Malý Sheldon

• USA Young Sheldon (více)
USA, (2017–2024), 46 h 25 min (Minutáž: 18–60 min)

Iain Armitage, Zoe Perry, Lance Barber, Raegan Revord, Doc Farrow, Montana Jordan, Danielle Pinnock, Rex Linn, Valerie Mahaffey, Brian Stepanek, Melissa Tang (více)

Série(7) / Epizody(141)

Pro devítiletého Sheldona Coopera není snadné vyrůstat ve východním Texasu. Být největším géniem své generace, který vyniká v pokročilé matematice i vědě, totiž není vždycky výhodou, zvláště pak v zemi, kde mají svrchovanou pozici náboženství a fotbal. A zatímco se zranitelný, nadaný a poněkud naivní Sheldon vyrovnává se světem, jeho úplně obyčejná rodina musí najít způsob, jak se vyrovnat s ním. Jeho otec George se ze všech sil snaží uspět jako středoškolský fotbalový trenér i jako otec chlapce, kterému nerozumí. Sheldonova matka Mary zuřivě brání a opatruje svého syna ve městě, kam prostě nezapadá. Sheldonův starší bratr Georgie sice dělá na střední škole co může, ale je těžké být za frajera, když chodíte do stejné třídy se svým devítiletým bratrem. A nakonec je zde taky Sheldonova sestra, jeho dvojče Missy, jež někdy těžce nese, že se jejímu bratrovi dostává tolik pozornosti, ale zároveň je to jediný člověk, který může Sheldonovi spolehlivě říci pravdu. Během deseti let vysílání seriálu Teorie velkého třesku diváci poznali ikonického, výstředního a neobyčejného Sheldona Coopera. Tento komediální seriál nám skýtá příležitost nahlédnout do jeho dětství, kdy se vydává na svou nevinnou, ošemetnou a slibnou cestu k přerodu v muže, jímž se stane. (HBO Europe)

nitrak

Takové neurazí, ale ani nenadchne. TBBT bylo zábavné každým okamžikem, zatímco Malý Sheldon pouze párkrát za díl. Vlastně moc nerozumím tomu, proč má tolik řad - úspěšný mi nepřipadá. To takový seriál Joey by si rozhodně zasloužil o několik řad více. Dodnes mi mrzí, že to utnuli po druhé řadě, ale lidé holt byli zmlsaní z bezkonkurenčních Přátel. Dodnes si JOEYho pouštím a lámu se smíchy. Sheldon běží v telce jen proto, že ho dává Nova. ()

Sa.sa

Roztomilé a zajímavé... Je fajn vidět Sheldona za mlada a dost to ukazuje o něm co se do "dospělého" seriálu nevešlo 🥰🥰🥰 Prostě seriál nejenom pro fanoušky, ale i pro pobavení ()

haruna

Původně jsem vůbec neplánovala seriál sledovat. Příběh malého Sheldona mi připadal hloupý, s trapnými hláškami a nesympatickým děckem. ale musím přiznat, že se nakonec povedl. Ne snad, že by to byla nějaká perla kinematografie, do té mám setsakra daleko, ale taková ta odpočinková záležitost, která vás nakonec vtáhne do děje, pobaví a dá se u ní relaxovat. Líbilo se mi, že se tvůrci snažili do děje dostat různé Sheldonovy příběhy, o kterých se zmiňoval v TBBT. ()

CHYREN

Asi těžko popisovat něco, cokoliv pro někoho, koho otravuje všechno okolo faktické pravdy. Drtivá většina lidí se spokojí, více či méně v cestě za pravdou, nějakého polovičatějšího bádání. Skončí zkrátka někde "mezi". Pro ten maličký zbytek lidí, kteří se s tím nespokojí, je Sheldon (byť malý) něco jako zjevení Krista pro křesťany. Promine mu všechna morální pochybení, charakterovou ubohost, všechny ty špatné a malicherné drobnosti, protože je dítě a protože je geniální. Někteří lidé si také uvědomí, že je samotná bohyně věd (matematika), vlastně malicherná také. Je jako Sheldon. A ačkoliv se pyšní nespočtem praktických úspěchů, i ona dělá chyby, má své paradoxy, hranice možností a fakticky zasahuje do každé oblasti lidské existence. Donutil někoho tento seriál zamyslet se nad její samotnou podstatou? Jak ona sebe sama zkoumá, testuje, bojuje se svými démony, pokorně přijímá vnitřní soulad srdce i rozumu, je dětinsky útlocitná? MATEMATIKA?! Pak je to asi správně. Ale není to jen o ní. Ani zdaleka! Rodinný situační komediální sitcom, kde si najde každý to své - chytří i hloupí, krásní i škaredí, dobří i zlí. Stačí k tomu pouze velmi náročná maličkost: Tolerance vůči nejvíc intolerantní vědě, jakou lidstvo zná. :D A to je přeci báječné! ()

Thrakan

Osobně jsem nevěděl co od toho na začátku čekat... kvalitu TBBT jsem nečekal a to se skutečně potvrdilo. Určité vtipné sceny tam jsou, ale opravdu jich není mnoho. Také postava "babči" mi nesedí. V původním seriálu ji Sheldon popisuje jako milovanou babičku, kdežto zde máme rádoby vtipnou postarší alkoholickou štětku. Po shlédnutí první serie mohu hodnotit pouze dvěmi hvězdami, uvidíme jak se to vyvine v budoucnu. ()

jlevcik

Je to chytlavé i vtipné, nikoli trapné jako poslední díly TBBT. Kvalit TBBT v globále nedosahuje, ale přesto jsem byl příjemně překvapen. Očekával jsem příšerný propadák. Normálně bych dal 4 hvězdy, ale dám plný počet, protože takové hodnocení si Malý Sheldon nezaslouží. | 80% ()

Nowis46

Musím hodnotit velmi kladně. Po prvních pár dílech jsem si říkal, že to asi nedám a Sheldna hodím někam do propadliště dějin. Od desátého díku však seriál nebere spravný směr a nejednou vše začíná fungovat. Sheldon je svůj, ale to hlavní dělá rodina kolem. Rozhodně doporučuji a hlavně trochu trpělivosti. ()

andreas_tool

Ne, tenzo seriál není The Big bang theory (TBBT). Ale to nejspíš ani být neměl. Je to příjemně zpracovaný seriál z přelomu 80. a 90. let. Některé vtípky jsou hodně povedené, ale intenzitu TBBT nečekejte. Herecké výkony jsou opravdu velmi dobré, natočeno je to v duchu osmdesátem (jsem spokojený). Strašně mi sedí casting, vlastně jsem si takhle členy Sheldonovi rodinky představoval už u TBBT. Po 1 1/2 sérii se moc těším na další díly. ()

Paige008

Hezky se uvolnit a nechat se unášet na vlně Sheldonova dětství. Vtipné, necháme se překvapit,jak to bude pokračovat. Malý Sheldon je skvěly, nechápu, jak to dokaží ty malé děti tak perfektně zahrát:-) ()

L.O.T.R

Takýto jednoduchý presun od jedného seriálu k druhému som snáď ešte nevidel. Pokiaľ milujete Big Bang Theory, Malý Sheldon bude úplne perfektná náhrada. Jeho rodinu si zamilujete a Sheldona tiež. ()

NoodlesCZ

Podle ukázek jsem čekal děsnou trapárnu v křeči. Ten malej kluk mě z počátku od pohledu točil a bylo mi záhadou prostě proč? Ale je to milá oddechovka a všichni herci jsou skvělí. A záhada jak je možný že má mladá mamka absolutně dokonale nacvičenou mimiku atd. jako stará mamka z BBT mi dlouho vrtala hlavou, než jsem si všiml zajímavostí xD. ()

gep

Většina postav jakž takž odpovídá původnímu seriálu. S výjimkou "babči" která se v BBT v jediném (asi nejhorším) dílu objeví jako nesympatická tlustá megera, zatímco v YS je velmi šarmantní, sympagická, štíhlá a jí naproto nepodobná. ()

BigJohn02

Pozorovat vývoj malého pošuka v Sheldona z BBT je o hodně zábavnější než samotná BBT. Kluk je dokonalý a kontrast s jeho sestrou skvěle funguje. Výběr herců pro ostatní role se také povedl, interakce mezi nimi baví, především jiskření mezi babčou s jejími milostnými eskapádami, chlastem a gamblerstvím a bigotní pánbíčkářskou maminou. Zoe Perry je vlastně to jediné, co mě na sérii leze na nervy - kdykoli je v afektu (což je prakticky furt), vyvaluje bulvy jak veverka se zácpou, která se úporně snaží vykonat potřebu. ()

r3musko

Z počiatku som sa pozeral na tento seriál cez prsty a bral som ho ako továrničku na peniaze. Čo on v podstate aj je, ale dobre vymyslená továrnička. Keď to porovnám s TBBT, tak Malý Sheldon je klasický oldschool sitcom, aké vznikali v 80tych a 90tych rokoch. Dej jednej epizódy mal často presah do ďalších častí a postavy prechádzajú určitým vývojom. Je to jednak prirodzené, keďže sa natáča s detskými hercami a jednak pútavé pre fanúšikov seriálu. Hlavná päťka je výborná. Každá postava má svoje charakteristické črty, ale nie sú jednorozmerné. Ten láskavý vie byť aj sebecký, nábožná vie aj zhrešiť, múdry robí aj hlúposti. Každá z postáv zároveň dokáže potiahnúť hlavnú dejovú linku, nie je to len o Sheldonovi. Spolu so zasadením do (asi) 80tych rokov je to výborná kombinácia. ()

somme

Chapu, ze Sheldon ma asi takovej byt.... ale ten kluk je ksicht a osina v zadku. Nemluve o obstaroznim “Leonardovi s babcou Penny”. Neda se divat. ()

lahvi

Takovou babču chci! Jinak další zprzněný seriál českým dabingem, kdy od třetí série dabuje Sheldona někdo jiný !!! Hnus!! Měli by mít ve smlouvách, že todle prostě nesmí nebo bych jim už žádnou práci nedal žebrákum. Jinak k seriálu. Nejdřív jsem to asi jakou spousta lidí zavrhl z důvodu toho, že si má človek zvyknout na vlastně jiného Sheldona. Časem jsem se k tomu ale už s tímto vědomím vrátil a musim říct, že je to super a už čučím.) Jen teda do konce druhé série. Od třetí mi to dabér zprznil a končím. Mám prostě rád komedie dabované. Horory naopak jedině v originále. Když změníte hlas hlavní postavě, tak jste prostě dementi. ()

abigael

Seriál, ktorý som dopredu odsúdila ako nestydatý pokus produkčnej spoločnosti nabaliť sa na značke BBT... aby som po zhliadnutí pár minút ukážky tomu nedala šancu a nezistila som, že sa mi to páči viac než BBT samotný. Na rozdiel od svojho "zdrojového" seriálu tu totiž nejde o to, pozerať sa ako sa hlavné postavy neustále navzájom urážajú. Young Sheldon má srdce, neuveriteľne podarený casting, a na oddychové pozeranie v rámci popracovného relaxu je ako stvorený. ()

Duffman 97

Musím uznat že i přes mojí skepsi se tenhle spin-off Teorie velkého třesku dost povedl.V některých ohledech dokonce TBBT předčí.....mám na mysli zejména příběh.Nenormální kluk snažíc se najít své místo ve světě.Iain Armitage je důstojnou náhradou za Jima Personse,který je jako Sheldon prostě skvělý.Ve finále pokud čekáte nerd humor jako v Teorii,budete zklamaní.Pokud jste otevřeni změnám a překousnete změnu stylu.....dostanete příjemný rodinný sitcom. ()

Sprostý méďa Ted se dočká seriálu

31.12.2017

Favreau a mladý Sheldon

Favreau a mladý Sheldon

16.03.2017

Přátelé měli spin-off s Joeym, Teorie velkého třesku nám nabídne Sheldona. Rozdíl je akorát v tom, že tentokrát dostaneme prequel, v němž bude populárnímu hrdinovi 9 let. Ano, řeč je o dlouho… (více)