Snímek Eternals představí zcela nový tým superhrdinů filmového vesmíru Studií Marvel. Epický příběh se odehrává tisíce let a sleduje skupinu nesmrtelných hrdinů, kteří jsou nuceni vystoupit ze stínů, aby se opětovně spojili proti nejstaršímu nepříteli lidstva, Deviantům. Film má vynikající herecké obsazení. Richard Madden exceluje jako všemocný Ikaris, Gemma Chanová hraje lidstvo milující Sersi, Kumail Nanjiani je kosmickou silou poháněný Kingo, Lauren Ridloffová je superrychlá Makkari, Brian Tyree Henry je inteligentní vynálezce Phastos, Salma Hayeková hraje moudrou duchovní vůdkyni Ajak, Lia McHughová je věčně mladá a přitom prastará Sprite, Don Lee je mocný Gilgamesh, Barry Keoghan je odměřený samotář Druig a Angelina Jolie je divoká bojovnice Thena. Kit Harington hraje Dana Whitmana. (Falcon)

Lukyn007

Z recenzí jsem se bál, že půjde vyloženě o průser, ale není tomu tak. Ať už stylem vyprávění nebo obsahem jde o něco jiného, než bývá u marvelovek zvykem. Mně to sedlo. ()

JohnSmith

Tak tohle byl slušný průšvih. Za mě nejhorší marvelovka, srovnatelná s hrůznou WW 2. Výpravě a efektům nelze nic vytknout a to je taky jediný důvod proč dávám 2*,byť s odřenýma ušima. Vše ostatní je prostě špatně. Režie, casting, příběh. Herci jsou až na dvě tři výjimky naprosto děsní. Režie utahaná až nudná, za dvě a půl hodiny jen tři akční scény. Zato slz bylo tak na čtyři kýble a bulej tam prostě všichni a pořád. Vlastně ne, ten člověk na lavičce v parku nebrečel, vyhoďte ho!!! Celá banda Eternalů působí jak multikulturní slunéčková rodina, zastoupena všemi pohlavími i nepohlavími okořeněná gay romantikou a pořádným hudlanem na cestu. Vlastně se divím, že dávám tak vysoké hodnocení. Asi z respektu ke značce a uznání toho, že jsem se až dosud u marvelovek převážně velice dobře bavil. Doufám že titulek Eternals Will Come back je jen špatný vtip. A pokud ne, nechte režii někomu kdo to umí, o scénáři ani nemluvě. ()

kklepkaa

Hezký vizuál a zajímavý casting. Víc pozitiv nenajdu. Bohužel. Možná se úplně nevyplatil koncept představit všechny de facto dosud neznámé hrdiny najednou. ()

Ravi

Trochu jiný marvel, co? Překvapuje mě, kolik lidí to tu nemůže rozdýchat. Mě se to tedy hoodně líbilo. Důraz na postavy, na děj, na vykreslení motivací a nové části universa a spoustu věcí, nad kterými se musí člověk zamýšlet. Tak trochu jiný marvel. Za mě super 90% 5-/5 ()

Honzox

Byl bych ochotný dát filmu vyšší hodnocení, bohužel mě hrozně irituje ta očividnost faktu, že si Marvel moc neví rady se svým universem po Endgame. Eternals do celého světa absolutně nezapadají, film má děr ve scénáři nespočet a přepálená stopáž (zapříčiněná nezbytností představit deset nových hrdinů) filmu taky nepomáhá. Pár světlých momentů film určitě má, není to absolutní brak, ale mě osobně by se asi líbil víc, kdyby to byl samostatný film bez jakékoliv návaznosti na MCU. Nicméně jako samostatnou týmovku by to Marvel asi neprodal, když k tomu přičteme fakt, že valná většina lidí o Eternals před filmem nikdy neslyšela. Jinak potitulkové scény mě jen utvrzují v přesvědčení, že Marvel začne vytahovat naprosto neznámé superhrdiny v dalších filmech, což se bude snažit kompenzovat tím, že do nich obsadí známé tváře. Uvidíme, co s tím vším u Marvelu udělají během následujících let. Důvod k pozitivním vyhlídkám ale zatím nemám. ()

Hollohlaway

Snahu o epičnost a solidní výpravu tomu nejde upřít. Ale na tak dlouhé stopáži, která je dle mě neopodstatněná, se sice jakžtakž vypráví příběh tisicíletých, ale na postavy je pozornost upřena neuvěřitelně málo. Vlastně jen záplavou flashbacků, historických náznaků a kulturních mrknutí. Akce je dost překombinovaná a vypadá místy dost nereálně, to přitom úvodní Londýnská bitka byla hodně dobrá a navnadila. Ale potom se to celé utopí v záměrně bombastické epické omáčce. Vtip sem tam pravda je, potěšil mě Ma Dong-Seok, ten si toho Gilgameše musel užívat, Kumail Nanjiani byl fajn, naopak Angelina Jolie tu vypadá jako z muzea Madame Tussaud, taktéž Salmita zrovna neohromila. A ke konci už se to zvrhlo v takovej digibordel, že mi bylo už dost ukradený kdo vyhraje, protože mi bylo jasný, že to nebude nijak dechberoucí a originální. Chápu, že to má být a vlastně i je odlišné od záplavy marvelovek, ale je to dost divné na to, aby to bylo něco extra. ()

Drnqonovic

Jednoznačně nejhorší novodobá Marvelovka, která se může směle vyrovnat WW84. A to už je co říct. Příběh na úrovni komiksovek z přelomu roku 2000 společně s postavami bez jakékoliv hloubky. Bylo by mi fuk, jakkoliv jsou inkluzivní, kdyby měly nějaký charakter, takhle je to prostě nasázené tak, jako kdyby si u každé postavy scénáristé hodili kostkou, jakou bude mít barvu/orientaci. Režisérka se chvástala, že se spoléhala zejména na tradiční triky a ne CGI, a já se ptám: Proboha, kde??? Větší bordel možná byl jenom na konci Shang-chiho; tady buď postavy za a) Stojí vyrovnaně v řadě, za b) Stojí/sedí v jeskyni/obýváku/chatrči a blábolí co bylo, je, a co mohlo být, nebo za c) poskakují a máchají rukama ve vzduchu, do kterého jsou přidané opravdu šeredné namodralé bestie, které jako by utekly z televize. Navíc základní myšlenka, že tahle partička vlastně může za rozvoj celého lidstva je neskutečně směšná. Já chápu, že se tvůrci po tolika letech zajetých kolejí snaží o jiný přístup, ale takhle ne. Prosím, takhle fakt ne. ()

blackkocour

Čuprmenové holt ještě nevymřeli, a serou se už do Mrdvelovek. A kde se hrabe Čuprmen. Někdo z klece vypustil exempláře ze všech inkubátorů ze spermatem, dali je do zelených převleků, pojmenoval je Eter(a)nals, dal jim do ruk prsteny z Venuše, a poskládal je k sobě aby zastoupila velkého Boha z obláčku, aby si mohli mentorovat celý svět, a ovládat si dějiny, jak se jim zlíbí. Takže, někde v prdeli na poušti v Betlémě se nespawne "ó mocný Džísis", ale směs politicky korektních Avangárů, Iksdebilů a Ligy Nepotřebných, aby spasila pozemšťany od věčnýho hříchu. Hmm, kdyby takhle začínal Starý zákon, určitě bych si Bibli četl častějc. No, už samotná debilita musí každému, kdo netrpí mozkovou dysfunkcí, a necucá si palec u Kapitána Kanady, pochopí, že horší výcuc si už fakt nikdo vymyslet nemohl. Divianti, či jak se jmenovali, ohrožují prostý lid už bezmála 7 tisíc let. Aby nestačilo, že přesně za tuhle dobu bude planetu Zemi zase ohrožovat fenomén náctiletých buzíků - Avengers, tak v dobách velkého Faraona Ramsese, tu na zemi bude pobíhat stádo superhrdinů. Mě to ale spíše přijde jako lov na Pokémony, protože se tu někdo snažil pochytat všechny druhy ras, náboženství a barvů pleti, ale jak nás ve školce učili, to hnědé na ruce je fuj! Tohle překvapivě bylo ještě snesitelný, ale pobavil jsem se nad komentářy dole. Tolik skalnatých fanoušků Marvelu si konečně otevřela bulvy, a nemuseli chodit se džbánem tak daleko, aniž by se ucho nepřetrhlo, aby prozřeli nad velkými kvantity tohoto sluníčkařského hyper-gulty-korporátu Myšáka. Doufám, že jste si to, vy buzny, užili. Já zklamaný nejsem, ba naopak, nejlépe si nic dopředu nezjišťovat. Takové mastné, neslané tři hvězdy, aby jsme vyváželi ty odpady aspoň na správné hladině. ()

Fox85

Špatné to nebylo, ale k tolika postavám si prostě nemůžete stihnout vytvořit žádný vztah. A tolik lidí, tolik míst a tolik příběhů je prostě přespříliš ()

remy

Nikoli dokonalá, ale pro mě osobně asi emocionálně nejsilnější marvelovka. Tematicky citlivá, povznášející, zamyšlení hodná podívaná, která mě nesmírně zahřála u srdíčka a u které jsem měl zase jednou pocit, že "všechno je přesně tak, jak má být" ... ()

kenkaku

Po pěti minutách jsem byl zmaten… nejdřív parafráze na stvoření světa… pak na Supermana… najednou Wonder Woman… a hele Green Lantern… a pak logo Marvel. Tohle bude nějaká parodie? I všebarevný casting dotažení do absurdna by tomu odpovídal (krom všech barev duhy máme i homo orientaci a někoho neurčitého pohlaví… kdo projde proměnou!). No ono je to ale myšleno vážně. Násilná (a nesmyslná) integrace do Marvel universa (probliknutí, Doktor Strange, Thanos) spíš škodí, protože zcela odporuje tomu co se doposavad v Universu dělo (jako opravdu by šesti-oký super Bůh toleroval redukci populace na 50% (když si vezmeme, že o zalidnění mu jde v první řadě). Další co samozřejmě si film nemohl odpustit byl protivný Ind (s Bollywoodskou vsuvkou). Už zcela rezignovaně jsem přetrpěl (cca v polovině) ten propad v inteligenci scénáře (ty debility prostě bez spoilerování nelze uvést), těch “proboha proč?” tam bylo prostě už příliš. ()

Maynard.

Ty jo, tak oskaová číňanka toočí nový Marvely :o). Neviděl sem v kině, vypadá to, že sem udělal chybu, páč se mi to líbilo celkem dost. Né sice tolik jako třeba novej Spider man, ale stejně tak jako třeba Shang Chi nebo Black Widow. Je s podivem, že přes to že Thanose sem měl za největšího drsňáka v kosmu, tak i přes to se pořád najdou další a další a vypadá to, že i vostřejší a vostřejší. V tomhle případě spíš teda větší :o). Hezký byl na plátně vidět bratry z Her o trůny - Johna sněha a toho jednoho Starka, kterýho podřízli v kostele. I když tohle beru jako druhou kolej klasickýho Marvelu, tak je to pořád tisíckrát lepší než většina DC pípčovin. Ale třeba nás jednoho dne překvapěj :o) ()

Soweek odpad!

Přemýšlel jsem, jestli komentář napíši ve stylu verbala nebo se budu snažit vysvětlit, proč tohle je naprostý úlet. Nakonec tomu prostě nechám volný průběh. První půlka tohoto sluníčkářského filmu připomíná reklamy na Červený mříž nebo United Nations. Ve zbytki filmu se už něco začíná dít, ale je to taková nuda, že ....., že... no, nenapadá mě žádná vtipná reference. Prostě to je sračka. Marvel má každopádně svou sérii pro sluníčkářské multipohlavní woke lidi a to se počítá. ()

pavcas

Nerada to říkám, ale tohle byla nejhorší Marvelovka co jsem viděla. A to jsem myslím viděla všechny, včetně posledního Spidermana. Bylo to nesmyslně dlouhý a bylo to nudný. Jsem samozřejmě ráda, že to bylo genderově vyvážený, že tam byly zastoupeny všechny rasy a byla dána šance i hercům, co jsou absolutně necharismatičtí a nikoho nezajímaj, ale jediný důvod proč jsem to dokoukala, byl Harry Styles aka bratr Thanose v závěrečnejch titulkách. A to jen proto, že jsem o něm věděla dopředu a že to je bůh. Takže jedna * za něj, druhá za Kita Haringtona a třetí za Richarda Maddena, který oba miluju. Strhla bych jednu hvězdu za Angelinu, ale mám dneska povznesenou náladu, navíc na těch závěrečných 10 min se dalo koukat. ()

sedm.1

Přestože jsem obrovským příznivcem všech Marvel filmů, musím se přiznat, že konkrétně Eternals jsem vůbec nevěřil, vynechal jsem v jejich případě dokonce i návštěvu kina, a nyní tedy musím uznat, že to byla velká chyba a že jsem se mýlil, jelikož přestože ohlasy na něj nejsou všeobecně takové, na jaké bývají u Marvelu asi zvyklí, tak za mě Eternals ostudu ostatním komiksovkám z této stáje rozhodně nedělají a určitě se musím ohradit i proti názoru, že se jedná o dost jinou podívanou, než na jakou jsou fanoušci komiksových filmů zvyklí, jelikož i oni disponují naprosto vším, co mají i ty ostatní, tedy skvělou zápletku, výrazné postavy, výborné herce, efektní akci, fungující humor, silné emoce, působivou atmosféru, navíc vše v nadstandartním provedení, takže ty veškeré negace prostě vůbec nechápu. Abych byl ale o něco konkrétnější, zápletka je opravdu svižná, hodně nápaditá, plná dramatických a napínavých scén a momentů, výrazná i v postupné gradaci a nadchlo mě i spousta nečekaných zvratů, stejně tak jako nepředvídatelný dějový vývoj, který mě též mnohokrát překvapil. Co mě pak vyloženě nadchlo, jsou jednotlivé postavy, jenž jsou vesměs opravdu hodně charakterově výrazné, zajímavé a nejednorozměrné, a navíc divák nemá ani po celou dobu moc tušení, jakým směrem se osud jednotlivých postav vydá, ani kdo přežije, a kdo ne, což považuji také za dost zásadní pozitivum. Ani co se týče obsazení, nemám co vyčíst, z valné části neokoukané, sympatické tváře, podávající ve všech ohledech vážně přesvědčivé a silné výkony. Ovšem jen tak mimochodem, nechci tedy abych vyzněl jako nějaký puritán, ale ona tolik diskutovaná gay postava tu i mě přijde krapet uměle a hlavně nevhodně našroubovaná, a význam celého tohoto činu mi prostě přijde dost zbytečný. Akce jinak pak není příliš, ale pokud se dostane ke slovu, bavila mě, je přehledná, dynamická, efektní a očekávaně zpracovaná na nejvyšší možné úrovni. Vše zde zkrátka funguje naprosto přesně, jak by mělo, tedy jako velkolepá, efektní a promyšlená jízda, a osobně jen doufám, že jsem se s partou Eternals neviděl naposledy. ()

sQelle

Vlastně to spolu všechno tak hezky sedí, všechno je trošku jiné, než co do teď Marvel vypustil. Jenže mi to nepřišlo tak vybroušené. Jak kdyby chtěli přinést něco nového, to vymysleli, ale ta práce s detaily, které osloví běžného diváka chybí. Čtvrtá fáze MCU má zatím stále nejslabší začátek, který čím dál tím víc spoléhá na třetí díl Spider-mana, Thora a Doktora Strange. ()

666Carnage

Marvel na to šel tentokrát jinak, jak bylo avizováno už od oznámení filmu. Musím říct, že se mi tenhle koncept dost líbí. Superhrdinské drama co má sice pár CGI bitek, ale v celku je to komornější film. Nové postavy se mi líbili a dokonce i herecké obsazení bylo fajn. Palec nahoru za to, že takové kvanta nových postav dostalo docela prostoru a hlavně i poselství postav, není tak nějak přehnané. Nad tímhle asi bude dost ofrňovat, ale tak to prostě je. Nejsou jen postavy jako Iron Man a Kapitán Amerika. Prostě se lusklo a dostanou prostor postavy a komiksy, které byly až nad druhé koleji ,ale rozhodně si svojí pozornost zaslouží. Za mě příjemná změna. 75% ()

iXtr3m3

Zaujímavý origin novej skupiny hrdinov, ktorý síce nesmierne okato kopíruje určité prvky a hlavne Ikarusa priamo od DC a dokonca to potvrdili aj herci aj režisérka, ale kopírujú to dobré a oceňujem, že prvý raz vo väčšom merítku kopíroval Marvel od DC. Zaujímavé postavy, zaujímavé prepletenie s našou históriou, obrovské možnosti kvôli skutočnej minulosti a pozadiu ich zrodu a existencie. Akurát neviem, či by ma zaujímalo pokračovanie bez tých, ktorí padli, resp. aspoň bez jedného z nich. Potitulkové scény zaujali, som zvedavý na predstavenie nových hrdinov. Akcia taká akurát, ale na druhú stranu nič extra zapamätaniahodné, teda okrem scén s celestiálmi, to bolo epické, vrátane konca. Dokonca aj tá "homo-scénka" sa dala prekusnúť, až na to vychovávanie spoločného dieťaťa, to už bolo moc a nie príliš uveriteľné. Nebol to až taký bombastický zrod úplne inej a odlišnej skupiny hrdinov ako v časoch prvého GotG, ale oceňujem zaujímavý odklon a obrovské možnosti v rámci bohatej mytológie. ()

Blade přišel na poslední chvíli o režiséra

Blade přišel na poslední chvíli o režiséra

28.09.2022

S novinkami kolem Marvelu se nám za poslední dny maličko roztrhnul pytel, ta poslední je ale zatím suverénně nejhorší z nich. Jen pár týdnů před začátkem natáčení totiž chystaný Blade s Mahershalou… (více)

Co chystá režisérka Chloé Zhao?

Co chystá režisérka Chloé Zhao?

21.09.2022

Režisérka Země nomádů a Eternals Chloé Zhao uzavřela exkluzivní smlouvu se společností Searchlight Television, pro kterou nyní bude vyvíjet nové seriály. Searchlight mimo jiné produkoval právě první… (více)

Butch a Sundance dostanou seriál od Amazonu

Butch a Sundance dostanou seriál od Amazonu

19.09.2022

Na televizní obrazovky míří velká westernová akce. Reálné postavy amerických psanců Robert LeRoy Parker a Harry Longabaugh, kteří jsou více známi pod svými přezdívkami Butch Cassidy a Sundance Kid,… (více)

Nový Batman bude rekordně dlouhý

Nový Batman bude rekordně dlouhý