Queer as Folk (TV seriál)

USA / Kanada, 2000–2005, 65 h 52 min (Minutáž: 44–87 min)

Tom Third

Gale Harold, Thea Gill, Hal Sparks, Chris Potter, Peter Paige, Sharon Gless, Sherry Miller, John Furey, Robert Gant, Lawrence Dane, Victoria Snow, Michael Boisvert, Jordan Barker, Jason Matheson, Jefferson Brown, Noah Dalton Danby, Scott Lowell, Matt Battaglia, Christopher Cordell, Amy Lalonde, Carlo Rota, Todd Hofley, Rebekah Boisvert, Jason Gray-Stanford, Jonathan Keltz, Randy Harrison, Dave Lantaigne, Chris Violette, Trish Adams, James Thomas, Nancy Anne Sakovich, Rosie O'Donnell, Tate Taylor, Sean Baek, David Berni, Ryan Taylor, Paul Hecht, Julie Khaner, Laura de Carteret, Arlene Duncan, David Reale, Sean Orr, Paul Essiembre, Ben Bass, Keir Gilchrist, Lucas Bryant, Brett Heard, Martha Ferguson, Stephen Amell, Matthew Knight, Meredith Henderson, Harris Allan, Michelle Clunie, Aidan Devine, Tom McCamus, Mark Lutz, David Ingram, Rory O'Shea, Louis Negin, John Kapelos, Noam Jenkins, Julie Stewart, Ennis Esmer, Rosemary Dunsmore, Matthew Currie Holmes, John Ralston, Barbara Gordon, Ryan Scott Greene, Jodie Dowdall, Salvatore Antonio, Angela Asher, Dan Lett, Adam Harrington, Mitch Morris, Jason Deline, Goûchy Boy, Peter Keleghan, Ian Matthews, Kathryn Zenna, Rebecca Northan, Grant Nickalls, Vanessa Aspillaga, Damon Runyan, Billie Mintz, Tim Doiron, Paulino Nunes, Steve Belford, Sonia Laplante, Jason Jones, Vincent Gale, Sandy Jobin-Bevans, Kegan Hoover, Logan Hoover, Dean Armstrong, Brad Borbridge, Haylee Wanstall, Fab Filippo, Don Allison, George King, Ryan Jefferson Booth, Rick Cordeiro, Kathryn Greenwood, Keith Knight, Kate Lynch, Doug Murray, Craig Blair, Vladimir Jon Cubrt, Stephan Dubeau, Mung-Ling Tsui, Jefferson Guzman, Andrew Sabiston, Robert Mauriell, Jeanie Calleja, Brian Paul, Richard Clarkin, Shawn Lawrence, Matthew G. Taylor, Jeff White, Marty Moreau, Philip Akin, Jane Moffat, Jonathan Whittaker, Markus Parilo, Ted Ludzik, Tamsin Kelsey, G. Patrick Currie, Kay Hawtrey, Alex Poch-Goldin, Shane Daly, Kevin Dennis, Mark Burgess, Judah Katz, David Gianopoulos, Tom Barnett, Ivan Sherry, Michael Rhoades, Joe Kicak, Stefano DiMatteo, Soo Garay, Stewart Arnott, Pearce Quigley, Joseph Scoren, Michael Cram, Chris Gillett, Robert Dodds, Oliver Becker, Gary Beach, Andrew Pifko, Makyla Smith, Jack Wetherall, Stephanie Moore, Diane Higgins, Billy Khoury, Tony Curtis Blondell, Jonas Chernick, Scott Anderson, Lindsay Leese, Bobby Johnston, John Bourgeois, Patrick Galligan, Derwin Jordan, Bruce Gray, Peter MacNeill, Patricia Gage, Frank Chiesurin, Barry Lavender, John Neville, Bill Lake, Carolyn Taylor, Moynan King, Bruce McDonald, Nicky Guadagni, Caleb Marshall, Matt Sadowski, Trevor Hardy, Wayne Best, Dorothy Gordon, Robin Thomas, James Dean (a.z.), Jim Codrington, Joyce Gordon, Roberta Maxwell, Deborah Odell, Michael Kinney, Cyndi Lauper, David W. Smith, Matt Baram, Garnet Harding, Drew Nelson, Damon D'Oliveira, Jonathan Potts, Darrin Baker, Elva Mai Hoover, Howard Jerome, Eldon Thiele, Peter Valdron, Nick Cordero, Craig Burnatowski, Dwight Ireland, Moses Nyarko, Cherisse Woonsam

Bohužel, nebo snad bohudík, jsem neviděla původní britskou verzi, takže nemám s čím srovnávat. Ale QasF je sám o sobě skvělý seriál. Líbí se mi směr, který po pár dílech seriál chytí. Postavy, i když se sebevíc snaží, aby tomu tak nebylo, vyspívají. Opravdu skvěle je zde vybarven noční život a nenásilné propojování postav.(5.12.2008)

Seriály tohoto typu stojí a padají na tom, jestli se jim podaří prodat vám hlavní postavy - že vám na nich záleží a jste ochotni kvůli nim sledovat nekonečné telenovelové zápletky. Je vidět, že zpočátku měl být hlavním protagonistou Michael, ale pak naštěstí scénáristům došlo, že je to se svou ufňukaností a podlézavostí asi nejméně sympatická postava a začali se více soustředit na drsňáka Briana - a dobře udělali. Hodnotím do půlky druhé série - pak mi došlo, že se to asi bude pořád opakovat a ta časová investice mi za to nestojí ;)(17.4.2011)

Uf. Musím přiznat, že než jsem QAF viděl, měl jsem velké obavy. Celý seriál o gayích, navíc v Americe poměrně úspěšný? To nevěstilo nic dobrého... Will and Grace jsou aspoň vtipní... Pak jsem shlédnul první sérii a ... QAF si mě získal, přesvědčilo mě to. Je to normální seriál o vztazích - a "normální" v tom nejlepším slova smyslu! Prostě seriál o vztazích se vším, co k nim patří: láska, rodina, přáté, sex... A nutno dodat, že seriál s kvaltiním scénářem, skvělými hereckými výkony (Debbie!), geniální výpravou i hudbou. Takže nejdřív jsem měl pochyby, při první epizodě trochu šok (tvůrci si neberou servítky), a při dalších epizodách už závislost na Liberty Avenue a Babylonu :) Jen se teď trochu bojím těch dalších sérií (jak píše Yojimbo, což jsem slyšel i jinde). Ale prozatím musím podtrhnout co píše Wendy i Brygmi. Svoje "poprvé" člověk nikdy nezapomene a QAF je sakra průlomová věc.(16.10.2008)

Luxusní podívaná... Oblíbené postavy: Brian (ach.....), Michael a Ted (postupem času i Emmet). Neskutečně okouzlující atmosféra, velice sexy, má to drive :-), perfektní hudba, herci, kamera, střih. 1. řada - 100%, 2. řada - 100%, 3. řada - 100%, 4. řada - 100%, 5. řada 100% Vyjde někdy na dvd s českými titulky??? Snad nežádám tak moc... :-/ SPOILERY!!! Ta Brianova nadrženost :-) se mi zdá někdy až přehnaná a ani nemoc ho nezměnila, no ale budiž. Jednoho podobného chlapíka znám, takže vím, že to může být reálné. :-) Jen ještě takový postřeh: jsou zde ukázány 2 extrémy v chování: Brianova nezřízená promiskuita, chlad a ironie.... a Michael - citlivý muž, který bývá na druhém člověku citově hodně závislý... Pročítala jsem si komentáře a nechápu, v čem se některým nezdá to, že Briana chce tolik chlapů? Přece nebalí žádného heteráče, prostě pokud vidí, že s ním někdo flirtuje, jde do toho.... :-) a vzhledem k tomu, v jaké komunitě se naše partička pohybuje, tak není divu, že je o něho takový zájem. --- Oblíbené hlášky: Brian [to Justin]: "So are you coming or going? Or coming and then going? Or coming and staying?" (a to ještě ani jeden z nich netuší, že 3. varianta bude správně... :D ) *** Brian [to Justin]: "I don't believe in love; I believe in fucking. It's honest, it's efficient. You get in and out with the maximum of pleasure and minimum of bullshit. Love is something straight people tell themselves they're in so they can get laid, and then they end up hurting each other because it was all based on lies to begin with." (101) *** [Justin walks into Brian's loft when Brian's ready to do it with the trick.] B: "Oh, fuck! " some guy: "Jesus, who's this? " B: " That's the president of my fan club. [to Justin] What do you want? " Justin: "My Mom's out of control. Now she's following me." B: "That must be an inherited trait. " :D * Brian [to Justin]: "You're the only one you need. You're the only one you've got." (105) *** Debbi to Justins mother: Dáš si čaj? Máme tady heřmánkový, bylinkový, jak se tady dostal kondom? :D Dále pro dobrou náladu, přesně ten potřebuješ." (105) *** Dr. David [to Michael]: "To je Hugo Boss? " Michael[ohlíží se kolem sebe]: " Kde?" Dr.David: "Tvoje bunda. " :D :D :D *** Michael: (stěžuje si Brianovi, že pokazil rande) "Posloucháš mě vůbec?" Brian: "Sebelítost se snažím odfiltrovat. Měkne mi z toho p**o a to bychom nechtěli, že?" :-) (106) *** B [to Justin's father] : "So in other words, for Justin to live here with you he has to deny who he is, what he thinks, and how he feels? Well, that's not love. That's hate. " (108) *** B: [to Justin] "Mimochodem...Chyběl jsi mi. " *** Daphne: "Nejsem lesbička, ale jsem velká fanynka. " :D (106) Skvělý trailer: http://www.youtube.com/watch?v=xU9JfSbyJJ8(12.3.2013)

Škoda, že naše televízie tento seriál nevideli. Zato ja som si užila jeho sledovaním skvelý mesiac. Queer as Folk ma naučil veľa, priblížil ma k LGBT svetu ešte viac, ako doteraz, zžila som sa s postavami, akoby boli súčasťou môjho života. Rozosmieval ma, inšpiroval ma, dojímal ma a je ťažké sa s ním rozlúčiť. Ale čo je ľahké vďaka QaF; vidieť a tešiť sa zo všetkých farieb, ktoré svet ponúka. SPOILER: Vďaka scenáristom za to, že sa nepridržiavali klasiky gýčových amerických happy-endov.(29.10.2011)

• - Gale Harold jako jediný ze všech herců, kteří hráli v seriálu Queer as Folk, odmítal odpovídat na otázky ohledně jeho sexuální orientace. (Dlee)

• - Několik měsíců po odvysílání 5. série se na intenetu objevila odlišná závěrečná scéna, kde před klubem stojí podobně jako Justin (Randy Harrison) mladý chlapec a váhá, zda má vstoupit do víru gay komunity. (Dlee)

• - Na začátku seriálu měla Sharon Gless připraveno pro svoji postavu 17 ruzných paruk, přičemž každá mněla jinou barvu a jiný sestřih. Nejdřív stanice Showtime souhlasila s tímto nápadem, později však nápad zamítla a přiměla ji nosit v celém seriálu pouze jednu paruku. (Dlee)