Queer as Folk (TV seriál)

USA / Kanada, 2000, 83x55 min

Gavin Smith

Gale Harold, Thea Gill, Hal Sparks, Chris Potter, Peter Paige, Sharon Gless, Sherry Miller, John Furey, Robert Gant, Lawrence Dane, Victoria Snow, Michael Boisvert, Jordan Barker, Jason Matheson, Jefferson Brown, Noah Danby, Scott Lowell, Matt Battaglia, Christopher Cordell, Amy Lalonde, Carlo Rota, Todd Hofley, Rebekah Boisvert, Jason Gray-Stanford, Jonathan Keltz, Randy Harrison, Dave Lantaigne, Chris Violette, Trish Adams, James Thomas, Nancy Anne Sakovich, Rosie O'Donnell, Tate Taylor, Sean Baek, David Berni, Ryan Taylor, Paul Hecht, Julie Khaner, Laura de Carteret, Arlene Duncan, David Reale, Sean Orr, Paul Essiembre, Ben Bass, Keir Gilchrist, Lucas Bryant, Brett Heard, Martha Ferguson, Stephen Amell, Matthew Knight, Meredith Henderson, Harris Allan, Michelle Clunie, Aidan Devine, Tom McCamus, Mark Lutz, David Ingram, Rory O'Shea, Louis Negin, John Kapelos, Noam Jenkins, Julie Stewart, Ennis Esmer, Rosemary Dunsmore, Matthew Currie Holmes, John Ralston, Barbara Gordon, Ryan Scott Greene, Jodie Dowdall, Salvatore Antonio, Angela Asher, Dan Lett, Adam Harrington, Mitch Morris, Jason Deline, Goûchy Boy, Peter Keleghan, Ian Matthews, Kathryn Zenna, Rebecca Northan, Grant Nickalls, Vanessa Aspillaga, Damon Runyan, Billie Mintz, Tim Doiron, Paulino Nunes, Steve Belford, Sonia Laplante, Jason Jones, Vincent Gale, Sandy Jobin-Bevans, Kegan Hoover, Logan Hoover, Dean Armstrong, Brad Borbridge, Haylee Wanstall, Fab Filippo, Don Allison, George King, Ryan Jefferson Booth, Rick Cordeiro, Kathryn Greenwood, Keith Knight, Kate Lynch, Doug Murray, Craig Blair, Vladimir Jon Cubrt, Stephan Dubeau, Mung-Ling Tsui, Jefferson Guzman, Andrew Sabiston, Robert Mauriell, Jeanie Calleja, Brian Paul, Richard Clarkin, Shawn Lawrence, Matthew G. Taylor, Jeff White, Marty Moreau, Philip Akin, Jane Moffat, Jonathan Whittaker, Markus Parilo, Ted Ludzik, Tamsin Kelsey, G. Patrick Currie, Kay Hawtrey, Alex Poch-Goldin, Shane Daly, Kevin Dennis, Mark Burgess, Judah Katz

Sheila Hockin

Kostýmy:

Patrick Antosh

(1. a 2. řada)(6.1.2011)

Když jsem slyšel o tomto seriálu, docela jsem se těšil, až jej shlédnu, protože mi to přišlo jako docela originální téma. Ale po cca 10 dílech jsem se začal trochu nudit - přišlo mi že se neustále opakuje totéž. Sice jsem dokoukal teprve první sérii, ale musím hodnotit velmi vysoko za originální, nekomerční a hodně dobře natočený seriál.(1.1.2009)

83/83 Intenzivně jsem žila s tímhle seriál cca půl roku, zrovna když mi vyšla pauza mezi pozdějšími sériemi The L Wordu. A byla jsem okouzlena. Jako seriál je to velice komplexní a uspokojující i náročné fanoušky. Je zde mnoho atributů k detailnějšímu prozkoumání, ale stravitelné je to i jen jako pravidelná schůzka s oblíbenou partou. Milovala jsem párování Chrise Pottera a Hala Sparkse v 1. sérii a jelikož to nedopadlo, tak později to byl hlavní stín na celkovém vývoji. Nicméně nákup comicsu Rage a knižního průvodce k prvním třem sériím zase odehnal mráčky na mém čele. Ptáte se na srovnání s původní UK verzí? US to rozhodně vyhrává na celé čáře, včetně uvěřitelnosti.(5.2.2009)

Zajímavá přehlídla chlípnosti jednoho zbohatlého gaye Briana.No velká část se odehrává kde jinde než v barech a klubech a nebo po jakýchsi fast foodech čímž své prostředí značně neurčuje a dokonce mi přijde, že ani tak nejde o ten děj jako o určité scény s kterými si herci a vůbec tvůrci všeho možného dali jistě velikou práci a to jest sexuální scény.Jsem jen člověk z masa a kostí jako všichni ostatní a u sexuálních scén jsem občas koukala s otevřenou pusou.Akorát jsem prostě někdo ,kdo miluje intriky a zamilovanost malého "štěňátka" Justina,který právě přichází na to,že je gay a svěřuje se o tom své nejlepší kamarádce ze školy-mi přišla na celém příběhu asi nejvíce sladká (ta jeho zamilovanost) a pořád jsem si přála aby ti dva konečně byli spolu.A časem se na chvíli podaří akorát ani jeden z nich nebude šťastný.Mrzí mě konec.Co jsem si skutečně užívala jako divák byly díly s krásným mladým houslistou a Justinem,který se rozhodl,že si také najde bokovku..Poutavé občas příliš zdlouhavé ale za ty sexuální scény to stojí :-D.(15.7.2012)

Opakovaná anabáze, která se se mnou táhne u většiny seriálů: ze začátku to vypadá nadějně, pak dobré dojmy postupně vyprchávají, jsouce nahrazeny rozpaky, aby se nakonec zájem vytratil zcela a úplně. Dvě hvězdičky už se mi zdály jako příliš přísné, jakkoli bych to viděla spíš na ně, ale dvě a půl hvězdičky mi tady schází... Nápad to nepostrádá, dobré herce už vůbec ne a hudba v člověku budí touhu začít křepčit vzdor pozdním a k tomuto počínání neprosto nevhodným hodinám. Ale k čemu to všechno, když má člověk dojem, že sleduje dokonale nablýskanou a dokonale povrchní módní přehlídku, jejíž účastníci se procházejí a poposedávají se sofistikovaně znuděným výrazem v tváři a sklenkou v ruce. Povrchnost je slovo, které se mi pro charakterizaci téhle řady nešťastných a méně nešťastných příhod zdá nejvýstižnější. Nebudí to zájem, prožitek, vcítění, ztotožnění s postavami, nebudí to nic. Nezajímalo mě, co bude dál, bylo mi naprosto lhostejné, co a komu se přihodí v dalším díle a kdo si to s kým rozdá na kožené pohovce nebo předložce u krbu. Dalo by se říci, že vyleštěná a z drahých materiálů ukovaná forma pohltila obsah. Jenže to by napřed nějaký obsah musel existovat.(21.7.2007)

• - Na začátku seriálu měla Sharon Gless připraveno pro svoji postavu 17 ruzných paruk, přičemž každá mněla jinou barvu a jiný sestřih. Nejdřív stanice Showtime souhlasila s tímto nápadem, později však nápad zamítla a přiměla ji nosit v celém seriálu pouze jednu paruku. (Dlee)

• - Peter Paige (Emmett) šel původně na konkurz kvůli roli Teda. Po skončení pak požádal, zda by nemohl přečíst i roli Emmetta. Lidé u přijímacího řízení byli jeho výkonem tak unešeni, že ho v příštím kole castingu nechali vybrat, jakou roli by raději hrál. (Wendy)

• - Sharon Gless má jako jediná z celého seriálu svou hvězdu na známém chodníku slávy (Dlee)