Ant-Man a Wasp

• Nový Zéland

• Austrálie

Akční / Sci-Fi / Dobrodružný / Komedie

USA, 2018, 118 min

Jako člověk, kterého první Ant-Man těžce nebavil, hlásím strmý kvalitativní vzestup. Dvojka jde okoukanou cestou více postav, více akčních scén a více dějových linií, naštěstí to ale funguje a zabaví to na dvě hodiny všechny věkové kategorie. Nářezová sci-fi, která vám každou scénou vyrazí dech, se samozřejmě nekoná. Pokud se ale smíříte s tím, že Ant-Man takové ambice nikdy neměl, mohli byste si tuhle feel-good jednohubku v pohodě užít. (7/10)(5.7.2018)

Už původní Ant-Man měl se mnou problém. Říkal jsem si totiž, že v rámci celého Marvelu je právě on hodně průměrnou postavičkou, která to ale zatraceně zachraňuje prostředím, ve kterém se odehrává. No a druhej díl? Ten už i o to zábavné prostředí přišel. Respektive, jak se to vezme. Prvních 80 minut se toho ve filmu neděje skoro nic a sem tam to zachraňuje alespoň trošku zábavný Michael Peña. posledních necelých 40 minut se ale rozjede konečně akce, která celý film zaplaťpánbůh oživí. Jinak bych šel pod tři hvězdy. Celkově vzato mě ale Ant-man ani na podruhé nepřesvědčil a řadí se u mě mezi nejslabší hrdiny celého Marvel univerza.(16.12.2018)

Opět velmi vtipné. Často jsem si říkala, že ten Scott přece nemůže být takový mamlas, včetně těch jeho vězeňských kámošů, machrů přes počítače. Každopádně mě ty jejich kecy na úrovni absolventů prvních ročníků zvláštní školy bavily. Jako v každém podobném akčním filmu tak i tady, nás drží v napětí do poslední chvíle. I tady se najdou všechny možné komplikace, které do závěrečných chvil zabraňují dojít ke kýženému výsledku svého snažení. Co jde, tak se do sebe neustále zamotává, pořád se improvizuje, a to všechno doslova v letu. S mým doprovodem jsme po cestě domů vedli řeč s hlubokou myšlenkou ... byl na mě vznesen dotaz, zda Ant man a Wasp pomůžou v dalším díle Avangerům. Těžká otázka. Budeme doufat, že ano. I když nevím nevím, taky to se Scottem momentálně nevypadá nijak růžově. Ti co se nezvedli ze sedaček v kině hned při prvních titulcích ví ...(21.7.2018)

A je to tu znova. 20. marvelovka v pořadí a vlak pořád jede. Peyton Reed se vrací s režií, a to je jenom dobře. Děj se posouvá o dva roky a dost jej poznamenaly události Civil War. Scott má domácí vězení a Hank s Hope jsou psanci. Scottovi kámoši se poctivě živí jako navrhovatelé zabezpečení domácností. Když se naskytne možnost, že by se mohla vrátit Hankova žena Janet, hodlají se toho s Hope ujmout. Scott je do toho taky zapleten. Tato technologie ale samozřejmě láká a další lidi a tím začíná nekonečná honička o to, kdo ji získá. Film srší humorem stejně jako jeho předchůdce. O většinu fórů se zase stará Michael Peña. Akce je taky dost dobrá. Možná mi tu trochu vadila nepřítomnost nějakého výrazného záporáka. Do děje zavítá pár nových postav, které ho oživí. Nemůže samozřejmě chybět Stan Lee. Potitulková scéna nám odhalí propojení filmu s událostmi Infinity War. Máme se na co těšit. :) Letos už teda jenom Venom. I mravenci jsou opět super. "Je to sérum pravdy!" :D Recenze(11.7.2018)

Podobně jako jednička sází nejen na akci, ale i na odlehčenější zábavu a vtip. A snad je i o kousíček lepší než jednička - aspoň na mě to tak působilo. Nejsem sice fanoušek superhrdinů a navíc mi obecně spíš vadí všechno to jejich spojování v Avengery, ale sem tam jsem schopná si podobné filmy užít. Ant-man je rozhodně fajn v tom, že příběhově stojí sám o sobě a není třeba vědět nic víc (až teda bohužel na poslední scénu za titulky, která napovídá o spojení s Avengery, a tak nezasvěcení, jako já, jsou opět nahraní. Naštěstí se dá tuto scénu prostě ignorovat.) Navíc stejně jako první díl je i tento film hodně hravý a nápaditý, co se týká práce se zmenšováním a zvětšováním věcí v prostoru. Tahle jeho hravost mi byla sympatická už v jedničce a jsem ráda, že od ní neupustili. Kdybych to měla shrnout, není to sice druh filmu, který by mě ohromil, ale jako jednorázové akční pobavení funguje na jedničku. (~(3,5)~(15.7.2018)

• Evangeline Lilly

• - Celosvětová premiéra proběhla 25. června 2018 v Los Angeles. (Varan)

• - Sharon Stone bola prvou voľbou pre rolu Janet Van Dyne. Tej sa nakoniec zhostila Michelle Pfeiffer. (Zdroj: IMDB)

• - Jedná se o první film MCU (Marvel Cinematic Univese), v jehož názvu jsou uvedená jména 2 hlavních protagonistů. (V999)