Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Snímek Captain Marvel se odehrává v devadesátých letech dvacátého století a je tak zcela novým dobrodružstvím z dosud neviděného období filmového světa Marvel. Film sleduje příběh Carol Danversové, ze které stala jedna z nejmocnějších superhrdinek světa. Když Zemi zasáhne mezihvězdná válka mezi dvěma mimozemskými rasami, Danversová se ocitá s malou skupinou spojenců přímo v srdci konfliktu. (Falcon)

(více)

Videa (17)

Recenze (938)

POMO 

všechny recenze uživatele

Sympatická oddechovka bez velké dramatizace Avengerů, kterou ale nepotřebuje. Emocionálně rozebírá pouze hlavní postavu, ostatní jsou buď pro pobavení, nebo záporáci s plánem překvapit. Zasazení do Los Angeles (a pouštního okolí) devádesátych let nabízí spoustu cool vtipů, určuje celkový odlehčený tón filmu (Samuel je nesmrtelný!). Tím mě Captain Marvel bavil nejvíce. A Brue Larson moc fajn. Že do její role nevybrali supersexyci typu Amber Heard filmu jenom prospívá. Larson je lidovější, přirozenější a cute. ()

Tosim 

všechny recenze uživatele

Celkem nemám povědomost o ženách - superhrdinkách a tak jsem si tuhle svou první užil. Brie Larson je emancipovaná, drzá, skvělá a také dělá chyby. Metá blesky a je dost žádoucí. No a taky jde o boj mezi dvěma národy, který není na první pohled takový, jak se zdá. S mírou dávkované devadesátky a skvělý SL Jackson, já jsem spokojen. ()

Reklama

Enšpígl 

všechny recenze uživatele

Já jsem ze začátku měl s komiksárnama problém a pár jsem jich i slušně vyignoroval, ale jako filmovej ultras, takový věci jako ignorovat blockbustery v kině prostě nemůžu, jinak by mě kino přestalo říkat pane a to nechceš. Takže jsem si řekl, fajn, pokud tam bude dostatek nápaditého digitálního bordelu a film mě bude bavit, můžu se připít na zdraví Marvellu a v případě Captain Marvel, to bude minimálně Don Papá, protože něco luxusního si zasluhuje ještě něco luxusnějšího. Ve filmu překvapivě není tolik digitálního bordelu jak jsem očekával, alespoň tedy ne v prvních dvou třetinách, ale o to víc se člověk zakousne do příběhu, do postav, vychutná si ty krásné retro odkazy i včetně retro vtípků např, když Annette Bening tancuje na Nirvanu a řekne "to je nirvana" to pobaví, pád do půjčovny VHS, no tak to mě transportovalo do 90's, kdy jsem v podobným zařízeních vysloveně štamgastil. Ty fórky byly krásně časované, aby vyplnily mezery mezi akcí nebo vážnějším dialogem hlavních postav. Nic není překombinované, přeplacené, všechno působí lehce, film se nebere vážně, ale zase to není parodie sebe sama, kterou by se maskovala scénaristická neschopnost, tady se velmi dobře vědělo co tvůrci chtějí dát divákům. Bri Larson byla tak kvalitní castingový bingo až jsem se do ní zabouch, žádná neumí mhouřit oči tak sexy jako Brie. Navíc působí civilně, jako holka od vedle, že jsem věřil nejen, že umí zastavit rakety a lítat, ale i to ze po večerech myje se Samuelem nádobí, což bych u většiny hollywodských hvězd měl problém. Pocitově je tahle po všech stránkách kavlitní filmová show skoro k pěti hěvzdám. ()

Matty 

všechny recenze uživatele

Film, který stejně jako jeho protagonistka hledá svou pravou identitu a moc mu to nejde. V lepších momentech jde o uspěchanou buddy movie s digitálně omlazeným Samuelem L. Jacksonem a Brie Larson v tričku Nine Inch Nails, potažmo o rozšířenou epizodu X-Files (ale bez tajemství), v horších o jalovou space/mýdlovou operu (ale bez dostatečného nadhledu). Zastřešující „detektivní“ rámec, v rámci kterého Versová pátrá po tom, kým ve skutečně byla/je, má sice neotřelou expozici (Carol je od začátku víceméně „hotovou“ superhrdinkou, jenom plní roli, která jí není vlastní), ale dál velmi předvídatelný vývoj. Nadto nenastoluje dost otázek, které by udržely naši zvědavost (což ještě víc platí pro druhý ze dvou origin příběhů, sledující zrod Avengers). Drhne rytmus, charakterizace postav a (ke konci) taky CGI. Dějový oblouk je tuctový, prostředí zaměnitelná, akční scény vyjma některých překvapujících hudebních podkresů generické. Emancipační linie dojíždí na svou naivitu a doslovnost (když se má hrdinka postavit na vlastní nohy, holt se postaví na vlastní nohy, v několika záběrech po sobě, což je pro jistotu završeno hláškou „Já ti nic dokazovat nemusím“ - mnohem výmluvnější je pro svou nenucenost scéna, ve které Brie Larson prochází videopůjčovnou mezi VHSkami s osmdesátkovými hypermaskulinními akčními hrdiny). Potíž spočívá v tom, že Captain Marvel ve své old school prostotě není stejně důsledná jako formálně i stylisticky mnohem čistší Wonder Woman. Hlavní přidanou hodnotu, díky které (těsně) nejde o nejslabší marvelovku, je vedle Brie Larson akorát oranžová kočka a cameo Stana Leeho čtoucího scénář k Flákačům. 65% ()

verbal 

všechny recenze uživatele

Taxe nám z kosmu zase vrátil ten Tetanus, aby vyhladil sapientní homouše … Aha, tak ne. Ta nesympatická až slizká, patologicky špatně hrající štěrbina s monstrózní mandibulou je mu jen děsně podobná. A přifičela si to z planety Vymatlaný konzument v souhvězdí Velké pičidity asi jen qůli genderové diskriminaci, aby jako první Superlesba s premenstruačním syndromem unyle metala blesky nejprve po nějakých zelených jodoidních debilech, a poté po nějakých zelených humanoidních debilech, vedených až bolestivě trapným Židem Zákonem s jakousi pokročilou Superdemencí v zádech. To vše v naprosto nezáživné, nenápadité, hloupé a otravně nudné eintopové kvintesenci všeho Hvězdného, tedy Bran, Válek, Treků, Pěchot, Prachu i Tance, kterou tentokrát nevytrhnul ani strýček Džexn. Prostě á la Negropanter. Zhovadilá, tupá rychlosračka s podtextem korektního narovnávání pohlaví (zatím bílého, Černá panteřice určitě cuming soon) a zjevnou snahou naparazitovat na slaboduchých dětech ještě pár mrtvých prezidentů, než se svět konečně nadobro zbaví těch neméně sofistikovaných Assvendžrů, určena výhradně pro notorické ožužlávače fenolových hraček od Hasbra. Evidentně jich v rámci plošné degenerace přibývá geometrickou řadou, a všichni ti, co tu ještě v dobách před zbuznělými Swingerspasiteli tak zhnuseně plivali na o dvě třídy lepšího, hravého, vtipného a nápaditého Zeleného lampu, si teď nad tímhle povrchním kolovrátkovým zvratkem nadšeně cákají do pyžamek s Homotórem či Spájdrgejem, no a globální kurvil planetárního vkusu – Dyzny - si dozajista mne ruce, protože příště s razítkem Mrvel těm retardům dozajista se ziskem prodá i dvouhodinový dokument o tvrdnutí Superchleba (samozřejmě černého a s kundou). Hlavně, když bude mít buzielasťáky a homopelerínku. ()

Galerie (78)

Zajímavosti (74)

  • Carol Danvers (Brie Larson) na začátku filmu ve videopůjčovně zničí plakátový stojan propagující film Pravdivé lži (1994). Původně ale tvůrci uvažovali o plakátu k filmu Maska (1994), aby měla Carol pocit, že kousek od ní stojí jeden ze Skrullů. (Andrew78)
  • Jednou ze svých posledních cameo rolí Stan Lee odkazuje svou roli ve filmu Flákači (1995). A to ve scéně, kdy sedí ve vlaku a čte si scénář k Flákači a opakuje svoji repliku: „Trust me, true believer.“ Carol Danvers / Captain Marvel (Brie Larson) mu scénář odkryje a oba se na sebe usmějí. (necisty)
  • Ve filmu je přibližně 100 záběrů na kočku Goose, téměř 80 z nich je vytvořeno s pomocí digitálních triků. [Zdroj: fandimefilmu.cz] (Geralt z Rivie)

Reklama

Reklama