Sadako vs Kayako

Horor

Japonsko, 2016, 95 min

Kódži Endó
  • corpsy

Zas a znova trebalo mytológiu dievčatka zo studne od základov prekopať ( viď SADAKO 3D ). Tu síce zmeny niesu radikálne, ale sú postrehnuteľné. Zato pani z Domu smrti ostala pri starom. Dokonca aj jej predvádzacia jazda dolu schodišťom vie ešte stále poštekliť nervy. A tieto dve kultové prízraky sa stretli v akomsi ´´kaiju´´ crossoveri, ktorého tvorcovia si asi mysleli, že ak napchajú do filmu dve najstrašidelnejšie postavy moderného hororu, bude to dvojnásobne desivé. Skôr je to o polovicu menej hrozivé, ako samostatné výlety týchto dvoch postáv do ríše ľudí.(22.11.2016)

Já mám Kódžiho prostě rád. Co jsem od něj viděl, to se mi líbilo. Na chvíli jsem ho ztratil z radaru, a on mezitím začal koketovat s mainstreamem, filuta! Ale ještě furt nezaprodal tu svou poťouchlou hororovou dušičku, to je hned vidět. Svěří mu takovejhle šílenej projekt, a on do toho jde po hlavě. A podle mě se mu to hodně povedlo. Hned je vidět, že film má slušnej rozpočet a krásnou výpravu, žádný béčko rovnou na prokletý videokazety. Kódži ví co točí, a tak se nebojí občas vyrukovat s humorem, kterej obstarávají různý bizarní figurky. Ale taky má cit pro strašení, takže nikdy nezachází moc daleko. A že těch creepy scén je tam požehnaně. Hele, když jsem viděl ten název filmu, říkal jsem si "Boha jeho, to zas bude kokotina!", ale výsledek mě mile překvapil. Je to dobře natočený, je to creepy, krásně a s citem to pracuje s nadsázkou, nemá to hluchý místa, je to vtipný, svým způsobem podvratný, má to drajv. Já se královsky bavil.(26.6.2019)

• PavelVanekArt

Ty krávo. Jakože chápu, že to mají Japonci v hlavně trochu dost jinak, ale tohle už byl přestřelenej úlet. Příběh o Kayako je fajn, do půlky i o Sadako, ale na konci se to zvrhne v typickej Japan bizzare se špatnýma efektama a afektovaným přehráváním. Několik scén je tam ale hodně cool. Celkově za lepší 2*, nebýt toho konce, tak za 3*.(1.1.2017)

• hladass

Kruh ani Nenávist diváky už moc netáhnou, takže byla jen otázka času, kdy udělají Japonci crossover... A tento čas nastal... Bohužel se filmu ujal naprostý břídil, který nedokáže vytvořit ani špetku hororové atmosféry, i kdyby na to měl dva dny... Scénář prakticky neexistuje a ani Sadako s Kayako nejsou příliš děsivé... Prostě naprostá nuda a ztráta času... U vzpomínky na první díly kdysi vynikajících hororových sérií zamáčknu nostalgickou slzičku a bod dám...(5.1.2018)

Překvapivě ne tak špatný jak jsem se bál. Spojení těchto dvou nejslavnějších duchů zní jako dobrej nápad. Ale přišlo mi že režisér se spíše soustředí na Sadako. A tím pádem je Kayako dost v pozadí. Nenávist film mám o něco raději. Největší změnou je to že Sadako vraždí tusím již po 3 dnech a ne 7. Atmosféra film ze začátku celkem ujde, později už to ale opadne a spíše se spoléhá na levné bafačky. Co u režiséra uznávám je to že měl koule na to zabít i děti. Co na to říct ušlo to a překvapilo mě to, čekal jsem to horší.(3.9.2017)

• - Snímek byl poprvé oznámen 1. dubna 2015, tedy na Apríla, a proto nikdo jeho vzniku nepřikládal velkou váhu. Výroba snímku byla však nakonec potvrzena 10. prosince 2015. (fiLLthe3DD)

• - Spoiler: Zatímco v předchozích dílech série Ring docházelo k úmrtí obětí vždy sedm dní po zhlédnutí videa, v tomto snímku lidé umírají již po dvou dnech. (fiLLthe3DD)

• - S rolí Kayako Saeki byla nejprve spojována Takako Fuji, která Kayako ztvárnila v originální japonské sérii, jenž čítá dva video filmy a dva kino filmy. Též si zahrála i v amerických verzích z roků 2004 a 2006. Herečka však na svém Twitteru popřela, že by měla s tímto filmem cokoliv společného. V tomto snímku ztvárnila Kayako herečka Runa Endo. (fiLLthe3DD)