One Piece (TV seriál)

• Nový Zéland

One Piece

One Piece

Animovaný / Dobrodružný / Drama / Fantasy / Komedie

Japonsko, 1999–2019, 367 h 55 min (Minutáž: 25 min)

Předloha:

Eiichiro Oda (komiks)

Majumi Tanaka, Ikue Ótani, Kazuja Nakai, Akio Ócuka, Bin Šimada, Daisuke Namikawa, Fumiko Orikasa, Hidejuki Tanaka, Hóko Kuwašima, Hiroši Kamija, Iemasa Kajumi, Džun'iči Suwabe, Džunko Noda, Džúróta Kosugi, Kendži Nodžima, Kotono Micuiši, Masaja Onosaka, Mika Doi, Micuo Iwata, Šigeru Čiba, Šúiči Ikeda, Takehito Kojasu, Takeši Aono, Tomokazu Seki, Unšó Išizuka, Wataru Takagi, Ai Maeda, Akihiko Išizumi, Činami Nišimura, Iššin Čiba, Kei'iči Noda, Ken Narita, Ken'iči Ogata, Romi Paku, Tošihiko Seki, Júdži Ueda, Sang-hyeon Eom, Tošijuki Morikawa, Daisuke Sakaguči, Kazunari Tanaka, Keiiči Nanba, Čika Sakamoto, Masako Nozawa, Čikao Ócuka, Juka Komacu, Akemi Okamura, Hiroaki Hirata, Kappei Jamaguči, Kazuki Jao, Kazue Ikura, Hideo Išikawa, Čafúrin, Hozumi Góda, Jukana, Džunko Takeuči, Eidži Takemoto, Reiko Kiuči, Hiroko Emori, Takeši Kusao, Hidejuki Hori, Takahiro Sakurai, Hiroši Naka, Naoko Macui, Kanae Itó, Satomi Sató, Haruna Ikezawa, Džódži Nakata, Kana Ueda, Ai Sasaki, Fumihiko Tačiki, Cubasa Jonaga, Kišó Tanijama, Jukiko Morišita, Naomi Ózora, Čiwa Saitó, Hiroši Janaka, Takaja Kuroda, Júdži Micuja, Hiroki Jasumoto, Naoki Tacuta, Tošiko Fudžita, Mičie Tomizawa, Kóiči Kitamura, Daisuke Góri, Jasunori Masutani, Osamu Saka, Masato Hirano, Bandžó Ginga, Noriko Uemura, Nobuo Tobita, Kózó Šioja, Tecu Inada, Takaši Nagasako, Minoru Inaba, Kenta Mijake, Čigusa Ikeda, Jasuo Muramacu, Tomoko Kaneda, Hirohiko Kakegawa, Takumi Jamazaki, Kacujuki Koniši, Džin Domon, Kurumi Mamija, Kóki Mijata, Daisuke Kišio, Nobujuki Hijama, Ako Majama, Wakana Jamazaki, Asako Dodo, Masaši Hirose, Haruhi Nanao, Júsuke Numata, Júsei Oda, Makiko Ómoto, Masaki Aizawa, Kósuke Toriumi, Júko Kobajaši, Hisajoši Suganuma, Naomi Šindó, Kódži Išii, Júko Minaguči, Čó, Noriko Hidaka, Tecuo Sakaguči, Júko Mizutani, Masaši Ebara, Sacuki Jukino, Rjóiči Tanaka, Takaja Haši, Hidenari Ugaki, Džunpei Takiguči, Kacuhisa Hóki, Rjúsei Nakao, Šótaró Morikubo, Hóčú Ócuka, Jóko Macuoka, Ken'jú Horiuči, Ginzó Macuo, Kendži Nomura, Kijojuki Janada, Tóko Aojama, Rokuró Naja, Naoki Imamura, Kazuja Ičidžó, Takajuki Sugó, Masa'aki Cukada, Kanako Tateno, Noriko Jošitake, Šigeru Ušijama, Hikaru Hanada, Kódži Haramaki, Hiroki Takahaši, Miju Irino, Kacue Miwa, Aruno Tahara, Mami Kingecu, Naomi Kusumi, Micuaki Hošino, Juki Makišima, Šunzó Mijasaka, Tomohisa Asó, Juka Šiojama, Jasuhiro Takato, Hiromi Konno, Mika Macuoka, Jasuhiko Tokujama, Kósei Hirota, Širó Saitó, Naoki Kinošita, Taiki Macuno, Kaori Nazuka, Kódži Jada, Džódži Janami (vyp.), Nobuo Tanaka, Tóru Óhira, Reiko Suzuki, Tomomiči Nišimura, Jasuhiro Mamija, Hiroaki Miura, Kendži Akabane, Kumiko Nišihara, Kacumi Suzuki, Hiromi Curu, Rieko Takahaši, Šin Aomori, Konami Jošida, Sakiko Uran, Kumiko Watanabe, Micuaki Madono, Ken'iči Ono, Seidži Sasaki, Rintaró Niši, Júsuke Handa, Acuši Mijauči, Šintaró Asanuma, Jošihisa Kawahara, Rikija Kojama

Nejsem ani v polovině, ale nadšenej jsem tak, že si nemůžu pomoct, abych nehodnotil. Kdo z Vás rádi sledujete seriály, určitě znáte to, jak vám ostatní říkají, že takhle budete sedět u obrazovky a nic neprožijete. V tomhle případě omyl. Pokud máte dostatečně velkou televizi, zažijete daleko větší dobrodružství, než jaké byste kdy mohli. Seriál je plný scén, jako sjíždění hory na voru s drakem, rychlojízda na obřím krabovi, let lodí směrem do nebe, či plachtění po poušti. Je tu tolik monumentálních scén, že velká obrazovka hodně pomůže. Rozhodně ale nejde o to, čím by chtěl seriál jen zaujmout. Je tu spousta takových drobností, jako malá panda s netopýřími křídly, pouštní čápi, co geniálními způsoby okrádají nebohé pocestné nebo telekomunikační šneci. Tohle je zrovna asi vtip, protože mushi, jak se jim říká, znamená i brouk a zároveň i oslovení do telefonu, jako je naše haló. Z tohohle pohledu je seriál prostě dokonalý. Postavy a jejich hlášky nejsou o nic horší, takže co bych tak mohl zkritizovat? Snad jen občas protáhlé díly během soubojů, což se týká hlavně začátku. Můžu s klidem ujistit, že dál se seriál postupně zlepšuje a zlepšuje.(5.7.2010)

I když je pár věcí, které mě kurewsko otravují, (hlavně fakt, že hrozně málo postav umíra, a to ikdyž je přejede vlak, dostanou párkrát bleskem, atd., většinou zemře jenom někdo z minulosti hlavních postav, ale to se má prý brzy změnit) jedná se o nejlepší anime a vůbec seriál co jsem kdy viděl. Postavy, hudba, dialogy ale hlavně ten příběh je více než geniální. A manga je taky parádní. Oda is GOD! Kaizoku-Ó ni ore wa naru!!!(13.12.2010)

Anime patrí medzi moje najobľúbenejšie filmové žánre. One Piece radím na vrchol v ketórii anime. Keď sa nad tým zamyslím, tento seriál si dokázal získať moju pozornosť a stále juu má, už vyše 8 rokov, od chvíle ako ho v roku 2003 začali nemci vysielať. Bežal pravidelne o 15:40, vždy som si popri anime na RTL2 písal úlohy do školy, pričom sa na naučil perfektne nemčinu. Prvé časti ma síce moc neoslovili. Keď som videl v mori plávať nejaké čudné kreatúry, deti plaviace sa na mori hrajúce sa na pirátov a kráľa pirátov umierať na popravisku v každej zvučke, zdalo sa mi to dosť čudné. Neskôr, keď si Luffy zregruitoval prvého člena svojej posádky som si seriál doslova zamiloval. Postupne sa jeho partia rozrastala a s každým novým príbehom som ich mal viac a viac rád. Síce ciele každého z nich sú odlišné idú za nimi spoločne, však v dobrej partii ide všetko ľahšie. Nové časti si ešte stále s radosťou pozriem ak sa nájde trochu voľného času, ak nie siahnem po mange. Najviac ma šokovalo, keď som minulý týždeň pozeral opäť verziu s nemeckým dabingom a aj po piatich rokoch som vedel naspamäť všetky slová soundtracku: "Ihr wollt meinen Schatz? Den könnt ihr haben! Sucht ihn doch, irgendwo habe ich den größten Schatz der Welt versteckt!"... Skláňam poklonu tvorcovi tohto skvostu Eiichirovi Odovi.(30.12.2011)

Toto anime se vzhledem ke své délce jako celek opravdu velmi těžce hodnotí. Některé úseky jsou naprosto skvělé, některé naopak naprosto nudné a některé průměr. Každopádně jako největší přednost hodnotím (na shounen docela překvapivě) velkou porci opravdu vtipného humoru a pak samozřejmě postavy. Já tu bandu blbounů prostě žeru a budu je následovat klidně až na konec světa. Můj největší oblíbenec je Sanji, ale hned za ním je zbytek celé posádky. Ani jedna z postav mi není nesympatická, natož tak abych někoho přímo nenáviděla. Mám prakticky jen jedinou výtku a tou je neustále rostoucí fanservice u dámské části. Jestli to tak půjde dál, za chvilku Nami asi bude chodit už úplně nahá a své poprsí si bude vozit před sebou na kolečkách. Animace (zvlášť na začátku) nepatří zrovna mezi ty nejlepší a tak bývá často vytýkána, ale mě třeba zrovna vůbec nevadila. Stejně tak soundtrack je ze začátku docela nevyužitý, ale postupně se zlepšuje. Openingy bývají většinou slabé (až na ten úplně první), endingy vesměs fajn. Zatím 9,5/10(27.4.2015)

Postavy: Naprosto originální, úžasné a bezchybné. Bezedná fantazie. 100% Příběh: Trochu natahovaný, avšak má v sobě neuvěřitelný potenciál. 95% Akce: Na začátku slabší, pak super, poté trochu natahovaná (V manze je to o dost rapidnější a rychlejší. Anime to natahuje.), ale jsou tam úžasné nápady a Devil's Fruit skýtá ohromná překvapení a tvary doposud neviděné :-) 95% Hudba: Na začátku mě z ní mrazilo potěšením, když projížděli Red Line, nebo bojovali v Alabastě, vznášeli se v Nebeském Ostrově, úchvatná. Soundtrack taky není k zahození. Jen teď ke konci je slabší (484. díl) 90% Styl Animace: Ne každému se musí líbit. Mně se třeba ze začátku příčil a proto jsem OP odložil a dal jsem mu znovu příležitost až o 2 roky později. Animace byla ze začátku děcká. 60% Pak naprosto dokonalá 95%, ale teď, kolem toho 480 dílu, mi přijde už moc "hladká" a jednoduchá - degradovaná. 70%. Takže celkově: 80%. Verdikt OP prozatím hodnotím jako jedno z nejlepších anime, co jsem kdy měl tu čest shlédnout, pro jeho schopnost si ukořistit srdce nejednoho člověka (byly tam chvíle, kdy jsem se skoro rozbrečel :-) Nestydím se to přiznat.) a hlavně ta schopnost vymyslet věci, které se tam objevují.... DOKONALOST. :-) Celkově: 95% (29.1.2011)

• - Postava Roronoa Zora byla inspirována skutečným karibským pirátem Francoisem l'Ollonaisem. (Agita)

• - Pro film byly vytvořeny repliky lodí Going Merry a Thousand Sunny v životní velikosti. (SovereignCZ)

• - Roronoa Zoro měl původně být v seriálu představen jako bodyguard Klauna Buggyho. (Agita)