Epizody(6)

Pôvodný seriál Ms. Marvel od štúdia Marvel predstavuje Kamalu Khan, násťročnú americkú moslimku, ktorá vyrastá v Jersey City. Kamala, nadšená hráčka a vášnivá autorka fan-fiction, je megafanúšička superhrdinov s bujnou fantáziou, najmä čo sa týka Captain Marvel. Kamala cíti, že nezapadá v škole a niekedy dokonca ani doma, až kým nezíska také superschopnosti ako hrdinovia, ktorých vždy obdivovala. Život je predsa lepší so superschopnosťami, no nie? (Disney+)

hansel97

Neprávem odsouzené, výborné představení nové postavy, zároveň prostudování fanouškovství a "fan syndrome" v superhrdinském světě a možná výborný most pro novou mytologii v MCU. Opravdu to není kvalita Disney Chanelu. ()

ScarPoul

Tento rok už druhý nový hrdina od Marvelu. A podobne ako Moon Knight je aj tento zárez...slabý. Postava ako taká mi nevadí. Ani to, že to má tak rodinnú atmosféru, až som mal miestami pocit, že sledujem nejakú Hallmarkovskú produkciu. Čo mi vadí sú typické problémy Marvel seriálov. Keď je vo finále skupina elitných zložiek porazená partou šestnásť ročných deciek, nejedná sa o nápaditosť ani originálnosť, ale o scenáristickú hlúposť. Takto sa to nerobí. Do toho nerátam absenciu záporáka a nedobre uchopené emócie. Nech sú akokoľvek komplikované, vyriešia sa jednou scénou a jedným rozhovorom. Čo sa tiež tak nerobí. Aj ten štek Farhana Akhtara, ktorý ma úprimne potešil, je nedostačujúci. V zásade mám problém prísť na to, prečo by som to mal niekomu odporučiť. Nie je to vtipné, nemá to zaujímavé postavy, až na tú hlavnú a emočne je to niekde v roku 2000, kde sa toto dalo ešte prepáčiť, ale v dnešnej dobe je to zastaralá a nenápaditá šablóna. Tie tri hviezdičky sú vymodlené indickou hudbou. Nič viac. ()

JohnCZ

Hodně příjemné překvapení a neprávem podhodnocená marvelovka, která je sice úplně jiná, než všechny ostatní, ale přesto je esencí starého dobrého superhero origin příběhu, který mi přes všechna ta multiverse blbnutí už dost chyběl. Iman Vellani je roztomilá a role ji skvěle padne, vizuál sympaticky barevný a hravý. Celý ten dotek bollywoodu je vyloženě boží včetně hodně specifického soundtracku. Divák se dozví i něco málo o indicko-pákistánské kultuře a neveselé historii, byť místy by to vzdělávání nemuselo působit tak okatě. Na druhou stranu, lehké napojení MCU mytologie právě na historii tu bylo fajn a trocha toho vysvětlování bylo potřeba. Kdo čeká klasický akční digifest, bude určitě zklamaný, ale kdo má rád více character-driven záležitosti, v tomto případě ještě v rozverném teen hávu, nemusí být vůbec zklamaný. ()

Wysch

No, je to zcela imho nejslabší pokus ze čtvrté fáze MCU.  Zpočátku se to jeví celkem slibně. Nemám nic proti uvědomělým motivům, kterýma Amerika jednadvacátýho století žije. Možná je to tím, že jsem teď dospěl do stádia, kdy se loučím s lidma, který mi dali život, takže nedokážu tu teen- věc tak dobře chápat, ale Kamala je nejslabší hrdinka široko daleko. Je nejhůř napsaná. Nemá žádnej charakterovej růst, neřeší žádný dilemata, nemá žádný problémy kromě toho, že dostala zaracha. Nedokážu se vcejtit její kůže. Nevidím, že by nějak rostla. Kamala prostě je, Kamale se představí její historie, Kamala nějak ovládne svoje síly, a Kamala nějak dokáže porazit osmdesát agentů DODC, protože tak to prostě vyžaduje plot. Přitom má Ms. Marvel celou řadu žánrovejch nápadů a měla imho ohromnej potenciál, ale pro mě osobně zůstala plochou představitelkou, který někdo napsal origin na šest hodinovejch epizod, protože se to po něm chtělo. Film by Kamale slušel víc, obzvlášť, když se vezme v potaz, že její představitelka i přes svoji nehereckou minulost, je velice povedenej cast. ()

Vidly10

Upřímně jsem se Ms. Marvel bál. Ačkoliv mám komiksovou předlohu rád a Kamala je jednou z nejlepších mladých postav Marvelu, cokoliv, co se kolem seriálu objevilo, mě děsilo. Herečka, která hraje poprvé, téma utlačovaných menšin (problém s dobou ne s nimi), fakt, že jde opět o šestidílnou sérii nebo anální znásilnění předlohy. Tohle všechno nasvědčovalo tomu, že Ms. Marvel bude propadák. První epizoda mi ovšem vytřela zrak. Šlo o nejvíce autorský, konzistentní, originální počin v MCU po velmi dlouhé době. Sympatické obsazení, rodinná témata a neuvěřitelná hravost a živost scén ve mně zanechaly velmi hřejivý pocit, že může jít o velmi nadprůměrnou záležitost. První problém přišel s odhalením záporáka, který je neuvěřitelně nudný, ohraný a nic neznamenající. Nový kandidát na nejhoršího záporáka MCU byl hned na světě. Dalším problémem bylo rozvržení scénáře a epizod. Už u Moon Knighta byl tento problém velmi znát, kdy 6 dílů na tohle téma nestačilo. Dle mého názoru je 6 epizod pro novou postavu málo a příběh mnohdy působí zkratkovitě nebo zbytečně urychleně. S tímto problémem přichází spousta nelogičností nebo scénáristických zkratek, které působí velmi naivně. K velkým plusům patří již zmíněná hlavní herečka. Iman Vellani je neuvěřitelně sympatickou herečkou a naprosto přesnou volbou pro postavu Kamaly a velmi mě potěšila. Za zmínku stojí i kreativní využití písniček, které seděly do příběhu. Přesto bych v moderních superhrdinských projektech uvítal zpět „theme“ hudbu, která je v poslední době upozaděna populárními skladbami, které slouží jako propagátor. Ve výsledku je Ms. Marvel sympatickým originem, který ovšem sklouzne do marvelovské klasiky, která ho velmi poškodí. Dost mě mrzí, že se mnohdy seriálu vyčítají věci, které by neměly hrát roli (rasa, náboženství, prostředí) namísto těch, na kterých skutečně záleží. 6/10 ()

Helo

Všichni pořád mluví o jakýsi únavě Marvelu, já jí ale zatím pořád necítím. Naopak oceňuju rozmanitost, kterou se ve Phase 4 vydal. Od pomalejších a přemýšlivějších Eternalů, přes hororovějšího Strange, bombasticky-nostalgickýho Spideyho, lehce mumiovskýho Moonknighta, experimentální WV, Loki... až po tuhle obrazově hravou, vtipnou, chvíli tak trochu teen-komedii, jejíž největším tahákem, trumfem a kouzlem je netradiční zasazení. Spojení spidermanskýho objevování nově nabytý síly s neokoukaným prostředím muslimský menšiny tu zkrátka funguje a nečekaně toho využívá i k letmýmu komentování některých problémů (ano, tady konečně chválím kritiku nerovnosti pohlaví!), jakož i obeznámení diváka s historickýma událostma jinak prakticky opomíjenýma (dělení Indie po WW2). Bohužel - a je to asi jediná zásadní výtka - se tu nepovedlo příliš dobře zpracovat záporácký linky (vskutku množný číslo), ale zbytek je napsanej dovopravdy zábavně, včetně vztahů mezi sympatickýma a dobře nacastovanýma postavama! ()

Blackhand47

Ms. Marvel je postava, která si i přes to, že má zřejmě ty nejgeneričtější schopnosti vůbec, získala oblibu u čtenářů. Možná je to i tím, že se tvůrci chopili pákistánské a muslimské kultury, která neměla v komiksech moc velké zastoupení a nyní se hrdinka podívala i na obrazovky. Její představitelka Iman Vellani je v roli samozřejmě skvělá a roli jí věřím a se samotnou kulturou také nemám problém… přeci jenom jsem taky četl Korán i všechny svazky Knihy tisíci a jedné noci, tak kde je problém? Scénář a dílčí změny. Co mi trochu vadí, je, že zatímco Captain Marvel se snažili upravit tak, aby se její origin více lišil od Green Lanterna, Ms. Marvel k němu nedopatřením s kouzelným náramkem a schopností manifestovat své představy, zase přiblížili. Změnu ohledně mutanského/inhumanského původu nebudu příliš řešit, už nám tu dávno překopali dvojčata, Ega i další postavy a tohle je víceméně nic. Další postavy v seriálu jsou jinak funkční, byť nemá seriál pořádného padoucha, proti kterému by hrdina stál. Dalo by se říct, že tu máme dvě frakce – džiny a DODC, ale ani jedna není udělána tak, aby byla zajímavá. Dílo je přeci jen tak dobré jako jeho záporák a Ms. Marvel je v tomhle pozadu. Děj seriál pořádně nemá. Můžeme tu vysledovat nějakou jednoduchou osu, ale daleko více se tu řeší kultura a rodina postavy, jenže o tom to být nemá. Vrcholem bylo, když se hrdinka přesunula do Pákistánu jen proto, aby nám tuto kulturu mohli ukázat přímo u zdroje. A k tomu i něco z historie. Poslední díl pak byl více než hloupý, protože na něm šla vidět neschopnost samotných scenáristů. Věci se tu děly, jen proto, že to tak scenáristé napsali a stejně tak se tu pohybovaly i postavy. Zoe byla ve škole jen proto, že je tam lepší světlo pro TikToky a Aamir tam vlezl okénkem na záchodě, aby mohl Kamalu ohlídat. Jakože cože? Smysluplné to opravdu nebylo a skončilo to jako podivná variace na //Sám doma//, kdy parta puberťáků porážela komando cvičené v boji proti superlidem. Ze seriálu jsem měl trochu obavy už od jeho oznámení a pak po následném traileru. První díl nám přinesl zajímavý vizuál v podobě střihu a prací s animacemi, jenže to nezakrylo plno děr, nesmyslů a prázdných pasáží, které seriál nabídl. Potitulková scéna je WTF a jestli to mělo navnadit na nadcházející film Marvels, tak to potěš, protože to udělalo pravý opak. Marvel dokazuje, že kvantita dávno přebila kvalitu a jede se dnes spíše na kulturní rozmanitost, než propracovaný děj. Slovy Oprah by se dalo říct, že čtvrtá fáze je akorát: „Ty dostaneš hrdinu, ty dostaneš hrdinu, každá menšina dostane svého hrdinu,“ ale to vám kvalitu prostě neudělá. Hodnocení: 40 % ()

M.i.k.e

hravý a zábavný origin další marvelovské postavy, který možná neuspokojí zaryté milovníky velkých Marvelovek ala Avengers, ale svůj účel splní a přinese přesně to co má. Díky tomu, že Kamala je čtrnáctiletá holka je celkem logické, že celá tahle série bude trochu dětinská a zaměřená spíš na mladší publikum, ale i když mi čtrnáct bylo už před drahně lety, bavil sem se víc než slušně.Kamala (Iman Vellani) je sympatická a i když je v reálu o pět let starší, vůbec na to nevypadá a není problém jí její rozjívenou čtrnáctku věřit...70% ()

Chen

Nakonec to bylo lepší, než jsem původně čekal. Nejdříve mě vyděsila nižší přístupnost, než u jiných marvelovských sérií pro Disney+ a bál jsem se přehnané dětinskosti, ale vůbec mě ve finále neobtěžovalo, že jde o podívanou i pro mladší diváky. Bylo to hravé, sympaticky obsazené a zábavné. ()

William_

Ne, nejsem dezolát ani xenofob. Kulturní oživení tohoto seriálu je na něm právě to nejzajímavější, co jsem v něm našel. Jinak se jedná o další generickou MCU slátaninu, kterých jsme za posledních x let dostali tuny. Oproti WandaVision která se aspoň ze začátku snažila o něco originálního a autentického, zde je to naprostý opak originality a celý děj je vám asi ve čtvrtce seriálu jasný. Postavy mi bohužel nepřirostly k srdci a když k tomu přičtu opravdu tupé pokusy o vtipy, nemohu být s tímto projektem spokojen a pro ostatní mám snad jen radu ať neztrácí čas a podívají se raději na Lokiho nebo už zmíněnou WandaVision. ()

Vyhy

1. série - 50 % Slečna Zázračná má světlé chvíle, místy je zábavná, ale více méně často lehce naivní a hlavně sestavena a natočena pro náctileté. Co také od čtrnáctileté superhrdinky čekat. Seriál jsem si pustil, abych stále držel krok s MCU, které se nás snaží kvantitou zadubat do země, a v následujících projektech (ať už filmových či seriálových) se neztrácel. Velké plus za člena youtube rodinky Vasquez (MaJeliv), který si zahrál vedlejší roli spolužáka. ()

Lenka.Vilka

Naprosto skvělý a povedený uvedení nové postavy do mcu. Přičemž úplně nechápu, proč jsem to předtím po prvním díle nedokoukala! Celý zpracování a příběh je moc fajn. Čemuž dost pomáhá, že je Kamala naprostý zlatíčko :) Takže jo, za mě spokojenost. 90% :) ()

Gaaron

Klasická teenage dramedy obohacená velmi sympatickými postavami a hlavně nenásilnou edukací o pákistánské kultuře a dějinách Indie / Pákistánu, která byla velmi osvěžující! Go Marvel! ()

majo0007 odpad!

Pakistánský friendship podľa marveláckého scenára o obéznej pipine. Ktovie aká je popularita tejto detinskej dejepisno-zemepisnej omelety v Spojenom kráľovstve, keď 7/7/05 traja Pakistánci poslali 52 Londýnčanov okopávať nebeské záhrady. ()

Radiq

Musíme si povědět pravdu: velký špatný, haram sračka, sračka pro děcka, hyperkorektní vnucovadlo. Bylo fakt otravné, jak se nám snažili vnutit islámskou indicko-pákistánskou superhrdinku, ať se děje, co se děje. Ze začátku jsem měl pocit, že to bude takovej ten typ seriálu, něco jak Tajný život K.C., Hannah Montana nebo Sladký život na palubě - aspoň na podobnou cílovou skupinu je to podle mě zaměřené a to já už dávno nejsem. A pak ty lekce z historie rozdělení Indie po britském mnohaletém útlaku a celá ta islámská komunita a kultura, která je tady táááák strašně pozitivní a vůbec ne teroristická a každej tady má každýho rád a v Pákistánu jsou bohatí ve velkým baráku a a a... celé je to tak strašně hloupé, naivní a průhledné, že té scénáristi psali asi na hajzlu, když měli průjem. Takovejhle typ seriálu by si příště mohli nechat pro bollywoodskou divizi Marvelu a oficiálně to na tamním trhu taky nechat. Navíc se tam cestovalo i v čase, což nesnáším. Ještě že to mělo jen 6 dílů. Jednu hvězdičku dávám za pár (opravdu pár) průměrných nápadů... ale silně převažuje nuda, pohrdání tou klišovitostí a všechny ty špatné pocity. A upozorňuji, že se mi protivilo to násilné vtírání všeho kolem této komunity, né ta komunita samotná - jak kdyby okolní svět ani neexistoval (i ti záporáci z druhé dimenze totiž byli Indové, s indickejma hadrama, šperkama atd.). ()

Script odpad!

Tak trochu mi unikla myšlenka celého seriálu, nějaká hloubka a vyvrcholení bylo o tom, že všem totálně jeblo. Bezmyšlenkovitého jednání je tu mnoho. Scénáristi nevěděli podle mě vůbec co píšou. A režie?? Co to kurva mělo bejt??? Stejné emocionální projevy jsem viděl i ve filmu Titanic 666 (ale od toho jsem čekal, že to bude sračka, ale zasmál jsem se tomu). Tvůrci obou projektů by měli přestat hulit co co hulí. Ve výsledku se jedná o nudný nezajímavý paskvily. ()

filmmovier

Kamala je ohromná sympaťačka a Iman Vellani je boží. Ms. Marvel není z hlediska příběhu ani nápadů jistě nikterak výjimečná, ale mě bavilo všech šest epizod od začátku až do konce a nemůžu se dočkat, až tu holku zase uvidím. Jistě, je to hlavně pro teenagery, ale ani zdaleka to není jen pro teenagery, nicméně dospívání, problémy s rodiči a s kolektivem vrstevníků jsou tady tím hlavním tématem. Nicméně já se u toho fakt bavil, těšil se na každou další epizodu, ve kterých tvůrci přímo překypovali sympatickými nápady, a samozřejmě došlo i na nějakou tu akci (v rámci hrdinčiných možností) a z téhle strany je to taky fajn. Navíc sympatický soundtrack, trefné herecké obsazení, spousta náznaků budoucího dění a příjemná stopáž s opravdu fajnovým (a nenatahovaným) dějem dělají z tohoto Marvelu jeden z nejlepších produktů čtvrté fáze. 80%. Těším se, co bude dál! ()

Timak

Tak tohle fakt ne. Chápu, že malé pákistánské holčičky potřebují svoji princeznu, ale tohle je fakt moc špatný. ()

Tajná invaze má pomalý start

Tajná invaze má pomalý start

30.06.2023

Minulý týden si na streamovací službě Disney+ odbyl premiéru nový marvelovský seriál Tajná invaze. V ní se navrátivší se Nick Fury s tváří Samuela L. Jacksona snaží konfrontovat tajnou skupinu… (více)

Star Wars film Damona Lindelofa našel režisérku

Star Wars film Damona Lindelofa našel režisérku

23.10.2022

Disney si svůj talent hýčká, a tak nyní režisérka dvou epizod Ms. Marvel a předtím dvou pákistánských animáků 3 Bahadur a 3 Bahadur: Rise of the Warriors Sharmeen Obaid-Chinoy dostane příležitost,… (více)

Marvel oznámil Multiverse ságu

Marvel oznámil Multiverse ságu

24.07.2022

7. listopadu 2025, tohle datum si zapište do kalendáře, než se ještě třikrát změní, protože v tento den vstoupí do kin závěrečný snímek nejen šesté fáze MCU, ale taky čerstvě oznámené (a už nějakou… (více)

Nová řada Daredevila potvrzena

Nová řada Daredevila potvrzena