Queer as Folk (TV seriál)

USA / Kanada, 2000 - 2005, 65 h 52 min (Minutáž: 83x55 min)

Gavin Smith

Gale Harold, Thea Gill, Hal Sparks, Chris Potter, Peter Paige, Sharon Gless, Sherry Miller, John Furey, Robert Gant, Lawrence Dane, Victoria Snow, Michael Boisvert, Jordan Barker, Jason Matheson, Jefferson Brown, Noah Danby, Scott Lowell, Matt Battaglia, Christopher Cordell, Amy Lalonde, Carlo Rota, Todd Hofley, Rebekah Boisvert, Jason Gray-Stanford, Jonathan Keltz, Randy Harrison, Dave Lantaigne, Chris Violette, Trish Adams, James Thomas, Nancy Anne Sakovich, Rosie O'Donnell, Tate Taylor, Sean Baek, David Berni, Ryan Taylor, Paul Hecht, Julie Khaner, Laura de Carteret, Arlene Duncan, David Reale, Sean Orr, Paul Essiembre, Ben Bass, Keir Gilchrist, Lucas Bryant, Brett Heard, Martha Ferguson, Stephen Amell, Matthew Knight, Meredith Henderson, Harris Allan, Michelle Clunie, Aidan Devine, Tom McCamus, Mark Lutz, David Ingram, Rory O'Shea, Louis Negin, John Kapelos, Noam Jenkins, Julie Stewart, Ennis Esmer, Rosemary Dunsmore, Matthew Currie Holmes, John Ralston, Barbara Gordon, Ryan Scott Greene, Jodie Dowdall, Salvatore Antonio, Angela Asher, Dan Lett, Adam Harrington, Mitch Morris, Jason Deline, Goûchy Boy, Peter Keleghan, Ian Matthews, Kathryn Zenna, Rebecca Northan, Grant Nickalls, Vanessa Aspillaga, Damon Runyan, Billie Mintz, Tim Doiron, Paulino Nunes, Steve Belford, Sonia Laplante, Jason Jones, Vincent Gale, Sandy Jobin-Bevans, Kegan Hoover, Logan Hoover, Dean Armstrong, Brad Borbridge, Haylee Wanstall, Fab Filippo, Don Allison, George King, Ryan Jefferson Booth, Rick Cordeiro, Kathryn Greenwood, Keith Knight, Kate Lynch, Doug Murray, Craig Blair, Vladimir Jon Cubrt, Stephan Dubeau, Mung-Ling Tsui, Jefferson Guzman, Andrew Sabiston, Robert Mauriell, Jeanie Calleja, Brian Paul, Richard Clarkin, Shawn Lawrence, Matthew G. Taylor, Jeff White, Marty Moreau, Philip Akin, Jane Moffat, Jonathan Whittaker, Markus Parilo, Ted Ludzik, Tamsin Kelsey, G. Patrick Currie, Kay Hawtrey, Alex Poch-Goldin, Shane Daly, Kevin Dennis, Mark Burgess, Judah Katz, David Gianopoulos, Tom Barnett, Ivan Sherry, Michael Rhoades

Tak toto je seriál, který vás chytne a už nepustí. Skvěle napsané postavy, perfektní casting, děj neustrne, skončí jeden díl a vy se už musíte dívat hned na další. Nezávidím premierovým divákům Showtime, nedokážu si totiž představit, že bych musel čekat celý týden na další díl. A to, co před kameramou předvádí Brian s Justinem...ufff.. to jiskří tak, že by musel chytnout i mokrej stoh slámy. Není o čem debatovat, Gale Harold a Randy Harrison neprožívali vzájemný okouzlení (kulantně řečeno) jen před kamerou, ale i za ní.(28.4.2010)

Bohužel, nebo snad bohudík, jsem neviděla původní britskou verzi, takže nemám s čím srovnávat. Ale QasF je sám o sobě skvělý seriál. Líbí se mi směr, který po pár dílech seriál chytí. Postavy, i když se sebevíc snaží, aby tomu tak nebylo, vyspívají. Opravdu skvěle je zde vybarven noční život a nenásilné propojování postav.(5.12.2008)

Nemám slov. Srdeční záležitost a zároveň nejdokonalejší vztahový zámořský seriál, jaký jsem kdy měla možnost vidět. Nic pro netolerantní (kolikrát ani pro ty tolerantní XD) a o to více pro mě.:-)) Nejoblíbenější postavy: Justin, Brian, Jennifer, Vic, Debbie, Daphne. A k tomu srovnávání se čtyřhvězdičkovým "Sexem ve městě"... Možná trošku.;-)(13.4.2013)

Rozhodně kontroverzní seriál, což je všem jasné už podle názvu. Příběh homosexuálů a jejich blízkých. Celkem jsem od Queer as folk dostala to co, jsem očekávala – milostné trojúhelníky, žárlivost, nevěra, drogy, AIDS, šikana kvůli sexuální orientaci. Co mě ale celou dobu neskutečně vytáčelo? Jak pan velký maestro Brian dostal všechny chlapy, na který si udělal zálusk a to vždy a všude. Jasně, takže v reálném životě by nikdy nenarazil na heteráka, co by ho odmítl. Neberu scénáristům, že Briana chtěli vyobrazit jako homosexuálního Don Juana, ale co je moc, je moc. Nejrealističtějším párem se pro mě stala dvojice lesbiček Lindsay a Melanie. Jejich dějová linka patří k vrcholu tohoto seriálu. A nejoblíbenější postava? Jednoznačně tetička Emmett, typický klišovitý podporující všechny předsudky ohledně homosexuálů. Při psaní téhle věty mi došlo, proč udělali z Briana takového frajera. Má nejspíš bourat všechny předsudky, aby si lidi uvědomili, že i „oni“ mohou být borci.(24.11.2012)

Škoda, že naše televízie tento seriál nevideli. Zato ja som si užila jeho sledovaním skvelý mesiac. Queer as Folk ma naučil veľa, priblížil ma k LGBT svetu ešte viac, ako doteraz, zžila som sa s postavami, akoby boli súčasťou môjho života. Rozosmieval ma, inšpiroval ma, dojímal ma a je ťažké sa s ním rozlúčiť. Ale čo je ľahké vďaka QaF; vidieť a tešiť sa zo všetkých farieb, ktoré svet ponúka. SPOILER: Vďaka scenáristom za to, že sa nepridržiavali klasiky gýčových amerických happy-endov.(29.10.2011)

• - Původně autoři seriálu počítali i s natáčení 6. série, na kterou odkazovala i poslední epizoda série páté. Kvůli sporům mezi protagonisty se však od plánu upustilo. (Dlee)

• - Komiks „Capitan Astro“, který je možné v seriálu spatřit, ve skutečnosti neexistuje a byl vytvořen pouze pro potřeby natáčení. (Dlee)

• - Randy Harrison (Justin) prohlásil, že se během natáčení všech serií zamiloval do Galea Harolda (Brian Kinney). (Dlee)