Strážci Galaxie: Sváteční speciál

(TV film)
  • USA The Guardians of the Galaxy: Holiday Special (více)

Strážci galaxie se vydávají na planetu Zemi, aby pro Petera Quilla sehnali dokonalý vánoční dárek. (Disney+)

agentmiky

Tak od tohoto speciálu jsem upřímně čekal více. Neberte mě špatně, Gunn si dozajisté neuřízl ostudu, ale odvařený z toho též nejsem. Celý nápad s unesením Kevina Bacona mě dokázal pobavit, sváteční vánoční atmosférou to je prosáklé skrz naskrz. Ale uvítal bych zkrácení tak o 20 minut. Ono se to místy totiž dost vleče. Jinak asi jako jednohubka v pořádku. Za mě 6,5/10 P.S. Soundtrack boží! Song od Bacona luxusní! ()

Alementina

Zklamani. Cely to bylo takovy umely a nevtipny...Drax a Mantis na Zemi mi pripominali dvojku Blby a blbejsi a ty vtipy byly uplne nejblbejsi a barak Kevina byl uplne nejkycovatejsi... Jen to vanocne nasviceny městečko na konci by se mi libilo na nejakou poradnou vanocni party. /20.12.2022/ ()

Vidly10

Zábavná Vánoční chuťovka v podání Jamese Gunna, který opět nezklamal. Mantis a Drax se vrací na Zem, aby unesli Kevina Bacona, jako dárek pro Petera k Vánocům. Nesmí chybět chytlavá hudba, trefný humor a rodinná atmosféra, kterou Strážci vždy přinášeli. Skvělá volba pro Vánoční speciál. Marvel by se měl na tyhle věci zaměřit. 7,5/10 ()

Helo

Jakožto vánoční jednohubka naprosto v pořádku. Za poslední dva dny jsem to viděl 5x (takže už vlastně pětihubka) a první a poslední třetina jsou pořád fajn a zábavný. Prostředek by bodlo trošku prostříhat, tam to není nic objevnýho. Draxovo smích je návykovej. ()

Blackhand47

Speciál, který nenadchne ani neurazí. Jako je v něm spoustu blbých momentů, na což jsme od Gunna zvyklí, ale odpad jak čtvrtý Thor to rozhodně není. Mělo to vzniknout? Těžko říct. V jistém smyslu to vysvětluje pár věcí, které ve třetím filmu už asi budou samozřejmostí, jako jsou zapojení Cosmo, Quillova spřízněnost s Mantis nebo přežití Sběratele a odkoupení Kdovíkde. Zaměření na Draxe a Mantis mě moc nepotěšilo, z týmu jde asi o nejhloupější postavy a taky to tak dopadlo. Při nějakém Marvel Marathonu si to třeba znovu pustím, ale jinak podle mě nemá příliš smysl na to koukat. Hodnocení: 55 % ()

Colby Sawyer

Neurážející cukrkandlová blbina, která není ničím převratným, ale má ten správný vibe. Gunn asi nikdy nebude tvořit něco přelomového, ale tyhle srandičky mu jdou, takže ať v nich klidně směle pokračuje. A Marvel může pokračovat v těhlech speciálech, protože ty se vyplatí mnohem víc než ty podfinancované seroše a hlavně mnohem více baví. ()

grogodil

Je to infantilné, gýčové, s kŕčovitým humorom a zo začiatku sa go vlečie ako týždeň pred výplatou. Ale potom tam Gunn pustí moju vianočnú srdcovku od Smashing Pumpkins a zrazu tam tú príjemnú a pohodovú vianočnú náladu cítiť. Takže ok, spokojnosť, účel splnilo. ()

Trevor

Pre ľudí ktorým na Vianociach a Marvel záleží pecka, pre mnohých ďalších trapas. Ako sa píše vo viacerých komentároch mohlo to byť určite kratšie, podstatná je však myšlienka príbehu. Keď naše zhruba 8 ročné ja nechápalo že prečo u starých rodičoch sú pod stromčekom iba prázdne škatuľky s darčekmi už tretí rok po sebe a naše ja očakávalo čo tam nájde zároveň nechápalo že pre nich je zmyslom Vianoc to že sme s nimi dlhšie ako inokedy. Svojim spôsobom autori do bodky vystihli podstatu Vianoc, dospelý ľudia by aspoň raz zatúžili aby ich pocit z tohto sviatku bol rovnaký aký majú deti a nie taký, že čo komu zase kúpim, zase budú plné obchody, kurwa kedy už budú salónky v akcii...A super faktom je aj to, že zarytý liberáli a odporcovia kresťanskej viery sa tiež potešia, keď na tento sviatok nájdu pod stromom (dúfam že umelým) nový Apple 13. Vtedy netreba pičovať na prázdne kostoly a náboženských fanatikov, kurňa nový mobil, tablet či notebook je dobrý aj vtedy :-D ()

kajas

Roztomilá feel good jednohubka vyprávějící o tom, jak se strážci vypraví do Hollywoodu hledat dokonalý vánoční dárek pro svého šéfa Petera Quilla. Když tenhle 40minutový filmík uvidíte během adventu, asi na vás zapůsobí ještě trochu víc. ()

Chen

Milé, ne zbytečně dlouhé, vtipné, trochu absurdní (v dobrém slova smyslu) a protknuté vánoční atmosférou. Příjemná sváteční jednohubka. A konečně bylo ukázáno, že se Mantis umí ohánět. ()

Lexonka97

Je to vtipný, je to úderný, je to zábavný! Gunn dal Marvelu něco, co po zpackaných seriálech potřeboval. Vánoční speciál funguje tak, jak má. Skvělá Vánoční atmosféra s parádním a trefným humorem. (viz. kovová paže) Speciál nabídne předvánoční odlehčení a naladění na svátky. Prostě bomba 8/10 ()

M.i.k.e

kraťoučká vánoční blbina, která má od všeho něco a má toho tak akorát aby nezačala nudit nebo být otravná. Před plnohodnotnou trojkou strážců je to velmi příjemná připomínka toho že Gunn je zpátky a rád se na to během vánoc mrknu ještě jednou...75% ()

William_

Poměrně dobře udělaný speciál, který ať chce nebo nechce, tak teasuje na 3. volume Strážců galaxie, kteří k nám dorazí v průběhu roku 2023. Na krátkou vánoční jednohubku skvělé. Není to nic převratného, ale pohladit na duši to dokáže. ()

honajz2

VÁNOČNÍ TRIO 1/3 - Ačkoli jsem si říkal, že tenhle rok si žádný maraton vánočních filmů nedám, nakonec se mi jich stejně pár nastřádalo a tak jsem si aspoň tři z nich, ty od pohledu nejzajímavější, vybral. A výsledek byl, jak jsem se tak trochu obával, ne zrovna povedený. Na jednu stranu to na mě působilo, jako by Gunnovi Marvel dost přistřihl křidélka a výrazně mu do toho kecal, aby to nebylo až moc svérázné a parodické (jak už to Gunn umí) a hlavně díky tomu výsledek bohužel zapadá do toho, co Marvel točí normálně. Jenže na druhou stranu se tam pár povedených scének najde, Strážci Galaxie dorazili skoro všichni a celé to přeci jenom je vánoční speciál, takže bych od toho asi neměl očekávat rovnou kvalitu předchozích filmů a ani kvalitu trojky, která už příští rok vyjde. Takže tomu jsem aspoň částečně schopný odpustit pár kýčovitých a sladkobolných momentů, i ten dost umírněný humor. Ale i tak to na tři hvězdy vidím jen tak tak, tohle prostě není Gunn tak jak ho mám rád. Slabé 3* ()

Figu

Mě ke zpříjemnění svátků Vánoc prostě holt stačí málo a teču jak Tsunami! Strážcům galaxie se jako vždy podařilo tu hráz tou vlnou mojí tělní skořápku prolomit a rozproudit ve mě krásně dobrou náladu na celej Štědrej večír! No a za to díky všici i Kevine Bacone! 90% ()

C0r0ner

Bylo to mnohem umírněnější, než jsem čekal, ale pořád je to pohodová oddychová jednorázovka, které ta malá stopáž sedí tak akorát. Nejlepší samozřejmě Kevin Bacon, nicméně se nemůžu zbavit dojmu, že to mohlo být ještě mnohem lepší. 75% ()

Martrix

Aby jste si tohle naplno užili, musíte mít opravdu hodně rádi Vánoce (americké, přeplácané, neosobní), nebo milovat Strážce. Ideálně obojí. Být jen fanda komiksáren obecně, nejspíš stačit nebude. Žádná řachanda se totiž nekoná, spoléhá se spíš na absurdno, které celou "akci" provází. Má to být vánočně úsměvné se špetkou dojemnosti....což je. Mě ale tahle infantilní vsuvka moc nesedla a vánoční písně, mi byly spíš protivné. ()

Gunn začíná čistku DC filmů

Gunn začíná čistku DC filmů