Sadako vs Kayako

貞子vs伽椰子

Horor

Japonsko, 2016, 95 min

Kódži Endó

Dve dievčatá sa zhodou okolností dostanú k prekliatej videokazete, v ktorej sa skrýva kliatba k prebudeniu Sadako. V rovnakom čase sa do mesta nasťahuje nové dievča, ktoré zase prebudí ducha Kayako, takže súboj dvoch démonických entít začína byť nevyhnutný. - Mňa tento fight medzi dvomi ázijskými hororovými legendami príjemne prekvapil. Je to natočené rovnakým spôsobom, ako všetky novšie časti, ale sú tu príjemné postavy, atmosféra sa tiež občas nájde a celé to podporuje odlahčená postava zvláštneho šamana a jeho pomocníčky. Masky sú spracované výborne a aj keď je tu dosť použitých digitálnych efektov, nepôsobia úplne zle. Keby bol záver trochu intenzívnejší a bolo to trochu strašidelnejšie, išiel by som s hodnotením aj vyššie.(24.6.2017)

• Cappuccino

Pozreté len z čistej zvedavosti, že kto porazí koho. Do finálneho súboju to bolo ale skôr komické než hrôzunaháňajúce, i keď mal film aj svoje svetlé (temné) chvílky a samotný final fight nestál za moc. Ale ak poznáte Kruh a The Grudge, tak tomu kľudne dajte šancu. Predsa len ste si určite pozreli Alien vs Predator a Freddy vs Jason aj keby to mali byť zhovadilosti.(14.1.2017)

• Morholt

Když se do sebe pustí Jason s Freddym, tak člověk tak nějak tuší, co se bude dít. Ale když si to mají rozdat dvě japonské ochechule, přičemž jedna se plazí a druhá klátí, je otázka, jak to bude vypadat, celkem na místě. Zvědavost a to, že jsem oběma holkám v jejich počátcích docela dost fandil, způsobila, že jsem se hodně těšil. A proto jsem byl také hodně zklamán. Copak o to, samotný střet celkem ušel, ale ten trval asi tak pět minut a to, co mu předcházelo, byla nuda k uzoufání. Vlastně se jednalo jen o snahu nějak to udělat, aby se děvčata mohla porvat. A snaha je to hodně kostrbatá a kolikrát ani nedává smysl. Z letargie nevytrhne ani těch pár hororových scén. Ne že by byly špatné, ale všechny už tu byly několikrát v minulých dílech, takže Kayako sestupující po schodech, ani Sadako vylézající z televize už nepůsobí tak, jak by měly. A do toho všeho neustále ječí japonské školačky, což bylo nakonec to jediné, co mi napínalo nervy k prasknutí. Víc než 30% nevypotím a zároveň přidávám varování před verzí s anglickým dabingem. Je to past na nedočkavce.(17.11.2016)

• Tuax

Sadako byla hodně nezáživná a nudná a k tomu jí bylo navíc věnováno nejvíce prostoru, což byl tím pádem průšvih. Kayako a její pet, byli naopak dost zajímaví a slušně efektivní a dobře se na ně koukalo, ale prostor nedostali. Ani jednu z těchto strašidelných bytostí Japonska jsem neznal, takže očekávání nebyla žádná a překvapení tak napůl. Jejich finální souboj, lze tomu ak říkat, protože to bylo hodně špatné a hodně o ničem, byla velká nuda, kde stejně nebylo moc ukázaného. Nejzábavnější byla část se školáky, jinak mě ten film moc nenadchnul. A po hororvé stránce, ano zanechá to v člověku nějaké ty myšlenky, zvláště když se na to dívá mez jednou a třetí ranní, ale druhý den už ani stopy. Snadno zapomenutelná podívaná.(10.1.2017)

• fr3ak

Asi největší hororový průser roku. Na rozdíl od většiny lidí mi tenhle crossover nepřišel jako blbý nápad. Jak Kayako, tak Sadako jsou dodnes i přes hromadnou recyklaci pořád jedny z nejděsivějších hororových stvoření co kdo vymyslel a i když se v poslední době objevují v dost blbých filmech, jejich potenciál nepovažuju za vyčerpaný. Film nejvíc dojíždí na katastrofálních hereckých výkonech většiny zúčastněných. Tohle afektované japonské herectví mi leze krkem a u filmů tohoto typu je zcela mimo. Postavy také nejsou zrovna moc sympatické (Natsumi se chová jako naprostá kráva a přestože to byl asi záměr scénáristy, líto mi ji vůbec nebylo). Když pak dojde k tolik očekávané konfrontaci, tak to překvapivě nevypadá vůbec špatně – obě dámy si spolu hezky pohrávají a je to fakt zábava. Velká škoda, že to netrvá trochu déle a samotné finále je vyloženě nešťastné. Nejvíc ze všeho mě bolí fakt, že něco takového má na svědomí režisér jednoho z nejlepších japonských hororů.(30.12.2016)

• - Snímek byl poprvé oznámen 1. dubna 2015, tedy na Apríla, a proto nikdo jeho vzniku nepřikládal velkou váhu. Výroba snímku byla však nakonec potvrzena 10. prosince 2015. (fiLLthe3DD)

• - S rolí Kayako Saeki byla nejprve spojována Takako Fuji, která Kayako ztvárnila v originální japonské sérii, jenž čítá dva video filmy a dva kino filmy. Též si zahrála i v amerických verzích z roků 2004 a 2006. Herečka však na svém Twitteru popřela, že by měla s tímto filmem cokoliv společného. V tomto snímku ztvárnila Kayako herečka Runa Endo. (fiLLthe3DD)

• - Spoiler: Zatímco v předchozích dílech série Ring docházelo k úmrtí obětí vždy sedm dní po zhlédnutí videa, v tomto snímku lidé umírají již po dvou dnech. (fiLLthe3DD)