Sadako vs Kayako

Horor

Japonsko, 2016, 95 min

Kódži Endó
  • corpsy

Zas a znova trebalo mytológiu dievčatka zo studne od základov prekopať ( viď SADAKO 3D ). Tu síce zmeny niesu radikálne, ale sú postrehnuteľné. Zato pani z Domu smrti ostala pri starom. Dokonca aj jej predvádzacia jazda dolu schodišťom vie ešte stále poštekliť nervy. A tieto dve kultové prízraky sa stretli v akomsi ´´kaiju´´ crossoveri, ktorého tvorcovia si asi mysleli, že ak napchajú do filmu dve najstrašidelnejšie postavy moderného hororu, bude to dvojnásobne desivé. Skôr je to o polovicu menej hrozivé, ako samostatné výlety týchto dvoch postáv do ríše ľudí.(22.11.2016)

• hladass

Kruh ani Nenávist diváky už moc netáhnou, takže byla jen otázka času, kdy udělají Japonci crossover... A tento čas nastal... Bohužel se filmu ujal naprostý břídil, který nedokáže vytvořit ani špetku hororové atmosféry, i kdyby na to měl dva dny... Scénář prakticky neexistuje a ani Sadako s Kayako nejsou příliš děsivé... Prostě naprostá nuda a ztráta času... U vzpomínky na první díly kdysi vynikajících hororových sérií zamáčknu nostalgickou slzičku a bod dám...(5.1.2018)

• PavelVanekArt

Ty krávo. Jakože chápu, že to mají Japonci v hlavně trochu dost jinak, ale tohle už byl přestřelenej úlet. Příběh o Kayako je fajn, do půlky i o Sadako, ale na konci se to zvrhne v typickej Japan bizzare se špatnýma efektama a afektovaným přehráváním. Několik scén je tam ale hodně cool. Celkově za lepší 2*, nebýt toho konce, tak za 3*.(1.1.2017)

• Cappuccino

Pozreté len z čistej zvedavosti, že kto porazí koho. Do finálneho súboju to bolo ale skôr komické než hrôzunaháňajúce, i keď mal film aj svoje svetlé (temné) chvílky a samotný final fight nestál za moc. Ale ak poznáte Kruh a The Grudge, tak tomu kľudne dajte šancu. Predsa len ste si určite pozreli Alien vs Predator a Freddy vs Jason aj keby to mali byť zhovadilosti.(14.1.2017)

• Morholt

Když se do sebe pustí Jason s Freddym, tak člověk tak nějak tuší, co se bude dít. Ale když si to mají rozdat dvě japonské ochechule, přičemž jedna se plazí a druhá klátí, je otázka, jak to bude vypadat, celkem na místě. Zvědavost a to, že jsem oběma holkám v jejich počátcích docela dost fandil, způsobila, že jsem se hodně těšil. A proto jsem byl také hodně zklamán. Copak o to, samotný střet celkem ušel, ale ten trval asi tak pět minut a to, co mu předcházelo, byla nuda k uzoufání. Vlastně se jednalo jen o snahu nějak to udělat, aby se děvčata mohla porvat. A snaha je to hodně kostrbatá a kolikrát ani nedává smysl. Z letargie nevytrhne ani těch pár hororových scén. Ne že by byly špatné, ale všechny už tu byly několikrát v minulých dílech, takže Kayako sestupující po schodech, ani Sadako vylézající z televize už nepůsobí tak, jak by měly. A do toho všeho neustále ječí japonské školačky, což bylo nakonec to jediné, co mi napínalo nervy k prasknutí. Víc než 30% nevypotím a zároveň přidávám varování před verzí s anglickým dabingem. Je to past na nedočkavce.(17.11.2016)

• - S rolí Kayako Saeki byla nejprve spojována Takako Fuji, která Kayako ztvárnila v originální japonské sérii, jenž čítá dva video filmy a dva kino filmy. Též si zahrála i v amerických verzích z roků 2004 a 2006. Herečka však na svém Twitteru popřela, že by měla s tímto filmem cokoliv společného. V tomto snímku ztvárnila Kayako herečka Runa Endo. (fiLLthe3DD)

• - Spoiler: Zatímco v předchozích dílech série Ring docházelo k úmrtí obětí vždy sedm dní po zhlédnutí videa, v tomto snímku lidé umírají již po dvou dnech. (fiLLthe3DD)

• - Snímek byl poprvé oznámen 1. dubna 2015, tedy na Apríla, a proto nikdo jeho vzniku nepřikládal velkou váhu. Výroba snímku byla však nakonec potvrzena 10. prosince 2015. (fiLLthe3DD)