Reklama

Reklama

One Piece

(seriál)
  • Japonsko ワンピース (více)
Animovaný / Dobrodružný / Drama / Fantasy / Komedie
Japonsko, (1999–2023), 449 h 10 min (Minutáž: 25 min)

Předloha:

Eiičiró Oda (komiks)

Hrají:

Majumi Tanaka, Ikue Ótani, Kazuja Nakai, Akio Ócuka, Bin Šimada, Daisuke Namikawa, Fumiko Orikasa, Hidejuki Tanaka, Hóko Kuwašima, Hiroši Kamija (více)
(další profese)

Epizody(1078)

Moře, bílý písek, koráby, ale hlavně piráti. Mladý Luffy se vydává na moře, aby si splnil velký sen, stát se králem všech pirátů. Na své cestě musí překonat nejen řadu překážek, ale hlavně sehnat vhodnou posádku. Má však na své straně velkou výhodu, snědením Ďábelského ovoce získal zvláštní schopnost. Jeho tělo je z gumy, se všemi výhodami a nevýhodami, které to přináší. (Sidmar)

(více)

Recenze (60)

Janko666 

všechny recenze uživatele

I když je pár věcí, které mě kurewsko otravují, (hlavně fakt, že hrozně málo postav umíra, a to ikdyž je přejede vlak, dostanou párkrát bleskem, atd., většinou zemře jenom někdo z minulosti hlavních postav, ale to se má prý brzy změnit) jedná se o nejlepší anime a vůbec seriál co jsem kdy viděl. Postavy, hudba, dialogy ale hlavně ten příběh je více než geniální. A manga je taky parádní. Oda is GOD! Kaizoku-Ó ni ore wa naru!!! ()

Genryuusai 

všechny recenze uživatele

Po víc než 60-ti dílech nemůžu říct, že by mě to nadchlo tak jako všechny ostatní anime seriály s více než 100 díly, které jsem viděl. Částečně je to asi animací, kterou shledávám docela tristní, i když se na ní po pár set dílech asi zvyknout dá... Nedostatky ale má i sám děj. I Inuyasha nebo Kenshin je víceméně složený z příběhů trvajících jen několik dílů, One Piece má ale zatim hodně slabý spojující faktor a co je ještě horší: doteď tam rozhodně není ani náznak schopnějšího zloducha. Zatim bych teda hodnotil na horší 4* - doufám, že se to zlepší.... A zlepšilo: Teď po víc než 350-ti dílech, kdy jsem se konečně dostal k právě vycházejícím částím se můj názor na One Piece o dost vylepšil. Proti části v East Blue se s časem zlepšily snad všechny aspekty, které může anime mít. Zlepšil se děj, konečně je tu náznak nějakých organizovanějšího protivníků a hlubšího děje (zakázané století a role World Governmentu). Zlepšila se animace (tady zvlášť nakreslení některých hlavních postav a možná jsem si vůbec zvykl na zvláštní animaci One Piece). Zlepšily se postavy: nové hlavní a většina nových vedlejších jsou skvělé a Luffy je prostě sugoi - jediná postava, která mi vadila/vadí od začátku do konce je Usopp. A nejvíc se asi zlepšil soundtrack, který od nevýrazného OST 1 prošel obrovskou změnou a klasická (dechovková:-)) melodie OST 2 mi vytane na mysli jako první při každé zmínce o One Piece. Celkově ale pořád dám 4* z několika důvodů. Nejvážnější z nich je zdlouhavost. Co se stalo za (nynějších) 365 dílů by se v jiném anime odehrálo maximálně za dílů 100. V jakém jiném anime může hlavního hrdinu uprostřed bitvy sežrat obří had a na 20 dílů ho vyřadit z boje aniž by se bitva přerušila nebo zpomalila? Kde se dá vidět na vlas stejná scéna, která se opakuje na začátku 30-ti dílů po sobě? Asi jen ve One Piece. Díly taky postupně začínají čím dál delší rekapitulací předchozího děje a kolem dílu 300 není vyjímkou opakování delší než 6 minut (z 22 !). Další menší vadou je částečná žánrová nejistota, kterou na mě One Piece působí. Většinou je to klasický až učebnicový shonen, občas se to ale zvrhne v shojou nebo prostě jen komedii. Taky to obsahuje jistou dávku těžko popsatelné nenormality/absurdity/přehnanosti, která se asi spíš musí vidět - pracovně jsem to nazval One Pieceovská Demence. OPD mi někdy (málo kdy) přijde oprvadu hodně vtipná, ale většinou jen nechápu proč tam něco takového je. Celkově teda po shlédnutí chápu, proč je One Piece jedno z divácky nejúspěšnějších anime vůbec (což dokazuje počet dílů, filmů, speciálů atd. stejně jako umístění na různých žebříčcích anime), ale pro mě to nějaké ty vady má. ()

Reklama

Fordzy 

všechny recenze uživatele

Eiichiro Oda je génius s neuvěřitelnou fantazií. Tam, kde se ostatní mangakové drží zažitých konvencí, tak Oda se nebojí směle kráčet dál a předkládat originální dobrodružné zápletky. Často jen nevěřícně kroutím hlavou a říkám si: "Co přijde příště". One Piece svojí rozsáhlostí, detailností "Pirátského"světa a zábavností v mnohém připomíná Zeměplochu od mistra Terryho Pratchetta. Hlavní partička hrdinů čítající 5 postav (časem se rozrůstající) : Nebojácný (i když trochu natvrdlý) Luffy, Silný šermíř Zoro, Uštěpačná zlodějka Nami, Strašpytel Usopp, a můj největší oblíbenec Ženy milující kuchař Sanji. Je příkladem vyvážené skupinky dokonale rozdílných charakterů a každý si najde svého oblíbence. Hodnocení arců: East Blue Saga: Romance Dawn Arc: 80% / Orange Town Arc: 65% / Syrup Village Arc: 70% / Baratie Arc: 90% / Arlong Park: 80% / Buggy Side Story Arc: 90% / Loguetown Arc: 90% / Alabasta Saga: Reverse Mountain Arc: 80% / Whiskey Peak Arc: 85% / Coby and Helmeppo Arc: 80% / Little Garden Arc: 70%.+ Fillery přeskočeny. Počet dílů (bez Fillerů): 647+! ()

Hromino 

všechny recenze uživatele

Bohužel, jak dobře to začalo a s jakou vervou jsem se do úvodních dílů pustil, tak nasraně, unaveně a otráveně kráčím od Luffyho bandy směrem vzad po 206. dílu, zděšen perspektivou, že bych se na něco takového měl vydržet dívat ještě několik set (!) dílů. Nevěřil bych, že to někdy napíšu či řeknu, ale zlaté fillery u Naruta, Bleache či Fairy Tailu, byť jsou sebehorších kvalit. Takové fillery může aspoň člověk přeskočit, nikoli ovšem dlouhé, předlouhé, jak zločinec na skřipci natahované epizody plné vyčerpávajících rekapitulací předchozího děje, jež jedou podle mangy. Právě ty rekapitulace předchozího děje a otravné natahování soubojů jsou asi tím největším zlem, kvůli němuž jsem byl nucen One Piece zahodit. Než se někdo odhodlá na někoho zaútočit, než někdo úplně na kaši vstane ze země, než se někdo vykecá a pronese několik květnatých vět plných patosu či vět o soudržnosti přátel, než někdo zevrubně popíše jednu ze svých hissacu waza… tak si kolikrát stihnu jít udělat kafe nebo čaj a napětí je náhle fuč. Smutné přitom je, že nějakých prvních sto epizod bylo vše výše uvedené přítomno v rozumné míře, nezabíjelo to tolik akční potenciál scén, hezky to šlapalo a seriál si mě dokázal pevně udržet u obrazovky, leč od časů dobrodružství v Alabastě a zejména na Skypieji (!) pokleslo mé nadšení jak loď Titanic do hlubin oceánu. Co si však dokázalo aspoň těch prvních sto dílů získat si mou přízeň? Zkrátím to: postavy, hudba a humor. Byť jsou hlavní postavy vesměs schematické, nezpozoroval jsem u nich nějaký hmatatelnější vývoj a mají většinou jen málo výrazných rysů, jimiž si snaží získat diváka – jak píše Subjektiv, s jehož komentářem se z velké části shoduji –, jako skupina fungují velmi dobře a umí si diváka získat a pobavit. Vždy optimistický a vtipný ňouma Luffy, odhodlaný a věrný Zoro, vychcaná Nami, sarkastický a nadržený Sandži, postava vtipálka Usoppa a tajemná Nami. K náboru dalších členů Slamáků, dalším zdlouhavým dobrodružstvím a dalším gagům jsem však již ztratil chuť se dostat. Možná až se někdy budu nudit a budu chtít zkusit dát One Piece ještě jednu šanci, tak zjistím, že díly od 206. dílu jsou opět vynikající, ale momentálně si to nemám chuť ověřovat. Lepší a dospělejší než Fairy Tail, ovšem podobně repetetivní. Chytřejší než Bleach, ale mému srdci kvůli své umělé natahovanosti méně bližší. Ať se na to dívám sebeobjektivněji, Naruto mi z této čtveřice navzdory mnoha Kišimotovým přehmatům vychází stále jako vítěz. Na neotřesitelný piedestal nejlepšího šónenu bych tak One Piece na rozdíl od mnoha fanoušků rozhodně nepostavil. ()

Torako.chan 

všechny recenze uživatele

Při prvních dílech jsem se dost cukala, jelikož animace tohohle seriálu byla vcelku děsivá. Netradiční zjev některých postav mě taky trochu strašil, ale když člověk vytrvá a přehoupne se k zhruba 150tému dílu dostane se mu odměna za trpělivost, rapidní zlepšování animace a celkově graduje i příběh. Velice zábavné, napínavé, překvapivé. Prostředí zdá se je bez hranic stejně jako autorova fantazie, což potvrzují postavy jako Emporio Ivankov a spol. Zatímco ostatní přední anime zdá se upadají, One piece nabírá na síle. Já jen doufám, že autor ve svém úsilí vytrvá, protože mě to moc baví. :) Přidáno do mých anime srdcovek. ()

Galerie (125)

Zajímavosti (53)

  • Podle Choppera má každý Slamák svůj vlastní pach. Luffy páchne jako maso, Zoro jako ocel, Nami po mandarinkách a penězích, Usoppu po střelném prachu a Sandži jako mořské plody a cigarety. Chopper ale neví, jak páchne on sám. (spacemaster)
  • Když roku 2016 zasáhlo rodné město Eiichira Ody Kumamoto zemětřesení, daroval na jeho obnovu 800 miliónů jenů (159 miliónů korun). Jako poděkování se guvernér prefektury, Ikuo Kabašima, rozhodl po okolí postupně postavit bronzové sochy Strawhat pirátů. (spacemaster)
  • Donquixote Doflamingo a jeho bratr Rosinante jsou pojmenováni po dvou postavách ze slavného románu „Důmyslný rytíř Don Quijote de la Mancha“. Don Quijote byl pomatený rytíř a Rosinante jeho kůň. Z této knihy také pochází rčení: „Bojovat s větrnými mlýny.“ (spacemaster)

Reklama

Reklama