Nemocnice na kraji města po dvaceti letech

• angličtina Hospital at the End of the City Twenty Years On
Česko, 2003, 12 h 27 min (Minutáž: 57–58 min)

Režie:

Hynek Bočan

Scénář:

Petr Zikmund

Kamera:

Ivan Šlapeta

Josef Abrhám, Ladislav Frej st., Josef Vinklář, Jana Štěpánková, Eliška Balzerová, Iva Janžurová, Josef Dvořák, Daniela Kolářová, Ladislav Chudík (více)

Epizody(13)

V novém pokračování se znovu shledáme prakticky se všemi hlavními postavami Dietlovy nemocniční ságy. Pochopitelně – primář Sova (Ladislav Chudík) už není ve svém pokročilém věku středem dění. Na jeho místě však stále pevně stojí primář Arnošt Blažej (Josef Abrhám). I jemu už táhne na šedesátku a to je důvod, aby se za sebou ohlédl, aby bilancoval svůj život. Jenže Blažej rozhodně ještě nekončí a nachází v sobě stále dost sil, aby znovu zvedl prapor – nejednou i za ty druhé. (Česká televize)

Likan7

Není to sice tak špatný, jak zdejší hodnocení ukazuje, ale oproti předchozím sériím je to tedy pořádný sešup dolů. Hodně chybí nejen pan Kopecký, ale i jakýkoliv lepší scénář. Z Nemocnice se stala utahaná telenovela s herci, kteří i kdyby měli sebevíc talentu, v tomhle guláši deprese, slz a utahané hudby, by nepředvedli zhola nic. Jediné hodné úsměvu je fakt, že snad každý, kdo se tady objevil z "mladé" generace, byl dříve či později v tak známé Ordinaci. I když neočekávám kvalitu prvního seriálu, doufám, že závěr mi chuť alespoň trochu vylepší. ()

Austen odpad!

Toto bylo pro mě obrovské zklamání, které trpělo propastným kvalitatním srovnáním s původním seriálem, který navzdory komunistickému balastu, ční nad tímto dílem ve všech směrech, zemména scénářem, režií a hereckým projevem. Navzdory tomu, že řada herců navazovala na své úspěšné role a mohla z toho těžit, nemohli se očividně s předepsaným vývojem svých postav ztotožnit a často to vypadalo, že jde o pouhé karikování předešlého seriálu. Seriál byl po komerční stránce velmi úspěšný (sledovaný), protože opravdu plnil roli zábavného týdeníku, o kterém se v pondělí ráno nevěřícně diskutovalo a musím říct, že to byl jediný světlý bod celého projektu - čtení zábavných recenzí o Elišce Balzerové, která vrhá toužebné pohledy na sousedovic dítě, pan Abrahám jako balvan, prapodivná dcera Eliška (nebo jak), která částečně šílí nad sebou nebo svým nepřítomným otcem a ti všichni, jak se kolem sebe plácají a nejsou s to, vytvořit kloudný dialog. Byla to zábava, ale jako výsledek dramatického seriálu dost smutné vysvědčení. ()

Tamdydam odpad!

Tento seriál je podle mě v náší kotlině velmi přelomový a významný. Pokud se nemýlím, tak právě on odstartoval lavinu těch nejzhovadilejších seriálů, jeké kdy u nás vznikly ( Ulice, Ordinace v růžové zahradě, Velmi křehké vztahy pro velmi pevné nervy... ). Viděl jsem několik celých dílů ! a musím říct, že mě to vysloveně naštvalo. V novinách se neobjěvil jediný spravedlivý komentář, ztrapnila se v tom polovina mých oblíbených herců, vyhodilo se na to prachů, jako snad doposud za žádný český seriál,... Děs běs. Hudba strašná, děj stupidní, dialogy k pláči, scény z operačního sálu připomínající krvavá jatka,... Ale zas mě těší, že další pokračování už horší být nemůže ()

PaRi

Inu ono se to dělá za peníze koncesionářů. Proč se starat o nějakou kvalitu. Ale jsou tu velmi zdařilé příklady. A tak autorům doporučuji, pokud se chtějí pustit do dalšího pokračování, povině si pouštět doktora Hause, a to několikrát. ()

donkocicak

Nemocnice na kraji města Jaroslava Dietla byla parádní záležitostí. To, že jakékoli nové pokračování bez tohoto mistra československých seriálů bude jiné či slabší, jsme věděli nebo alespoň tušili. Když jsem poprvé viděl první díl této "nové" nemocnice, byl jsem zklamaný a nudil jsem se. Pak mě ale seriál vtáhl do děje. Byl jsem, asi jako všichni, zvědavý na to, co se s postavami jako Blažej, Cvach nebo Sova dělo dál. Jen mě zamrzel fakt, že se zde neobjevil Oldřich Kaiser ( Nové osudy to napravily, díky ). Velmi mne také potěšila dvojice Töpfer - Hrzánová, vždy když přišli na scénu, bavil jsem se. Jen mě trošku zamrzelo, co udělali se sestrou Huňkovou a jejím manželem. Nicméně Janžurová tu měla také pěkné vtipné momenty, ale ta její postava ztratila energii a elán, škoda. Ještě více jsem si díky tomuto pokračování zamiloval postavu doktora Sovy mladšího. Ladislav Frej je prostě báječný, alkoholika, co má absťák, zahrál dle mého soudu dokonale, věřil jsem mu každé gesto, slovo... Přiznám se, že mne poněkud nudily osudy dětí hlavních postav, ať už to byly ratolesti Blažejovy, Králové nebo Huňkové. Nesouhlasím s tím, že by toto pokračování byl až takový "průser". Rád se k němu občas vracím. ()

Rodin odpad!

Neberte mě moc vážně, já jsem totiž nevydržel sledovat zdaleka všechny díly a zároveň jsem nevydržel sledovat ani jeden až do konce. Takže ani nevím, zda Čunderlíková skutečně zahrála mrtvolu (ačkoli tu hrála už v prvních dvou sériích více než zdařile). Bylo mně strašně líto Abrháma. Tohle byla asi první absolutní krávovina, ve které jsem ho viděl. ()

topi80 odpad!

Jak by pravil Stroupežnický, nevím věru, co mám vytknouti dříve. Tady se totiž nepovedlo vůbec nic, a to nemluvíme jenom o scénáři, režii a hercích. Tady amatérismus probíhá všemi vrstvami, od kulisáků přes zvukaře až po hudbu. Nic se nepovedlo a asi každý člověk, který je uvedený v titulcích, se za toto dílo bude asi do smrti stydět. Šišlající Blažej, zvrácená zápletka kolem doktorky Čeňkové, slaboduchá zápletka privatizace, otravné bezpohlavní nové postavy, zkrátka totální zprznění všeho, co na seriálu zprznit lze. A to jsem se ještě nedostal k vrcholu, kterým je scénář. To, jakým způsobem se tady řeší rasismus, si nezadá s naivním poselstvím filmu "Sokolovo". Celá zápletka kolem rodiny Pěnkavových by dokázala vyhnat od televize i důchodce, kteří si každý krok a vstávání z křesla či gauče musí pořádně rozmyslet. A ty postavy Topfera a Hrzánové, to jako mělo být co? Pokud scénárista nemá dost soudnosti a vyleze na povrch s takovým škvárem, dokážu to ještě překousnout, ale producenti a všichni, kteří na natočení této zrůdnosti přiklepli peníze, by měli být hnáni k odpovědnosti a měla by se od nich požadovat nejen náhrada škody, ale i odškodnění za psychickou újmu diváků. Tohle je totiž ještě horší, než všechna ta Rodinná pouta nebo Ordinace, a to je co říct. ()

joelly01

Ted po operaci jsem nejak dostala naladu na seros z nemocnicniho prostredi a diky tomu ze jsem mam doma komplet DVD "Nemocnice 2" a nic jineho na praci tak na toto nyni cumim. (ted 9. dil). To je tedy opet pekny fail, jsem z toho pekne otravena. Blbe je to jak schody. "Jednicka" se mi velice libila, tohle nastavovani je jen trapny odvar. Jedna. A to jsem jeste velmi stedra. Vic ani tuk. Ani za prase. ()

maeb odpad!

Nechme stranou, ze to ma slaby (az trapny) dej, mizerne herecke vykony, je to neralisticky jak svina (okresni nemocnice takhle teda nevypada), ze je to nudne a nezazivne (i kdyz pravidelne fanynky nemeckych a rakouskych "nemocnicnich" serialu v tom jiste najdou zalibeni)...nechme stranou, ze je neskutecna drzost prohlasovat tuhle SRACKU za pokracovani vynikajici Nemocnice...to vsechno nechme. Ale co me opravdu stve a leze neskutecne na nervy je ta udesna "hudba", to je opravdu neco priserneho. ()

Havala

Řeknu tolik: jiný režim, jiní lidé, jiné prostředí, jiní diváci, jiný pohled na svět, jiný zdravotní systém. Toto všechno když se zmixuje vztniká paskvil jako je tato nemocnice. V žádném případě se zde nejedná o pokračování něčeho. Žádné nové osudy, je to jenom pokračování se stejnám názvem, de je napasováno - nový režim, potlačení rasizmu, kapitalizmus v podobě privatizace. Proč proboha se to MUSELO všecko tam napsavávat? Vypadá to strtašně okatě a křečovitě zároveň. Jakožto fanoušek fotbalového klubu NNKM (nemocnice na kraji města) sem považoval za vlasteneckou povinnost se na ten seriál dívat, ale nikdy bych se už k televizi an něho nehrnul. a ještě poznámku, říkal někdo že místo Štromajera je tam Tepfr? Větší joke sem neviděl, srovnávat pohodáře s totálním looserem a zkrachovalcem. Uvidíme co bude dál, koho stařík Abrhám přefikne tentokrát? dceru Šinkorky? 42% ()

Exix odpad!

To je hrůza takhle zničit, pošlapat a nasledně vyflustnout takový legendární serial.Ruky jim za to urazit!!!! ()

xxlch

Na tomto nevydařeném dílku je jedině zajímavé,pozorovat jak jde čas.Takže za čas a možnost porovnání jedna hvězdička. ()

Dinsberg

Při premiéře (jen při ní jsem seriál viděl) jsem se těšil, jak doba zamávala s osudy doktorů nemocnice v Boru. Znepokojoval mě fakt, že některé postavy se již v seriálu neobjeví, ať už proto, že zemřela ona postava (Miloš Kopecký - Dr. Štrosmajer) nebo její protagonista (Dana Medřická - Dr. Fastová). Některé postavy jsou pak ukazovány epizodně (Sova senior), nové postavy pak jejich velikost nedokážou vyrovnat. Myslím, že tímhle směrem Jaroslav Dietl rozhodně jít nechtěl. Zmizela poetika postav a začalo klasické korytářství. Snad jediný, kdo nezklamal je Josef Abrhám. Dvacet let je dlouhá doba a během ní se toho nepochybně stalo mnoho. Útržky jednotlivých minulostí jsou však nekoordinované a řečené jen na půl úst. Osazenstvo se sešlo nejspíš jen z ústy k tvůrčímu duu Dudek-Dietl, jinak si to neumím představit. ()