Nemocnice na kraji města

• Československo Nemocnica na okraji mesta (více)
Drama / Psychologický
Československo, (1977–1981), 18 h 21 min (Minutáž: 46–65 min)

Režie:

Jaroslav Dudek

Scénář:

Jaroslav Dietl

Hudba:

Jan Klusák

Ladislav Chudík, Miloš Kopecký, Eliška Balzerová, Josef Abrhám, Hana Maciuchová, Ladislav Frej st., Daniela Kolářová, Jana Štěpánková, František Němec (více)

Série(2) / Epizody(20)

Seriál nás provází osudy protagonistů spjatými ze všech úhlů pohledu s oddělením ortopedie. Do příběhu vcházíme ve chvíli, kdy do místní nemocnice je po autonehodě přivezen těžce raněný známý hokejista, reprezentant Přemysl Rezek, na oddělení primáře Sovy nastupuje mladá lékařka Alžběta Čeňková, právě sloužící, nezapomenutelný doktor Štrosmajer svérázně "chválí" sestru Huňkovou a primář Sova na rodinné oslavě začíná mít vážné obavy o svého syna Karla... A to zdaleka není celý výčet postav a událostí, které nás čekají v jednom z nejlepších Dietlových seriálů, podpořený skvělými hereckými výkony a vydařenými dialogy... Seriál měl původně třináct dílů, po velkém úspěchu pak bylo dotočeno dalších sedm. Roli primáře Sovy původně rozehrál Karel Höger, kterého po jeho úmrtí během natáčení nahradil právě Ladislav Chudík. (pfa)

hacho

Vytvorit takovou spoustu nezapomenutelnych postav, to chce poklonu. Ja osobne tleskam Kopeckemu za Strosmajera. ()

Kill Bill

Původně zamýšlené čtyři hvězdičky vytáhla úroveň "Nnkm po 20 letech" lehce na pět. V porovnání s novými seriály teprve vynikne vyjímečnost tohohle dvacetidílného Dietlova dítěte. ()

Oxymoron

Král všech seriálů! A když vidím, jak na něm parazituje třeba taková Ordinace v růžové zahradě a v mezihrách použivá dokonce i podobné scénické melodie, tak je mi tak nějak blivno. ()

masiko

Ordinace v ruzove zahrade ma 14%, tohle 72. Je v tom takovy rozdil? Ale kdeze, nuda je oboji, to jen zase zdejsi nostalgie. ()

husokachna

Už jen kvůli těm hereckým výkonům se na to krásně dívá, to je prostě koncert vedle koncertu, občas okořeněný kapkou koncertu. A jak je to napínavý... ()

Dlubal David

K tomuto seriálu mám velký citový vztah. I v roce 2019 jej považuji za jeden z nejlepších seriálů z nemocničního/doktorského prostředí a že těch je. ■ Z těch starých, respektive těch ze sedmdesátých a osmdesátých let, je NnKM v mém osobním žebříčků absolutně na špici. Skvělí herci, výborný scénář, skvělá režie, výtečná kamera, suprový soundtrack. Uvěřitelné osudy a příběhy hlavních hrdinů a ještě jednou zopakuji: skvělí herci. ◢ ■ ◣ (R) [95/100] ■ (K) [95/100] ■ (V) [90/100] ■ (♫) [95/100] ■ (Č) 5+ ■ (N) [2018] [SD] ϿϾ [PZ] [/100] ■ (CSFD) blackrain(C) [95/100] ()

Tomislav

I přes některé ztvárňované nesmysly z lékařského prostředí, některé přitroublé dialogy a pár dost špatných hereckých výkonů, má tenhle seriál něco do sebe a rozhodně se na něj vždycky rád podívám. ()

Pfff

Nevím jestli to bylo tím, že jsem byla nucena to sledovat, kvůli mámě, ale vážně jsem to neznášela a připadalo mi to neuvěřitělně stupidní..a to pokračování taky! ()

from

Nejlepší český seriál všech dob podle mistra dramatu Dietla. Nezapomenutelné herecké výkony (Dr. Štrosmajer bude mým hrdinou nadosmrti).Tento seriál se mlůže vidět pořád dokola. ()

mh.mail

90% - To nejlepší od Jaroslava Dietla a jeden z nejlepších našich televizních seriálů (neříkám nejlepší ani jediný). J.D. se také jako málokomu podařilo napsat pokračování (k prvním 13 dílům připsal dalších 7), které si zachovává minimálně stejnou kvalitu jako původní díly. A ještě si střihl jakousi parodii na svoje dílo - Zpěváci na kraji nemocnice. ()

KOZEL84

Ta znělka je čistá deprese.Dávali to už hodněkrát a asi ještě budou (v neděli před obědem;-).Jednou sem opravdu sledoval a viděl všechny díly.Bavilo mě to.Ale řekl bych že to je celé tak trochu depkoidní. ()

kartacek

Nemocnice na kraji města je mnohem koukatelnější než mnohé jiné seriály z nemocničního prostředí. Vono je to asi tím, že v ní hrajou lidi, zatímco kupříkladu v Chicago Hope vidím jen samý naleštěný panáky. Kdybych měl Nemocnici na kraji města k něčemu přirovnat, tak by to byl krámeček, takovej ten malej krámeček, kterých už je dneska co by se za nehet vešlo, kam jste si došli nejen nakoupit, nýbrž i pokecat s prodávajícím. Teď chodíme do supermarketů. Zkuste si tam pět minut pokecat s prodávajícím. Fronta za vámi vás oba ukamenuje. ()

Deleatur

Oprávněný kult. Ten seriál nestárne a je tak dobře napsaný, obsazený, zahraný a zrežírovaný, že vůbec nevím, co bych vytknul kromě poplatnosti době. Nečernobílé charaktery, nesmrtelné hlášky, nadživotní postavy. Když se projevila lehká únava, seriál vzala útokem dr. Fastová (Medřická) a završila ho jedním z nejkrásnějším milostných vyznání v dějinách celé kinematografie. // 89% ()

Zemřela herečka Hana Maciuchová

Zemřela herečka Hana Maciuchová

26.01.2021

Zemřela herečka Jana Štěpánková

Zemřela herečka Jana Štěpánková

21.12.2018

Česká herečka Jana Štěpánková zemřela. 84letá dáma nakonec nezvládla boj s těžkou nemocí, podle všeho zemřela již v úterý, dnes se s ní pak měli rozloučit její blízcí. Mezi její nejznámější role… (více)

Retro biják 60. – 90. let

Retro biják 60. – 90. let