Captain Marvel - Open World

• Kanada

• Nový Zéland

Akční / Dobrodružný / Sci-Fi

USA, 2019, 124 min

Carol Danvers sice před lety přišla o paměť, ale mimozemská rasa Kree z ní udělala dokonalou válečnici. Teď se však vrací na Zemi, kde se její minulost připomíná. A musí si ujasnit, kde je její domov a co je ochotná pro něj riskovat. Captain Marvel je klasický marvelovský origin se spoustu akce, trochou humoru a fajn hrdinkou v hlavní roli. Moc nového od téhle comicsovky nečekejte, pokud si však chcete užívat efektní vesmírné bitky a klasické marvelovské propriety, nešlápnete vedle.(7.3.2019)

// Když to shrnu, tak Wonder Woman měla alespoň dojemnou romanci a epickou scénu v zákopech. Tady je tajtrlíkující Nick Fury, neangažovaný Jude Law, nehodící se Brie Larson (byť je to furt sympatická holka a v jiných filmech jí fandím) a po delší době zase jednou zábavný Ben Mendelsohn. Postavy nejsou žádná hitparáda, zápletka už vůbec ne, cheesy hlášky jsou spíš miss než hit no a akce... meh, i když pořád lepší finále, než co pro změnu měla WW. Kolem a kolem těžký průměr, který sice představil tajnou zbraň proti Thanosovi, jinak ale nepředvedl nic pamětihodného. 5/10(7.3.2019)

• xxmartinxx

Zaručeně nejslabší Marvelovka, kde každý záběr trvá o pár zlomků vteřiny déle, než měl, chybí tomu jakákoliv šťáva a vše je průhledné jak nic. Hrdina bez konfliktu s nadstřelenými schopnostmi - může být něco míň zajímavého? Líbila se mi tečka "nemusím ti nic dokazovat", to bylo osvěžující. A že jsem osvěžit potřeboval.(9.3.2019)

Minimálně jeden velkej zvrat a obrácení důležité dějové linie v podstatě naruby jsem fakt nečekal, stejně jako dvě sakra dojemný scény. S čím už jsem ale pochopitelně tak trochu počítal, byla sympatická hlavní hrdinka PLNÁ EMOCÍ, super komediální timing a výbornej soundtrack. Jen té epičtější vesmírné akce mohlo být trošku víc, a mohla být lépe vygradovaná v užší spolupráci s orchestrální hudbou. Ale to jsou jen detaily. Captain Marvel je pekelně zábavná comicsovka, která mi zas a znova utekla subjektivně tak za cca 10 minut. A nikdy bych nečekal, že na marvelovce ocením profesionální práci se zápletkou a cool změny ve scénáři oproti předloze.(6.3.2019)

No, titul nejdebilnejsiho MCU filmu to neziskava, precejen Homecoming je jeste vyssi liga (cti sracka), ale i tak to je o uroven niz nez Obcanska valka, Ant-Man a Wasp nebo Black Panther, kterejm jsem dal 3*, takze tady je to tak na 2,5*. V tomhle filmu totiz skoro nic nefunguje. Mozna kdyby to byl pilot k serialu, tak dejme tomu, ale na dve hodiny tady latky fakt neni, prislo mi to jako takova rychlospichnutina, jen aby se stihla predstavit dalsi postava dulezita pro Endgame. Brie Larson a Samuel jsou sice super sympataci, jejich dialogy jsou to nejzabavnejsi na celym filmu a sami dva tak vicemene tahnou film. Nic jinyho tu bohuzel uz moc nezbejva. Cely to vypada jak nic moc mix mezi Strazcema Galaxie nebo Green Lantern, ale zabavnosti ani jednoho to zdaleka nedosahuje. Akce je sice docela fajn a triky ocekavane v pohode, ale neni tu ani jedna zapamatovani hodna scena nebo nic, co by nebylo videt uz v jinym komiksovym filmu a nutno rict ze i v daleko lepsim provedeni. Navic, i kdyz nehrozi nuda, film se docela tahne, tady bych rek, ze je na vine naprosto nevyrazna hudba a silenej, neprehlednej strih. Celkove pro me naprosto zbytecnej film a popravde, kdybych nechtel mit komplet nakoukano pred Endgame, asi ho s klidnym srdcem budu ignorovat.(29.4.2019)