Ant-Man a Wasp

• Austrálie

• Irsko

Akční / Sci-Fi / Dobrodružný / Komedie

USA, 2018, 118 min

Film pro celou rodinu z dílny a světa Marvelu. Takhle nějak bych tento snímek charakterizoval jedné větě. Ant-man díky své minulosti a rodině je jasný tip pro takovýhle film, takže je naprosto logické, že toho filmaři využili a opět vytvořili něco co je jiné než strážci, avengeři, spidermani a další. Dobře se na film kouká a přestože to není žádná nabušená jízda drží si kvalitu a jako celek funguje. Teď když nad tím zpětně přemýšlím, bylo mi vlastně úplně fuk že hlavní záporné postavy vlastně nefungují, nebyl zde primární souboj dobrá a zla. Ale přežil, neublizovat hodným lidem a být se svými blízkými. A taková linka je vedena celým snímkem.. Za mě 75%(7.7.2018)

• MrHlad

More of the same, dalo by se říct. Už první Ant-Man mě extra nezaujal. Nemám zrovna v lásce Paula Rudda, vizuálně mi film připomínal výpravnější epizodu nějakého televizního seriálu a mezi marvelovkami ho řadím na jedno z posledních míst. Na druhou stranu ho dovedu bez problémů respektovat jako popcorn, který má být pro celou rodinu. A tím je i Ant-Man 2. Dalo by se říct, že pokud vám jednička sedla, dvojka vás nezklame, protože sází na to samé co první díl. Logicky jsem z ní tak moc odvařený nebyl.Peyton Reed pořád neumí udělat nic, co by bylo vizuálně zajímavé a sází na Rudda, legrací a divné vedlejší postavy. Je to škoda, protože tu má k dispozici hodně zajímavou záporačku, kterou by dokázal někdo zručnější a s vážnějším přístupem vytěžit mnohem lépe. Tady se ale dopředu cpe legrace, které bylo na můj vkus zbytečně hodně a navíc se s ní často balancovalo na hraně trapnosti. Nechci však k tomu filmu být nefér. U Marvelu oceňuji, že se pokouší filmy nějak žánrově odlišovat. A mně tenhle žánr jednoduše moc nesedí.(27.7.2018)

První velké MCU zklamání? Bohužel, je tomu vážně tak. Ant-Man and the Wasp je, co se kvality a originality týče, zatím tím "nejhorším" představitelem. V prvé řadě za to může vágní, ba téměř odfláknutý scénář plný děr, který "nabídne" mnoho hluchých míst, neoriginální akce a dialogů tak špatných, že by i kámen ustrnul. Celou tuto mimořádně nezvyklou situaci nezachrání ani slušné herecké výkony, z nichž překvapivě vyčnívá skvělá Evangeline Lilly. Jediné, co tedy stojí za zmínku je kreativní zmenšování budov, vozidel a hlavní záporná postava Ghost, jejíž motivace je hmatatelná a svým způsobem i zcela pochopitelná. Avšak až na tyto detaily nemá snímek Ant-Man and the Wasp nic moc co nabídnout, takže ve finále dostaneme zbytečný, po většinu času i nudný film, jehož skvělý první díl nechává v prachu cesty ležet daleko za sebou. Škoda. PS: Bylo to tedy sérum pravdy nebo ne? (Viděno v kině CineStar Jihlava) „You can do it. You can do anything. You're the world's greatest grandma.“(29.7.2018)

Tak toto mi feelingom oveľa viac pripomínalo osemdesiatkovú akčnú sci-fi zábavu typu Vnútorný vesmír, než niečo zo súčasti infinity-multi-universa Marvelu. Chvalabohu. Podobne ako pri prvej časti ale platí, že sa mohlo zájsť ešte ďalej a skutočne sa odviazať, každopádne veľmi milé prekvapenie. Problém je snáď len v tom, že som sa tom snažil vyznať, ale zistil som, že mi je úplne jedno, komu o čo ide a chcem sa iba baviť jednotlivými scénami. Takže toto je dôvod, prečo nepridávam ďalšiu hviezdu, i keď niekde vnútri, na kvantovej úrovni cítim, že by som tak s kľudným svedomím mohol učiniť. Možno ju pridám o tridsať rokov... Sympatie si u mňa Ant-onio Man získal aj tým, že v takejto podobe nepokukuje po miliardovej tržbe a je mu to jedno. P.S. A taktiež som videl prvýkrát Them! na notebooku. 70%(21.7.2018)

O nejlepší marvelovku se zdaleka nejedná. Ant-Man a Wasp se dokonce dají zařadit do té slabší půlky (což je v rámci filmů pořád nadprůměr, ale v MCU je standard nastaven výše). První díl tedy překonán není (před projekcí jsem si ho pouštěl znovu, takže čerstvě vím, s čím porovnávám), i když druhá polovina filmu byla rovnocenným následníkem originu a v mnohém ho i předčila. Hlavním problémem je fakt, že Ghost, ač má naprosto skvělé schopnosti a kostým, je zoufale nevýrazná, a kromě toho, že zatápí hlavním hrdinům (důvod má poměrně logický), je vám i přes svou minulost naprosto ukradená. Goggins už je na tom trochu lépe, ale žádná hitparáda to není. Záporáci šli tedy s kvalitou (po Thanosovi a Killmongerovi) jednoznačně dolů, a za týden si na ně zřejmě ani nevzpomenete. Trochu problematický je navíc i fakt, že začátek nemá potřebnou plynulost a z hlediska filmařského spadá prakticky do průměru. O hudbě se kromě hlavní melodie snad ani nebudeme bavit, protože se jedná o aspekt, se kterým Marvel dlouhodobě bojuje... Najde se zde několik skvělých scén (opět skvělý mladý Hank + Janet, vloupačka s dcerou, scény ve škole), ale ty průměrné převažují. Kvalita se rapidně zvýší až u Baby Jagy, potažmo scénou se sérem pravdy. Celkově pak vyčnívá hlavně partička kolem Peňi, která je fantastická a dostává adekvátní prostor na to, aby se mohla předvést v plné parádě. Právě tady se dočkáte něčeho, na co budete moc rádi vzpomínat, a k čemu se jistě budete chtít vracet. Kvantové říše jsme mohli dostat mnohem více, ale co se dá dělat. Zřejmě na to prostor nebyl, nebo tvůrci nevěděli, s čím přesně pracovat, když by se na tento problém měli nějak více zaměřit. Každopádně je možné, že se „něčeho“ ještě dočkáme ve čtvrtých Avengers (viz. potitulkové scény). Obecně příběh cílí hlavně na rodinu a rozkol hrdinů po Civil War, což funguje nadmíru skvěle. Rovnou vám řeknu, že Captain Marvel tady nemáte ani v nejmenším očekávat. Ant-Mana v její sólovce možná ano, ale to je krajně nejisté a neodvažuji se to odhadovat. Zklamaný tedy nejsem, ale čekal jsem po "nařachaných" trailerech něco více. Před CSFD víkendem 4 hvězdičky (70%), ale ke třem to není zase daleko...(4.7.2018)

• Paul Rudd

• - Jedná se o první film MCU (Marvel Cinematic Univese), v jehož názvu jsou uvedená jména 2 hlavních protagonistů. (V999)

• - Po filmu Thor: Ragnarok (2017) se jedná teprve o druhý film z MCU, jehož hlavní záporák byl ženského pohlaví. (NiWi)

• - Písnička, která hraje v 10. minutě, je „Come On Get Happy“ od The Partridge Family. Ve 13. minutě hraje „Spooky“ od Dusty Springfield. Ve 21. minutě hraje „Sur Mon Ile De Reve“ od Vasco & Christine Bovill. (Bioscop)