Ant-Man a Wasp: Quantumania

• Slovensko Ant-Man a Wasp: Quantumania (více)

Scott Lang (Paul Rudd) a Hope Van Dyne (Evangeline Lilly) spolu s Hankem Pymem (Michael Douglas) a Janet Van Dyne (Michelle Pfeiffer) prozkoumávají Quantum Realm, kde interagují s podivnými tvory a vydávají se na dobrodružství, které přesahuje hranice toho, co považovali za možné. (Falcon)

johnsnow

Riadny pád dolu. Ant-man bol pre mňa vždy viac taká humorná vec a ten humor aj celkom dobre fungoval, avšak tu humor nefunguje, zasmial som sa asi iba 2 razy, väčšina humoru klasicky prebíja vážne scény. Navyše ani akcia nie je nič extra a aj ten vizuál je taký ledajaký (ale zasek druhý Panther mi prišiel v tomto smere horší). Kang celkom super, ale keďže relatívne nedávno Majors skončil, tak neviem kam sa táto linka potiahne (najpravdepodobnejšia možnosť bude zmena herca alebo totálna výmena zápornej postavy), alebo čert ho vie čo MCU porobí. No a čo sa týka akcie, tiež je taká slabšia, a MODOK, ten vyzeral skvelo, teda kým si nedal dole masku. No a tá "dokonalosť" jeho vzhľadu odráža aj dokonalosť celého filmu.  3* ale kurňa slabota. ()

DoubleJack

Jako aprílový vtip to bylo opravdu dobré! Škoda jen, že není duben....a není to zamýšlené jako vtip. Vlastně se mi ani popravdě nechce vypisovat, co všechno bylo špatně. Bylo by to totiž dost smutně strávených pár let. ()

DaweForeman

Další ze šňůry Marvelovek, která je tvořená sériově na běžícím pásu. Bohužel to nepřináší už nic originálního a ani trochu napínavého. Sem tam se naskytne vtip, ale i ten tu bohužel není zrovna rozmnožen. Jediným tahákem je tak maximálně vizuál, kdy to jako obvykle dobře vypadá a obzvláště musím obdivovat designery - jak dokáží vytvořit jednotlivé místa, techniku a hlavně jednotlivé bytosti. Obecně to po příběhové stránce působí vynuceně, kdy to působí jako pojivo pro další příběhy, a hlavní záporák je hodně špatně sepsaný - kdy má své momenty, které jsou pak zabity nějakou úplnou zbytečností. ()

TR4XY_CZ

Jsem zlomený, zklamaný a uvnitř prázdný. Vždyť já jsem přece nechtěl mnoho. Já jsem jen chtěl dalšího zábavnýho Ant-Mana, jako v předchozích dílech, ale tohle jedno velké mravenčí klišé mě opravdu rozdrtilo. Nepracuje se tu dost s postavami, všechen děj je hrozně nucený a nepřirozený a komedie je opravdu slabá a to hlavně kvůli tomu, že tu chybí to úžasně fungující trio Luise, Davea a Kurta. Hlavně vizuál a CGI je opět pěkně odporný a vypadá lacině. Film před odpadem akorát zachraňuje hrozivý, mocný a dobře zahraný Kang, což je dobře, vzhledem k tomu, že on bude právě tím dalším "Thanosem". Nejde o nic hrůzostrašného, jenom je to obrovské zklamání. 2/10 ()

ESNYR

Že Marvel půjde časem směrem dolů se čekalo už od EndGame, že se bude horšit chápání děje bylo jasné po 2 seriálu kde se řešily i filmové věci. Že to půjde tak rychle jsem ale nečekal ani já a to nejsem fanda a nemyslím že by si Marvel zasloužil takovou "slávu" jakou ve světě zažívá. Už Endgame měl líný scénář (zachráníme svět když změníme minulost) Dr. Strange a ten mnohavesmír dojel na "nulový" děj a o 4 Thorovi a 2 Panterovi snad nemá smysl se nějak zmiňovat. Quantumania je shluk divnosti, bizáru, nudy, chaosu, nechápavosti a prázdnoty, což je na jeden film (od MARVELU !!!!) těžko pochopitelný mix. Paul, Evangeline a Jonathan se snaží a to se dá ocenit ale když ani tahle trojka nemá v podstatě jak a co zachraňovat ohledně scénáře, je něco hodně špatně. Celý vizuál je místy i dost přeplácaný a hodil by se spíše někam do Star Treku (popřípadě už zde zmiňovaných Star Wars) a občas se to prolne z ne úplně vymazleným PlayStation demem k nějaké hře. Uvidíme kam se posuneme v dalších příbězích (i ty potitulkovky byly divný) protože třeba Thunderbolts a nebo Avengers : Kang Dynasty, můžou ještě něco nabídnout z pohledu "je to nový a hrají tam zajímavý herci" Upřímně doufám že se ke starým známým už vracet nebudeme (ještě snad ta slečna Iron-manová může trochu zaujmout kvůli nástupnictví ale ani jí už moc nevěřím) ()

Frca

Podle zdejšího hodnocení jsem se toho trochu bál. Ale pak jsem si řekl : " No a co? Sto lidí, sto chutí, já tomu prostě tu šanci dám." A nelitoval jsem. Bylo poněkud zvláštní vidět Ant Mana v takovém rozpoložení. Zde jde opravdu o život, protože když stojíte proti nabušenému Dobyvateli, tak se z toho nevymluvíte. Je zde poněkud méně humoru, než jak jsme u Mravenčího muže zvyklí, ale najdete si tu fajn momenty. Všechny postavy zde dokáží zazářit a já jsem si to užil. A prostě jsem se na to chtěl podívat a sám to v kině zhodnotit. A líbilo se mi to. I malý muž může dokázat velké věci ()

Lukyys11

Přijde mi, že opět nevyužité možnosti. Film začíná relativně pohodově, ale celé mi to přijde hrozně uspěchané a zápletka nic moc. Co se týče hereckých výkonů, tak Paul Rudd je stále ten klasický Scott, což je určitě dobře a Jonathan Majors je ve své roli Kanga vynikající a myslím si, že roli si užívá. Spoustu scén je zaměřeno spíše na vedlejší postavy, což by asi taky úplně nevadilo, když tam máme například Michaela Douglase, ale problém spočívá hlavně ke konci filmu. Na tento film jsem se hodně těšil a byl jsem docela zklamán. Za mě průměr. ()

RobinPM100

Marvelovská pátá fáze začala konečně návratem koukatelného filmu po nebetyčných Marvel srágorách poslední doby (ano, včetně slabé Wakandy s otravnou sestrou Black pantera v hlavní roli). Zároveň je to i po delší době Marvelovka, kde vidíte prachy, jelikož skoro celej film působí tak trochu jak Strážci galaxie 2 - konkrétně jak CGI planeta Kurta Russela, lehce řízlý Star wars 😄 Film ani netrpí další Marvel nemocí poslední doby, přehnanou délkou, má "jen" dvě hodiny. Plus pro mě byl záporák Modok, kterej si zamluvil některé opravdu vtipné momenty, mínus hlavní záporák Kang, jenž byl nemastnej neslanej a shrnul bych ho do popisku - nasranej ničim nezajímavej černoch, kterej občas metá paprsky. Nejvíc mě pak nudily Kangovy monołogy, ty bych sestříhal, slabota. Nebyl to rozhodně návrat k top Marvelovkám, ale z nových filmů opravdu nadprůměr, po jedničce druhej nej Antman, 7/10. Jo a abych nezapomněl, Kathryn Newton, dcerka Antmana, je 98% klon herečky Amber Heard, která kakala do postele Johnyho Deppa, totální dvojnice 😆 ()

Kinofil

|| PG-13 || Marvel/Disney || Rozpočet: $200 mil. || USA: $212 161 392 - ČR: 30 296 414 Kč - Celkem: $473 056 931 || 5. Fáze MCU snad nemohla odstartovat hůř. Třetí Ant-Man už od trailerů naznačoval průšvih, výsledek je snad ale ještě zoufalejší. Tahle trilogie sice vždy měla ty nejnižší ambice z MCU, jedničku ale považuju za velmi solidní rodinnou komedii s Paulem Ruddem jen se superhrdinskými prvky. Dvojka už se pokoušela o víc, moc to nedopadlo, pořád se ale na to dalo dívat. Trojka je pro změnu nekoukatelná a neskutečně houpá po scnénáristické stránce. Ani ne po deseti minutách strávený na Zemi se přesouváme do kvantové říše, v níž strávíme zbytek filmu. Fajn, tohle se vědělo předem. Problém je ve vizuálním podání celé říše, která působí extrémně lacině, uměle a ošklivě. Srovnání s rodriguezovým Žraločákem a Lávovkou je na místě, protože přesně takto třetí Ant-Man vypadá, jen s pár dolary navíc. Na druhou stranu ono by se to ještě dalo nějak přežít, kdyby existoval zajímavý a dobře zpracovaný příběh. Místo toho je Quantumania plná hloupých scén, kdy např. Pfeiffer půl filmu zatajuje příchod Kanga, ačkoliv o něm divák dávno ví z trailerů. Když pak na něj dojde, film trochu stoupne, protože Mayers odvádí na nového multizáporáka patřičný výkon. V závěru ho ale sráží fakt, že Ant-Man prostě musí vyhrát, ačkoliv by na něj za normálních okolností neměl, a tak zvítězí za pro Kanga opravdu ponižujících okolností. Ponižující je také krátké cameo Murrayho, který ve filmu je jen proto, že musel, ačkoliv by ho Marvel nejraději vystřihl. Co je úplně nejvíc ponižující je výstup MODOKa. Tohle se prostě nesmělo dostat do výsledného střihu. Ke zbytku ani není co dodat, je tak tuctový a nezáživný (Cassey, Lilly, Douglas, Pfeiffer + nové postavy), že se mi rychle vykouřil z hlavy. Gratuluju Kevine, Quantumania má slušně nakročeno k nejhorší marvelovce všech dob! 45%. ()

smarkus

Tak toto vôbec nevyšlo. Úplne zlé, poďme to pomenovať: zlý generický "dej", ktorý nič nevyriešil a nikam neposunul. Proste zbytočný film, trápny humor na ktorom sa nedá vôbec zasmiať. A jeho dcéra je veľmi otravná postava, ktorá všetko vie a doma v garáži postaví (po koľký krát) zariadenie ako zo Star Treku,navyše je aktivistka takže správne podsúvá "the message"... Nič tu nefunguje, nelogické skratky (Pfeiffer wtf??). Čistá tragédia a keď Douglas spomenul socializmus, sic! Ruky preč, nechoďte na to do kina, strata času. ()

Dixieboy

Jsem velmi rád, že Michelle Pfeiffer dostala pořádný prostor a dostalo se i na její akční scény, ale jinak jsem se neustále snažil něčeho chytit při pádu do světa Quant, ale nepodařílo se... chaotické, ale místy vtipné. A to byl doposud Ant-man můj nejoblíbenější Marvel. ()

Daniel2003

Žádná tragédie tenhle film není. Tragédie je aktuální směřování MCU. Třetí Ant-Man ale neurazí, ani nenadchne, přičemž komplet promrhává potenciál. I tak je to ale v pohodě zábava. 6/10 ()

spoock

Marvel je po Endgamu totálně v řítí a z Kanga mám velice smíšené pocity. Podle mě se musí stát zazrak, aby tohle všechno vedlo k dalším výborným Avengers. ()

cerdax2

Anti-muz se vrati s celou rodinou do kvantoveho sveta, aby zjistil, ze babka s dedkem maji nejednoho kostlivce ve skrini, aby vse nakonec zachranili zmutovani dedovi mravenci ;). (Jestli Vam ten popis nedava smysl, pak je to v poradku, vystihl jsem dej filmu dokonale ;)) 45% za vizual ()

Vasyl

Mišel má jako fakt pětašede jo? Příjemná blbina, kde dobře vyevolucovaní supermravenci a kvantumpeople zachrání kvantumříši a vlastně i náš svět. Aspoň v naší části multiverse. Nebo ne? ()

jokino

Vyzuálna stránka zaujímavá a tam to rozhodne končí. Čiastočná kópia "Star Wars" a dokonca mi to miestami, s "veľkou lietajúcou hlavou", pripomínalo "Ninja Turtles", akurát, že záporáci si vymenili úlohy - boss a "pravá ruka". Každopádne, podľa mňa, zbytočný film.. ()

Obsazení Fantastické čtyřky potvrzeno

22.01.2024

Jonathan Majors je vinen a končí v Marvelu

Jonathan Majors je vinen a končí v Marvelu

18.12.2023

Marvelu se vrší jeden problém za druhým. Poté, co Marvels skončili fiaskem, se stále trošku doufalo v to, že nejúspěšnější sága v historii bude nakopnuta nejen Fantastickou čtyřkou s lákavým… (více)