Malý pitaval z velkého města

• angličtina Minor Tales of Crime from a Major City
TV spot 4
Československo, (1982–1986), 14 h 8 min (Minutáž: 49–63 min)

Režie:

Jaroslav Dudek

Scénář:

Jaroslav Dietl

Jiří Krampol, Ladislav Frej st., Michal Pešek, Pavel Zedníček, Josef Abrhám, Svatopluk Skopal, Jan Faltýnek, Vlastimil Hašek, Vlastimil Zavřel (více)

Epizody(15)

Na televizní obrazovku se vrací detektivní seriál Malý pitaval z velkého města podle scénáře Jaroslava Dietla v režii Jaroslava Dudka se známými a populárními herci. Opět se budete moci setkávat s partou pražských kriminalistů, kteří pátrají po pachatelích drobných i těch nejzávažnějších zločinů. U některých případů jim jde vše s úsměvem, u jiných do smíchu není nikomu, ani těm nejotrlejším. Skvělé herecké obsazení zajistí příjemnou zábavu i po letech. Vedoucím kriminalistického týmu je náčelník Břetislav Kubát (Ladislav Frej) a jeho podřízenými Rudolf Pekař (Vlastimil Hašek), Libor Krejcárek (Jiří Krampol), Kamil Hamřík (Pavel Zedníček) a nejmladší vyšetřovatel Jiří Otradovec (Michal Pešek). (Česká televize)

wewrka

Ve své době dobrý seriál, kupodivu s minimem soudružské ideologie. Troufnu si tvrdit, že je to dobrý nástupce Hříšných lidí, samozřejmě, že z dnešního pohledu jsou některé "závažné" zločiny úsměvné. ()

DanušeGr.

Skvělé kriminální příběhy. Dříve nebyla taková kriminalita, jako je nyní. Navíc státní orgány měly větší pravomoce, než nyní. ()

demovka

Tento seriál mě bavil kdysi a baví mě i dnes. Nejcennější jsou herecké projevy a scénář. Jaroslav Dietl je dle mě PAN scénarista. Líbí se mi, že řeší obyčejné věci, vztahy mezi lidmi, i s humorem, slovní přestřelky. Co říct k obyčejným krádežím v obchodech a podvodům v účetnictví. Myslím, že jsme všichni úplně zblbnutí akčními filmy a kriminálními seriály s nejmodernějšími zbraněmi a metodami. Přečtěte si občas měsíční výpis činnosti kteréholiv obyčejného policejního oddělení. Je úsměvné, že nemají počítače a musí jezdit příšernými auty. Budu známkovat: herecké výkony Michala Peška a Vlastimila Haška na 1 s hvězdičkou, Ladislava Freje na 1, velice fešný, ale nesympatický šéf je opravdu věrohodný, Pavel Zahradníček a ostatní tak na dvojku, J. Krampol za tři. Ostatní nejsou tak výrazní. A jedničku dávám za muziku. Celkové hodnocení není na 80%, ale na 70% procent. ()

Jardatekk

Tak todle je nářez ze zlaté éry Svazarmu a já v tom roce prvně spatřil světlo světa. Nikdy jsme to nesledoval, ale tentokráte nějak omylem jsem začal seriál sledovat a teda musím říct, že se hodně nasměju při každém dílu. Akce, nečekané zápletky, drsní hrdinové, napětí, vzrušení a herecká esa v rolích záporáků a hlavně hlavně ta hudbička. Všechny americké kriminálky namají šanci proto klukům z VB.Co víc napsat.... Kamile, prej máš vřaždičku, ale ještě si nenašel mrtvolku :D ()

KarlosK

Přestože zde většina tento seriál kritizuje, mě se líbí. Je příjemné sledovat vyšetřování dobových zločinů tehdejšími kriminalisty a metodami.Už jsem přesycen všech těch deviantů, feťáků a zkorumpovaných politiků, jež pronásledují vnitřně rozervaní policisté se sklony k alkoholismu, či s nefunkčním manželstvím, kterými nás krmí dnešní krimifilmy. Samozřejmě, že jednotlivé díly Pitavalu mají různou úroveň, od skvělých, až po ty méně povedené. Seriál jako celek je ale podle mého názoru zdařilý. Čtyři hvězdičky uděluji s čistým svědomím. ()

Mark1983

Sám bych si to sice nepustil, ale když se na to dívá někdo v mé přítomnosti, nevadí mi to. Takže ty tři hvězdičku tomuto seriálu věnuji. ()

Feacher

Ano, je tam vidět zásah režimu, ale i přesto mi to přijde jako dobře vymyšlená série kriminálních příběhů se skvělými herci a geniální hudbou. Mně se to líbí, ja si nemůžu pomoct... ()

motyka52

"Tak, a teď se půjdeme podívat na tu ženskou, co krade po dvorcích to rozvěšený prádlo." Jasně, působí to celé dost směšně, ale taky tak nějak sympaticky. Moc se tam nesoudruhuje, není tam zbytečně Husáků a rudých hvězd, zato je tam docela dost hereckých hvězd a je k tomu opravdu stylová hudba. Jako kulisa ideální. Protočil jsem to takhle dokola už několikrát. ()

Hombre8

Žádná velká sláva, ale jako výpověď doby dobré. Ono se to málo ví, díky masivní propagandě o mučení a zabíjení disidentů, ale řada tehdejších příslušníků bezpečnosti měla skutečně značně lidský přístup, jak je zde vykresleno. ()

quokam

Klasika. Zakladatel zanru kriminalek celych oddeleni sledujici denodenni praci policie, pardon Veřejne bezpečnosti. Od Majora Zemana to je obrovsky skok vpred, byt od natoceni posledni rady ubehlo par let (tj 3 roky!!!).  Scenar zvlaste v drobnostech skvele vykresluje jednotlive charaktery postav, byt nejaka inspirace bud zahranicniho Columba, nebo jakychsi zakladnich archetypu zde minimalne naznakem je. Latce tohoto serialu se do dnes priblizily z nasi produkce snad jen  Pripady 1. oddeleni a to pouze prvni dve rady. Vycitat serialu lze caste pouziti postsynchronnu, na kterch je asi nejvice znat technicky zub casu. 8.5/10 ()

McIron

Vlastně místy docela půvabné. Třeba jak dva nejhorší čeští herci všech dob - Jiříček Otradovec a Ruda Pekař, takto Michal Pešek a Vlastimil Hašek jdou zatknout nebezpečného včelaře jen tak ve dvou - dneska by tam naběhla URNA a ve dvou vteřinách by byl nahej a spoutanej. A Ondra Pavelka jako muž s punčochou - taky dobrý. No, ale úplně vážně - ploché, upachtěné. Ale na odpad to není... ()

majklfly

Snad dobově zajímavá detektivka, ale pro mě ztráta času. O nějaké akci vůbec nemůže být řeč a úžasného detektivka s vyjímečným mozkem jsem taktéž nenašel. Prostě takové plítké cosi. Jsem rád, že jsem neusnul. ()

harry.callahan

Tento seriál je jeden z nejlépe zpracovaných krimi seriálu, který byl v ČR natočen. Mnozí z vás nebudou souhlasit s hodnocením ***** , ale tento seriál vskutku zachycuje práci kriminálky takovou jaká skutečně je a mohu říci, že je skutečně i tak po téměř třiceti letech. Autentické prostředí, ranní porada, výslechy a především řešené případy. Kdy se jedná o obyčejné případy, které se řeší i dnes. Svět je přehlcen seriály Kriminálka NY,LA a pokud se neřeší vražda je to špatné? Pitaval musí upoutat svojí jednoduchostí a vtažení do opravdu skutečného prostředí. Musím pochválit režiséra, který se skutečně snažil vše zachytit tak jak to je, mluva a dokonce i právní obraty, termíny. Z krimi seriálu TV Nova apod. , kde se herci vyjadřují ,,já vás zatýkám,, . je mi do pláče. To už se dnes nikdo nesnaží natočit takový seriál, kde by režisér a scénárista studoval prostředí, charaktery a práci samotnou, to je to tak těžké? ()