Příběh služebnice

• USA The Handmaid's Tale (více)
USA, (2017–2025), 57 h 27 min (Minutáž: 42–60 min)

Tvůrci:

Bruce Miller

Předloha:

Margaret Atwood (kniha)

Hudba:

Adam Taylor

Elisabeth Moss, Alexis Bledel, O.T. Fagbenle, Joseph Fiennes, Max Minghella, Yvonne Strahovski, Samira Wiley, Amanda Brugel, Ever Carradine, Madeline Brewer (více)

Série(6) / Epizody(66)

Adaptace klasického románu spisovatelky Margaret Atwood Příběh služebnice vypráví o životě v dystopickém Gileádu, totalitní společnosti na půdě někdejších Spojených států. Republika Gileád, která se potýká s ekologickými katastrofami a ztrátou lidské plodnosti, je ovládána zvráceným fundamentalistickým režimem, který militantně volá po "návratu k tradičním hodnotám". Jako jedna z mála žen, které jsou ještě plodné, je Offred služebnicí v rodině Velitele. Ženy z této kasty jsou nuceny k sexuálnímu otroctví v rámci posledního zoufalého pokusu znovu zalidnit svět. V této děsivé společnosti musí Offred obezřetně manévrovat mezi Veliteli, jejich krutými Manželkami, hospodyněmi Martami i ostatními Služebnicemi – z nichž všech kdokoli může být špiónem Gileádu – a to s jediným cílem: přežít a najít dceru, která jí byla odebrána. (HBO Europe)

vurhor

,,Blessed be the fruit." ,,May the Lord open." Jeden z nejlepších poeticky úchylných pozdravů ever. Příběh služebnice je v podstatě takovým mixem Orwella a Potomků lidí. Mrazivá a znepokojující vidina dysutopické společnosti, ve které gileadské služebnice vykonávají úlohu, která je noční můrou snad každé ženy. Zatím se mi to moc líbí. Hlavní hrdinka je extrémně sympatická, scénář dost kvalitní, plus seriál se skvěle vyhýbá onomu klišé, kdy ze všech představitelů totalitního Gileadu dělá zlomyslná monstra. Ano, spousta jeho příznivců jsou krutí a nesoucitní lidé, kteří zcela zahodili základní morální hodnoty, ale zároveň nám je seriál zdatně ukazuje i z té druhé stránky, kdy pro ně, alespoň tedy v určitých chvílích, máme jisté pochopení. Díky tomu je Příběh služebnice jedním z nejlepších dnešních seriálových dramat. A byť je to docela psycho O__O je to hrozně zábavné psycho. ()

Tryskomyš

Je to docela husté. Dobrý nápad. A hlavně doufám, že se něčeho takového nikdy nedočkáme. Děsivá představa. Elisabeth Moss není klasicky hezká, ale je rozhodně zajímavá. A ty záběry zblízka, myslím, dokonale umocňují atmosféru celého příběhu. Druhá série se mi líbila ještě víc než první. Konec mě ale trochu zklamal. ()

F.man

Distopie, kterou si sice a priori nedokážu příliš představit, přesto ale dokáže být mrazivě reálná. Stejně tak na ni naroubovaný příběh – někdy sice až příliš tlačí na pilu, v konečném důsledku, ale na nervy brnká parádně. Penny aka Elisabeth Moss aka Offred do toho všeho navíc zapadá na jedničku a člověk to prostě tak nějak prožívá s ní. Snad jen těch hipsta zpomalovaček by nemuselo být tolik. To jsou ale v konečném důsledku jen detaily, na třetí sérii se vážně těším. I don't need oranges. I just need to scream. ()

hous.enka

Román Příběh služebnice mě bavil. Nejen svou myšlenkou, ale i výborným pojetím, které Margaret Atwoodová promyslela do nejmenších detailů. Samozřejmě, že celá řada motivů se do seriálu nevešla, ale to hlavní tam je - postapokalyptický svět, kdy většina lidí ztrácí schopnost reprodukce a celá společnost se s tímhle faktem musí vyrovnat. Co mi bohužel nesedlo, bylo obsazení titulní role. Ta holka mi pořád připomínala takovou ošklivější verzi Anny Polívkový. Pořád blbě civí, má otevřenou pusu (ech, tohle já u lidí fakt nedávám, viď, Kristen Stewart) a prostě se na ní blbě kouká. Pak v jednu chvíli jsem zjistila, že role velitelovy ženy je pro mě mnohem zajímavější, stravitelnější a pochopitelnější. A to je prostě škoda. No a pak je tu Rory Gilmorová, že jo. Alexis Bledel já fakt můžu a trochu mě mrzí, že právě ona nehrála hlavní roli. Seriál má výbornou hudbu, baví mě, jak zachycuje prostředí a do mé představy o Gilédu z knihy seriál dobře zapadl. Na druhou sérii se rozhodně chystám. Pokud vás seriál zaujal, tak si rozhodně přečtěte knížku - je ještě o fous lepší. ()

ledzepfan

Mám pocit, že tohle bych napsal kdybych byl sexuálně frustrovaná ženská na mentální úrovni patnáctileté holky, přečetl bych si Orwella a řekl si, že taky napíšu "postapo"... Asi bych s Příběhem služebnice neměl takový problém kdyby šlo o čistě fiktivní svět. Ale tady se nám někdo snaží namluvit, že se to děje v naši blízké budoucnosti. Problém je v tom, že Orwell se už dnes konat nebude ani kdyby trakaře padaly (dávno se ví, že A.Huxley předpověděl budoucnost mnohem přesněji) a už vůbec ne v takhle pitomém systému. Celý ten svět je naprosto na hlavu postavený, nelogický a absurdní. Proč systém ty ženské otročí když cesta společenských a ekonomických výhod by byla nepoměrně efektivnější? Proč, když jsou tak zoufalí šukají jen jednou do měsíce? Proč se seriál snaží naznačit, že žena vědomá si své neplodnosti je automaticky frigidní? Jak se kurva povedlo za necelých 8 let udělat z lidí zvyklých na sociální sítě, osobní svobody, moderní myšlenkové směry, jakýsi životní standard, kontakty atd poslušné a zlomené stádo? Jak se kurva povedlo v tajnosti najít a zrekrutovat ty statisíce ozbrojených psychopatů (bez svědomí a vztahu k ženám) strážících každý kout? Co jako dělá zbytek světa? (jasně-na jednu stranu se nám seriál snaží ukázat jak delegace z jiných států nevidí pravdu a na druhou stranu tu máme desetitisíce uprchlíků .) Seriál pomalu směřuje k demonstraci toho jak i podřízená a zotročená žena má své vlastní účinné metody jak manipulovat mocným mužem, ale kde teda byly všechny tyhle mocné metody a síla když se ta změna režimu krok za krokem prosazovala? Kde jsou moderní fertilistické metody atd atd atd.. Ve výsledku je skoro jedno, že ten příběh samotný je docela zajímavý když celý ten nesmysl tak hrozně bije do očí.. Navíc mám pocit, že HBO po tomhle sáhlo účelově čistě proto, že poptávka si žádá nějaké to moderní genderové MeToo téma.................Jinak... E. Moss je zajímavá a Ann Dowd zase jednou parádní.. ()

Adasin

Tvůrcům seriálu se na mě podařilo opravdu zapůsobit – ne ani tak nápadem, který je samozřejmě zajímavý (o tom až za chvíli), ale díky, nebo spíš kvůli nim teď téměř nesnáším Elizabeth Moss. Ani před seriálem jsem ji nijak moc nemusela a kroutila hlavou nad volbou těch, kteří ji do seriálu obsadili, za mě se totiž jedná o jeden z největších castingových failů na poli seriálů, zvlášť, když se jedná o hlavní postavu, kterou vídáme v každé epizodě. Navíc většinu stopáže, kde se objevuje, tak z ní vidíme stejně jenom obličej. V první sérii se to ještě dá, její obličej je většinu času od kamery dostatečně vzdálen natolik, aby se nedostavila chuť seriál vypnout. Ve druhé sérii se tvůrci zřejmě rozhodli, že diváky donutí mít rád Elizabeth Moss násilím, jinak nevím, čeho chtěli docílit tolika detailními záběry (close-upy) na její obličej. Pokud z toho chtěli mít impresionistický seriál čistě z pohledu první osoby, měli začít už od začátku a hlavně sehnat sympatičtější a hezčí herečku, na kterou by se vydrželi koukat jak muži tak i ženy po tolik hodin. Pokud ovšem chtějí do seriálu přidat více úhlů pohledu na příběh a používat neomezenou (víme víc, než postavy) či smíšenou (střídá se to, že buď víme víc nebo stejně jako postavy) naraci, tak jsou dle mého názoru ty close-upy naprosto k ničemu a jen znepříjemňují sledování. Jak je vidět na zdejších komentářích, nejsem sama, komu Elizabeth Moss a close-upy na její obličej vadí. Bohužel, to není zdaleka jedinou vadou v seriálu. Více v části komentáře k jednotlivým sériím. Mohou následovat lehké SPOILERy: -------------------- PRVNÍ série: Zajímavý námět byl v první sérii převeden i do zajímavého provedení s dobrou atmosférou a hlavní hrdince jsem i přes nesympatie k Elizabeth Moss fandila, ať nakope Waterfordovi p*del, ať porazí Serenu, ať uteče, najde svou dceru a ať se setká s manželem. I ty flashbacky na její minulost a na to, jak to vypadalo před vznikem Gileádu byly zajímavé a dávkované v rozumné míře. Deset epizod bylo naprosto ideálních, i když to na konci už trochu zavánělo zbytečným protahováním, děj byl pořád dostatečně zajímavý na to, aby spolehlivě držel moji pozornost. I postavy byly zajímavé a těšila jsem se na jejich vývoj v další sérii. -------------------- DRUHÁ série: Necrotongue měl pravdu, že seriál šel s touhle sérií do p*dele, ale já na rozdíl od něj nedokážu s rozkoukaným seriálem jen tak přestat a musím jej dokoukat, ať se v něm děje cokoliv. Jelikož ani 1. sérii jsem přímo nezbožňovala (na pět to těsně nebylo), nelze se přes tuhle „slabší“ sérii přenést jako jsem ochotna se přenést u mých oblíbených seriálů. Takže: Přetažená rozmělněná série plná rádoby „šokujících“ momentů, které byly hlavně otravné a nudné. Lukova linka je o h*vně, naprosto zbytečná - stejně tak linka Nežen - Emily tam byla jako proč? Zbytečná postava. Trochu lepší je linka okolo malé Hany/Angely – aspoň nějaké uvěřitelné emoce. // Nelíbí se mi, jak Serena tak vyměkla a Waterford je asi labilní/psychicky nemocný/magor nebo něco bere, jelikož jeho názory se radikálně mění v řádu hodin a nelze si být jistý jeho charakterem (šlo to do hajzlu). Podobně nerozhodná je i Offred - v jednu chvíli to vzdává, pak je zase odhodlaná nakopat p*del celýmu Gileádu… // Je zajímavé, že se tam děti nekřtí, když neustále říkají repliky jako „chvála boží milosti“ apod. Také mě „dostalo“ zjištění, že děti služebnic se zřejmě neučí číst… to jako chtějí, aby jim vládli negramotní, nebo jak? Tohle už je fakt ústřel… // V poslední epizodě téhle řady teta Lydie konečně dostala po hubě, čekali jsme dlouhých 23 pos*aných epizod! // Vynecháme-li close-upy na Offredin obličej, ani jinak obraz seriálu ve druhé sérii za moc nestojí - je tak tmavý, že místama člověk vidí h*vno, výprava se smrskla na čtvrť, kde bydlí Waterfordovi + občas Kanada nebo ledová pustina. Všude buď šeď nebo úbory služebnic, jednou bazénová modř… -------------------- TŘETÍ série: Přesto, že občas mění chování postav i ze scény na scénu, mi tahle série přijde o něco lepší než zbytečné temná (saturací barev, nikoliv příběhem) a v kruhu se točící druhá - možná je tou dlouhou pauzou mezi nimi. Bohužel zůstaly ty dementní close-upy na obličej June, klidně bych si tipla, že zabírají tak půlku celkový stopáže. Opět je to natahované jak smažený sýr, škoda, že si nikdo po druhé sérii neuvědomil, že 13 epizod je prostě moc na to, kolik toho chtějí (nebo se spíš snaží) odvyprávět – vidím, že tu má čtvrtá série napsaných 10 epizod, že by se konečně poučili? Je docela paradox, že pokusy o natahování přinesly i něco zajímavějšího minulost tety Lydie - v této epizodě navíc výrazně ubylo těch close-upů, za což jsem epizodu ocenila hvězdičkou navíc. Série se pěkně zmohla ke konci, kdy jako by se všichni zúčastnění probrali a vzpomněli si, že by se mohli někam posunout a že by to chtělo sérii nějak zakončit. Zatčení Waterfordových, kteří tady svou evidentně zbytečnou snahou o znovu sblížení jenom překážejí, opravdu potěšilo - asi jako když v Harry Potterovi Umbridgeová dostala výprask. Pěkné zakončení kazí akorát fakt, že June v tom podělaným GIleádu zase zůstala, takže příští sérii budeme zase trpět ty její ksichty v HD.. 5/10 () (méně) (více)

Lukrecie odpad!

Je to zvrácené, novodobé otrokářství a zneužívání, chvála násilí, zla, nenávisti a perverznosti..... jsem ráda, že nejsem sama, těch odpadů s komentáři i bez je tu vícero, kdo má pocit, že svět se zbláznil a kdo nepodléhá mediální manipulaci a vymývání mozků, výborný komentář hygienik ()

ArsenalEagle

Ryzí feminismus v totálně totalitní dystopické šovinistické současnosti. Solidní filmařina, kterou podporuje zejména skvělá a hutná atmosféra a velmi dobré výkony - to co sem tam předvádí Yvonne Strahovski, ale i další (převážně tedy herečky, na kterých je seriál postaven), to je radost sledovat. Elisabeth Mosse umí být pěkná, ale bez make-upu to až taková sláva není, což by tuším podle knihy měla být opravdu krásná, občasné dlouhé záběry na její obličej umí otravovat, čímž ji ani seriál nechci hanit - velmi dobře totiž dokáže prezentovat tvrdé emoce, kterých je June plná. Silné čtyři hvězdy, kdy každá ze sérií nabízí hned několik skvělých dílů, ale naneštěstí nabízí i natahování děje a nudnější pasáže, o občasném vypnutí logiky snad všeho (např. mám pistoli, ale použiju kameny a cihly, a na Glocka si vzpomenu až když jsem sama postřelena... a podobných menších, ale logicky naprosto nesmyslných scén a myšlenkových pochodů je tady víc než by se dalo odpustit). Jinak velmi dobře koukatelný seriál, který si zaslouží pozornost. ()

Sidonka

Zatím jen krátce: totalitní, nesvobodné společnosti nikdy nevymizí. Pod rouškou dobra budou nadále tyranizovat a znásilňovat obyčejné lidi, nutit je k různým postojům, slovům, prezentacím a činům, to vše především k dosažení vlastního prospěchu. Viz rozhovor mezi služebnicí a Velitelem: "Chtěli jsme, aby byl tento svět lepší." "Lepší?", zeptá se užasle služebnice. "Lepší neznamená výhodnější a spravedlivější pro všechny. Vždycky se někdo bude mít hůř." Hodnotím prozatím jen první sérii (10 epizod), na druhou se zvědavostí čekám. Po první sérii jsem si dala seriál do nejoblíbenějších seriálů, ač má logické chyby. Hodnocení 2.SÉRIE: Je podstatně slabší, bohužel. Čím začít dříve? Tím, že Velitel a zejména jeho manželka jsou chvilku krutým, nesmlouvavým panstvem a pak bez ohledu na děj mění chvilkami své charaktery? Nebo tím, že jsou mnohé zajímavé postavy a momenty nevyužity, zatímco jiným je dán zcela nesmyslně velký prostor? V dystopickém, dříve tak sugestivním Gileádu si lidé začínají dělat plus mínus takřka co chtějí. Díky tomu to nejdramatičtější, nejtajemnější, osudově nezvratné - vymizelo. Přestala jsem se bát o hrdiny, dá se odhadnout, kdo z "nedotknutelných superhrdinů" přežije za každou cenu. Ti, co dříve nemohli dělat skoro nic najednou mají obrovské možnosti, ač je mohou realizovat někdy jen v utajení. Například: mají někoho zabít? Na poslední chvilku mu sundají oprátku z krku. Musí jít jedna z hlavních postav do kolonie, kde má pomalu zemřít v otřesných podmínkách? Pak se zaručeně vrátí a ještě bez zdravotního postižení. Je v ohrožení? Brzo zase v ohrožení nebude a za své činy si neponese znatelné následky. Několikrát přijde bezejmenný zachránce, aby oslabenému pomohl ve svízelné situaci. Domnívám se, že v totalitě toto zázračné zachraňování obětí, případně dokonce i zachraňování jejich potomků, často neplatí. Scénáristé přestali dodržovat vlastní pravidla a vše se podřizuje tomu, aby dosud bezbranná postava moc netrpěla a měla najednou více moci i kompetencí. Pokračování seriálu bývá často už úplně o něčem jiném. Škoda. Když víte, že postavě nic nehrozí, přestane být drama dramatem. Za prohřešek, kvůli kterému by měla správně důležitá postava podle zákonů přijít o oko či o jinou část těla, není potrestána. Naopak, klidně si se svými "otrokáři" popíjí vínko nebo se zapojuje v pohodě do odboje, protože shodou okolností jí vše padá takřka samo do klína - například důležitý člen odboje (špión) je totiž v její domácnosti a má pro ní slabost. Takhle vše špatné odnáší pouze vybrané vedlejší postavy. Jenom aby se neřeklo, že mají v Gileádu až takovou pohodu a nedůsledný nepořádek, lidově řečeno bordel. Scénáristé si bez ohledu na logiku fiktivního světa klidně změní přirozený vývoj událostí a hlavně popřou důsledky činů hl.postav. Mám chuť si " Příběh služebnice" odebrat z oblíbených. Po 3. sérii jsem to udělala a dokonce trojce přisoudila odpad. Zhlouplo to ještě víc, na to už se nedalo dívat, už to byl nesmysl, jako celek to nedrželo vůbec pohromadě. Na 4.sérii už se dívat nebudu. () (méně) (více)

slunicko2

Teokratická dystopická diktatura řeší neplodnost lidstva. 1) Seriál ve srovnání s filmem jednoznačně boduje v zobrazení detailů každodenního života i v náčrtu psychologického pozadí hlavních postav. Plod buď požehnán. Kéž Bůh dopřeje._____ 2) Stejně jako film se i seriál zmiňuje o sociální struktuře společnosti, hospodářství a postavení Republiky Gileád ve světě jen v náznacích._____ 3) Množství zdržujících flashbacků se podílí na hlavním nedostatku díla - hrůzyplné rozvláčnosti a z ní plynoucí nudy, která mě v některých dílech vedla až k úvahám, že televizi vypnu. Byla by to ale škoda, protože ke konci má první řada až čtyřhvězdičkové parametry._____ 4) Zaujal mě 32letý přitažlivý Max Minghella (velitelův řidič Nick) a neobyčejně výstižná 35letá Elisabeth Mossová (služebnice Offred)._____ 5) 28.8.2018 - Druhá řada opakuje všechny přednosti i negativa řady prvé...skvělou atmosféru, jakož i nudící rozplizlost._____ 6) 31.10.2019 - Po úvodní první řadě a osobně laděné řadě druhé se nyní Offred stává bojovnicí. Jinak vše jako v předchozích řadách._____ 7)  22.7.2021 - Ve čtvrté řadě Offred utíká z Gileádu a úspěšně se dostane do Kanady. Ovšem své zážitky si stejně jako ostatní emigrantky nese s sebou. Její další život je stále propleten s velitelem Fredem. Jinak i v této řadě vše při starém. ()

Kaluž

Překvapení roku! Teta Lýdie je můj nový Darth Vader. /// 2. sezóna /// No vida, stačilo tu adaptaci trochu natáhnout a už jsme rázem ve vodách průměru. Kdyby to alespoň nebyla taková NUDA. ()

Helo

Aneb když se z USA stane klerofaštickej isl... křesťanskej stát. Silný téma a každá série nabízí hodně silných momentů a myšlenek, notně znásobených neskutečnýma hereckýma výkonama (jakkoli je hlavní postava od prvního momentu strašně nesympatická, o hereckým umu nelze ani trochu pochybovat) a výbornou režií a hudbou.Není epizody, která by nudila. Není ani postavy, která by nudila a vztahy mezi jednotlivýma protagonistama a jejich vývoj je radost sledovat. Jenomže problém nastane ve chvíli, kdy si uvědomíte, že vlastně ani po celých třech řadách se celá věc téměř nikam nepohnula a že po tolika dílech divák o fungování toho světa ví vlastně jen nutný minimum. Jasně, nějakej vývoj tam je, ale ten pořádně nastane většinou až tak v posledních třech dílech každý série a prostřední epizody tak zpětně působí jako jakási výplň, jakkoli se tam pořád něco řeší a emoce a tíseň z nich na diváka stříkaj v nevídaných dávkách. Jenže o to tady v tom seriálu vlastně jde, ne? Ne o příběh - jakkoli je to slovo v samotným názvu - ale o pohled do možná trochu nereálnýho (v rámci zasazení), ovšem mnoha skutečnýma režimama inspirovanýho krutýho světa náboženskýho fašizmu, plnýho krutostí, bezcitnosti, nedůvěry a notný dávky pokrytectví. ()

togaf

Román Příběh služebnice jsem četla několikrát a mám ho moc ráda. Bohužel pro seriál. To, co v knize fungovalo, na obrazovce nefunguje, nebo tvůrci vůbec nepoužili. A naopak to, co si do seriálu přidali, bylo výborné. June/Offred hrála tak nesympatická holka, že jsem víc fandila paní Waterfordové. Nicméně poslední díl je perfektní. Dokonce tak moc, že jsem uvažovala o čtvrté hvězdě. Zda se podívám na druhou sérii, sama nevím. ()

Falconica

Líbivá feministická propaganda. Všechny ženský vnitřně trpěj a všechno špatný dělaj jen protože je k tomu chlapi nutěj, všichni chlapi jsou sobecký hovada nebo násilníci. Universum je nelogický, jak se to zrovna hodilo do krámu. Hlavně aby z toho nějaká baba nevyšla krutá neprávem, musí trpět, protože historie, patriarchát, victimblaming a blé.... ()

hygienik odpad!

Dávicí reflex budiž požehnán! Kéž HBO dopřeje! Zdvíhal sa mi z toho žalúdok. HBO točí stále provokatívnejšie a násilnejšie seriály. Nemyslím, že to je dobrý nápad, ale ostatní tu majú iný názor. ()

Petaxis

První série výborná, druhá, hlavně zpočátku, ještě lepší. Ke konci jsme se ale dočkali dalšího umělého natahování. Jen doufám, že tvůrci ví, co dělají a ze seriálu se nestane překombinovaná sračka, vytvořená z honby za zisky. Ale zpátky k tomu, co už jsme měli možnost vidět. Handmaid's Tale je seriál, který Vám buď sedne a budete z jeho sledování úplně mimo, nebo ho budete nenávidět. Nejdříve jsem směřovala k tomu druhému případu, protože se mi scénář po zhlédnutí prvního dílu zdál nesmírně přitaženej za vlasy, každopádně jsem vytrvala a netrvalo dlouho a změnila jsem na seriál názor. Nejdřív na mě působilo všechno brutálně nereálně až hloupě, ale pak jsem se zamyslela nad tím, co všechno se dělo v minulosti, nebo se stále děje na některých místech naší planety. Ne, zřejmě nikdy nebude existovat země ve kterém by to vypadalo přesně tak jako v Gileádu, ale tenhle utopistický stát nám může připomenout, jak snadné je lidi postupně zbavovat jejich práv, pomalu a plíživě, tak, že si toho všimnou, až když už je pozdě. Může nám připomenout, jak se z náboženství může stát nebezpečná zbraň, která lidem vymeje mozky, připraví je o kritický myšlení a jejich dříve běžná práva a potřeby se změní v kacířství. Seriál je navíc doslova prošpikovaný neuvěřitelně brilantníma hereckýma výkonama a jeho atmosféra je tak temná a skličující, že budete při sledování trpět společně s hlavními postavami. Ano, určitě to není seriál pro každého, koukat se na Handmaid's Tale se dá vlastně přirovnat ke každotýdennímu psychickýmu mučení, ale možná si při sledování s postavama vytvoříte tak pevný pouto, že jim prostě taky budete muset fandit až do konce. Doufejme tedy, že třetí série nezažije žádný strmý scénaristický propad a kvalita bude i nadále stoupat, nebo se alespoň nebude snižovat. Jsem ale trošku skeptická, protože Handmaid's Tale nevidím jako materiál na velký počet sérií, ale předpokládám, že z ní Hulu bude chtít vytřískat ještě hodně peněz a tak se dočkáme umělého natahování. Snad se mýlím. UPDATE: Při sledování třetí série bohužel musím snížit hodnocení. Seriál už fakt kriticky volá po ukončení, místo toho byl obnoven pro čtvrtou sérii.../Čtvrtou sérii si moc nepamatuju, tak asi nebyla zrovna výjimečná, ale pátá mě překvapivě zase dost bavila, i když člověk musí občas hodně přivřít oči nad nelogičností zápletek. Těším se na šestou a poslední sérii. ()

kajas

Margaret Atwoodová bezesporu stvořila zajímavý postapokalyptický svět, ve kterém jsou ženy (a to jak Služebnice, tak jim nadřazené Manželky) trestány za to, že se "tak hodně zaměřily na akademickou práci a profesionální ambice, že zapomněly na své skutečné poslání". Po zhlédnutí filmové adaptace z 90. let jsem se těšila na lepší propracování děsivé republiky Gileád a na lépe zahrané postavy. Obojího jsem se vlastně dočkala (i když mi pořád chybí skutečná ukázka proměny Spojených států v Gileád), hereckým výkonům skutečně nelze nic vytknout, ale mám se seriálem jeden zásadní problém, a to hlavní hrdinku. Pokud se mnohem více těším na osudy vedlejších charakterů - Janine, Emily, Moiry, dokonce i "záporačky" Sereny - než na další útrpné pohledy June/Offred, je to špatně. Neměla jsem potřebu okamžitě zapínat další epizodu, emocionálně mě žádná scéna nezasáhla (možná proto, že nejsem matka).. ()

Watchmeni vedou Emmy nominace

Watchmeni vedou Emmy nominace

28.07.2020

Najdou Daredevil a spol. nový domov?

Najdou Daredevil a spol. nový domov?

13.02.2019

Nemusíte být zrovna fanoušky, aby se k vám dostala zpráva, že tři z pěti Marvel/Netflix seriálů jsou mrtvé. Situace okolo Daredevila a zbytku Defenders se vehementně řeší už dlouhé měsíce, a přestože… (více)

75. Zlaté glóby - výsledky

75. Zlaté glóby - výsledky

08.01.2018

V losangeleském hotelu Beverly Hilton byly uděleny 75. Zlaté glóby, kterými Asociace zahraničních novinářů v Hollywoodu oceňuje každý rok nejlepší filmové a televizní počiny. Nejúspěšnějším filmem… (více)