Scarlett Johansson alias Black Widow se po dekádě v Marvel Cinematic Universe konečně dočkala svého prvního sólového dobrodružství, které však bude úplně jiné, než jaké doposud poznala. Skupina velmi nebezpečných lidí odhalila její už téměř zapomenutou minulost, a proto se musí vydat na cestu napříč celým světem, zatímco je pronásledována Taskmasterem – neúprosným zabijákem, jehož jediný úkol je zničit Black Widow. (Falcon)

Tony.cs

Akční to je, zápletka by šla, režisérka se snažila, zdá se. Celý film padá na scénáři, který nic nenabízí. Akce není tak kvalitní a nabušená. Neustálé žvanění o Avengers nenahradí alespoň malou návštěvu některého z nich. Potitulková příprava na seriál Hawkeye s Clintovou fotkou fakt nestačí. Film s totálně promarněným potenciálem a to ze všech stran. Škoda. Zrovna Nataša je jedna z nej postav. ()

gogos

Přiznám se, že po prvním shlédnutí mě Black Widow moc nezaujala a byla to čistokrevná tříhvězdičková rutina. Nicméně po druhé projekci s odstupem cca roku se mi to celé nějak rozleželo v hlavě a musím říct, že mi film neskutečně sednul. Máme tu fajnou špionážní linku, výborné sidekicky a camea, obstojného záporáka a tak se dá asi říct, že nejslabším článkem filmu je samotná Scarlett a její hlavní role. Možná, že už jí má po všech těch filmech plné zuby, ale i tak je pořád stravitelná. Slabší 4 hvězdy... ()

Remedy

Po dvouletém kinopůstu na poli MCU jsme se dočkali sólovky dalšího z Avengerů a já jsem vlastně celkem spokojen. Sice je to už počtyřiadvacáté v podstatě pořád to samé, ale v mnohých ohledech se stále jedná o hodně dobrou mainstreamovou produkci. Ten silný ženský prvek je tu přítomen velmi značně, nicméně nemůžu říct, že by mi to nějakým způsobem vadilo. Naopak mám za to, že celá parta kolem Feigeho umí s těmi dnešními paradigmaty pracovat s náležitým vkusem a grácií. První polovina potěší hodně temnou thrillerovou atmosférou, která svým podáním sympaticky připomene druhého a třetího Capa. Navzdory špičkovým akčním scénám se Black Widow nevyhne ve své druhé půli očekávané schematičnosti, kde prvotní syrovější ráz vystřídá typický marvelovský vzorec, který tuhle sólovku nakonec řadí do širšího průměru v rámci MCU. Což určitě není špatné. [65%] ()

Helo

Civilní, osobní a temná, stylem se mi chce říct skoro až bourneovská, marvelkovka. To slovo "marvelovka" tu ovšem pořád hraje významnou roli - třebaže humoru je tu o něco míň, než jsme zvyklí - a naplno se to projeví v typicky přepáleným závěru, kterej ale jaksi i přes značnou snahu nedokázal přinýst ten ultimátní zážitek a to dle mýho především kvůli slabýmu využití záporáků. Rozloučení s Natašou je to ale víc než důstojný a tenhle film si rozhodně zasloužila! ()

major.warren

RECENZE: Black Widow je solidní komiks. Dívčí hra se povedla - Českokrumlovský deník Jedním z nejočekávanějších filmů letošního roku je bezpochyby novinka Marvelu se Scarlett Johansson v hlavní roli, jež pod názvem Black Widow konečně vstoupila i do našich kin. Výsledek? Parádní komiks se vším všudy, který tentokrát vedou ženy, zatímco muži zůstávají upozaděni. V Black Widow, navzdory tomu, že se jedná o podívanou tzv. „pro všechny,“ se zajisté odráží současná atmosféra v Hollywoodu, přičemž nutnou dávku feminismu tvůrci nezapřou ani kdyby chtěli. Přesto nemohu říct, že by mi to zrovna v tomto případě nějak zvlášť vadilo. Dívčí jízda funguje výborně a v podstatě jakýkoliv vpád mužských hrdinů je tu spíše navíc (i když postava Red Guardiana úžasně baví). Scarlett Johansson je tradičně skvělá. Příjemným překvapením je pak Rachel Weisz, a zejména Florence Pugh v roli hrdinčiny sestry Jeleny. Líbí se mi, že krom akce je v Black Widow i dostatečné místo pro vztahy, především rodinné, což příběhu logicky poskytuje prostor pro určitý přesah. Skalní fanoušky potěší zmínky o předešlých událostech série, zkušenější diváky zase přímé či nepřímé odkazy z historie kinematografie; hlavně na staré bondovky. První půlka je lepší; akčnější, vtipnější, soudržnější. Po úvodní sekvenci v podobě retrospektivy z 90. let se v Budapešti setkávají Johansson a Pugh, které si zpočátku celý film tak trochu kradou pro sebe a dohromady tvoří geniální dvojku, k níž se až později postupně přidávají další postavy. Přemíře digitálních triků se v komiksu těžko vyhneme, jako celek je ovšem Black Widow natočena velmi zručně. Ačkoli je druhá polovina klasicky natahovaná a konec se neobejde bez zbytečně velkých emocí, ve výsledku je to opravdu fajn film a příjemný start nové éry MCU. Přesně splňuje to, co bych od něj jako divák očekával. Je zábavný, akční, částečně napínavý i sentimentální. To vše patří k žánru, který reprezentuje, a jsem rád, že tvůrci nezapomněli a poctivě jej dodrželi. 70%. ()

Trevor

Keď Marvelovka neosloví ani ich veľkého 15 ročného fanúšika a ani ďalšieho 18 ročného pravdepodobne soudruzi niekde urobili chybu. My sme s najväčším fanúšikom spod Tatier chybu neurobili a na film sme nakoniec nešli do kina, minimálne pre mňa to bolo v pohodlí domova podstatne znesiteľnejšie ako trpieť viac ako dve hodiny pri, ako sa to tu spomína minimálne hodine rozhovorov. Štúdio skrátka svoje filmy tlačí do čo najdlhších filmov čo však ide častokrát na úkor kvality. Nepredpokladám že o pol hodinu kratšiu Čiernu vdovu by som hodnotil vyšším hodnotením ale film by mal aspoň spád. Jeden z tých prípadov keď to že film nepadol v kine vôbec neľutujem. ()

higuain

Ničím to nepřekvapilo a navíc je to v rámci MCU víceméně zbytečný film - na to, aby mi byla představena Yelena pro účely Disney+, fakt nepotřebuju film o mrtvý Natashe. A jelikož v tom filmu není nikterak nadprůměrná akce, hudba, záporák (Weinstein... ehm, Dreykov má minimum prostoru, takže jeho postava vzbuzuje maximálně tak nezájem) nebo něco originálního, co bych v MCU ještě neviděl, tak si myslím, že pokud člověk není fakt ortodoxní fanoušek Black Widow, tenhle film asi nemá moc propriet, kterými by ho mohl nadchnout. Zároveň ale ani v ničem vyloženě nepropadá, je to zkrátka sázka na jistotu jako obvykle. ()

kajas

Tahle marvelovka prostě stojí a padá na hereckých výkonech, protože neobsahuje žádné epické scény, které byste si pamatovali týdny (hodně se mi ale líbila první část odehrávající se v devadesátých letech). Sesterská chemie mezi Scarlett a Florence je výborná a prostor k slušné exhibici dostává také David Harbour. V kině prima podívaná, ale zlatým písmem se asi nezapíše. ()

corona

S prehľadom najnudnejšia a najzbytočnejšia marvelovka.  Black Widow by si určite zaslúžila lepší film. O toľko spomínanej Natašinej temnej minulosti a zlých skutkoch sa v podstate nedozvieme nič, už od teenegerských čias a tyrkysových vlasov bola neskutočná správňačka a hneď bola na správnej strane. Marvelovské univerzum bolo do filmu násilne a zbytočne vtláčané, "akčné" scény boli neskutočne dlhé a nudné, armáda dievčatiek schopných meniť režimy na smiech a Taskmaster bol vôbec záporák? ()

LND

Mám takový pocit, že vynikající Florence Pugh tady zastínila všechny a všechno ostatní. Lorne Balfe se svým soundtrackem rovněž nezklamal. Samozřejmě je to marvelovka klasického formátu, kde máme úvod, nějaký vývoj, větší akci uprostřed a totální destrukci na konci. Musím uznat, že mám pochopení pro lidi, které ty filmu už přestávají bavit. Čeho si ale naopak cením, je padouch, který není mocnější než všechno, co jsme dosud viděli, jak bývá u Marvelu zvykem. Objektivně bych dal 4, ale za tu Florence 5. ()

sofiapetra

Srdcovka, takže za pět. Musím, kromě toho, že mám slabost pro Marvel, miluju i filmy, kde bojujou ženský. A nový Marvel, bez Stena Leeho a bez Avengers, chce prostě cílit na každý myslitelný segment. Už jsme viděli černoušky ve Wakandě, chystá se marvelovka jen s Asiaty a tohle bylo prostě pro divoký holky. Howgh. ()

Cl3ricK

Neurazí ani nenadchne a podle mě velká škoda, že nevyužili potenciál Taskmastera. Úplně odbytá postava. No nic, musíme si zvykat, že po Endgame už ty marvelovky budou stát za hovno. ()

M.i.k.e

i když mám Black Widow (a Scarlett) rád,bál sem se dvou věcí.Jednak toho,zda nepůjde o trochu zbytečný origin movie a druhák toho,zda tahle postava utáhne samostatný film.První se nepotvrdilo a druhé (naštěstí) pouze z části,protože sama Black Widow by nejspíš víc jak dvouhodinový film neutáhla,takže má k ruce svojí "rodinu" - která jí,nutno uznat, v mnoha ohledech zastiňuje,Hlavně Florence Pugh je výborná a přináší do filmu trošku jiný pohled.Podobně jako Mr.Hlada mě mrzí,že to vypadá jako by se tvůrci nemohli rozhodnout co točí a tak zatímco začátek je lehce temnější a dost připomíná Mission Impossible,v průběhu času přepne do odlehčenější formy,Bavil sem se nicméně natolik,že je to ve výsledku drobnost,která mi finální dojem nezkazila.Čeho si cením je fakt,že BW je ženský/dívčí/feministický/girl power film v němž jediný mužský "hrdina" (Harbour) je spíš komická figurka,ale v tomhle případě to funguje,působí to přirozeně a ne tlačeně na sílu tak jako v jiných Marvelovkách (Avengers End Game),ale i třeba u konkurence (Wonder Woman).Vzhledem k tomu,že děj je situován někam za Civil War tenhle film neuzavírá fázi,nicméně jí slušně doplňuje (i když by se daly najít mouchy) a já celkem doufám,že z Jeleny bude tak jako v komiksu další BW a s Florence Pugh se ještě uvidíme...80% ()

Chen

Dvě věci byly ve spojení s Black Widow jisté už před premiérou: a) Více by jí slušel styl à la Bourne b) Bohužel bude dost lidí, kteří nepřekousnou to, že v hlavní roli bude žena, která to nandá manipulativnímu muži u moci Obojí se vyplnilo. Black Widow nejlépe funguje ve chvílích, kdy je komorním špionážním thrillerem, v momentě, kdy přepne do epického módu klasických marvelovek to často dost skřípe. Triky jsou někdy nevypilované, akce explozivní, ale ne zrovna objevná. Naopak, souboje tělo na tělo jsou překvapivě drsné a povedené.  Co se týče bodu b), tak ano, Black Widow je svým způsobem feministickou podívanou, ale ne ve špatném slova smyslu, hlavní postavy jsou ženy, které nepotřebují muže, aby za ně vyřešily problémy a na tom není nic špatného, ba právě naopak. Je pravda, že příběh by si zasloužil ještě nějakou péči, potenciál Taskmastera nebyl využit a neuškodilo by zjistit více o Natasha a době, kdy byla součástí Red Room, ale co se povedlo je chemie mezi hlavními ženskými hrdinkami i "rodinná" linka, která je emotivní i vtipná. Plus tu máme klasickou bezva tečku v podobě slibné potitulkové scény.  Shrnuto a podrženo, film měl přijít dříve, ale jako rozloučení s původní Black Widow funguje. Ne stoprocentně ale funguje. ()

Vyhy

Zcela zbytečný film, ale jako záplata po marveloských filmech poslouží dobře. Widow mám raději než kapitánku marvelovku, takže mě to bavilo o trochu více. Začátek fakt velmi slibný!! Přízemní akce, pomalé tempo... a pak, jak jinak, obří akce, která nedává smysl, protože Vdovy jsou přeci jen ženy, akorát vycvičené, ne? Za tuto akci by se nemusel stydět ani Thor a to je to Bůh. Moc přepálené. Ale Scarlett pořád na to má, všem holkám/ženám to v těch oblečkách slušelo, tak proč ne... ale pokud někdy budu sjíždět všechny marvelovky znovu, tak BW a CM rád vynechám. ()

Martin741

Cerna Vdova  teda Black Widow sa rozlucila uz v Avengers 2019. Evidentne zmierena, mala kadejaku minulost, skutky tiez kadejake ..... no a tu sa teda dozvieme zakladne otazky kto, co, ako, kedy kde a preco. . 4 % ()

Lexonka97

6/10 Film někdy vypadá slibně, ale v porovnání s ostatnímy MCU sólovýmy filmy to je podprůměr. První polovinu snímků jsme si užil mnohem více, než tu druhou. Na mě tam bylo až moc výbuchů, srážek vozidel a i akce. Souboje byly až na Tankmastera s Red Guardianem nic moc a střih to celé ještě zhoršoval. Hudba byla dobrá výplň, a humor byl někdy také příjemný. Trochu otravné přízvuky postav, ale za to nemohou filmaři ani herci. Škoda přehnaných efektů, jelikož byly některé střihy špatně provedené a oheň v závěrečném souboji vypadal jako kdyby ho někdo stáhl z internetu a prostě ho vložil do filmu bez jakýkoliv úprav. ()

Figu

Jde samozřejmě o Marvelovku, která se zcela vymyká klasickým dílům Avengerů, na který jsme byli doposud zvyklí, nicméně svoje kvality a kouzlo má! A to kouzlo nese především půvab Scarlett, na kterou se dá prostě koukat pořád (nejkouzelnější je, když je nasraná a začne se s někým tepat). Kouzlu napomáhá i švícka Florence. Ta se s tím taky nesere. Jak moc nemusím ženský hlavní akční hrdinky, těmhle dvěma to prostě žeru. No a když tam vlítne jako bonus jejich "fotr" Harbour, tak je vymalováno, páč ten chlap se kompletně staral o komediální prvky a o prdel! Spokojenost! 75% ()

Ředitelé Disneyho jsou malicherní egoisté

Ředitelé Disneyho jsou malicherní egoisté

12.09.2023

Ředitelé největších hollywoodských studií jako Disney mívají spíš status seriózních, velice inteligentních a logikou byznysu vedených lidí. Nový report televize CNBC ale tento pohled v případě Boba… (více)

Našla hraná verze Na vlásku Lociku?

Našla hraná verze Na vlásku Lociku?

13.08.2023

Marvel oznámil Multiverse ságu

Marvel oznámil Multiverse ságu

24.07.2022

7. listopadu 2025, tohle datum si zapište do kalendáře, než se ještě třikrát změní, protože v tento den vstoupí do kin závěrečný snímek nejen šesté fáze MCU, ale taky čerstvě oznámené (a už nějakou… (více)

Čína pokračuje v bojkotu marvelovek

Čína pokračuje v bojkotu marvelovek

01.05.2022

Naděje na čínskou premiéru Doctora Strange v mnohovesmíru šílenství jsou zřejmě mrtvé, tamější autority totiž po kontrole filmu došly k názoru, že snímek neodpovídá té správné socialistické vizi… (více)