Spider-Man: Daleko od domova

• Austrálie

• Nový Zéland

Akční / Dobrodružný / Sci-Fi

USA, 2019, 130 min

6/10. Oproti Homecomingu tak o dva kroky zpět. Scénář jede na jistotu víc, než bych si přál, akce naprosto generická a bez nápadů a využití Spideyho akrobatických předností (výjima jedné cool iluzové potyčky). Předvídatelnost teče z každé druhé scény (Mysterio trestuhodně nevyužit) a celé to působí jaksi nedomrle. Nebýt perfektního castingu, školních prkotin a chemie ústřední dvojice (+Happy!), tak bych byl fakt řádně nahněten. Takhle jen velmi slabý nadprůměr. Příště prosím lépe! Více: https://www.youtube.com/watch?v=2y7aDEYfhKo(7.7.2019)

7/10 nový Spiderman není špatný,Mysterio je fajn,jakožto jak je pojmutý je vcelku okay,příběh je vcelku odlehčený,ale Evropské lokace,jsou tady dosti příjemné,ale furt mi k tomu něco chybí,nějaké to kouzlo,které měla původní trilogie a Homecoming,uvidím při další projekci(4.8.2019)

Obecně můj názor takový tento díl Tento dile něco končí a něco noveho začiná Po Udalostech EnD Game jsou hrdinové rozpuštěni A Peter Parker je rozhodne být nový Starkem a založit novy tým Avengersu ?(21.8.2019)

Za to naprosto nejúžasnější cameo v potitulkové scéně si ty čtyři hvězdy film zaslouží.(12.9.2019)

Když novodobý Spiderman začínal s Tobey Maguirem ( který je dle mne nejlepší ) tak tvůrci cílili na publikum 17+, zatímco tahle přestřelená barevná digitální splácanina cílí na dvanáctileté kluky odkojené víc počítačovými střílečkami než akčňáky s drsnými hrdiny. Spiderman Toma Hollanda se blíží víc schopnostmi k supermanovi a to není úplně pro mne, dávám přednost "civilnějšímu" a skromnějšímu pojetí Petera Parkera, než tohle pubertální zjevení frčící na vlně jůtuberingu. Jako filmový zážitek dám dvě hvězdy, další dvě hvězdy dávám za Prahu, Liberec, reportéra Michala Kubala a létajícího Čestmíra jako Nizozemce s telefonem.(14.9.2019)

• prochyn

Tentokrát je Spider-Man opravdu píčus. Hlavní roli ve filmu s nákladem 160 mil. $ hraje vyteplený onanista, scénář psal zřejmě někdo po těžkém úrazu hlavy.(18.9.2019)

Spider-Man: Daleko od domova. Ve filmu je pár zajímavých hlášek a potěší, že se část filmu odehrává v Praze. Například "hláška", že ČT24 mluví pravdu je trefná... Jinak film ničím nepřekvapil, ani mne nijak nezklamal. Na pobavení dobrý...(19.9.2019)

MCU svou seriálovou náturu už ani nijak nepopírá a svojí pozice blockbusterového hegemona je si vědom stejně jako své těžce nekritické cílovky, kterou v 90 % představuje nenáročný spotřební divák, který jede 3D dabing i u Zdeňka Trošky. Film si tak může dovolit úvodní scénu, která je až na hranici parodie, záporácký obleček, který je daleko za hranicí parodie a dělat i ze samotných postav karikaturistické postavičky, které v sobě nemají ani kapičku krve a osudovosti, vše zasazené do šablony, která se od roku 2008 mění vyloženě v detailech. Stojím si za názorem, že Spidey není v MCU nijak oslňující charakter, ačkoliv je to paradoxně největší popkulturní komiksová ikona, která ale zasazením do této hračkárenské fabriky (a to píšu jako fanoušek MCU) ztratila svou výlučnost a atributy Spider-mana coby superhrdiny a Petera Parkera coby člověka se silným příběhem nechává trestuhodně ležet ladem, jen aby Disney vyplnilo další slot finanční jistotou. Angažmá Jona Wattse nechápu, akce je podobně sterilní jako v Homecoming (byť nabízí pár vizuálně líbivých momentů vzhledem k zajímavějšímu záporákovi) a je do civilního příběhu, který je (pro mě trochu nepochopitelně) o dost sympatičtější a zajímavější, vsazena vyloženě násilně. Jake Gyllenhaal je super jako vždycky a Mysterio je rozhodně zajímavě pojatý záporák (byť jeho činnost vylovává spoooustu logických dotazů směrem na scénáristy), ale ostatní postavy jsou pojaté vyloženě jako jukeboxy na one-linery, které jakoby se svými staršími verzemi neměly nic moc společného. Jasně, potitulkové scény odhalí skryté karty a zároveň vytasí ten nejlepší materiál celého filmu (Jameson je boží!), přičemž ale stejně nedává smysl, že vyloženě udávají děj, namísto toho, aby ho "pouze" dokreslovaly. Člověku tak vrtá hlavou, jak se nad tímhle filmem vlastně v produkci uvažovalo a zda-li to opravdu nebylo jen to želízko v kalendářním ohni kinopremiér. Já od Marvelu nečekám nijakou extra sofistikovanou či vyspělou zábavu a i já jsem vůči těmto filmům dost nekritický, ale čekám alespoň nějakou vizi, nějakou viditelnou snahu diváka strhnout a nějaký nadplán v rámci univerza, a ne jen generickou porci téhož, co se nám servíruje už 11 let, ze které už pomalinku ale jistě čpí jistá vyšeptalost. Civilní rovina super, točit to Richard Curtis, dám tomu pět hvězdiček, frky jednoduché a nenáročné, na relax bezva, ale ty procenta tady a recenze, to není normální.(20.9.2019)

Komu se líbil random díl z Marvelovek, tak asi ví, co čekat. To taky dostane. Zábavná popcornovka jako řemen a zároveň elegantní labutí píseň vztahující se k Avengers. Jako já se bavil. Určitě zábavnější, než Homecoming. Spider man má celkem dobře našlápnuto na zábavnou sérii. Jestli je ale pravda, že Sony koupilo práva a rozhodne se pro další reboot, tak to teda potěš koště...(22.9.2019)

Ďalšie pokračovanie príbehu Spider-Mana (podľa informácii, v tejto podobe spíš záverečné dielo) je v univerzu MC prvým samostatným MC filmom, odohrávajúca sa po udalostiach Avengers: Endgame. „Far from Home“ nadväzuje na ten štýl, ktorý sme poznali v „Homecoming“. Koncepcia dobrá, ale až príliš dominujú tzv. „teenage“ zložky. Ja osobne však postrácam lepší a hlbší boj P. Parkera sám so sebou (v tomto stále zostáva byť neprekonaným T. Maguire). Prostredie filmu je dobre zvolené, jednotlivé lokality v Európe (pre nás osobne Praha) poteší hlavne neamerických divákov. Z hľadiska príbehu bol dobrým ťahom zvoliť si zloducha bez nadzemskej sily, ktorý využíva „len“ technické efekty (a zopár nedocenených bývalých zamestnancov, „známych“ z predchádzajúcich MC filmov). V tejto roli J. Gyllenhaal odviedol spíš priemerný výkon, videli sme od neho lepšie perfromanci v tejto kategórii. Dialógy obsahujú zopár vydarených poznámok, ale pre rockera nevedieť si spraviť rozdieľ medzi AC/DC s Led Zeppelin už je veľa. Vo vedľajšej roli jednoznačne berie všetko J. Favreau (S. L. Jackson teraz je najvýraznejší až v tých pár sekúnd v post-scéne). P.S.: Na úvod hneď pekná spomienka na hrdinov, ktoré neprežili „Endgame“. Osobné hodnotenie: 74% (***) (23.9.2019)

• Cooller

ja se fakt snažim, fakt že se snažim přibližit moderně a nebýt za toho zapškleho stareho zmrda co všechno nové nesnaší a nejraději by šel znovu stát frontu na krabici chiquity do tuzexu ale tady prostě nemužu jinak... tenhle film je z 90% jen "efekt" a nejen to... oni z "efektu" udělali rovnou zaporaka.... Hollandovo podaní nelze komentovat jinak než "homo" a multi-culty rozmanitost vedlejších postav mě taky zrovna nenadchla.... vlastně nevim co sem od toho čekal... marvel by to měl po smrti stana lee a steva ditka zabalit.... nemaj už prostě co nabidnout jen zrecyklovanou multiculty homo sračku.. nejzajimavější část byla vsuvka j.k simmonse po titulkach ktera mi relativně vlila (alespon nachvili) ten "spider-man feeling" do žil a nezměnil to ani fakt že homoman lita nad hlavákem nebo že kvuli němu uzavřeli karluv most což se kurva jen tak nevidi(25.9.2019)

Hodně silný tři hvězdy, snad jen proto, že mě to zas tolik za koule nechytlo. Jinak docela ok Spidy s trochu originálnějším padouchem. Kdyby to bylo kratší, mohla z toho bejt pětihvězdičková seriálová epizoda.(1.10.2019)

Naprosto skvělá Marvelovka. Vynikající Jake Gyllenhaal, Samuel L. Jackson i Tom Holland. Mysterio jako záporák působil velice dobře, a hlavně byl skvěle zahraný, jak jsem již zmínil. Fury tradičně skvělý, zápletka zajímavá, humor tak akorát, lokace výborné, hudba výborná, vedlejší herci taktéž výborní. A samozřejmě Tom Holland, který je prostě nejlepším Spider Manem všech dob. Finální rozuzlení taktéž zaujalo a potitulková scéna byla naprosto skvělá. Prakticky jen superlativy, a za tím si stojím. Výborný počin a jsem neskutečně rád, že Spidey v podání Toma Hollanda nakonec v MCU zůstává :)(9.10.2019)

Svěží vánek do světa Marvelu. V jeho posledních několika filmech je celkem dost cítit, že se snaží razit nový směr a postupem času možná i rozbít zajetou formuli MCU filmů. Tento snímek vsadil na humor a charakterní růst hlavní postavy. Obě dvě části dopadly naprosto perfektně. Opravdu jsem měl pocit, že na začátku filmu jsem na filmovém plátně místo Petera Parkera já a postupem času jsem viděl, jak se z něho stává někdo mnohem víc. Někdo ke komu se dá vzhlížet. Tak jak to má v superhrdinských filmech být.(22.10.2019)

Jsem nadšen, další úžasná Marvelovka a pokračování s číslem 23 . Žádné sklamání.(30.6.2019)

• terrore

No tak je mi jasné, že většina z vás film hodnotí kladně jenom proto, že se v něm nějakým způsobem objevuje Česko. Jako chápu, že to aspoň trochu hne s vaší hrdostí a na chvíli zapomenete, že máte nějaký ten mindrák, ale faktem je, že film je blbost a pobaví maximálně děti a lidi, co ještě nevyrostli z naivity.(2.7.2019)

Bavila jsem se mnohem víc jak u Homecoming. Záporák, i kdyz dopředu tušíte, co dělá, byl, alespoň pro mě, pln překvapení. A potitulkové scény mě naprosto zmátly. Celkově naprostá paráda.(3.7.2019)

Niektorí ako terrore by radšej mali vybehnúť do reality a nehodnotiť filmový štýl o ktorom nemá ani šajn...(3.7.2019)

Ani další solo film pavučieho muža ma nenadchol. Pubertalny humor už davno nie je pre mna (a že ho tu bolo dost) a ani postavy mi neprišli 2x sympaticke (samozrejme až na Jakea Gyllenhaala). Stale si to ale drži aku taku MCU uroven. Scenu s holografickym bordelom kde na konci Peter "nastupi" do vlaku by som dokonca označil ako pamatnu. Mysterio nakoniec uspokojivy. Videne 03.07.2019, 20:30, Cinemax Prešov, Sála A, sedadlo K 13, sám(3.7.2019)

No popravdě toto mě moc nenadchlo. Příběh totální hovno, šlo o jednoduchý příběh který by se dal vměstnat do jednoho dílu Simpsnů. Ale dobře, je to film pro dospívající takže tento příběh je naprosto ideální. Sem tam rozesmát děti nějakou vulgaritou taky není na škodu. Ale doopravdy jsem si vychutnával ty efekty, aaahh to bylo maso. Ještě že bylo hodně efektů protože ty sem si naprosto užil, a těch 5 minut scény kterou nemohu popsat kvůli spoileru ale pro milovníky efektů ve stylu Marvel vzakzuji, těš te se. 2 hvězdy za efekty, hvězda za tu scénu která byla geniální a hvězda za Spidermana. Sorry ale na průměr je to moc kvalitní a na 5 moc nudný pokud tam teda není akce(4.7.2019)

Musí být všem jasné, že po Avengers Endgame zůstane laťka hodně dlouho nepřekonaná. Navíc se o to tehle film ani nesnaží, naopak buduje a v tom si zaslouží uznání. Výlet po Evropě je nevšední a nejedno oko potěší především Benátky nebo Karlův most. Dlouho opomíjený Mysterio se dočkal správné chvíle vzniku a Jake Gyllenhaal ho zvládl zkrátka perfektně. Jeho iluze zejména v Berlíně jsou triumfem snímku a opět se MARVEL vytasil s něčím novým. Konec filmu byla vyložená třešnička na dortu, když se námi tolik oblíbený Spidey proháněl s Mary Jane po New Yorku a v televizi jsme mohli zahlédnout starého známého:) Mohu s jistotou říct, že tenhle stav jsem u Spidermana neměl minimálně od roku 2007, možná 2004. Z kina se mi totiž vyloženě nechtělo a hned bych chtěl vidět pokračování Peterova příběhu. Pravděpodobně to bude tím, že se náš hrdina dostal do fáze, v jaké ho opustil Sam Raimi. Nicméně teď tomu opravdu věřím, že Tom Holland dokáže táhnout Univerzum minimálně pro další dekádu a Spiderman tentokrát opět neusne na vavřínech. Domnívám se totiž, že pomalu, ale jistě dochází k jeho přerodu ve zkušené, dospělé a jisté já. A to je ta verze, na kterou mnozí tak dlouho čekáme. Závěrem bych chtěl dodat, že pro poslední část trilogie se vyloženě nabízí Venom / Tom Hardy, tak prosím sem s ním!(4.7.2019)