Ant-Man a Wasp

• Austrálie

• Irsko

Akční / Sci-Fi / Dobrodružný / Komedie

USA, 2018, 118 min

Michael Peňa jede jak o život, Michael Douglas od minula omládnul o deset let, akční scény vtipné, záporáků na jeden film zbytečně moc a to oddalování konce (ten překupník měl k dispozici asi tisíc aut, jinak si to neumím vysvětlit) se stokrát ohraným přetahováním se o předmět bylo dost frustrující. Jinak příjemná jednohubka, která není nijak důležitá, ale rozhodně neurazí.(7.7.2018)

Jedničkou jsem moc unešená nebyla, ale dvojka mně bavila moc. Marvel jse mi nejvíc sympatický tím, jak si sám ze sebe umí dělat srandu, a v tomhle filmu to bylo krásně vidět. Plno humoru, plno Easter Eggs a ucházející děj. Ghost se docela povedla, ale jinak byli záporné postavy dost bez nápadu. Konečně jsme se dočkali Sonny Burche a oni z něj udělají průměrného záporáka bez charisma. Ale jinak to bylo super. Hlavně akce! Ant-man má výhodu. Může z každého všedního prostředí udělat hřiště pro své honičky a akční scény. Z obyčejné kuchyně se tak stává opičí dráha, která je pastvou pro oči. Mid-credit scene zklamala (doufala jsem, že to bude Cassie, kdo se promění v popel). No a postcredit scene byla totální ztráta času. Zvlášť když jsme jí viděli v traileru! 4*(3.8.2018)

Opět velmi vtipné. Často jsem si říkala, že ten Scott přece nemůže být takový mamlas, včetně těch jeho vězeňských kámošů, machrů přes počítače. Každopádně mě ty jejich kecy na úrovni absolventů prvních ročníků zvláštní školy bavily. Jako v každém podobném akčním filmu tak i tady, nás drží v napětí do poslední chvíle. I tady se najdou všechny možné komplikace, které do závěrečných chvil zabraňují dojít ke kýženému výsledku svého snažení. Co jde, tak se do sebe neustále zamotává, pořád se improvizuje, a to všechno doslova v letu. S mým doprovodem jsme po cestě domů vedli řeč s hlubokou myšlenkou ... byl na mě vznesen dotaz, zda Ant man a Wasp pomůžou v dalším díle Avangerům. Těžká otázka. Budeme doufat, že ano. I když nevím nevím, taky to se Scottem momentálně nevypadá nijak růžově. Ti co se nezvedli ze sedaček v kině hned při prvních titulcích ví ...(21.7.2018)

Větší týmovou dynamikou a rozšířenými schopnostmi hlavního hrdiny o chlup lepší než první díl a sebevědomým přístupem také překvapivě silná součást celého univerza. Díky tomu, že neuhýbá ze své lupičské podvratnosti, rodinného patosu ani čistě fyzické komiky, je sám Scott Lang (a nyní snad i Hope van Dyne) snadno zařaditelným kouskem skládačky, který umí zazářit i sám o sobě.(7.7.2018)

Vzhledem k tomu, že ve většině zemí světa je film přístupný od 12 - 13 let, včetně nás, nejedná se o snímek pro celou rodinu. Popravdě, pokud člověk odhlédne od žádoucího násilí, které je v comicsech se superhrdiny nezbytné, pak většina dialogů musí malým dětem, ano, těm pětiletým prckům v kině pode mnou, zůstat utajena stejně, jako samotné konání postav. Chápu snahu vydělat, ale proč zatraceně nejít cestou, co tak pěkně vyšlapal Deadpool? Možná by bylo lepší, kdyby řežbu doprovázela krev a smrt, jelikož tohle je pro děti daleko horší - myslí si pak chudinky, že zmlátit někoho ve skutečnosti je stejné jako ve filmu. Ale dosti moralizování. Z hlediska vhodnosti kočkopes, z pohledu dobrodružství zábavná jízda. To neustále zmenšování a zvětšování lidí i věcí nemělo chybu. Už se nikdy nebudu posmívat Hello Kitty...(7.7.2018)

• - Natáčelo se od 1. srpna do 20. listopadu 2017 ve státech USA – Georgie a Kalifornie. (Varan)

• - Když Scott Lang (Paul Rudd) večeří a dívá se u toho na televizi, tak se kouká na film Invaze zlodějů těl (1978), kde zrovna hrdinové probírají téma mikro světů. (Yoshitsune)

• - Celosvětová premiéra proběhla 25. června 2018 v Los Angeles. (Varan)