Ant-Man a Wasp

• Austrálie

• Irsko

Akční / Sci-Fi / Dobrodružný / Komedie

USA, 2018, 118 min

Rozpočet $130miliónovTržby USA $103,985,225Tržby Celosvetovo $189,876,739 Tržby za predaj Blu-ray v USA Tržby za predaj DVD v USA ║ Pôvodné zoskupenie opäť funguje na výbornú. K tomu Michael Pena to tu riadne solí hláškami, ten tu vládne. Máme tu výdatne zábavný komiksový film, kde sa stále niečo deje, príbeh v pohode, akcia rovnako tak šľape a sedí, trikovo slušné, taký príjemný osviežujúci rodinný film. /videl v kine: 80%/(14.7.2018)

O nejlepší marvelovku se zdaleka nejedná. Ant-Man a Wasp se dokonce dají zařadit do té slabší půlky (což je v rámci filmů pořád nadprůměr, ale v MCU je standard nastaven výše). První díl tedy překonán není (před projekcí jsem si ho pouštěl znovu, takže čerstvě vím, s čím porovnávám), i když druhá polovina filmu byla rovnocenným následníkem originu a v mnohém ho i předčila. Hlavním problémem je fakt, že Ghost, ač má naprosto skvělé schopnosti a kostým, je zoufale nevýrazná, a kromě toho, že zatápí hlavním hrdinům (důvod má poměrně logický), je vám i přes svou minulost naprosto ukradená. Goggins už je na tom trochu lépe, ale žádná hitparáda to není. Záporáci šli tedy s kvalitou (po Thanosovi a Killmongerovi) jednoznačně dolů, a za týden si na ně zřejmě ani nevzpomenete. Trochu problematický je navíc i fakt, že začátek nemá potřebnou plynulost a z hlediska filmařského spadá prakticky do průměru. O hudbě se kromě hlavní melodie snad ani nebudeme bavit, protože se jedná o aspekt, se kterým Marvel dlouhodobě bojuje... Najde se zde několik skvělých scén (opět skvělý mladý Hank + Janet, vloupačka s dcerou, scény ve škole), ale ty průměrné převažují. Kvalita se rapidně zvýší až u Baby Jagy, potažmo scénou se sérem pravdy. Celkově pak vyčnívá hlavně partička kolem Peňi, která je fantastická a dostává adekvátní prostor na to, aby se mohla předvést v plné parádě. Právě tady se dočkáte něčeho, na co budete moc rádi vzpomínat, a k čemu se jistě budete chtít vracet. Kvantové říše jsme mohli dostat mnohem více, ale co se dá dělat. Zřejmě na to prostor nebyl, nebo tvůrci nevěděli, s čím přesně pracovat, když by se na tento problém měli nějak více zaměřit. Každopádně je možné, že se „něčeho“ ještě dočkáme ve čtvrtých Avengers (viz. potitulkové scény). Obecně příběh cílí hlavně na rodinu a rozkol hrdinů po Civil War, což funguje nadmíru skvěle. Rovnou vám řeknu, že Captain Marvel tady nemáte ani v nejmenším očekávat. Ant-Mana v její sólovce možná ano, ale to je krajně nejisté a neodvažuji se to odhadovat. Zklamaný tedy nejsem, ale čekal jsem po "nařachaných" trailerech něco více. Před CSFD víkendem 4 hvězdičky (70%), ale ke třem to není zase daleko...(4.7.2018)

No nečekal jsem nic jiného než akční zábavnou jízdu plnou humoru ala předchozí skvělý díl, který se mi moc líbil a musím říct, že jsem to dostal, ovšem v menším měřítku než bych očekával. Ano je to plné akce, humor tam je povedený, jelikož jsem se upřímně smál několikrát, což se mi u druhého Deadpoola nebo druhých Guardians nestalo a já už ted vím, že napodruhé se zasměju nejspíš znovu, je tam plno nových originálních nápadů a pěkných líbivých okamžiků…tak proč jsem mírně zklamaný. Jistě to není nejlepší Marvelovka, jistě to nepřekonalo prví díl a určitě jsou i lepší Marvelovky, ale jsou díky bohu i horší. Líbilo se mi to více než letošní druhý Deadpool a než Black Panther i když je to jiný žánr, ale bohužel mě to nedostalo do kolen tak jako první díl. Co se týká herců, tak musim říct, že Wasp je asi nejlepší bojovnice, sakra takhle bojuje snad jen Widow, opravdu skvělé bojové scény, Scott byl fajn, ta role mu neskutečně sedne a nikoho jiného si tam představit neumím, opravdu mám z něj dobrej pocit a baví mě a Hope je mu důstojným partákem, opravdu šlo poznat, že film není jen jeho ale i Wasp. Luis se svou partičkou si kradli veškerý prostor pro sebe, vždy mě pobavili stejně jako Randall, který toho agenta zahrál prostě výborně. A Douglas zahrál tak nějak klasicky výborně, ale prostě neposadili mě na prdel….Zdálo se mi, že film je prakticky bez padouchů, je tam Gogins, který hraje spíše takového ňoumu, zahrál to dobře, ale bohužel nevýrazně, zítra na něj zapomenu a nejspíš i na Ghost, která vlastně měla ke svému padoušství pádný logický důvod, ztvárněna byla dobře, to fázování bylo moc pěkně udělané, ale prostě nepřesvědčila mě, taková béčková zbytečná postava. Opravdu po skvělém Yellowjacketovi to zde s padouchy byla bída. Takže bud skvělé tři nebo horší čtyři.(6.7.2018)

Ant-Man a Wasp je jako mísa s popcornem, který si k jeho sledování uděláte/koupíte. Jakmile se do něj pustíte, budete ho hltat po hrstech. Druhý den už ke svojí volbě včerejší večeře nejspíš nebudete tak nekritičtí, protože k plnohodnotnému jídelníčku má tahle křupavá rychlovka daleko. Navíc se dá s velkou pravděpodobností očekávat, že bude tento pamlsek s odstupem času chutnat hůř a hůř.(6.7.2018)

Větší týmovou dynamikou a rozšířenými schopnostmi hlavního hrdiny o chlup lepší než první díl a sebevědomým přístupem také překvapivě silná součást celého univerza. Díky tomu, že neuhýbá ze své lupičské podvratnosti, rodinného patosu ani čistě fyzické komiky, je sám Scott Lang (a nyní snad i Hope van Dyne) snadno zařaditelným kouskem skládačky, který umí zazářit i sám o sobě.(7.7.2018)

• - Stan Lee se nachází ve scénce, kdy mu Hope (Evangeline Lilly) zmenší auto a on v českém dabingu pronese: „V šedesátkách jsem si dost užíval a teď se mi to vrací. (necisty)

• - Jubilejný dvadsiaty celovečerný film Marvel Cinematic Universe. (Zdroj: IMDB)

• - Po 10 letech od prvního filmu v rámci MCU se již na filmová plátna konečně dostali všichni členové prvních komiksových Avengers („Avengers #1“ z roku 1963). Těmi tenkrát byli Iron Man, Thor, Hulk, Ant-Man a Wasp. Pokud tedy nepočítáme malé cameo původní Wasp ve filmu Ant-Man (2015) v podobě flashbacku. Tenkrát se jednalo o skutečnou původní Wasp z komiksů – Janet van Dyne, novou Wasp v tomto filmu reprezentuje její dcera Hope van Dyne. I ta se později v komiksech objevila jako Wasp, stejně tak jako ještě Nadia van Dyne, nevlastní dcera Janet. (Tashi)