Malý Sheldon

• USA Young Sheldon (více)
USA, (2017–2024), 46 h 25 min (Minutáž: 18–60 min)

Iain Armitage, Zoe Perry, Lance Barber, Raegan Revord, Doc Farrow, Montana Jordan, Danielle Pinnock, Rex Linn, Valerie Mahaffey, Brian Stepanek, Melissa Tang (více)

Série(7) / Epizody(141)

Pro devítiletého Sheldona Coopera není snadné vyrůstat ve východním Texasu. Být největším géniem své generace, který vyniká v pokročilé matematice i vědě, totiž není vždycky výhodou, zvláště pak v zemi, kde mají svrchovanou pozici náboženství a fotbal. A zatímco se zranitelný, nadaný a poněkud naivní Sheldon vyrovnává se světem, jeho úplně obyčejná rodina musí najít způsob, jak se vyrovnat s ním. Jeho otec George se ze všech sil snaží uspět jako středoškolský fotbalový trenér i jako otec chlapce, kterému nerozumí. Sheldonova matka Mary zuřivě brání a opatruje svého syna ve městě, kam prostě nezapadá. Sheldonův starší bratr Georgie sice dělá na střední škole co může, ale je těžké být za frajera, když chodíte do stejné třídy se svým devítiletým bratrem. A nakonec je zde taky Sheldonova sestra, jeho dvojče Missy, jež někdy těžce nese, že se jejímu bratrovi dostává tolik pozornosti, ale zároveň je to jediný člověk, který může Sheldonovi spolehlivě říci pravdu. Během deseti let vysílání seriálu Teorie velkého třesku diváci poznali ikonického, výstředního a neobyčejného Sheldona Coopera. Tento komediální seriál nám skýtá příležitost nahlédnout do jeho dětství, kdy se vydává na svou nevinnou, ošemetnou a slibnou cestu k přerodu v muže, jímž se stane. (HBO Europe)

janabel

S Teorií to má společného jen Sheldona. Nechápu kam pořád ti tvůrci chodí pro nové nápady. Když bych seriál chtěla charakterizovat jedinou větou, tak mě napadá jedině... Taková normální rodinka ()

Garch

Začalo to za čtyři, pak už se prodlužovalo bez tak dobrých nápadů. Šlo však jen o dočasný pokles, a epizody, kdy protagonisté popírají princip animáků a dospívají jsou docela vtipné. ()

Flopik

Malý Sheldon je presne taký istý ako si ho pamätáme z TBBT a typická rodinka z Texasu ako ich opisoval, je vykreslená skvelo. Je to veľmi pohodový seriál, darí sa mu rozosmiať a pozerá sa nato veľmi dobre. Kvalitu svojho predchodcu nedosahuje ale rozhodne je to nadpriemer. Postavy sa vydarili všetky a ja rozhodne chválim. Plný počet nedám, ale 4* rozhodne zaslúžené. ()

Hapretor

Sterilní, bez vtipu ... jen na zabití času ... tvůrci ale úplně kašlali na nějaký dobrý gag či vtipnou scénku ... to tady prostě není ... věčná škoda ... ()

Ombak▼Penari

Pokud jde o vtipnost, tak je to slabší než TBBT, ale sympaticky si to jde zcela svojí cestou, cílí na jiné publikum a nesnaží se to vůbec kopírovat. To beru. ()

montongery

Pro mě má The Big Bang Theory význam jako má pro spoustu lidí Friends, takže jsem se toho ze začátku trochu obával. Ale nakonec se z Young Sheldon vyklubal důstojný a super prequel k BBT a myslím, že ty co znají a strávili tolik času s BBT jako já, tak určitě docení, že tenhle seriál se snaží dodržovat vše, tak jak bylo nastaveno v BBT a taky si rádi připomenou staré a někdy až donekonečna opakované historky o Sheldonovi či rádi znova uvidí stará dobrá místa. Casting se doopravdy povedl a se žádnou z postav nejde mít větší problém. Jak to už nutně bývá nějaká epizoda je horší a nějaká lepší, ale mám pocit, že seriál má všeobecně spíše vzestupnou tendeci a každým dílem se kvalita zvyšuje. A tak se popisování stereotypů 80.let v Texasu a jednoho ‘special’ kluka nestává zatím vůbec nudné. ()

Puddle

Když jsem se poprvé doslechl, že existuje Young Sheldon, byl jsem velice skeptický. Hned mě napadlo, že půjde o víceméně zbytečný seriál, který bude chtít hlavně podojit dobré jméno TBBT. Nemohl jsem být dál od pravdy! Jde o nesmírně milý, velmi dobře napsaný a snad ještě lépe obsazený seriál, který zbytečný určitě není! Casting je opravdu neskutečně povedený, a to nejen vizuálně (postavy opravdu jakoby z oka vypadly svým starším verzím z TBBT). Skvělé je taky to, že celá rodinka působí barevně, rozvinutě a skutečně a ne jen jako doplnění Sheldona. Obzvlášť jeho máma a babička jsou obrovské sympaťačky. Smekám – takhle má vypadat prequel. Jo a není to sitcom, ale to vůbec nevadí. ()

geek.ondra

Návrat do dob Step by Step nebo Married with Children. Retro sitcom který je po každé jediné stránce neskutečně staromódní, primitivní ale taky strašně milý. Pro dnešní sitcomové fandy kteří vyrůstají na Two and Half Man nebo právě The Big Bang Theory zaručené divácké peklo. Pro fajnšmekry kteří si rádi zavzpomínají na staré časy nenáročných blbůstek pohodová zábava.  PS: Armitage je stejně famózní jako Parsons ale ostatní herci ho přehrávají nehorázným způsobem ()

B.Wilde

Nebudu lhát, ale v některých ohledech mě Malý Sheldon bavil víc než TBBT. Ať už jde o vývoj a vykreslení postav, tak i z toho důvodu, že tam konečně nejsou ty trapné zvuky v pozadí a hned to nepůsobí tak divně. Je fajn, když jsou tam zmínky související s TBBT, ale jsou tady i momenty, co mi pak k tomu pokračování ani tak moc nesedí. I když je Sheldon prostě sám o sobě speciál, tak mi tady přijde jako mnohem lidštější postava než jeho dospělá verze. Ale zase mě tam baví jeho komentáře z dospělosti. Prostě fajn oddechovka, jsem zvědavá, co přinesou nové série. ()

Urukhaj98

S01-S05: Celkem obstojný spinoff, který vyniká a obhajuje svoji existenci především díky zvolení zcela jiného stylu než u Teorie, a přiklonění se ke stylu moderních sitcomů. 7/10 ()

KafuR

Je třeba ocenit, že tvůrci si vážně dali tu práci a Sheldonovu rodinku vykreslili opravdu tak, jak bývá zmiňována v TVT (teda snad až na to, že jeho otec je větší sympaťák, než se o něm dospělý Sheldon v TVT vyjadřuje) a herecké obsazení rodinky (včetně jeho babči) je tak výtečné. Naštěstí to ale tím nekončí a seriál se po lehce rozpačitých začátcích plně našel ve vodách perfektního vztahového sitcomu, kdy genialita jednoho z členů rodiny a jeho konfrontace s rodinou/školou je dostatečným zdrojem námětů pro další a další epizody. Jen je třeba počítat s tím, že je to jinak koncipovaný sitcom než The Bing Bang Theory (geekařské TVT vs rodinný Young Sheldon). ()

kukkik

Navzdory očekávání se mi tento seriál velice líbí. Vyčpělý humor TBBT zde vystřídal nový, lepší. Postavy jsou charakterní a sympatické. V několika dílech už je trochu znát úbytek tvůrčích sil, stejně jako u TBBT, ale je to zatím záležitost jedné epizody, kterou ta následující zdárně napraví a dokud bude tenhle trend pokračovat, seriál se bude (alespoň u mě) propracovávat i k páté hvězdě. Mám jen trochu strach aby to nedopadlo jako u TBBT a mnohých dalších seriálů a filmů a sice, že původní koncept postav se prvním dílům v následujících sériích odcizí natolik, že seriál ztratí své kouzlo (všímám si, že například v TOS Star Treku se takový nešvar vůbec nevyskytnul, postavy si od prvního do posledního dílu zachovaly svůj charakter a to je dobře, působí tak reálněji, a i když poslední série byly pravda cyklickým opakováním neměnného konceptu, neviděl bych to jako nijak zásadní vadu a pokud by seriál skončil o jednu dvě série dříve než skončil, dal by se brát celkově jako dokonalé dílo svého žánru). Po zhlédnutí druhé série zatím 4/5. EDIT: o pět let a čtyři série později doplňuji slíbenou pátou hvězdu, kterou si seriál nakonec plně zasloužil, za což jsem velice rád. Taková krásná, klidná bublina nostalgie a vzpomínek na dobu, kterou jsem nezažil a doplněná kvalitními hereckými výkony, dobrým scénářem, chytrým humorem a velice sympatickými postavami. 5/5 ()

Sprostý méďa Ted se dočká seriálu

31.12.2017

Favreau a mladý Sheldon

Favreau a mladý Sheldon

16.03.2017

Přátelé měli spin-off s Joeym, Teorie velkého třesku nám nabídne Sheldona. Rozdíl je akorát v tom, že tentokrát dostaneme prequel, v němž bude populárnímu hrdinovi 9 let. Ano, řeč je o dlouho… (více)