Avengers: Infinity War

• USA Avengers: Infinity War (více)
USA, 2018, 149 min

Předloha:

Stan Lee (komiks), Jack Kirby (komiks), Don Heck (komiks)

Kamera:

Trent Opaloch

Llou

Na Marvel film docela dobré. Marvel filmy jsou v singularitě průměrnosti - jsou tak průměrné až stojí za úplnou starou bačkoru, tenhle je o něco lepší než průměr, takže jako kdyby byl v orbitu černé díry, ale nedostal se za její horizont událostí. 1-2* ()

SimcaJB

Konečně pořádné završení. Avengers, noví Avengers i Strážci Galaxie se snaží zachránit vesmír před Thanosem. Mezi vážnými (i tragickými) konci najdeme i spousty vtipných okamžiků. Vše se dvojici režisérů podařilo správně spojit do nejlepšího filmu Marvelu, po kterém už nelze říct, že je vesmír stejný. Je to prostě dokonalý velkofilm, s minimem chyb, který zdárně překonává série Star Trek, tak i Star Wars. ()

Scoobys

Obdivuhodné vyvrcholení všech marvelovských filmů, aneb lepší už to nebude. První část Infinity War nám přinesla spojení všech příběhových linií do jedné se záměrem porazit Thanose a zachránit vesmír. Místo pro jednotlivé postavy nahradil ne moc složitá zápletka.. Konec nás samozřejmě navnadil na druhou část, která objasní nejasnosti, dokončí příběhovou linii Infinity War, a pravděpodobně začne novou kapitolu Marvel Cinematic Universe. 4,6/5. ()

spar

Nemohol som sa dočkať kedy už pôjde v kine tento snímok, dosť som sa tešil, a samozrejme nesklamali, hltal som každú jednu sekundu a najradsej by som hned teraz chcel vidiet dvojku resp. štvorku. ()

aadeeoos

Předčí moje očekávání a chvílemi bere dech od úst, až jsem v kině pod svým sedadlem sahal po kyslíkovém přístroji, který by tam v takových případech neměl z bezpečnostních důvodů chybět. Infinity war je podle mě tím, co většina fanoušků chtěla. Těšil jsem se na to, až se Avengers spojí s Guardians of the Galaxy a teď se mi to konečně splnilo. Postavy se skvěle doplňují a já už se nemohu dočkat pokračování. ()

Venum

Musel jsem trosku vstrebat to co jsem prozil na predpremiere. Veskery hodnoceni a popis bude bez spoileru a bude to " personal opinion " nikdo nemusi souhlasit nebo si z toho neco vzit , musite brat v potaz taky to ze jsem hardcore fan a ne nejaky dulezity kritik. Cekani na tenhle film bylo trnem v oku hodne dlouhou dobu, dovolim si snad rict od Avengers Age Of Ultron ,a kdybych chtel prehnat tak jsem se na tohle vyvrcholeni tesil od IM jednicky. Film funguje, takovej hype jakej okolo toho byl , takovej si to zaslouzi sklidit potlesk. Jelikoz pochazim z italie kde jsem vice mene zvykly jak je tomu i v jinych statech na potlesk nakonci dobreho filmu, stalo se mi naprosto poprve za nekolik let co travim v CZ ze by cely sal tleskal. Neuveritelny pocit kdyz vite ze jste pod jednou strechou s lidma kteri to citi jako vy. K filmu muzu rict jen " senzace " . Jak uz kdosi zminoval jedinou skodou bylo prudke strihani scen, ono se to dalo ale cekat kdyz se dej odehrava na vice mistech takze je to vec kterou musite skousnout ( ne ze by to byl buhvi jaky problem). Na vsechny hrdiny jsem se tesil a jako milacek RDJ alias Iron Mana jsem mel horskou drahu emoci a opravdu v kine jsem mel po dlouhy dobe moment kdy jsem lapal po dechu a temp jsem mel tak 200 za vterinu. Byla to jizda a dovolim si rict ze pro nekoho kdo tohle zere 2:40 je fakt malo , nejlepsi by byl serial nebo film na 8 dilu po 5 hodinach. Uz odpocitavam dny do A4 a nemuzu se dockat, film vazne funguje skvele kazda postava ma cas na screenu a je to znam , za me big up pro Iron Mana a Thora ( zlvaste u tohodle blazna projevili plnej potencial ) kdezto iron man byl torchu omezeny ( podle Marvelu Bleeding Edge ho radi do top 3jky hrdinu ). Vsem doporucuji tenhle film ma vazne vse, a doufam ze bude patricne odmenen. ()

Dazlidios

Tak nějak nevím kde začít. Byla to naprostá pecka!!! Nedokážu se ani vzpamatovat z toho co se vlastně všechno stalo. Nejdřív začnu tím, že soundtrack je skvělý a na to, že je film vlastně celý digitální tak se opravdu zaměřili na spoustu detailů a oproti spoustě filmů mi to vůbec nevadilo.(krom jednoho Thanosova výkřiku :D) a co postavy Black Order byli skvělý a nejvíc se mi líbil Ebony Maw, který byl dokonalý protivník pro strange. Avengers moc prostoru kromě Thora nedostali, ale zase měli jedny z nejlepších scén. Strážci jako vždycky pobavili a jejich rozdělení na 2 nebo když počítám Gamoru 3 skupinky bylo perfektní, ale také moc prostoru nedostali. Nejlepší linku měl celou dobu Thor s Grootem a Rocketem. (Im groot. Hi im Steve Rogers :D) Hlavním “hrdinou” je celou dobu Thanos po kterém by se dle mě měl jmenovat i film. Opravdu je dobře představen a dá se pochopit co dělá a proč. První polovina filmu je s více humorem a dost urychlená s čímž se dalo od začátku počítat jelikož je tam opravdu mnoho postav a na takto velký film málo času. V té druhé už jde sranda stranou a nastupuje opravdu drsná část filmu kde jde o všechno. Postavy umírají a to hodně a ani vlastně nevím kdo žije a kdo ne. A na závěr chci říct běžte na ten film všichni nejlépe 2x Ja to dam asi ještě vícekrát. 5* ()

Bsoul

Je to dobrý film a je skutečně dobře že se tenhle poslední souboj rozhodli rozdělit na dva navazující filmy. Celkově snímku dost pomáhá že se neotravuje s žádným otravným představováním postav a rovnou nás pouští do akce. Osobně se mi tihle Avengers asi úplně nevryjí do srdce ale rozhodně se na ně někdy rád znovu podívám. Samozřejmě je zde spousta klasického Marvel humoru ale tentokrát je ho tu mnohem méně než v posledním Throvi a nepůsobí tak kýčovitě a dobře se snoubí s akcí. Pokud bych měl filmu něco vytknout tak je to slabé využití Thanosovi elitní skupiny Black Order od které jsem čekal pořádné souboje ale dostal jsem jen jejich rychlé představení a ještě rychlejší porážku a to mnohdy postavami od kterých jsem to vůbec nečekal a jen tím dokázali jak moc je museli pro tento film upravit a oslabit aby to vůbec dávalo smysl. Pokud ale film hodnotím jako celek tak to až taková chyba není a rozhodně je nutno tvůrce pochválit za solidní zvládnutí takového počtu hlavních postav které se navzájem nepřekrývají. ()

Sekyn

.......a tak jsem dal o5 5 hvězd. Ale pořád si nejsem jist jestli je to stejných 5 hvězd jako pro první Avengers. Je čas vylejt si srdce a říct co mi vadilo. Předně upozorňuji, že nejsem fanouškem komixů a tak je mi úplně jedno co v komixech bylo a nebylo. Mým tahounem je Iron-man. Líbilo se mi provedení robotického brnění, zasazené pokud možno do určitého reálna. Těžce jsem zkousnul Iron-mana 3, kde začaly jednotlivé komponenty samy létat a klidně 3000 km daleko.....řekl jsem buďiš, tohle ještě dám. Ale nanočástice v baňce na prsou, které se pak slejí v brnění, to už je na mě moc. To už není prostě ono. A MŮŽEŠ ZA TO TY STANE LEE!!!! To samé se dá říct i o Spidermanovi. Poslední pavoučí film se mi fakt moc líbil a to včetně starkových vylepšení, ale ty nanity to prostě zkazej všude. No a pak je tu mnoho zbytečných postav, které tam jsou jen proto, že jsou to Avengers, ale jinak jsou tam úplně k ničemu. tady je seznam: Kapitán Amerika, Černá vdova, Zimní voják alias Bucky, ten lítající okřídlec. Hulk - toho měl Thanos zabít hned v úvodní scéně a byla by to důstojná smrt než aby Ruffalo běhal v hulkbasteru a byl v něm úplně marnej. No a dalo by se takto škrtat dál a možná by film byl tak přístupnější více divákům něž jen těm co viděli všechny marvelovky. A kdyby to bylo jen takhle špatně už bych byl na 3 hvězdách. Ale teď to dobrý. Četl jsem názor, že film by se měl jmenovat THANOS: INFINITY WAR a stím naprosto souhlasím, protože tohle nebylo o Avengers, ale hlavně o něm! A nutno dodat, že Thanos byl záporák na jedničku a byl zlatým hřebem celého filmu, středem celé kružnice. Emoce stříkaly v každé scéně, kde se objevil. A já s napětím čekal, kdy mu to ta banda lůzrů ze všech koutů marvelovského vesmíru zatrhne. Celý film je hrozně poutavej a nenechal mě na chvíli vydechnout. Jako fanoušek marveláckýho vesmíru jsem byl spokojen. Škoda těch pár temných skvrn s kterýma se už ale nějak vypořádám. ()

ikalamity

Velkolepá podívaná! Po filmu Thor Ragnarok, který to značně přehnal s komediálními prvky, jsme měla upřímný strach, že z nových Avengers bude film s převahou ,,lame” vtípků dehonestujících superhrdiny. Naštěstí se tak nestalo a tvůrci dokázali skloubit naprosto vše, ať už jde o romantické prvky, které nepůsobí pateticky nebo vtipy, které nekazí děj. Je to supertrhák se vším všudy, který Vás chytne za srdce, i kdybyste nechtěli. ()

blahar

Ve spoustě ohledech mi to připomíná Last Jedi. Russo brothers kompletně převrátili klasickou marvelovskou formuli, podobně, jako to udělal Johnson u Star Wars. Thanos je tu ten hlavní protagonista, který má nejvíc screen timu a právě Avengers zastávají tu roli jednorázové armády, které se hlavnímu protagonistovi plete pod nohy. A ono to naprosto skvěle funguje a je to hrozně osvěžující. To samozřejmě neznamená, že by tu nebyla kupa fan servicu, ale jsou to všechno situace, které jsme chtěli vidět. A to, že režiséři museli pracovat s tolika postavami a film se jim nerozpadl pod rukama je naprosto obdivuhodný a to, že ta očekávání ještě překonává už je pomalu neuvěřitelný. P.S.: Thor je aboslutní MVP. 9/10 ()

ArchAngel_

Epické dílo, ale zasloužilo by si to mnohem delší stopáž, také asi proto je ten film rozdělený/nerozdělený dějově na dva, byť svou logiku a závěr má i tenhle první film. Každopádně konec tohoto prvního filmu je fakt mega, ale dává perfektní smysl a je úplně něčím jiným v sérii MARVEL filmů. Největším problémem je ale nelogičnost některých rozhodnutí a akcí postav. Každopádně hlavně Iron Man je v epické kondici a jestli nebude IRON MAN 4, tak to bude velká škoda, protože by si ho hodně zasloužil. Thanos je OK, jeho pohnutky jsou logické a správné a dokonce by se mu dalo fandit, neřekl bych že je vyloženě záporák, bohužel jeho způsob spočívající v „náhodném výběru“ je rozhodně hloupost. A tím ztrácí jeho boj glanc a logiku a stává se z něj pomatený záporák. Nápad na řešení problému má velmi dobrý a logicky správný, provedení je ale špatný ze všech úhlů pohledu špatný a i film poněkud trpí. Nicméně jako „záporák“ je to skvělý a mnoho filmů by jej mohlo závidět. Na druhou stranu spousta hrdinů zůstala se svými schopnostmi nějak zbytečně zpět (vzájemné interakce postav, které se nikdy nepotkaly jsou super a mohlo by jich být mnohem mnohem víc, tak o hodinu minimálně). Určitě existoval tlak, aby to bylo jen 2,5 hodiny dlouhé do kin. Takže doufám v pořádný režisérský sestřih a prodlouženou verzi apod. Každopádně MARVEL to jinak skvěle ukočíroval filmařsky, na MARVEL a jeho Block Bustery prostě nikdo dnes nemá, film na to obrovské množství postav a lokací drží skvěle pohromadě, bohužel je to prostě evidentně dějový seriál a první díl s velkým: „to be continued“ na konci. Takže za rok zase v kině :). Dokonce bych řekl, že by bylo správné hodnotit tenhle první film právě až po Captain Marvel a hlavně Infinity War - Part II, protože mám trochu obavu (jestli to bude pokračovat jak si myslím že to bude pokračovat aneb "1 ze 14 milionů" ;) ), aby se nakonec neukázal tenhle film jako vlastně dějově trochu „zbytečný“. V tuto chvíli tedy dávám 90% protože toho bylo prostě málo … 2,5 hodiny je málo!!! :). ()

Navy

Moje komiksové srdce zaplesalo. Neskutečný nářez bylo tam vše po čem fanda touží. Jedinou výtku snad k bitvě ve Wakandě, kdy jsem nevěděl jestli koukám na Avengers nebo na Star Wars, ale tohle dokážu odpustit. Samozřejmě to beru i tak, že se po dlouhých 10 letech budeme loučit s některými herci, kteří mi za ty roky ve své roli přirostli k srdci. Za mě takových 90 procent. ()

Začalo natáčení Daredevila a Penguina

Začalo natáčení Daredevila a Penguina