Ant-Man a Wasp

• Austrálie

• Kanada

Akční / Sci-Fi / Dobrodružný / Komedie

USA, 2018, 118 min

Opět velmi vtipné. Často jsem si říkala, že ten Scott přece nemůže být takový mamlas, včetně těch jeho vězeňských kámošů, machrů přes počítače. Každopádně mě ty jejich kecy na úrovni absolventů prvních ročníků zvláštní školy bavily. Jako v každém podobném akčním filmu tak i tady, nás drží v napětí do poslední chvíle. I tady se najdou všechny možné komplikace, které do závěrečných chvil zabraňují dojít ke kýženému výsledku svého snažení. Co jde, tak se do sebe neustále zamotává, pořád se improvizuje, a to všechno doslova v letu. S mým doprovodem jsme po cestě domů vedli řeč s hlubokou myšlenkou ... byl na mě vznesen dotaz, zda Ant man a Wasp pomůžou v dalším díle Avangerům. Těžká otázka. Budeme doufat, že ano. I když nevím nevím, taky to se Scottem momentálně nevypadá nijak růžově. Ti co se nezvedli ze sedaček v kině hned při prvních titulcích ví ...(21.7.2018)

Přestože jsem si to při sledování druhého Ant-Mana hned neuvědomil, tak se u Disneyho Marvelovek začíná rozmáhat smích a zábava všemi směry. Jen si to zrekapitulujme 3. Iron Man = legrace, 3. Thor = toho ani nešlo brát prakticky vážně. Strážci Galaxie tam se s humorem jaksi počítá zcela automaticky a teď zde máme mravenčí minisérii. Už jen mě připadá že jediný kdo jede ještě na vážnou akční notu je Cap America? Zatím mě to nevadí, ale vím určitě že časem budu mít zřejmě s těmito směšnými filmy trošku problém, kdežto Capitána budu přímo vyhledávat. V druhém Ant-Manovi nepřišel o život, i když závěr jsem jaksi nepobral. Čeká nás nějaká nepříjemná událost v Marvel Universu? Uvidíme příště ... PS: Paul Rudd už na mě působí sympatičtějším dojmem než tomu bylo minule. Třetí díl? Může být. 70%(31.10.2018)

Bylo tam přelidněno, přehmyzeno a přemotivováno. Kvůli tomu by asi jen málokterý divák dokázal odvyprávět: kdo, co a hlavně proč se děje. Příběh je spletitý a nesoudržný. Blikající záporák je přidaný poněkud násilně a docela dobře by se vše obešlo i bez něj. ____ Film má ale jiné klady. Především úžasné honičky s inovativní choreografií. Vtip. A nádhernou hravost s proměnami velikostí. Tady si tvůrci dali opravdu záležet a originálně – a přitom logicky – vypointovali, co vše se může stát, když je člověk příliš velký nebo příliš malý. Obrazové hody slavil například souboj Vosičky v kuchyni a vstupní hale hotelu, kde je bezezbytku využitý blyštivý lustr nebo uhýbání letícímu noži. SHRNUTÍ: Hmyz ví, jak zaútočit.(25.1.2019)

Milé a väčšinou aj dosť zábavné, ideálne letné pukance. Poteší, keď marvelovka nie je o vybuchujúcich planétach, ale o záchrane mamky. Evanjelička Lilly si to dosť kradne pre seba, Paul Rudd je v podstate komický sidekick... ktorý má ešte ďalších komických sidekickov. "Bežiaci vtip" o sére pravdy vládne, takisto digitálne omladená Pfeifferka. Občas nejaký vtip nevyznie a prospel by tomu ostrejší zloduch, ale inak to má šmrnc, spokojnosť.(9.7.2018)

Film pro celou rodinu z dílny a světa Marvelu. Takhle nějak bych tento snímek charakterizoval jedné větě. Ant-man díky své minulosti a rodině je jasný tip pro takovýhle film, takže je naprosto logické, že toho filmaři využili a opět vytvořili něco co je jiné než strážci, avengeři, spidermani a další. Dobře se na film kouká a přestože to není žádná nabušená jízda drží si kvalitu a jako celek funguje. Teď když nad tím zpětně přemýšlím, bylo mi vlastně úplně fuk že hlavní záporné postavy vlastně nefungují, nebyl zde primární souboj dobrá a zla. Ale přežil, neublizovat hodným lidem a být se svými blízkými. A taková linka je vedena celým snímkem.. Za mě 75%(7.7.2018)

• - Evangeline Lilly sa priznala, že do filmu ju zlákal hlavne kostým Wasp. Podieľala sa aj na vymýšľaní jeho konečnej podoby. (krasomama)

• - Jubilejný dvadsiaty celovečerný film Marvel Cinematic Universe. (Zdroj: IMDB)

• - Celosvětová premiéra proběhla 25. června 2018 v Los Angeles. (Varan)