Snímek Eternals představí zcela nový tým superhrdinů filmového vesmíru Studií Marvel. Epický příběh se odehrává tisíce let a sleduje skupinu nesmrtelných hrdinů, kteří jsou nuceni vystoupit ze stínů, aby se opětovně spojili proti nejstaršímu nepříteli lidstva, Deviantům. Film má vynikající herecké obsazení. Richard Madden exceluje jako všemocný Ikaris, Gemma Chanová hraje lidstvo milující Sersi, Kumail Nanjiani je kosmickou silou poháněný Kingo, Lauren Ridloffová je superrychlá Makkari, Brian Tyree Henry je inteligentní vynálezce Phastos, Salma Hayeková hraje moudrou duchovní vůdkyni Ajak, Lia McHughová je věčně mladá a přitom prastará Sprite, Don Lee je mocný Gilgamesh, Barry Keoghan je odměřený samotář Druig a Angelina Jolie je divoká bojovnice Thena. Kit Harington hraje Dana Whitmana. (Falcon)

merit1

Vlastne to vôbec nebolo horšie, ako ktorýkoľvek iný Marvel film posledných rokov. Lenže ani lepšie. Žáner s potenciálom sa začína utápať v opakovaní videného. A čo je ešte horšie, mala som pocit, že sa pozerám na Instagram. Pekné zábery, občas vykalkulovaná emócia, sem-tam vtip, ale žiadna skutočná hĺbka, alebo aspoň príbeh s pointou ( neustále zachraňovať planétu Zem a údajne jedinečné ľudstvo je už riadne klišé ). Ak porovnám staré báje, ktoré boli zjavne inšpiráciou, Eternals pôsobili ako lacná fanfiction. Ak mi niečo fakt utkvelo v hlave, tak to bol casting. Od toporných "chlapcov" z GOT po skvelého Barryho Keoghana, Ma Dong-seoka a Kumaila Nanjianiho. ()

vodafone

Jako proč? První hodina a půl o ničem! TOTÁLNĚ O NIČEM! To se dalo scuknout do 30min a hezky svižně.. no a pak už jsem to nedal a nedokoukal.. fakt jako strašný film. Nuda.. ! ()

Ingtar2

Marvel prináša ďalší origin, tentokrát snáď ešte predvídateľnejší ako obvykle (úprimne jediná nepredvídateľná vec bol Kingo v poslednej bitke. Týpek to tam totálne vyšéfil a má u mňa obrovský rešpekt). Šablónovitý príbeh dotvára ďalšia existenciálna hrozba typu 'ak nespravím hento tak život zanikne'. Tak prečo dávam také vysoké hodnotenie? Možno som už starý, možno som len blbý (a možno oboje a možno som blbý už dávno) ale bavil som sa. Dobre, je pravda že niektoré postavy sú tupci (áno pozerám sa na teba, zbytočný Harry Styles) a niektorí sa chovajú ako tupci lebo to je najlepšia obrana. A je pravda aj to že monológy Arishemovi písali pravdepodobne opice na písacom stroji po výdatnej dávke heroínu v raňajkách. A je pravda aj to, že sa oplatí film vidieť už len preto, lebo Dong-Seok Ma dá kvalitne cez hubu Angeline Jolie (mimochodom toto je hlavný faktor prečo dávam 4*). CGI určite lepšie ako v Dune, a keď už porovnávam s Dunou tak Kit Harington trpí syndrómom Zendaye. A samozrejme by som to nebol ja keby som nespomenul krásnu hudbu Ramina Djawadiho, dokazujúcu prečo ho mám v obľúbených. Takže vzhľadom na Kinga, na Gilgamesha a na hudbu dávam 4*, 75%. Slabšie ako Shang-Chi, ale stále obstojná zábava pri ktorej mi tých 157 minút ubehlo ako voda. PS: Myslel som si, že Chloe Zhao má rozum, ale po tom ako hodila do niektorých scén podmaz od BTS tak o tom začínam pochybovať. ()

Cement73

Akože Hayek a Jolie v Marvelovke? Pasovali tam ako päsť na oko. A nasilu rasová, gender a homo korektnosť? Toto pomaly zabíja film. V zásade fajn efekty, zajímavý scenár… ale to je asi všetko… Jo a pakistánsky herec hraje indickú bolywood hviezdu… Doma ho asi roztrhnú :) ()

Yardie

Nic moc jsem od toho nečekal, když jsem viděl trailery v kině.  Evokovalo mi to slabší Avengers. Byli jsme o víkendu ovšem bez dětí, tak jsme vyrazili. Milé překvapení. Zaujalo mě to, bavilo. Mám rád vždycky mytologii u těchto filmů, tady byla povedená. Zápletka také zajímavá. Akce fajn. Postavy také zajímavé. Celkově to mělo tempo, spád, zároveň občas zajímavé vážnější dialogy, vtipnější momenty. Prostě to, na co jsme zvyklí od Marvelu. Nedosahovalo to takové epičnosti Avengers, nemělo to takovou kvalitu, kouzlo, atmosféru. Ale nebylo to špatné. Byla to fajn podívaná, Asi to má smůlu, že to přichází po Avengers, možná, kdyby to bylo naopak, bylo by to wau. Ale po Avengers je to těžké. Takže fajn vidět, bavil jsem se, jsem zvědav, co bude dál, ale takový "kult", jakým byli Avengers to nebude. Howgh! ()

Henry007

Prapodivný kříženec komiksového a nezávislého filmu. Ve filmu sice vystupují superhrdinové, ale kdyby jste vystřihli akční scény, dostanete nezáživné filozofické drama, ve kterém skupina postav ve srandovních kostýmech hovoří o smyslu života a morálním dilematu. Jenže ani jedna rovina nefunguje, natož v kombinaci. Pár dní po zhlédnutí se nepamatuji ani jednu akční scénu, digitální příšery jsou generické stejně jako bojová choreografie. A ani myšlenkově film nenadchne. Postavy nejsou dostatečně rozkreslené, nezáleží vám na nich a jejich zádumčivé pohledy v rozlehlých krajinách se západem slunce v pozadí jsou postupně stále otravnější. To, že je to "jiné" než ostatní Marvelovky, prostě nestačí. Eternals jsou totiž ve výsledku myšlenkově stejně ploší jako ty horší Marvelovky, a k tomu ještě postrádají zajímavé postavy a zábavnou akci. ()

ADIO45

Tento film jsem dlouho odkládal, protože mě moc nezajímal. Když to hodnotím v porovnání s jinými MCU filmy, tak to bylo nic moc. Potitulkové scény mě až tak zaujaly nebo znám Bladea a Eros. (dle komiksu Nejmocnější hrdinové Marvelu) ()

Spacecore

Začnu výčtem pozitiv, protože jich moc není. Líbila se mi moc přítomnost Celestials (ačkoliv byl Tiamut až tragicky odbyt a Arishemova reakce na konci byla taky donebevolající) a celá dvouminutová scéna, kde se představovaly záměry Celestials byla parádní, konečně se dostáváme v Marvelu pořádně do vesmíru a k entitám, což já dost můžu. A jsme už celkem vysoko, za Celestials už tu máme pouze vyloženě abstraktní postavy jako Lord Chaos and Master Order, Infinity a Eternity, Living Tribunal a pak už sám bůh Marvel univerza - One-Above-All (jehož jeden aspekt je dokonce jeden ze Celestials, jménem Fulcrum). Pak se mi líbilo, jak SPOILER*** natáhl ten ind tu malou holku kamenem po hlavě ***KONEC SPOILERU a tím to hasne. Zbytek nuda, cringe, nevtipné vtipy, škoda materiálu. Všechno tu bylo řečeno, ten film je doopravdy nemastný neslaný. Veškeré charaktery působí (oproti tomu na co jsme v MCU zvyklí) jako opravdoví žabaři a ještě navíc jsou stavěni do role velkých vychovatelů lidské rasy, tak to potěš koště. Různé změny národností, ras, pohlaví a orientací mi jako nevadí, třeba ta hluchá Makkari byla dost super, to mi přijde cool a klidně sem s dalšíma "postiženýma" superhrdinama a hercama, ale tady toho bylo moc a na sílu. Hrozně to chtělo být poplatné době, fanouškům a vlastně se ten film snaží být vším a není ničím. Meh. Jo, ale k dalšímu výčtu pozivit patří Pip the Troll, jak se objevil, tak jsem zajásal. Nejen tím, že tu postavu mám vlastně rád, ale že značí velké věci a objevil se dost vtipně, takže super. Přísliby do budoucna jsou fajne, ale současnost bída. ()

mosnak

Zajimave Marvel movies skončilo s filmem Endgame. Všechno co přišlo pak bylo takové... ehm... všelijaké... stejně jako vychvalovani Eternals. Vůbec mě to nebavilo... 38% ()

Zombi

No, viděl jsem to nadvakrát a stejně jsem pokaždé málem usnul. Tohle se tedy moc nepovedlo, nudné, akce absolutně nezajímavá, děsně dlooouhé. Tudy už prosím ne. ()

Milky.

Naprosto absurdní levičácká agitka s téměř maximální inkluzí. Bílý, britský, asiat, mongol, ind/íránec, teplý negr, teplý muslim, trans děcko, asiatka, mexičanka, (a tady se Marvel vyšvihnul a předběhl ostatní) hluchoněmá negerka. Takže inluzivní jsou už i postižení. A když už mluvíme o postižených, tak je třeba zmínit i režii a scénář. Tohle je naprosto stupidní film a jedinou hvězdičku dávám za Maddena, který byl fakt baddass, trochu ve stylu Homelandera. Ale i tohle mohlo být daleko lepší. A jinak ano...je tady líbací scéna mezi černým buzíkem a teplým muslimem. Uvažuju jak směšnější ještě márvel dokáže být ve filmech budoucích. ()

Marys

O čom to vlastne bolo? Snažil som sa presvedčiť, že to bude zaujímavé, štartujúce novú éru, no akosi to len mnou prešlo a nič z toho nemám. Toto nebol správny smer, ktorý chcel Marvel vyskúšať. Radšej sa tvárme, žo to tu nikdy nebolo. ()

Jaro_slav

Klasický zbytečný hejbací barvičkatý obrázky, kde je vám zápletka dočista ukradená, ale tu a tam vás zaujme nějaká scéna, potvora či vtípek – a nakonec jste docela rádi, že jste na to nešli do kina. ()

Flopik

Eternals som sa celkom bál ale nakoniec úplne zbytočne. Obrovská pochvala režisérke Chloé, ktorá natočila marvelovku aká tu ešte nebola. Ako tu spomínal kolega predomnou je to také rodinné dráma, kde v podstate nie je žiadna záporná postava. To sa mi na tom páčilo, každý koná svoje dobro, ktoré ale skutočne dobrom aj je. Dialógy sú výborné a potešia aj hlbšie myšlienky, ktoré do seba na konci aj pekne zapadnú. Vizuálne je to jedna nádhera, rozhodne odporúčam kino. Akcie je dostatok a je natočená bravúrne. Ja som sa rozhodne skvelo bavil, a nebyť označenia marvel, rozhodne by som nepovedal, že to je od nich. Hudba jedna z najlepších aké sme doteraz počuli. Spolu s Avengermi sa mi ale veľmi nehodia, samostatne sa však na pokračovanie teším. ()

Blue.Shark

Tohle byla strašně zvláštní zkušenost. Na jedné straně stojí příběh, který mě oslovil svou odvážností, v Marvelu zatím moc nevídanou. Co na začátku působí jako tisíckrát viděná slátanina, na konci v dobrém slova smyslu překvapuje nečernobílostí a slušnou porcí myšlenkového materiálu. Na straně druhé stojí pomalé tempo, se kterým řežisérka nedokázala správně pracovat (Duno, zůstáváš v několikamílovém předstihu), bizarní snaha o vtipy, hluchá místa nebo absolutně nesympatické postavy, ke kterým si snad ani nelze vytvořit vztah. Tady se prostě někdo nedokázal rozhodnout, jestli chce vytvořit typický Marvelovský popcorňák nebo přemýšlivou nadstavbu ke stávajícímu univerzu. ()

Wancohoff

Hanba, ako takuto nudnu magorinu mozu vypustit do sveta. Absolutne nezaujimave, nesympaticke, postavy/herci. Nudny dej kde sa len keca vyse dve hodiny o tom co bude, a dej sa nikde neposuva.a ked uz pride na nejaku akciu , je to same čarovanie zlatych kruhov, stvorcov a trojuholnikov :) film nema absolutne cim zaujat a mal som problem to dopozerat.hlavne ze tam boli vsetky orientacie a rasy. Spomenul som si na stare dobre marvelovky a dam si maraton vsetkych od capa1 az po spajdyho 3 o tyzden v kine... a tuto sracku rychlo vymazat! 20% ()

Blade přišel na poslední chvíli o režiséra

Blade přišel na poslední chvíli o režiséra

28.09.2022

S novinkami kolem Marvelu se nám za poslední dny maličko roztrhnul pytel, ta poslední je ale zatím suverénně nejhorší z nich. Jen pár týdnů před začátkem natáčení totiž chystaný Blade s Mahershalou… (více)

Co chystá režisérka Chloé Zhao?

Co chystá režisérka Chloé Zhao?

21.09.2022

Režisérka Země nomádů a Eternals Chloé Zhao uzavřela exkluzivní smlouvu se společností Searchlight Television, pro kterou nyní bude vyvíjet nové seriály. Searchlight mimo jiné produkoval právě první… (více)

Butch a Sundance dostanou seriál od Amazonu

Butch a Sundance dostanou seriál od Amazonu

19.09.2022

Na televizní obrazovky míří velká westernová akce. Reálné postavy amerických psanců Robert LeRoy Parker a Harry Longabaugh, kteří jsou více známi pod svými přezdívkami Butch Cassidy a Sundance Kid,… (více)

Nový Batman bude rekordně dlouhý

Nový Batman bude rekordně dlouhý