Ant-Man a Wasp

• Nový Zéland

• Austrálie

Akční / Sci-Fi / Dobrodružný / Komedie

USA, 2018, 118 min

Větší týmovou dynamikou a rozšířenými schopnostmi hlavního hrdiny o chlup lepší než první díl a sebevědomým přístupem také překvapivě silná součást celého univerza. Díky tomu, že neuhýbá ze své lupičské podvratnosti, rodinného patosu ani čistě fyzické komiky, je sám Scott Lang (a nyní snad i Hope van Dyne) snadno zařaditelným kouskem skládačky, který umí zazářit i sám o sobě.(7.7.2018)

Sázka na mravenčí jistotu a po těžkých Avengers humorný úkrok stranou. Komu vadil u jedničky humor, ještě častější než u jiných marvelovek, bude nespokojený i zde; navíc vtípky jsou poměrně repetitivní a spočívají v dohrávání trapnosti do konce a omílání měnících se velikostí. Pěkné, ale nepřekvapí. Totéž platí i pro akci, postavy a hlavně příběh, který spočívá ve zcela rutinním posílání postaviček na různá místa a plnění zbytečných úkolů. Neosudovost a uvolněnost může někomu vyhovovat, mě však spíš nudila. A tak navzdory tomu, že mám Rudda i Lilly docela rád, nemůžu druhého Ant-Mana s čistým svědomím doporučit, protože opravdu nevím, proč by ho měl někdo vidět. Dokonce i z hlediska kontinuity MCU se jedná o zcela vedlejší linii. Inu, svoje to vydělá a neurazí, ale mně tohle zase jednou prostě nestačí.(25.10.2018)

(57%) Už ani první ANT-MAN mě moc nebavil. Dost za to nejspíš asi i mohla nudná režie. V Avengers nebo ve třetím Captainovi America mě postava Ant-Mana bavila, ale sólovka ? To moc ne. Je to v podstatě stejné jako první film o tomto superhrdinovi, jen to má možná víc nápadů co se týče zmenšení či zvětšení různých předmětů, budov apod. Příběh není špatný, ale je strašně primitivní a nevtáhne moc do děje. Prostě nezáživné. Ani ta akce není moc na profesionální úrovni, holt tento režisér by marvelovky zřejmě točit neměl. A to mi nejde jen o výbušnou digi akci. Humor je zde takový průhledný, párkrát se pousměji, ale tím to končí. Podruhé bych si to už nepustil. Vyloženě špatná marvelovka to není, ale jsou daleko lepší.(11.2.2019)

Vzhledem k tomu, že ve většině zemí světa je film přístupný od 12 - 13 let, včetně nás, nejedná se o snímek pro celou rodinu. Popravdě, pokud člověk odhlédne od žádoucího násilí, které je v comicsech se superhrdiny nezbytné, pak většina dialogů musí malým dětem, ano, těm pětiletým prckům v kině pode mnou, zůstat utajena stejně, jako samotné konání postav. Chápu snahu vydělat, ale proč zatraceně nejít cestou, co tak pěkně vyšlapal Deadpool? Možná by bylo lepší, kdyby řežbu doprovázela krev a smrt, jelikož tohle je pro děti daleko horší - myslí si pak chudinky, že zmlátit někoho ve skutečnosti je stejné jako ve filmu. Ale dosti moralizování. Z hlediska vhodnosti kočkopes, z pohledu dobrodružství zábavná jízda. To neustále zmenšování a zvětšování lidí i věcí nemělo chybu. Už se nikdy nebudu posmívat Hello Kitty...(7.7.2018)

Křeček v noční košili 2! Pohodová rodinná zábava, ozvláštněná o kvantové hrátky. Příběhově navazujeme přímo na první díl s odklonem k Občanské válce. Akce je vymazlenější, zvětšování a zmenšování věcí hraje větší roli. Honička po San Francisku doslova hýří nápady. Wasp valí víc než samotný Ant-Man. Odehrává se těsně před a během Infinity War, ale nic nového nám neprozradí, což je malinko škoda. Sakra ukradli nám laborku!(4.7.2018)

• - Po filmu Thor: Ragnarok (2017) se jedná teprve o druhý film z MCU, jehož hlavní záporák byl ženského pohlaví. (NiWi)

• - Vyzvánění telefonu Scotta (Paul Rudd) je „Everyday Is Like Sunday“ od Morrissey. (Bioscop)

• - Když Scott Lang (Paul Rudd) večeří a dívá se u toho na televizi, tak se kouká na film Invaze zlodějů těl (1978), kde zrovna hrdinové probírají téma mikro světů. (Yoshitsune)