Alf

Komedie / Rodinný / Sci-Fi
USA, (1986–1990), 35 h 34 min (Minutáž: 18–24 min)

Hudba:

Alf Clausen

Série(4) / Epizody(102)

JohnnyD

Nenapodobiteľný sarkastický mimozemšťan s dokonalou znalosťou pozemskej popkultúry navyše v životnom dabingovom výkone Stana Dančiaka! ()

kingik

Asi doby Alfa jsou nenávratně pryč. Když například srovnám německy dabovanou verzi s naší je to zralé na vypnutí. Tady dabing selhal. Ota Jirák je neposlouchatelný. Když vezmu, jak je sitcom nestravitelný pro mě, tedy zarytého odpůrce sitcomů, nelze si vybavit nic jiného než žvástající chlupatou obludu, která vždy sedí tak, aby nebyl vidět její vodič. To bylo i na mě moc. Dle kvality obrazu se zřejmě točilo na prošlý materiál. 20% ()

Carol Pifková

Alf ma vždy dokáže rozosmiať, dokonca som sa o tom presvedčila i počas môjho zdúvania. Popod fúz som sa usmievala na Alfových hláškach. A nenahraditeľný dabing pána Dančiaka je proste niečo na čom sa človek musí smiať a mať tento seriál rád. ()

Eawy

K tomuto nie je, čo dodať. Smiala som sa na tom, keď som bola menšia, smejem sa na tom stále. Úžasne nápaditý polhodinový seriál. Väčšinu častí som videla viackrát ako raz, takže si pamätám aj niektoré dialógy. Pamätám sa, že keď som bola malá, zrušili nám jednu časť, lebo začali dávať športové noviny. Doteraz za to nemám rada moderátorku, ktorá vtedy šport moderovala. 100% ()

Zodd

Ten mimozemský kočkami se živící parchant měl často zabijácké hlášky, o tom žádná. Ani jsem nevěděl, že seriál je až tak starý. ()

silentname

Nakoľko nás 26.6.2019 navždy opustil Max Wright, zhodnotil som, že asi by bolo dobré, keby som konečne o tomto sitcome niečo napísal. Väčšinou píšem komentáre čerstvo po dopozeraní filmu a ak ide o veci, s ktorými som vyrastal hodnotím viac po pamäti a preto sa komentovaniu trošku vyhýbam. No vzhľadom na túto udalosť, poďme si povedať niečo o seriáli, kde mal Max Wright asi svoju najväčšiu rolu, a vďaka ktorej ostane pre mnohých nezabudnutý. Takže toľko k môjmu úvodu. "ALF" bol pre mňa v období 90-tych rokov asi jeden z najoľúbenejších seriálov. Neviem koľko ľudí si pamätá ešte časy, keď správy na Markíze netrvali hodinu, ale 20 minút. A hneď potom sme mali vysielanie sitcomu. To sú už skutočne staré staré časy. Teraz radšej viac žurnalistiky a menej humoru na odľahčenie. O dabing Alfa sa na Slovensku postaral Stano Dančiak a pre mňa ten ikonický hlas ostane navždy nezabudnuteľný. Pozrite si znovu čo len jednu epizódu s týmto mimozemšťanom a vypočujte si Dančiaka ako dabuje Alfa. Podľa mňa to bol maximálne perfektný casting. On mu doslova vdýchol život. Aj svojim humorom, aj svojim hlbokým hlasom. Na humore je to samozrejme najviac postavené (keďže išlo o sitcom). A s ním vždy prichádzali najlepšie fóry. Alf nás vedel pobaviť. No myslím si, že celkovo to nebolo len vďaka Alfovi, ale aj vďaka Tannerovcom, ktorí ho ukrývali. Willie ako racionálny chlap s pokojným a jasným pohľadom vždy vedel dať nejakú dobrú hlášku, decká akosi dobre podľahli Alfovmu humoru. A Kate mala asi z Alfa vždy najväčšie obavy. Alebo teda... obavy z toho čo zase vyvedie. Cez všetky roky stále platí, že práca s bábkou Alfa bola dokonalá. Nemal som problém veriť, že je nažive. Pôsobil tak. Interiéry boli celkom okey a ten barák vyzeral celkom veľký. Možno mala séria aj horšie epizódy, ale ako celok si vybavujem hlavne príjemne strávené chvíle s týmto mimozemšťanom. Vždy som sa na neho tešil, vždy ma vedel pobaviť, a keď som si spätne pozrel pár dielov ako dospelý, stále som sa smial. V mojich očiach je to klasika. A navždy aj ostane. A dúfam, že raz sa k nám tento chlpatý hnedý mimozemšťan vráti. Hodnotenie: A+ ()

klerik

Nie zlé, ale trochu to šlo mimo mňa. Možno to je tými hercami a pomiestnou infantilitou ich humoru, ale zrejme to tak má byť. Alf je samozrejme (aj vďaka dabingu) frajer... ()

SeBig

Trochu jsem se toho mluvicího plyšovýho sráče bál když jsem byl malej. Dnes by mě to totál nebavilo. Tři z nostalgie a za nápad. ()

Flego

Zábavný sitcom o potrhnutom ufrfľanom mimozemšťanovi, ktorý žerie mačky... v slovenských krajoch s výborným dabingom Stana Dančiaka. ()

honajz

Jj, seriál mého mládí a studentských let. Sympatický životní Alfův přístup nám imponoval, včetně jeho hlášek, lásky ke kočkám, k jídlu... aby sem tam dokonce napravil škody, co způsobil. ()

Gangsterka Sexy bestie dostane prequel

Gangsterka Sexy bestie dostane prequel