Queer as Folk

(seriál)
Trailer
USA / Kanada, (2000–2005), 65 h 52 min (Minutáž: 44–87 min)

Tom Third

Gale Harold, Thea Gill, Hal Sparks, Chris Potter, Peter Paige, Sharon Gless, Sherry Miller, John Furey, Robert Gant, Lawrence Dane, Victoria Snow (více)

Série(5) / Epizody(83)

Reklamný kreatívec Brian pohrdá všetkým okrem sexu, ktorého si dopriava vždy a všade. Keď do svojho podkrovia pozve nezletilého a neskúseného študenta Justina, netuší, že z toho bude viac než len známosť na jednu noc. Dobrák Michael ako manažér v supermarkete tají svoju orientáciu, ale v reštaurácii svojej žoviálnej mamy Debbie a na vykričanej Liberty Avenue žije druhý, oveľa zaujímavejší život. Jeho vytočený kamarát Emmett holduje extravagantným tričkám a virtuálnemu sexu a po planom poplachu s pozitívnym testom na HIV sa rozhodne stať heterosexuálom. Našťastie len dočasne. Osud sa zahral aj so „suchárom“ Tedom, ktorý po drogovej kóme rázne prehodnotil svoje priority. Rovnováhu medzi teplými priateľmi z amerického Pittsburghu vyrovnávajú lesbičky Lindsay a Melanie, ktoré „majú dieťa“ s Brianom a vždy sú poruke s ramenom na vyplakanie či s teplou večerou... (arkis)

Trailer

FilMiki

Neznám původní britskou verzi seriálu a po shlédnutí té americké už kupodivu ani znát nechci - nevěřím, že by tuto mohla překonat. Bylo to pro mě neznámý a zajímavý téma a strávila jsem s hrdinama QaF intenzivní pozdně-večerní, poté i brzo-ranní chvíle. Vtip, napětí, láska a sex, pravda, ... našla jsem tam toho dost od všeho.. Emmet, Brian, Justin,Michael a v hlavní roli Babylon.. všem jsem to věřila a navíc je to pro mě z jednoho velkýho důvodu osobní srdcovka... PS Ikdyž mužský publikum může mít nechuť koukat, (vím z mýho okolí;) ,tak doporučuju zkusit to překonat a jestli to ani po pár dílech nebude slabá závislost, tak už nevím... asi je problém jinde ;D ()

MissJaded

The L Word v pánském provedení. Oceňuju, že pro roli Briana vybrali krásného chlapa a ne jak pro roli Shane anorektičku s raperskou chůzí. Tyhle seriály z našeho světa, který se vlastně vůbec nepodobá našemu světu, mě lákají. Jen na můj vkus až moc založené na sexu. A taky mě štve, že tihle seriáloví gayové a lesbičky, ať potkají kohokoliv - je homo. ()

Kuzzie

Nevím přesně, čím to je, že seriál, jehož postavy mi teoreticky nemůžou být vzdálenější - parta gayů posedlých sexem, mladistvým vzhledem a kariérou, mi tolik přirostl k srdci, zatímco jeho ženská verze L-word mě, neuvěřitelně otravoval. Možná je to tím, že mužská verze je taková syrovější, upřímnější a daleko míň na palici. A stejně jako muži drží dle mě víc při sobě, tak i tenhle seriál drží pohromadě a šlape jako hodinky. Jak už jsem psala, je tam strašně moc sexu, je odpovědí na každou otázku, řeší problémy, i je tvoří, ale v pozadí toho pozlátka se skrývá příběh, který je dojemný a chytlavý. Všechny postavy mají hloubku. V čele s dokonalým Brianem, který se tváří jako nejarogantnější blb na světě, ale ve skutečnosti by se pro ostatní rozkrájel. Klidně sám sebe naprosto potopí. Nebo potopí ostatní, pokud je to pro dobro věci. Beru ho jako naprosto originální postavu, na níž závisí celý seriál. V té samé Americe, ve které se děj odehrává, chtějí lidé Oscara dát hercům ze Zkrocené hory "za to, že se políbí! "Tak to by měl (ve skutečnosti také heterosexuál) Gale Harrod minimálně patnáct Oscarů za každou epizodu.Haha. Je to seriál, který není pro každého. Vlastně není téměř pro nikoho. Musíte mu dát šanci a vytrvat, pokud na to máte žaludek. Já ho evidentně mám. ()

Allka

První série zhlédnuta a já se nedočkavě pouštim do další :) Zatím musím říct, že ten seriál je úplně něco jiného, než jsem původně čekala... Každopádně i tak je to bomba :) Občas bych sice přivítala kratší díly, protože v téhle podobě je to opravdu žrout času :-D Ale musí se nechat, že všechny díly jsou zatím nabité událostmi a v každé epizodě se toho stane tolik, co v jiném seriálu pomalu za celou žadu :) Mno nic, já se jdu zase kochat Brianem a jeho přáteli, jsem zvědavá, jak se bude všechno vyvíjet dál. Oblíbené postavy: Brian, Emmett, Ted ()

JoVanGogh

Škoda, že naše televízie tento seriál nevideli. Zato ja som si užila jeho sledovaním skvelý mesiac. Queer as Folk ma naučil veľa, priblížil ma k LGBT svetu ešte viac, ako doteraz, zžila som sa s postavami, akoby boli súčasťou môjho života. Rozosmieval ma, inšpiroval ma, dojímal ma a je ťažké sa s ním rozlúčiť. Ale čo je ľahké vďaka QaF; vidieť a tešiť sa zo všetkých farieb, ktoré svet ponúka. SPOILER: Vďaka scenáristom za to, že sa nepridržiavali klasiky gýčových amerických happy-endov. ()

• Přestože se děj odehrává v Pittsburghu, natáčení probíhalo v kanadském Torontu. (Dlee)
  • Ke každé sérii vyšel i CD soundtrack. (Dlee)
  • Tvůrci se rozhodli seriál natočit poté, co si v tisku přečetli pochvalný článek o britské verzi, který tvrdil, že jakýkoli pokus Američanů o seriál podobného charakteru by byl naprostá katastrofa. (Wendy)