Everwood

Drama / Rodinný
USA, (2002–2006), 64 h 1 min (Minutáž: 41–46 min)

Tvůrci:

Greg Berlanti

Hudba:

Blake Neely

Treat Williams, Gregory Smith, Emily VanCamp, Vivien Cardone, Chris Pratt, Tom Amandes, John Beasley, Sarah Drew, Jan Broberg, Sarah Lancaster, Marcia Cross (více)

Série(4) / Epizody(89)

Nejenom ve velkoměstě žijí lidé. A všude je třeba zázraků medicíny... Everwood. Městečko v americkém Coloradu, půvabné místo, stulené v klínu Skalistých hor. Domov jedné z prvních oper v zemi, nejstarších zlatých dolů, třetí největší soutěže ve vaření s chilli – a od jisté doby i světoznámého neurochirurga a jeho dvou dětí. Neboť doktor Brown, velký a slavný doktor Brown, v jehož ordinaci si podávali dveře nejslavnější a nejvlivnější lidé státu, se po tragické smrti své ženy zcela nečekaně – a pro všechny zcela nevysvětlitelně – rozhodl opustit svou zavedenou newyorskou praxi a přestěhovat se na tenhle – sice krásný, ale přece jenom – konec světa. Marně si obyvatelé městečka lámou hlavu, co mezi ně onu světovou kapacitu přivedlo. Důvody tátova rozhodnutí neznají ostatně ani jeho nejbližší: dospívající Ephram a malá Delia. Je jim jasné jen jedno: od nynějška musí zapomenout na celý svůj dosavadní život a musí se pokusit přijmout za svůj domov Everwood… (Česká televize)

Skleni

Jediný seriál, ktorý sa môže pochváliť tým, že nerobí z komára somára a rieši naozajstné problémy. A NAOZAJ ICH RIEŠI! Žiadne keci ako v siedmom nebi či komediálne poňatie ako v cosbym. Voľba hercov bola trefná. Príbehovo je seriál rozmanitý a nezostáva zaškatuľkovaný čo mu taktiež pomáha. No a veľká podobnosť s mnohými situáciami v reálnom živote sa mi velmi pozdáva. No časté naťahovanie scén. Občasná filmová romantika akoby z titanicu. Alebo neprimeraný záujem len o pár postáv robí z tohoto seriálu iba priemerný zážitok. Prvých pár častí, možno prvá séria, bola pre mňa úžasná. Potom sa to ochladzovalo. A miestami som čumel jak puk, ale bohužiaľ len miestami. 72% ()

Koprska

Já ten seriál prostě nemůžu dostat z hlavy.. Možná ten klid, co z toho plane.. Moudré rozhovory. A poučení na závěr.. Kvalita sériemi padá jako v každém seriálu, ale u Everwoodu odpouštím. ()

tranquill

Jak tady bylo zmíněno, poslední série jsou poněkud melodramatické, ale musím přiznat, že většina postav mi postupem času přirostla k srdci, a protože herecké výkony byly opravdu výborné a charaktery některých postav se postupně vyvíjely, těšil jsem se na další a další díly. Nebylo to o nicotných problémech zazobaných dětí z amerického velkoměsta (také to nebyl teenegerský seriál), jako několik jiných amerických seriálů, ale o malém venkovském městečku se specifickými problémy a rozmanitými lidmi, které mi jsou mnohem bližší. ()

tančísvlky

Pre mňa absolútne nedostižný seriál ,každý diel mal význam a zapadal do výnimočnosti tohto diela. Vynikajúco vybraná hudba ,behom tých štyroch sérií sa vystriedalo mnoho zaujímavých kapiel o ktorých som nemal predtým ani poňatie.Hercom sa dalo všetko uveriť . Vinou nešťastného umiestnenia na nekomerčný čas ,ho určite nemohlo dívať viac ľudí. Krásne vety v tomto diele určite nájdete v každej časti tohto seriálu ak dáte k tomu možnosť a krásny cit. Prvoligový český dabing je treba zaň všetkým maximálne zatlieskať.....Tento seriál mi dal pocit šťastia,slzy, radosť,nádej a to nie je málo na tomto svete ba niekedy to aj maximálne stačí... ()

loveless

První série byla výborná, skvělá...druhá nestála za moc, třetí a čtvrtá jsou na tom kvalitativně zhruba stejně a jsou ještě o něco horší než řada druhá. Kdyby po první sérii nepřibyly další díly, zasloužilo by si tohle dílko možná i pět hvězdiček. Takhle je mi líto, ale průměruji přibližně na tři, které jsou i tak asi lehce nadhodnocené. Ovšem hudba Blake Neelyho je skvělá neustále. ()

sisimiut

Ze začátku měl seriál myšlenku,a to velmi dobrou. Seriál měl ale první sérií skočit. Pak to totiž přestal být příběh newyorského nerochirurga,ale telenovela o obyvatelích Ewerwoodu. 45% ()

waska

Postupem času jsem si tento romantický, rodinný, dramatický seriál velmi oblíbil se všemi svými hrdiny. Málo kdy se stane, že mě baví každá dějová linie. ()

Jaxx84

Jeden z nejroztomilejších rodinných seriálů všech dob. Sympatický a někdy zbytečně naivní genius medic Dr. Brown, geniální pianista a někdy zbytečně hloupý Ephram Brown, okouzlující Amy a vzor americké rodiny Abbottovi... chytilo mě to za srdce, upřímnost, se kterou se snaží zacházet, někdy neuvěřitelná, jindy dojemná. Těch 89 dílů mi bude chybět. 9/10. ()

xenopus

Naprosto skvělá první série, místy stále ještě výborná druhá, z třetí jsem viděl první tři díly a říkám si, tohle už není nic pro mě. Jednak jsem vyrostl z teenagerovských let a osudy a chování hlavních hrdinů mi začaly být trochu vzdálené a nesnesitelně nepochopitelné, scénáristům došly asi nápady a už to nemělo ten správný šmnc jako zezačátku no a taky jsem pochopil, že rande s Emily VanCamp stejně přes obrazovku mít nebudu, tak co... Perfektní humor starého Abbota a když se občas dostanou se starým Brownem do slovní přestřelky, je to fakt zábava. Čtyři hvězdy za především první sérii a předstírám, že nevím o existenci třetí a čtvrté. (...) Add 2012, po shlédnutí naprosto všech dílů: no ony i třetí a čtvrtá série mají své kouzlo, ale už to není to maloměsto, které nám díky svému životnímu moudru představuje v úvodních a závěrečných monolozích Irv Harper hlasem Jana Přeučila. Prostě těžiště se přesunulo jinam - do vztahů hlavních postav a skoro jednotlivých vztahových linií. Ve scénáři i zpracování prostě občas chybí jakási soudržnost a pospolitost (tak typická pro maloměsto), něco, co by všechny příběhy v rámci jedné epizody spojovalo. Kolikrát už taky scénář nepůsobí tak věrohodně, ale spíš mám pocit, že jde o falešnou hru na city. Jedna věc, co je ale výborná po všechny série, je český dabing (znám slovenský - uf...), a to navzdory tomu, že se čtvrtá série dodělávala až po letech (takže např. Delii namluvila Viktorie Taberyová namísto Kláry Cibulové), snad s výjimkou hudby, která je místy jiná, takže když máte určité scény spojeny v orig. znění s určitou písničkou, a v českém znění tam hrají něco jiného, není to ono. Navzdory všem nepovedenostem ve všech sériích zvyšuji na 5*, protože z nejrůznějších (možná i některých neznámých) důvodů je mi tento seriál sympatičtější víc než naprostá většina jiných. ()

Allka

Milý seriál pro nedělní večery s čajem a nohama v teple, když venku prší a člověk nemá něco jiného na práci. Sympatičtí hrdinové, docela reálné problémy, prostředí takového toho úža maloměsta, kde by každý chtěl žít, kdyby existovalo i ve skutečnosti - to vše dělá z Everwoodu příjemné dílko. Mrzí mě, že Everwood byl třeba ve své době méně propagovaný a dnes je méně opakovaný než Dawsonův svět, Beverly Hills 902 10 apod. ()

Judy24

Seriálová kategorie "rodinný" a ještě k tomu "drama", není z mého pohledu nijak lákavá. Pak jsem si ale náhodou pustila ČT1 ve správný den a čas a poznala se s doktorem Brownem a doktorem Abbotem, Ephramem, Amy a Deliou a objevila zábavný svět malého města uprostřed hor. Není to prvoplánově zábavné, ani vtipné a nesnaží se to být napínavé za každou cenu. Vzhledem k mým ostatním oblíbeným seriálům je to něco úplně jiného. Je to poučný, lidský a přemýšlivý seriál, u kterého nemám pocit, že jsou všechny situace vyhrocené, nebo nerealistické a po dlouhé době po zhlédnuté epizodě mám o čem přemýšlet. ()

Don82

Dal jsem tomu šanci, pár dílů z pozdějších řad mě bohužel příliš nebavili a neměl jsem ani moc chuť zjišťovat, zda to bylo na začátku lepší. Zidealizované "problémy" malého města v Americe a typické postavy které přesně padnou do utahaného sentimentálně laděného scénáře jdou tak trochu mimo mě. ()

Bezda22

Ač kritika není moc dobrá, pro mě je to seriál který mi pomohl v jednom těžkém životním období a to je pro mě hodně důležité. Sympatické postavy, spousta životních situací ve kterých se můžete najít a spoustu dílů uzavírá výborné vyprávění ve kterém se skrývá nějaké to životní moudro. Pro mě jeden z nejlepších seriálů. ()

viky13

Tohle je klasická soapka, a protože soap opery miluju, dala jsem Everwoodu šanci. Inu...jak to jenom hodnotit? Že seriál trošku uvízl v čase (včetně některých zápletek..ehm...Amy a antikoncepce), to by se ještě dalo pochopit, je to seriál z roku 2002. Ale i když tu funguje skvělý humor, každý díl mě něco nadzvedlo (alespoň v pozdějších sériích). Dle místních komentářů je velký Andy Brown prakticky světec, ale já jsem tu postavu opravdu silně nesnášela. Takový pokrytecký, na oko dokonalý chlap s božským komplexem, který je každý díl přesvědčený, že jen on má pravdu a nikdy se nepoučí. Linkou s Madison a jak se k nastalé situaci postavil, mě jen utvrdil v tom, že tohle opravdu není ten skvělý otec, kterého ze sebe dělá. Zatímco Andyho postava spíše degradovala do morálního pekla, Ephram se měnil z protivného fracka v rozumného muže. Někdy během třetí série jsem zažila malý emoční rozklad (linka s dítětem) a začala jsem uvažovat, zda pokračovat. Hodně mě ale bavili Bright a Hanna, navíc moje nejoblíbenější postava (Dr. Abott), tam pořád vystupoval, takže jsem podlehla a dokoukala to. Závěrem bych napsala, že seriál produkoval enormní množství uměle vyvolaných problémů a překážek v životech našich postav. Ty neustálé hádky a následné velkolepé hlubokomyslné proslovy byly trošku vyčerpávající. Zvlášť když to vypadalo, že se ze svých chyb postavy nejsou schopny poučit. ()

wege

Běželo současně mužské finále Rolland Garros a zápas Eura. Snažil jsem se přepínat a najednou jsem se netrefil a bylo to na Prima Love, kde dávali devatenáctý díl třetí série. Vím, že ten seriál kdysi existoval, asi jsem i nějaký díl viděl, ale nic jsem si nezapamatoval. Zrovna jsem neměl náladu na nic převratného a k přemýšlení, tak jsem si to dal. První série je dobrá, super vykreslené ty souboje uvnitř sebe sama a jejich projevení se na navenek u více postav (spousta ukazuje fakt velký charakter), druhá série slabší, ale kdo by se zase nechtěl v šestnácti chodit s dvacítkou, a to s dvacítkou co vypadá fakt moc hustě, sladce a chvílemi i snad nevině. Třetí série je divná, v podstatě stojí za to jen to morální dilema, které se tam řeší v konci. Ve čtvrté se čeká jen na happyend, který tušíte, že prostě musí přijít. Jinak Colorado je pěkné, hory taky a sledovat to celé v mládí, tak Emily tutově miluji, protože například to, jak vypadá ve čtvrté sérii v tom bílém triku, když dělala číšnici, je něco nadpozemského o). ()

Zemřel herec Treat Williams

Zemřel herec Treat Williams

13.06.2023

A bude komiksové světlo!

A bude komiksové světlo!

01.11.2007

Konkrétní zdroje? Blesk a Zelená lucerna. A pozor, teď nemluvíme o chystané Justice League of America, jejíž členy jsou i Flash a Green Lantern. Strategie studia Warner Bros. je vskutku podivná.… (více)