She-Hulk: Neuvěřitelná právnička

• USA She-Hulk: Attorney at Law (více)
USA, 2022, 5 h 9 min (Minutáž: 31–38 min)

Tvůrci:

Jessica Gao

Režie:

Kat Coiro, Anu Valia

Předloha:

Stan Lee (komiks)

Hudba:

Amie Doherty

Tatiana Maslany, Mark Ruffalo, Tim Roth, Jameela Jamil, Josh Segarra, Ginger Gonzaga, Renée Elise Goldsberry, Benedict Wong, Charlie Cox (více)

Epizody(9)

V seriálu She-Hulk: Neuvěřitelná právnička od Marvel Studios musí Jennifer Waltersová – advokátka zaměřující se na právní případy spojené se superlidmi – žít komplikovaným životem single ženy po třicítce, která je náhodou také zelená, dvoumetrová a supersilná obryně. (Disney+)

wege

Během koukání jsem přemýšlel, co chytrého a rádoby vtipného tady napíšu. Jak i pod vlivem toho, že jsem nedáno viděl Bobu Fetta, to bude něco o tom, že dno Star War jsem už viděl a teď i dno Marvelu. Nakonec se to ve mně rozleženo. Nebylo to dno, to bych zatím viděl u MCU někde jinde. Nebylo to ovšem ani nic skvělého. Ano, jako pokus dobrý. Je to jiné, jako ostatně ty seriály většinově byly. Ale zase trochu jinak jiné. Jediné, co ve mně ale zůstalo, je to, že bych moc chtěl vědět, kdo přišel s konceptem poslední epizody. Jestli velký Kevin sám nebo kdo je vlastně ten hrdina, který mu to šel odprezentovat. Ta sebekritika nebo jak to nezvat, byla fakt podařená. Představení nových postav taky ušlo. ()

Pepe_cz123

Tohle opravdu fyzicky bolelo. Marvel má dobrý filmy a je to značka která jde s dobou a občas se ji i zadaří viz třeba druhý Strange nebo druhý Black panther. Ale proč ty seriály. Ničí tím celou 4. Fázi MCU a ještě pokud se objeví všechny hlavní postavy ze seriálů v nějakých Avengers tak to bude bolet ještě víc. Ms. Marvel, Moon knight či Falcon a Winter soldier to jsou v poho seriály. Ale She-Hulk to je jiný kafe. Ostatní seriály aspoň za něco stály ale She-Hulk je úplně ale uplně jinde. Seriál co se snazí být vtipný, zajímavý a poutavý tak místo toho je nudný, sterilní, naprosto cringe a hloupý. Jen kterou tu máme vnímat jako hlavní postavu tak je neskutečně nesympatická a otravná. O CGI radši ani nemluvím jak je odporný a naprosto o ničem. To samé platí pro příběhové linky u kazdé epizody. A návrat Dardevila či děsivého Abominationa je naprosto tragický. Celý tento seriál je tragický. Zachranují to jenom docela ok lokace napřič celým seriálem a některé postavy. Ale jinak to je jedna velká tragédie. Slabých 4/10, a asi nemusím ani zmiňovat že to je jednoznačně zklamání roku. ()

Myslivir

Inu, žijeme ve společnosti, kde v podstatě nemám jakožto bílý hetero muž právo si na tento "výtvor" stěžovat. Však i v poslední epizodě nacházím zastoupení v podobě komunity nanicovatých mužů, kteří nepřejí silným ženám úspěch. To je ale samozřejmě bullshit, stejně jako celý tento seriál (a díky bohu to tak nevidím jenom já). Možná je to kapánek škoda, protože potenciál tu je - drobné případy s pseudo superlidmi by v rámci žánrového slice of life do MCU docela sedly. Bohužel jejich zajímavost je pohřbena pod nánosem debilního meta humoru a většinu času otravného boření čtvrté stěny, jež funguje velmi dobře proti tvůrcům jako dvousečná zbraň. Není totiž nic lepšího, než vědomě poukazovat na problémy svého produktu, a pak jim jít přímo naproti (o předzvěsti scénářů psaných umělou inteligencí nemluvě). No a pak je tu také zacházení s postavami, které je asi tak šetrné, jako jsou brazilské odlesňovací firmy k Amazonskému pralesu. Do prdele, i postavy v Redo Of Healer jsou znásilněny méně než Daredevil, Wong, Blonsky nebo Bruce Banner. Ale co je obzvlášť fascinující? Že tvůrci nedokázali ani svoji vlastní hlavní hrdinku ustavit jako silnou, chytrou a nezávislou ženu. Jennifer je totiž asi tak dobrá právnička, jako já programátor, a od mužských si nedá pokoj více než epizodu. Proč se tedy tak urputně snažili tvůrci mi něco nakukat, když to vzápětí všechno vede stejně jako cesty na Slovensku úplně do háje? ()

JohnZ87

Vůbec ne tak špatné, jak jsem se na základě recenzí obával. Podstatně lepší než Ms. Marvel. Chválím silné propojení s širšími událostmi MCU, odlehčený přístup i prolamování čtvrté stěny. Potěší také návrat Hulka, Wonga i Abominationa (vývoj této postavy je velmi překvapivý). Pěkná je také ilustrovaná titulková znělka (leckdy následovaná potitulkovou scénou). Zamrzí občasná přílišná zkratkovitost, zbytečná adorace Jen a naopak určitá degradace vývoje, kterým si Hulk za dobu svého působení v MCU prošel. Samotný Hulk má navíc dostatek prostoru jen v první epizodě (pak už se jen krátce objeví v druhé a poslední deváté). Napojení na scény ze Shang-Chiho (souboj Wonga s Abominationem a potitulková scéna s Brucem) udělalo trochu zmatek v hlavní časové linii MCU, protože souboj Abominationa s Wongem se odehrává až po originu She-Hulk - a v té době už je Bruce zase Smart Hulkem, ale hlavně už má vyléčenou ruku! Zatímco v potitulkovce Shang-Chiho, která se odehrává rovněž po tomto souboji, je Bruce v lidské podobě a ruku stále zahojenou nemá! Představení Skaara je určitým příslibem do budoucna. 70% ()

Mistr_Moon

Díky krátké stopáži se to dalo vydržet i když 2/3 dílů byly fakt o ničem a komedie bez vtipu není komedie. Zasmál jsem se za celou dobu jednou a to když ji jako partnera na svatbě přinesli toho rozbitého psa. ()

Rayen1

Místo toho, abychom dostali komediálně laděnej akční seriál a novou superhrdinku, dostaneme tupej Sex ve městě (bez sexu a bez města) se She Hulk. Jen je vybraná skvěle, stejně jako třeba Tony Stark, nápad s cameama je fajn, ale je to absolutně scenaristicky nezvladnuty. Nemá to nějakou pevnou linku, poradnyho zaporaka, rozbijeni čtvrtý zdi je bída, humor je tupej, případy o ničem... Nápad pro scenaristy: Místo devíti kratkejch dílů by to chtělo čtyři delší, s pevnou zápletkou, jasně daným zaporakem s jasně daným motivem, proč ji chce znicit. Šup cameo, šup rozbití čtvrtý zdi... A pak epický finále s velkou bitkou. A hlavně lepším CGI... Nic z toho se ale nestalo, a je to fakt škoda. Tenhle seriál už znova nedám. ()

koty2201

Tento seriál je v rámci MCU veľmi kontroverzný. A každému na ňom prekáža niečo iné. Niekedy je to k veci a konštruktívna kritika. Niekedy mám pocit, že je nadmieru kritizované to, čo ja osobne nepovažujem za niečo až tak tragické. Keď porovnám tento seriál so zvyškom MCU, musím žiaľ povedať, že patrí do tej slabšej polovice. A po dopozeraní až po poslednú epizódu by som to radil pred Ms. Marvel. Až na to, že tá bola ešte o kúsok horšia. Mňa osobne to celkom mrzí. Aj z toho dôvodu, že to nie je výnimka z tohtoročných MCU projektov. Držal som palce, aby to bol jeden z tých lepších tohtoročných seriálov v MCU. A bohužiaľ, nestalo sa. Netvrdím, že je to vyslovene katastrofa a ja osobne som videl ďaleko horšie filmy a seriály, ale malo to na viac. Seriál síce tvorcovia oficiálne označujú za sitcom, ale humor a zmysel pre humor je veľmi subjektívna vec. A je to jedna z vecí, na ktorých tento seriál u mnohých pohorel. Ja osobne som sa párkrát zasmial a dokonca som uznal aj určité bláznivé a extravagantné scény ako twerking a podobne, za vtipné. Pretože som to bral za klasickú bláznivú americkú komédiu. Ale od sitcomu som čakal viac zábavy.  Čo sa týka kritiky voči kvalite CGI efektov v tomto seriáli, tak trailer vyzeral naozaj zle. Ale už v hotovom seriáli mi to prišlo v rámci toho nižšieho rozpočtu ešte ako tak okej a prijateľne. Dosť kontroverzným bolo aj spracovanie postavy Daredevila. Vo 8. epizóde mi prišiel celkom v poriadku. Nebola to tak dobre zvládnutá postava po stránke scenára ako na Netflixe, ale nemal k tomu ďaleko. Jediné, čo ma nepotešilo bol jeho nie moc pekný CGI pohyb a detaily ako to, že hneď prišlo k odhaleniu jeho identity a jeho miestami vybočenie z charakteru osobnosti aká je typická pre Daredevila. V 9. epizóde bolo vystúpenie z jeho typickej nátury výraznejšie a tam to aj u mňa trochu zaškrípalo. Ale dajme tomu, že proste muselo to byť trochu “haha” cringe, lebo je v sitcome.  Posledná epizóda, kde si Marvel Studios spravili srandu sami zo seba mi prišla veľmi trefná a vtipná. Ale je to zároveň aj smutné. Očividne si uvedomujú, že aké chyby robia vo filmoch a seriáloch a čo diváci najčastejšie kritizujú. A na druhej strane s tým nič nerobia a minimálne tento rok nevidím žiadne zlepšenie a poučenie sa z toho. Minulý rok sa vo väčšine prípadov zlepšenie dostavilo a musím povedať, že keby to takto bolo naďalej a ešte lepšie, tak je MCU fakt super a aj keď nie dokonalé, ale má to niečo do seba a stojí to za to a bol by som nadmieru spokojný. A aby som to zakončil na pozitívnej vlne, tak som rád, že sa seriál držal charakteru She-Hulk (teda aspoň podľa toho čo som čítal ohľadom jej komiksovej verzie). Len to nevyužili naplno a nedotiahli to do konca. Že je fanúšičkou nezaväzných vzťahov na jednu noc tam bolo, ale skôr to bolo naznačené ako nejakou jej výraznou črtou. Že to má byť vtipné… malo, ale veľmi nebolo. Že je právnička a rieši bizarné prípady superzloduchov - tu im to vyšlo najlepšie a bavili ma tie rôzne prípady na súde a táto justičná časť seriálu bola spracovaná asi najlepšie. Bol tam aj dobrý teasing na to, čo nás čaká do budúcna. Avšak mi vadilo, že niektoré veci tam boli narýchlo šplechnuté do tváre. Zrazu cameo zo Sakaaru, zrazu Titania a nevieme aj tak kto to je… nie vždy to bolo zakomponované do deja najlepšie. Ale inak ma tie prekvapenia s presahom do budúcna bavili tiež. Len to nemuselo byť až tak z rýchliku. Takže aby som to uzavrel. Nebol to zlý seriál, nebol to výborný seriál a dalo sa to pozerať. Len viacero vecí mohli spracovať lepšie. Ale nie som z toho vyložene sklamaný. Na to sú v MCU lepší adepti ako naoriklad 4. diel Thora alebo už spomínaná Ms. Marvel. () (méně) (více)

Renie42

Spoustu kritiky dostala nebohá Jen, ale myslím si, že mohlo být i hůř. Tenhle seriál se nesmí brát jako nějaký stavební kámen MCU, spíše jen taková oddechovka, pro pobavení a trochu představit tu zelenou osůbku. Některé díly v pohodě, některý nic moc, jako třeba jak byla na tý svatbě a ten poslední byl fajn na tu scénu s Kevinem. Sice nevím, kde Hulk splašil syna, ale budiž. Ortodoxní fanoušci Marvelu by měli přimhouřit oko. ()

adamix

Jediné pozitívum, ktoré plynie zo She-Hulk, je uvedomenie si toho, že aj slabšie marvelovky boli v podstate pozerateľné, mali hlavu a pätu a každá z nich aj napriek nejakým tým chybám mala svoje kvality. Tu to ale neplatí a tvorcovia nakydali na fanúšikov, štúdiu a samým sebe sračky na hlavu. Absolútna katastrofa, totálny amatérizmus a trápnosť na druhú, ktorá sa nedá s ničím porovnať a ukážkový príklad toho, ako sprzniť zaujímavú komiksovú postavu a ukázať obsratý prostredník všetkým, ktorí mali o toto záujem a ešte k tomu aj nervy dopozerať to celé. Hviezda za nezmyselné cameočka a Coxovu hrdosť, ktorú si ako tak obhájil. ()

LukeSharp

Marvel se snaží najít dno svých kvalit. Jinak mě nenapadá, jak někoho soudného, s inteligencí a špetku vkusu mohlo napadnout, že tohle je dobrej nápad. Jennifer Walters je jako hrdinka slabá, hloupá, nezajímavá a neschopná. V prvním díle má sice plnou hubu keců, jak je asi stokrát lepší než Hulk, ale ve zbytku seriálu vám naopak dokáže, jaká je to neschopná nula. To samé platí i pro její obyčejnou verzi, kdy se neprezentuje jako She-Hulk. Tady je aspoň celkem sympatická a roztomilá, ale neschopnost stále platí. Jennifer se totiž prezentuje jako právnička, kterou si vzal pod svá křídla obrovský právnický moloch a její kariéra poletí bleskově nahoru a všichni jí budou respektovat. V celém seriálu ovšem není JEDINÝ případ, který by nebyl výsměchem celé právnické profesi. Tak obrovské plýtvání časem a prostředky, na kauzách, které jsou ukázkou trapnosti a ubohosti, tím by se totiž nezabývala ani ta nejpodřadnější kancelář, pracující za pár korun. I Daredevil, který je samozřejmě na úplně jiném právnickém levelu, měl své nejméně zajímavé případy v sérii asi stokrát zajímavější než to, co se děje zde. A když už jsme u toho Daredevila....ano, je zpět a ano, budete si přát aby nebyl. Nekompromisní a drsný hrdina je zde totiž za ubohého sidekicka na pár minut. I další postavy, které se v seriálu vyskytují, jsou doslova przněním toho, čím bývaly v MCU vesmíru dříve. Z respektovaných a v případě záporáků obávaných hrdinů, jsou tu trapné karikatury, které jsou zde jen proto, že lidi znají jejich jména. Nějaké poukazování na silné ženské hrdinky?? O tom nemůže být taky ani řeč!! Tady vám zase She-Hulk akorát dokáže, že nejlepší je vše řešit tím, že někomu roztáhnete nohy. A to si nedělám prdel...za těch 9 krátkých dílů stihla oprcat tři týpky. Jestli tímhle se snaží poukázat na ženskou sílu a nezávislost, gratuluji všem ženám, ze kterých tímto oficiálně udělala v podstatě kurvy. Všechno je prostě špatně, ty občasné dobré nápady jsou většinou do minuty zabité, poslední díl je to nejhorší co se na seriálovém poli kdy zrodilo a o technické kvalitě a vizuálu, se nemá ani cenu zmiňovat (je to hnus, na blití a dvacet let staré seriály vypadají lépe než toto). Pokud si zde budete číst nějaké komentáře o tom, jak se jedná o nejvtipnější věc na světě (viz dO_od a podobní, kteří to protlačují ne z hlediska kvalit, ale jako věrní a fanatičtí SJW), v klidu to ignorujte, tyto uživatele přehlížejte a klidně zablokujte. O kvalitě a popř. komedii, nemají nejmenší ponětí. A potom si pusťte tento (naštěstí celkem krátký!!!) blitek ()

kubas369

4,5/10. Takový ten blbý a trapně ujetý mišmaš, který moc nedrží při sobě ale přesto se nemůžete zbavit dojmu, že se celou dobu jedná o umělecký záměr. Jasně občas to tvůrcům ujede, asi do už nechtěného, nevtipného absurdna ale pokud přistoupíte na jejich hru jedná se o docela snesitelný výplach, který na určitých místech má skvělý nápad. Nejzajímavější je to v momentech, kde si vypůjčí známější postavu z MCU a doslova jí zprzní na svojí ujetou úroveň. Upřímně v ten moment jsem měl až zvrácenou, škodolibou radost. Sám ani nevím proč? Možná oceňuji, že si nějaká franšíza dokáže záměrně vytřít zadek sama se sebou. No a poslední díl jen dokazuje, jaký to celý mohlo být super meta, kdyby do toho autoři byly ochotní šlapat od začátku na plný koule a netvářili se, že je důležité, jak se Jennifer snaží být obyčejný suprák, který řeší každodenní záležitosti. ()

mrclTV

Možno bola výhoda, že som vôbec netušil do čoho idem, nemal som žiadne očakávania (trochu som sa predsa len obával, nedali sa nepočuť negatívne ohlasy na tento seriál) ale mňa to na počudovanie celkom bavilo! Jasné, tento seriálik si s nastaveným "lore-om Marvelu" a všetkými doterajšími zákonitosťami vytiera zadnicu, ale mne to žily netrhá, lebo sa ku žiadnym hardcore Marvelistom nehlásim, pre mňa to bola iba celkom vtipná komédia. Keď k tomu seriálu pristúpite ako k uletenej komédii, už nemáte čo stratiť. Je síce pravda, že hlavnú postavu mohli napísať aj lepšie, nemusela to byť tak samoľúba marha (síce niektoré vtipy vyplývajú priamo z týchto vlastností). A ako právnický seriál to tiež za veľa nestojí, čiže sa iba zabávajte na príležitostných vtipoch (nie je ich neskutočne veľa, ale tieto "kameňáky" takmer vždy padli na úrodnú pôdu). Ja som sa bavil viac ako pri Taikiho Thorovi alebo Guardians of Galaxy. Čo je ďalšia chyba, je že ako postupovali časti, tak sa crazy feeling vytrácal a do popredia sa vkrádal klasický superhrdinský "vážny" dej (alebo sa o to snažil). Čo bola podľa mňa chyba. Ale posledné dve časti boli celkom štýlové! Keby boli všetky časti ako prvé dve a posledné dve, tak by som šiel aj do troch hviezdičiek, prostriedok bol slabší. ()

johnsnow

Je to síce najhorší MCU seriál ale nebolo to až tak hrozné, až na tú 6 epizódu. Ako celok priemer, no nie až taká hrúza jak som čakal. ale efekty, humor a hlavne búranie 4 steny stálo za konský oní. ()

Dukekuky

Ach jo, jsou fakt dost smutný. She-Hulk je za mě jedna z nejzajímavějších postav z MCU a tohle z ní udělají ? Naprosté znechucení postav, nevtipný humor, snaží se tam cpat Daredevila, a to se jim povedla max v 8. epizodě, prostě hrůza ! První epizoda mě fakt bavila a i přes nížší hodnocení si myslím že je to druhá nejlepší epizoda v celém seriálu. Ach jo, já který se hned po 1. epizodě těšil hned na 2. a když vyšla...... Velký špatný. Příšerný příběh, fakt hodně. Nevtipný humor, prostě.... Seriál se snažil být vtipný ale nic se nepodařilo. Pořád jsem ale věřil že to byla pouze jedna epizoda a že se to může zlepšit, ale ani prd. 3. epizoda stejná jak druhá (nevtipná atd...) 4. Taky nepobavila, a potom ta 5. Zelená panenka, v těsných džínách roštěnka, co to je kurník za název ? To vymýšlelo pěti leté děcko ze školky ne :D ? Už přes hroznej název 5. epizoda opět nepobavila. Nebudu se pořád opakovat, takže 6. stejný jako ostatní. 7. epizoda, tak jsem už cítil menší zlepšení, ano pořád to byl hnus ale nebylo to na 1 hvězdu. 8. epizoda se mi fakt líbila, a byl jsem rád že jsou tu aspoň 2 epizody který mě bavili. Mé čekání na Daredevila se konečně vyplnilo, a i když to bylo nic moc, tak to nebylo zas tak hrozné. A máme tu po těch hrozných epizodách finále, a musím říct že se jedná o snad nejhorší finále v celém Marvelu, a ano myslím celý Marvel ne jenom MCU. Totálně zamotaná epizoda která byla tak hrozná že se na to nedalo ani dívat. Totálně zničili seriál, na který jsem se tešil. Moc jsem od seriálu nečekal protože mě ani trailer nenahajpil. Velké zklamání a doufám že si to Marvel uvědomí protože takhle to nejde ! 3/10 ()

petrsponar

Tak jsem to z utrpení dokouknal do konce, protože to co nám MCU nadělilo v podobě téhle ptákoviny s debilním scénářem,cgi,zápletkou a vlastně úplně vším. Jestli se pokoušeli o vtipnou komedii tak se hodně netrefili,nejen že jsem e nezasmál protože humor byl vyloženě o ničem,sakra to jsem měl MCU fakt rád ale tímhle si to vážně posrali..2/10 ()

Daredevila čeká reset, změní se toho ale víc

Daredevila čeká reset, změní se toho ale víc

12.10.2023

The Hollywood Reporter včera přišel s obřím exkluzivním pohledem na současný stav televizní produkce studia Marvel, a pakliže máte jen trochu rádi komiksová dobrodružství okolo Iron Mana a spol.,… (více)

Tajná invaze má pomalý start

Tajná invaze má pomalý start

30.06.2023

Minulý týden si na streamovací službě Disney+ odbyl premiéru nový marvelovský seriál Tajná invaze. V ní se navrátivší se Nick Fury s tváří Samuela L. Jacksona snaží konfrontovat tajnou skupinu… (více)

Srpen se ponese v duchu velkých premiér

Srpen se ponese v duchu velkých premiér