Snímek Eternals představí zcela nový tým superhrdinů filmového vesmíru Studií Marvel. Epický příběh se odehrává tisíce let a sleduje skupinu nesmrtelných hrdinů, kteří jsou nuceni vystoupit ze stínů, aby se opětovně spojili proti nejstaršímu nepříteli lidstva, Deviantům. Film má vynikající herecké obsazení. Richard Madden exceluje jako všemocný Ikaris, Gemma Chanová hraje lidstvo milující Sersi, Kumail Nanjiani je kosmickou silou poháněný Kingo, Lauren Ridloffová je superrychlá Makkari, Brian Tyree Henry je inteligentní vynálezce Phastos, Salma Hayeková hraje moudrou duchovní vůdkyni Ajak, Lia McHughová je věčně mladá a přitom prastará Sprite, Don Lee je mocný Gilgamesh, Barry Keoghan je odměřený samotář Druig a Angelina Jolie je divoká bojovnice Thena. Kit Harington hraje Dana Whitmana. (Falcon)

Wancohoff

Hanba, ako takuto nudnu magorinu mozu vypustit do sveta. Absolutne nezaujimave, nesympaticke, postavy/herci. Nudny dej kde sa len keca vyse dve hodiny o tom co bude, a dej sa nikde neposuva.a ked uz pride na nejaku akciu , je to same čarovanie zlatych kruhov, stvorcov a trojuholnikov :) film nema absolutne cim zaujat a mal som problem to dopozerat.hlavne ze tam boli vsetky orientacie a rasy. Spomenul som si na stare dobre marvelovky a dam si maraton vsetkych od capa1 az po spajdyho 3 o tyzden v kine... a tuto sracku rychlo vymazat! 20% ()

maty39

Eternals jsou údajně tak trochu jiná Marvelovka, amicioznější a celkově odklon od Marvelovské šablony. Já jsem zase viděl jen skupinu hrdinů, která se musí spojit proti apokalyptické hozbě. Postavy jsou ploché, motivace některých je nejasná, motivace některých je příklad špatných klišé a akce je pouze standart Marvel diginálně generovaný průměr. Marvel v předchozích filmech exceloval v charizmatických postavách kvůli kterým jsem se vracel i když je mi celý superhero žánr víceméně ukradený. Tady není kde brát. Nejcharizmatičtější postavou s jasnou motivací je Dong-seok Ma a další s velkým osdstupem za ním je Najiani. Zbytek je "meh" křoví. Eternals jsou jiní oproti zbytku MCU, ale bohužel tím, že neví čím chtějí být. Chvíli chtějí být filmem Chloe Zhao a chvíli standartním MCU příspěvkem do série. Ani jedno nedělají dobře. Tím nechcí říct, že jsou Eternals příšerným filmem. Tuto trofej si uzmula letošní Black Widow. ()

cskomando

Co má společného Marvel a LGBT komunita/hnutí ? Nějak postrádám souvislosti proč to prosazují ve filmu. Chloé chtěla na něco nejspíš nenápadně poukázat nebo kazit dnešní mládež, ale to si může jít natočit nějaký obdobný film s touhle tématikou a nemusí to cpát sem - ne všichni jsou zvědaví na tyhle výlevy. Často se zde řeší osobní vztahy mezi jednotlivými postavy, které převládají nad akcí, vtipy i efekty. Thanos má bratra a příště bude mít další sourozence. Nekonečný neustále se opakující děj o záchraně lidstva a planety. Ze zrádce se vyklube během minutky dobrá duše, která by pár minut předtím pozabíjela zbytek svých kamarádů. Občas si říkám, že je lepší tyhle stupidní pasáže napsané ve scénáři neřešit a přehlédnout, ale to bohužel nelze. ()

Muel

| Marvel Studios | Blbosti o najhoršej marvelovke sú nezmysel. Eternals sú totiž iní a to je veľmi dobre, pretože akčné scény, réžia a práca s kamerou sú tu lahoda, to najlepšie od Marvelu. Škoda ale je, že mám pocit, že tu príbeh je len na to, aby bol nejaký obsah, aby to existovalo, aby predstavili nových hrdinov. Paradoxne, aj napriek tomu, že sa jedná o druhú najdlhšiu marvelovku, sa tu postavy skrátka a dobre dostatočne nerozvinú a bol som prekvapený, že niektorí hrdinovia mi boli až nesympatickí (Sprite). Sklamaný, ale zároveň vlastne spokojný. Viac TU. | Hodnotenie: 6/10 | ()

Illy

Jako samostatný fantasy film by to fungovalo asi lépe. Zmínky o Thanosovi působí jak z jiného vesmíru, což je hlavně problém celého filmu. Navíc motivace vedoucí ke "vzpouře" mi přišla totálně nevěrohodná. Nejvíc potěšila Angelina a nejvíc mě sr&la Hayek. Ta třetí hvězda se mi ani dávat nechtěla, rozhodlo slušné vizuální zpracování. ()

ROCK,THE

Tož co na to říct? No zcela upřímně Eternals se rozhodně nezapíší jako jedna z nejlepších Marvelovek ale taky určitě ne jako jedna z nejhorších. Svým řekl bych až revolučním pojetím pro MCU filmy si určitě najde své diváky kterým se víc než zavděčí ale mě tam zkratka něco chybělo, když si vzpomenu jak moc jsem byl unešen ze Shang-Chiho tak zde jsem odcházel z kina s pocitem že vůbec nemám ponětí co si o tom mám myslet. Příběh ale rozhodně není nijak špatný, jen je tam toho moc a ono se není čemu divit když tým Eternals chodí po světě nějakých 7000 let a režisérka Chloé Zhao se nám to vše snaží vysvětlit i pomocí kvalitně zpracovaných flashbacků, jen některé věci prostě nedávají úplně smysl, například proč nepomohli Avengers v boji s Thanosem když milovali planetu Zemi protože tam nebyli jejich odvěký nepřátelé Devianti což mi prostě nedává smysl ikdyž to tam vysvětleno jest ale i tak. Postavy jsou jinak zajímavé ale nevýrazné a v případě hlavního mužského hrdiny velmi předvídatelné. Audio-vizuálně je to pohádka a pastva pro oči ale to u MCU filmů tak bylo je a bude vždy. Hudba od Ramana Djawadiho je impozantní a má pro mě typické hrdinské tóny což na soundtracích miluji, takže opravdu luxusní poslech. K závěru dodám že z druhé podtitulkovky mi běhal mráz po zádech a padla i slza nadšení. Takže nejlepší na snímku shledávám hudbu a druhou závěrečnou podtitulkovku. Ale jak jsem již psal film není špatný ani trochu jen si musí najít své diváky ale to už musíte zjistit sami, takže běžte do kina a nechte se unášet tímto velmi zajímavým a odlišným dobrodružstvím než jsme byli zvyklí a vydejte se s týmem hrdinů na misi za záchranou Země a třeba i vy si pak budete moci říct že jste…ETERNALS ()

rexino

Eternals spojili zaujímavý cast, príbeh, ktorý ponúka veľa zamyslení o ľudstve a pomerne zaujímavé vizuály. Všetky tieto ingrediencie sa ale zmiešali do veľmi dlhej a nekompaktnej Marvelovky, kde nakoniec nefunguje vôbec nič. Emócie, ktoré majú byť kľúčom k záveru tu nefungujú, pretože Superman z wishu nakoniec až tak veľmi nevie hrať a padá to na jeho plechovom výkone. A hlavnej hrdinke, ktorá má byť kľúčom k záveru, sa po úvodnom predstavení a malom tripe neponúkne do záveru už vôbec nič. Schválne som ju sledoval po zvyšok filmu až do endingu a ona tam naozaj iba čumela. A to zo začiatku mi ako postava celkom zaimponovala. Ostatné postavy boli viac, či menej zaujimavé, ale ani jedna nefungovala poriadne. Najzapamätateľnejší je nakoniec indický comic relief. Problémom je ale neskutočne premrštená stopáž, ktorá podľa mňa nie je vôbec odôvodnená. "Team up" trval vyše hodinu a pol a bolo tam kopu scén, ktorých zmysel som nepoberal. Všetko toto je ale zaklincované v samotnom záverečnom akte, kde nefunguje už ani to, čo zostalo zo scenára. Posledná pol hodina je zbierka náhodných scén, ktoré niekto nakoniec pospájal pomocou kopu lazy writingu a iných "mumbo-jumbo" skratok do konca, ktorý nedáva ani logiku a ani nejaký pocit zadosťučinenia. Nič. Možno len absolútne nečakané, priam debilné správanie pár postáv, ktoré sa z ničoho nič správajú úplne inak ako po zvyšok filmu. Ako keby film v treťom akte bojoval sám so sebou. Film nevytiahol ani soundtrack, ktorý bol s výnimkou pár momentov na konci takmer úplne zabudnuteľný. ()

MiniMinion

Nevím, jestli vznešení kritici z Rotten Tomatoes viděli jiný film než já, každopádně já jsem nad míru spokojen. Eternals jsou originální, pro MCU něco nového a čerstvého, ale přesto působí jaksi familiárně, prostě že tam patří. Dva nejdůležitější tahouni filmu jsou vizuály a postavy. Po vizuální stránce patří film mezi to nejlepší, co nám zatím Marvel nabídnul. Spousta záběrů jsou prostě skutečné, natočené v opravdových lokacích, bez modrého plátna, dýchají a žijí a je to poznat. No a když je to CGI potřeba (a že ho tu je), je prostě naprosto špičkové. Ať už se podíváte na miniaturní detaily okolo postav či třeba na gigantické Celestials, všechno vypadá výborně. A funguje to také v akčních scénách - Eternálské schopnosti jsou na pohled zajímavé, akce je přehledná, překvapivě uzemněná a tvrdá, dobře natočená, například jen bitka v lese sama o sobě nabízí lepší akci, než kterou jsme viděli třeba v celé letošní Black Widow, a závěr sice přinesl klasický marvelovský CGI-fest, ale je prostě přehledný, ne náročný na vnímáni a ještě k tomu zasazený do atraktivního a, alespoň v mezích MCU neotřelého prostředí. A teď k další velice silné stránce snímku - k postavám. Eternals mezi sebou mají výbornou chemii, vztahy fungují, a navíc jsou výborně zahrané (což není překvapující vzhledem k tomu, jaká esa tu hrají). Díky tomu asi funguje i humor - ten občas v Marvelovkách trochu hapruje, ale tady prostě šlape a u 90% vtípků a hlášek jsem se upřímně zasmál nebo aspoň vnitřně pobavil. Nejvíc bych vyzdvihnul Gemmu Chan jako Sersi, Briana Tyree Henryho jako Phasta a Richarda Maddena jako Ikara, ti snímek nesli na ramenou. Ovšem všichni ostatní, ale opravdu všichni odvedli skvělou práci a díky výbornému scénáři dostali možnost alespoň na chvíli zazářit. V nitru jsou Eternals vlastně takový rodinný příběh, a já chci z téhle rodiny vidět víc. Také se musím postavit proti komentářům nazývajícím film příliš woke a vyčítajícímu příliš on-the-nose pokusy o reprezentaci. Naprosto nesouhlasím, zastoupení různých ras a etnik je vyvážené a přirozené a vlastně dává smysl. Někdo jako Gilgameš nemůže být bílej chlap. Phastos má manžela a působí to přirozeně, nic nám nevmílají do ksichtu, nehrnou na nás žádnou “agendu” jak tomu někteří říkají. Prostě… má manžela, simple as that. Abych ale jen nechválil, něco také vytknu. Jednou z těch věcí je hudba - ona ve filmu vlastně asi funguje dobře, ale nepamatuju si z ní vůbec nic, a to jsem z kina odešel ani ne dvě hodiny zpátky. Dobrá, ale zapomenutelná. No a pak, drobný spoiler, neúčast jedné z postav ve finále… přišlo mi to trochu out of character, aby se tato nejmenovaná postava na ostatní vykašlala (i když důvody dávaly smysl) a pak na konci všichni dělají, jako by nic. S tím mám prostě trochu problém. Jinak ovšem výborný film, Chloe Zhao se vyšvihla a já doufám, že dostane od Marvelu příležitost v příběhu Eternals pokračovat. 85% ()

drozdy1

V roce 2019 byl oznámen další MARVEL projekt zvaný Eternals. Tato informace mě nechávala naprosto chladným. Jednalo se pro mně o absolutně neznámou a nezajímavou látku. O 2 roky později dorazily první trailery, které moji zvědavost také moc nepozvedly. Možná proto jsem tak uchvácený a překvapený jak mi Eternals vytřeli zrak! Naprosto jiná marvelovka, která navíc vybočuje z jejich typické scenáristické šablony a nabízí nám jeden dlouhý epos o partičce prastarých polobohů, kteří se i přes svoji dlouhověkost v našem světě stále hledají. Nahlodávají se zde zajímavá témata a ukazují se morální dilemata, které naše hrdiny provází až do samotného konce. Potkáváme se s několika formami zla a to je příjemné osvěžení oproti klasickým záporákům, kteří jsou pomalu v každé marvelovce jak přes kopírák. Humoru tu naštěstí moc není a když tu je, tak to není zas až tak rušivý element (jako měl třeba Thor: Ragnarok). Postavy jsou sympatické, některé mají na plátně více prostoru než ostatní, ale každá má šanci se povedeně ukázat. Já jsem si promítání naprosto užil a Eternals jsou zatím překvapení roku! A to jsem před návštěvou kina opravdu nečekal. Bravo Chloé Zhao!!! Hodnocení:84% ()

tomashrabek

Film, ktorý je zároveň osekaný i uťahaný. Viac by mu pristál formát desaťdielnej minisérie s poriadnym predstavením všetkých Eternals a väčší ponor do toho, aké je to byť tisícky rokov žijúcimi bytosťami. Digibordel tentokrát o niečo prijateľnejší než štandardne. Pravdepodobne rasistická poznámka: celý film som strávil v domnení, že Gilgaméš je Wong. O niečo menej rasistická poznámka: taktiež som mylne považoval Ikara za Buckyho. Zmätenie na mojej strane bolo masívne, pomohlo mi až googlenie počas záverečných titulkov. To pre normcorových divákov ako som ja nešlo nacastovať hercov, ktorí by iným postavám z marveláckych filmov neboli tak podobní?! ()

warrenur

Mnoho znamych tvari, pekne efekty a obohrata marwellovska premisa o zachrane ludstva a planety. Aplikujte ludske neduhy, ci hendikepy na nesmrtelnych a prostredie mate dokonalo opisane. Pomerne pompezny a trochu "drzy" zaver. Dopozerajte az po uplny koniec titulkov, kde sa dozviete meno dalsieho komixoveho hrdinu. Slabsi priemer. ()

Saur.us

Marvel pro rok 2021 vydal nejspíš to nejlepší (Spider-Man) a zatím to nejslabší (bídná Black Widow). Bohužel pro Eternals, i přes velice zajímavou mytologii, je musím zařadit po bok Černé vdovy, pár bodů pod Shang-chi. Nomádská Ch. Zhao si po čisté artovině vzala asi moc velké sousto a Eternals skončili jako melodramatická srajda s několika marvelovsky naprosto obyčejnými akčními scénami, zapomenutelnými hrdiny, nezajímavým protivníkem, nevyužitým potenciálem. A s prvním černošským homosexuálním marvelovským hrdinou, který, aby toho nebylo málo, má arabského manžela a adoptovaného černouška. Aspoň, že ty rasové a LGBT kvóty splnili na jedničku. Marvel už vydal spoustu otvíráku na nové linie, nové týmy, ale žádný nedopadl tak špatně, jako Eternals. ()

KosiR_ksr

Pro mě se jednalo (i v rámci žánru) o průměrný film se zbytečně dlouhou stopáží. Možná kdybych byl skalní fanda Marvelovek a všechny rozumné už viděl a neměl chuť se na některou podívat znovu, pak bych film mohl ocenit. V poslední době mi i další Marvelovské snímky přijdou jako zdlouhavé a laciné kopie podařenějších předchůdců. Výjimkou je nedávný Spider-Man: Bez domova (který ovšem "kopíruje" o 3 roky starší tentokrát animovaný film). Přesto se i novější zpracování Spider-Mana vydařilo a dává mi naději návratu Marvelu na výsluní filmových pláten. ()

Bozvav

Hvězně obsazené, vizuálně atraktivní vykrádání historie, mýtů a pověstí napříč lidskými dějinami. Je docela vtipné pozorovat, jak se lidstvo pořád rádo babrá v nevysvětlitelném a vesele si tam, kde jsou díry, dosazuje vše, co fantazie dovolí. Kam se na to hrabe Däniken. Nemá zde smysl rozebírat marnost celého příběhu, úroveň dialogů, či nesmyslnost toho všeho, neboť to bych tu mohla psát hodinu. Marvelu zjevně došly nápady, jak natočit smysluplnou a logiku nepostrádající pozemskou taškařici se superhrdiny, tak, aby to nebylo zoufale nudné a fádní a tak vsadilo na Eternals, v podstatě umělou inteligenci s kosmickou virtuální baterií. Shlédnout se to dalo, aniž by měl jeden potřebu si vypíchnout oči, nicméně podruhé v životě si to už nejsíše nikdy nepustím. Kde jsou ty doby, kdy jsem slintala nad prvním dílem Avangers, či prvním dílem Strážců galaxie, nebo alespoň se skvěle bavila nad Doktorem Strangem. Tento film těm jmenovaným nesahá ani po kotníky, ale už vyrostly v Marvelově zahrádce i horší patlaniny, takže za mne dvě a čtvrt hvězďule. PS: možná, kdyby se příště tvůrci vykašlali na rasovou, genderovou a sexuální vyrovnanost a více se soustředili na příběh a prokreslení jednotlivých postav, udělali by lépe. ()

godycz

moc woke, malo marvel. vizual je paradni, predloha originalni. scenar udyndanej, kecy a pocity nad uroven me trpelivosti. to vecne zpochybnovani sveho jednani hlavni hrdinky je otravne. ()

Aurus

3/10. Za mě jde o špatnou Marvelovku která neměla spatřit světlo světa. Příběh ujde, postavy jsou blbé a nesympatické, hudba je docela ok, akce tu je docela povedená, lokace jsou zajímavé a kamera filmu je docela dobrá. Za mě sklamání. ()

simon84

Ja nevim, je to takove zvlastni. Rozhodne jine nez predchozi MCU, coz nemusi byt nutne spatne, ale zatim spis divny.  Zajimavy, ale divny. A i pres obri stopaz si pripradam jak po pilotu noveho serialu, kde je celkem zajimavy tema, celkem zajimavy postavy (nektery) a par jich je i sympatickych, ze cloveka aspon trochu zajima, co s nima bude dal. ()

vito_corle

Eternals po Black Widow další marvelovka, kterou stačí vidět jednou. Film zachraňovaly efekty víc než slavné hvězdy Madden, Hayek, Jolie.... Třeba Babylon byl jak vystřihnutý z historického velkofilmu. Žádná sláva to nebyla-trošku ze Supermana, trošku z X-menů. ()

Blade přišel na poslední chvíli o režiséra

Blade přišel na poslední chvíli o režiséra

28.09.2022

S novinkami kolem Marvelu se nám za poslední dny maličko roztrhnul pytel, ta poslední je ale zatím suverénně nejhorší z nich. Jen pár týdnů před začátkem natáčení totiž chystaný Blade s Mahershalou… (více)

Co chystá režisérka Chloé Zhao?

Co chystá režisérka Chloé Zhao?

21.09.2022

Režisérka Země nomádů a Eternals Chloé Zhao uzavřela exkluzivní smlouvu se společností Searchlight Television, pro kterou nyní bude vyvíjet nové seriály. Searchlight mimo jiné produkoval právě první… (více)

Butch a Sundance dostanou seriál od Amazonu

Butch a Sundance dostanou seriál od Amazonu

19.09.2022

Na televizní obrazovky míří velká westernová akce. Reálné postavy amerických psanců Robert LeRoy Parker a Harry Longabaugh, kteří jsou více známi pod svými přezdívkami Butch Cassidy a Sundance Kid,… (více)

Nový Batman bude rekordně dlouhý

Nový Batman bude rekordně dlouhý