těch mistrně propletených filmů. Tolik hlavních postav v jednom filmu snad dějiny filmového průmyslu ještě nezažily. Humor tu skvěle šlape, Thor vládne, Gamora a Thanos potěší svojí hloubkou. Osobně mám nejradši z celé série jednoznačně filmy s Thorem a Strážce galaxie, kvůli jejich epičnosti a fantasy pojetí. No a když se Thor setká se Strážci, je to prostě síla - a nečekaně zábavná síla. Mrzí mě těžce nevyužitý Vision, jehož moc a potenciál celá ta sága tak nějak nevyužila a doslova zabila. Stejně tak Dr. Strange jako nejmocnější z mocných nedostal dost prostoru. Jinak je to ale nezapomenutelná jízda, kterou projedete s nadšením a nemůžeto to nemilovat a nedát si to znova. A na závěr dostane divák pořádně přes držku a zůstane zírat s otevřenou hubou, že jeho milovaní hrdinové končí takto. A hlavou se hned začnou motat myšlenky, jak to scénáristicky vymyslet, aby se to celé nějak resetovalo. A pak už jen dlouhé čekání na jeden z nejočekávanějších filmů všech dob. No jo, musím uznat, že celá tahle marvelácká kokotina je fakt povedená a asi se jedná o nejlepší blockbuster všech dob. ()

chlemtilka

Je toho tak trochu moc a přitom to nějak nefunguje... Hrdinové se bijou jak lvové (o mříže), prohlašují, jak dají všanc vlastní krky, aby zachránili vesmír před genocidou a přitom žádané šutříky opakovaně lehkomyslně odevzdávají, jen aby zachránili bližního svého... Vtipných chvil je na 2 a půl hodiny zoufale málo, z té bandy cákající testosteronem má největší koule ženská, která nejenže na rozdíl od ostatních zvládne odkrouhnout svého milého, ale taky naštěstí disponuje větší škálou obličejových výrazů než zbytek party. Pokud tvůrci chtěli, abychom to brali vážně, protože „jako sakra, teď už fakt jde z tlustejch do tenkejch“, tak neměli (mimojiné) servírovat pokořitele vesmíru na zápraží poklidné přírodní scenérie (už mu k tý pohodě chybí jenom hrneček s nápisem Best Daddy 4 ever...). ()

maxELfilmy

Epic jak něco. Film má úžasný lokace. Supr hudbu, která filmu jen pomáhá. Nej záporák MARVELU. Skvělé postavy. Já nevím proč to nemá víc. Po celý film se drží napětí. Je to skvělé zavržení toho všeho. Hodnocení: 9,5/10 neboli 5/5 ()

Bragi66

Výživná podívaná pro ty, kteří mají rádi zmasovělé animáky, elastooblečky, kožená brnění, teleportace, laserové prskavky a k tomu meče, bojové vidle atomu podobně. ()

Holly_Molly

Absolutní "peak" MCU a jeden z vrcholů blockbusterový velkofilmový tvorby za poslední roky. Je to zábavný, je to napínavý, narvaný akcí i postavama ze všech filmů. Ta temná beznadějná atmosféra z toho přímo sálá, což je na poměry Marvel filmů dost nezvyk, zároveň to i přes svojí délku neskutečně utíká a nenudí ani minutu..Problém s naroubováním tolika postav do jednoho filmu je jednoduše vyřešený zaměřením hlavní dějový linky na "zaporáka" a jeho motivaci, která má hloubku i jasně logickej smysl a konec je absolutní opak toho co by každej u Marvelu očekával. Jediný mínus je nutnost vidět předchozích asi 598 origin filmů.... Viděno od vydání už asi 6x a pořád topka! <3 ()

Jaroslaw

9/10 Rozhodně nejepičtější mcu film s nejlepším záporem,který chce pomocí kamenů nekonečna vymazat polovinu vesmíru. ()

Orion12

Infinity war je perfektní konstelace akce,skvělých hereckých jmen a dojemných scén a dramatu zárověn. Za mě druhá nejlepší marvelovka vůbec. Poprvé vidíme na plátně skoro všechny postavy z celého MCU, jejiž počet se nám po posledních Avengers dost rozrostl převážně o strážce galaxie, wakandu atd. Thanos je určitě nejlepším záporákem MCU a dost pochybuju jestli ho nějaký vubec někdy trumfne. Thanos má motivaci, je černobílá postava a poprvé v historii série máte o postavy vážně strach, kdy hnedka v úvodní scéně dá na budku Hulkovi , jedné z nejsilnějších postav Marvelu. Konec je prostě smutný a dechberoucí. Pořád je nějaká akce, film nezastavuje od začátku do konce. Navštívíme spoustu lokací a scénář je prostě skvělý. Bavil jsem se i po několikátem shlédnutí. Za mě toto dílo trumflo jen Endgame. 9/10 SKVOST ()

Ondak

Nebýt opravdu stupidních vtipů, tak bych snad i hvězdičku přidal. Zpracování je na hodně vysoké úrovni a fanoušci si určitě přijdou na své. Mě to ale nějak nenadchlo. Chvíli jsem se nudil, chvíli to bylo dobré. Prostě takový ten průměr. Rozhovory na úrovni žáků základní školy, tak že zbývá už jen ten vizuál, který to vše zachraňuje. Asi jsem čekal o mnoho víc. Konec mi přišel špatný, ale třeba se to v posledním díle změní. ()

Milo384

Skvělý film na večer. Skvěle udělané, příběh s ultra záporákem se mně líbil, měl vlastní motivaci, ne jen vše dobít. Humor také fungoval. Jen těch postav bylo hodně. Strážce galaxie jsem neviděl. Marně jsem vzpomínal, kde se tam vzal Spiderman. Kdo byl červený chlápek s kamenem na hlavě jsem si musel nechat vysvětlit od manželky. No a boj o Wakandu mně přišel debilní (otevřeme štít, abychom si zabojovali a nikdo nemusel bránit nemocnici, aaaa). Ale celkem jsem se pobavil a zajímá mě, jak to dopadne, musím si někdy pustit další díl a nečekat na to, až to bude v televizi. (viděno dnes poprvé). ()

Rebel24

Tretí film Avengers prevzali autori posledných 2 filmov o Captain America, ktory celkovo do univerza vniesli sofistikovanost, živelnost, dynamiku a silné emócie. Avengers:Infinity War od začiatku pristupuje k postavám bez rukaviciek, rukopis bratov Russo sa prejavuje okamžite. Doslova šokujúca prvá scéna prekonáva tu z CA3, ofenzíva Thanosa na Zem a zúfalost ci nutnosť zoskupenia všetkých dosiaľ známych hrdinov je velmi funkčná. Prím v celom filme hra schopnosť (ne)obetovať milovanú osobu, čo je mimoriadne funkčná emócia, kedy sa konečne v MCU ide na doraz a nikto nema nič isté. Postupne film prejde ku klasickejsim šablónam, scény sú farebné, na poslednu chvíľu sa tam tradične zjavuje záchranca a filmu začína dominovať klišé. Našťastie režiséri si eso schovali na záver a lusknutim prstov si vytvorili famóznu predohru na veľký záver v Endgame. 96% ()

Polux

8/10 | Slušný nadstandardní prefabrikát by Marvel za 8/10. První Avengers dosud stále nepřekonáni (za 10/10). Thanos jako záporák slušný, akční scény ničím nevynikající, humor vcelku fajn, absence Hulka krom úvodu filmu neodpustitelná, hudba funkční (a nic víc), triky špičkové (jak se dalo čekat), Red Skull potěšil, postcredit scéna zbytečná, rozdělení příběhu na dva filmy zcela očekáváné (byť Marvelem opakovaně popírané), úmrtí postav...zív. V universu, kde jsou k dispozici návraty v čase a jiné dimenze, jsou bohužel všechny úmrtí postav k smíchu a ne k soucítění, protože jde jen o to tipovat, kterou z nich Marvel vrátí ve čtyřce zpět do hry a kterou ne. A to tipování nám Marvel moc neztěžuje, vzhledem k tomu, komu končí smlouva a kdo naopak má za sebou jenom jeden film a je jasné, že ho Marvel/Sony bude dojit minimálně v trilogii. Po těch kecech Marvelu o tom, jaký bude název čtyřky těžkotonážní spoiler, který nemohou před IW zveřejnit, jsem opravdu zvědav s čím se nakonec vytasí. Pokud přijdou s Avengers disassembled / Definitive War nebo podobným zcela nečekaným objevem, asi umřu smíchy. Co se týká dokončení příběhu, snad čtyřka nedopadne jako trojky Matrixu nebo Pirátů z Karibiku (pro mně po skvělých dvojkách značné zklamání). P.S. Celou sekvenci ve Wakandě jsem čekal na moment, kdy bude Hulkbuster rozmetán na kousky a vyskočí z něj konečně Hulk, leč nedočkal jsem se. Někde jsem před premiérou četl, že taková scéna ve filmu má být/bude. Byla vystřižena, bude ve čtyřce nebo šlo o fámu, neví někdo? | PeZet ()

Dusty56

Asi nejlepší Marvel film. Odsýpá to od začátku až konce, každá z linií je parádní, byť nejlepší je bezkonkurenčně ta s Tonym, Peterem a Strangem. Thanos je také skvěle ztvárněn a celý film je skvěle oživen Strážci galaxie. ()

Začalo natáčení Daredevila a Penguina

Začalo natáčení Daredevila a Penguina