Queer as Folk (TV seriál)

USA / Kanada, 2000–2005, 65 h 52 min (Minutáž: 44–87 min)

Tom Third

Gale Harold, Thea Gill, Hal Sparks, Chris Potter, Peter Paige, Sharon Gless, Sherry Miller, John Furey, Robert Gant, Lawrence Dane, Victoria Snow, Michael Boisvert, Jordan Barker, Jason Matheson, Jefferson Brown, Noah Danby, Scott Lowell, Matt Battaglia, Christopher Cordell, Amy Lalonde, Carlo Rota, Todd Hofley, Rebekah Boisvert, Jason Gray-Stanford, Jonathan Keltz, Randy Harrison, Dave Lantaigne, Chris Violette, Trish Adams, James Thomas, Nancy Anne Sakovich, Rosie O'Donnell, Tate Taylor, Sean Baek, David Berni, Ryan Taylor, Paul Hecht, Julie Khaner, Laura de Carteret, Arlene Duncan, David Reale, Sean Orr, Paul Essiembre, Ben Bass, Keir Gilchrist, Lucas Bryant, Brett Heard, Martha Ferguson, Stephen Amell, Matthew Knight, Meredith Henderson, Harris Allan, Michelle Clunie, Aidan Devine, Tom McCamus, Mark Lutz, David Ingram, Rory O'Shea, Louis Negin, John Kapelos, Noam Jenkins, Julie Stewart, Ennis Esmer, Rosemary Dunsmore, Matthew Currie Holmes, John Ralston, Barbara Gordon, Ryan Scott Greene, Jodie Dowdall, Salvatore Antonio, Angela Asher, Dan Lett, Adam Harrington, Mitch Morris, Jason Deline, Goûchy Boy, Peter Keleghan, Ian Matthews, Kathryn Zenna, Rebecca Northan, Grant Nickalls, Vanessa Aspillaga, Damon Runyan, Billie Mintz, Tim Doiron, Paulino Nunes, Steve Belford, Sonia Laplante, Jason Jones, Vincent Gale, Sandy Jobin-Bevans, Kegan Hoover, Logan Hoover, Dean Armstrong, Brad Borbridge, Haylee Wanstall, Fab Filippo, Don Allison, George King, Ryan Jefferson Booth, Rick Cordeiro, Kathryn Greenwood, Keith Knight, Kate Lynch, Doug Murray, Craig Blair, Vladimir Jon Cubrt, Stephan Dubeau, Mung-Ling Tsui, Jefferson Guzman, Andrew Sabiston, Robert Mauriell, Jeanie Calleja, Brian Paul, Richard Clarkin, Shawn Lawrence, Matthew G. Taylor, Jeff White, Marty Moreau, Philip Akin, Jane Moffat, Jonathan Whittaker, Markus Parilo, Ted Ludzik, Tamsin Kelsey, G. Patrick Currie, Kay Hawtrey, Alex Poch-Goldin, Shane Daly, Kevin Dennis, Mark Burgess, Judah Katz, David Gianopoulos, Tom Barnett, Ivan Sherry, Michael Rhoades, Joe Kicak, Stefano DiMatteo, Soo Garay, Stewart Arnott, Pearce Quigley, Joseph Scoren, Michael Cram, Chris Gillett, Robert Dodds, Oliver Becker, Gary Beach, Andrew Pifko, Makyla Smith, Jack Wetherall, Stephanie Moore, Diane Higgins, Billy Khoury, Tony Curtis Blondell, Jonas Chernick, Scott Anderson, Lindsay Leese, Bobby Johnston, John Bourgeois, Patrick Galligan, Derwin Jordan, Bruce Gray, Peter MacNeill, Patricia Gage, Frank Chiesurin, Barry Lavender, John Neville, Bill Lake, Carolyn Taylor, Moynan King, Bruce McDonald, Nicky Guadagni, Caleb Marshall, Matt Sadowski, Trevor Hardy, Wayne Best, Dorothy Gordon, Robin Thomas, James Dean (a.z.), Jim Codrington, Joyce Gordon, Roberta Maxwell, Deborah Odell, Michael Kinney, Cyndi Lauper, David W. Smith, Matt Baram

Sheila Hockin, Brad Fraser

Scénografie:

Ingrid Jurek

Bohužel, nebo snad bohudík, jsem neviděla původní britskou verzi, takže nemám s čím srovnávat. Ale QasF je sám o sobě skvělý seriál. Líbí se mi směr, který po pár dílech seriál chytí. Postavy, i když se sebevíc snaží, aby tomu tak nebylo, vyspívají. Opravdu skvěle je zde vybarven noční život a nenásilné propojování postav.(5.12.2008)

Zatiaľ som videl iba prvú sériu. Vadí mi prílišná stereotypizácia queer komunity a určité situácie a ich riešenie mi neprídu veľmi reálne. A práve preto mi niektoré postavy doslova vadia. Ale človek vie nájsť aspoň kúsky seba v niekoľkých z postáv a sympatizuje s nimi. Postavy sa často ocitajú v situáciách, ktoré sú človeku blízke a mohol ich zažiť aj on sám. Hudba často fajnová ale niekedy prestrelia. Vyzdvihnúť musím ešte odvážnosť (homo)sexuálnych scén - nikde inde vo filme/seriály som doteraz nevidel tak explicitné mužské sexuálne scény (nie, pornografia sa sem naozaj neráta). 75-80%... 2. séria ma tak povediac sklamala a ledva sa vyšplhala na 3* - proste to na mňa pôsobilo celé hlúpo, umelo, a postupne som si znechutil aj tie posledné postavy, čo tam ostali...nebyť pár zaverečných dielov tak je to katastrofa. ... 3. séria neporovnateľne lepšia než tá druhá, ba dokonca asi zatiaľ najlepšia - dramatickejšia, zmysluplnejšia a emotívnejšia ... 4. séria si drží štandard a nijako nepošramotila celkovú úroveň seriálu ... P.S. Rozhodne to nie je seriál iba pre teplošov, aj keď ortodoxným heterákom a fanatickým veriacim sa asi vlasy zježia pri spomínaných scénách =D(13.2.2013)

Tak toto je seriál, který vás chytne a už nepustí. Skvěle napsané postavy, perfektní casting, děj neustrne, skončí jeden díl a vy se už musíte dívat hned na další. Nezávidím premierovým divákům Showtime, nedokážu si totiž představit, že bych musel čekat celý týden na další díl. A to, co před kameramou předvádí Brian s Justinem...ufff.. to jiskří tak, že by musel chytnout i mokrej stoh slámy. Není o čem debatovat, Gale Harold a Randy Harrison neprožívali vzájemný okouzlení (kulantně řečeno) jen před kamerou, ale i za ní.(28.4.2010)

Co říci ke svým 5*? Jako seriálovému diváku mi celých pět sérií Queer as Folk nic nechybělo. Naděje s přehnanou hloubkou jsem si nikdy nedělala; tu jsem našla snad jen u Six Feet Under (neřku-li Angels in America seriálem). Ale dost reklamy. QaF má pro mě správně odměřené dávky romantiky (ano, Brian & Justin), vtipu (že by Emmett? nejen on... - Teddy of course) a dramatu celkově. Všechny postavy jsem si bez výjimky oblíbila. No, a boj o "Gayopolis" v podobě Liberty Avanue mě v průběhu seriálu nenechal chladnou. Na závěr ještě pár subjektivních dojmů na obvyklé argumenty - (1) moc sexu, moc teploušského sexu, sex, sex, sex... Říkám, no a? Je to holt se vším všudy a na kvalitě seriálu mi to neubralo. Ale to už je zase problém něčeho (někoho) jiného, že (drazí "mravokárci"? (2) Naše země že není připravena? Amerika snad byla? (No, možná trochu víc...) A ptal se na to někdo? (3) Ozývají se hlasy i zevnitř, že QaF zobrazuje gay komunitu ve špatném světle... Co se na to vykašla? Kdyby heterácký chlap balil každý den novou "babu", budu se taky ptát, jestli to zobrazuje správný obraz heterosexuálního světa? A co je na chlapcích a dívkách (pamatuju i na Linds, Mel a Debbie, nebojte) vlastně tak špatného? Proč by se vzorní "homosexuálové" vůbec měli snažit zavděčit a zapadnout mezi "většinu"? Vždyť každý člověk je (nebo by měl být), individuální, ne? Nehledě na to, že seriál zobrazuje víc rovin - promiskuitní Brian x "Stapford Fag" Mikey a další... Zbývá už jen poslední otázka... :-) What have you done today to make you feel proud? *** Oblíbené postavy: Brian Kinney, Emmett Honeycutt, Melanie Marcus, Vic Grassi(6.10.2007)

Tohle mi nedá spát.. Gale Harold svou roli hraje tak skvěle, že občas přemýšlím, jestli ji vůbec hraje (btw: je radost se na něj dívat). Už dlouho jsem neviděla seriál, který by mě svou upřímností a otevřeností tak dostal, zda-li jsem vůbec nějaký takový předtím viděla. Je to natočené opravdu hodně uvěřitelně, možná je to i tím, že někteří hlavní hrdinové jsou opravdu gayové, no každopádně tenhle seriál nabízí trochu jiný pohled na život, jeho požitky a taky na jeho strasti - jedním slovem "Unique". Škoda, že se nenatočila další řada, ale jsem ráda, že poslední díl je natočen tak, jak je, protože když se nad tím zamyslím, aby zachovali pointu, lépe to ukončit nemohli..(16.2.2013)

• - Hall Sparks (Mikey) po skončení natáčení 5. série usiloval o to, aby se v produkci seirálu pokračovalo s tím, že by se celý děj zaměřoval pouze na jeho postavu Mikeyho. Producenti však návrh ihned zamítli. (Dlee)

• - Scéna, ve které Justin nechal propíchnout bradavku, se natáčela v Torrontu v 604 Yonge Street. (Dlee)

• - V jednom rozhovoru se Galea Harolda ptali, jaký měl pocit, když líbal muže. Gale Harold odpověděl, že polibek s Justinem (s mužem) je více živočišnější. (Dlee)