Temný rytíř

• USA The Dark Knight (více)
USA / Velká Británie, 2008, 152 min (Alternativní 146 min)

Předloha:

Bob Kane (komiks), Bill Finger (komiks)

Kamera:

Wally Pfister

Christian Bale, Heath Ledger, Aaron Eckhart, Michael Caine, Maggie Gyllenhaal, Gary Oldman, Morgan Freeman, Cillian Murphy, Eric Roberts, Ritchie Coster (více)

Další Batmanovo dobrodružství začíná. Jeho protivníkem je tentokrát záhadný psychopat Joker. Vítanou posilou by se Batmanovi mohl stát nový státní zástupce Harvey Dent, idealistický právník odhodlaný bojovat zejména proti mafiím ovládajícím podsvětí města. Dent chodí shodou okolností s Rachel, kterou Batman, alias milionář Bruce Wayne, také miluje. Čínský obchodník Lau, se kterým Wayne odmítne obchodovat, navrhne gothamským mafiánským skupinám pro jejich peníze bezpečný úkryt v Hongkongu, kam nesahá Dentova pravomoc. Do jednání nečekaně zasáhne Joker, který chce polovinu mafiánských peněz za likvidaci Batmana. Ti to odmítnou. Batman vzápětí Laua unese a dostane z něj jména mafiánů. Dent rozjede velkou akci, podaří se mu však dostat za mříže jen méně významné gangstery. Vzápětí Joker vyhlásí, že každý den zabije jednoho člověka, a bude to dělat tak dlouho, než Batman veřejně přizná svou identitu a nechá se zatknout... (TV Nova)

pani.mysova

Úžasný film! Děj vás chytne hned od začátku a nepustí až do konce. Mne ten film naprosto ohromil, Batman je můj nejoblíbeňejší komixový hrdina. Joker v podání Heatha Ledgera správně ujetý, a pronese několik hlášek. Atmosféra ponurého Gothamu je skvělá a dodává filmu na stylovosti. Hudba od Hanse Zimmera a J. N. Howarda byla nezapomenutelná. Palec nahoru pro Christophera Nolana, který všem ukázal jak má vypadat správný komixový film. Jasných 5*. ()

el.bee

Možná mě v tichosti slovy rozcupujete, ale co dělá tenhle film lepším, než všechny předchozí? Všichni mluvíte o nadlidském výkonu Heatha Ledgera. Bylo to opravdu tak skvělé, nebo vás v hodnocení ovlivnila jeho nešťastná smrt? Dávný film Vrána byl velmi průměrným dílem, ale stal se hitem z podobného důvodu. Na druhou stranu mě překvapilo, že jsme se obešli bez kýčovitých efektů. Celkově ač jde o film o Batmanovi, působí velmi realisticky. Až na poslední 15ti metrový pád Batmana, po kterém se zvedl, naskočil na motorku a zmizel, se všemu dalo překvapivě věřit. Batman mi stále přijde málo charismatický. V mých očích byl Val Kilmer i George Clooney o třídu víše. Naštěstí to režisér zachránil skvělým obsazením vedlejších rolí. Batman si stále jako frenchies drží vysokou kvalitu, ale tvrdit, že je tenhle díl lepší, jen pro nové moderní technologie je nefér, vůči předchozím skvělým dílům. PS: Jestli byl Heath Ledger tak vyjímečný, Jack Nicholson byl ve své vedlejší roli extratřída. ()

opicee5

Nolan natočil perfektní filmové dílo ve všech ohledech.Christian Bale je pan herec ale tu byl ještě někdo o stupínek lepší než on.Heath Ledger,zahrál nejlepšího záporáka v historii komiksových fimů a myslím že ho už nikdo nepřekoná.Od začátku filmu až do konce jsem se nemohl odlepit od tohoto strhujícího příběhu. ()

Bagdif

Tento film mě nejvíce zaujal tím, že jsem si minimálně třikrát myslel, že vím co se stane, ale vše skončí jinak . Film plný zvratů a neskutečného výkonu Heatha Ledgera v hlavní roli. Nejsem fanoušek komiksového Batmana, ale tohle se mi opravdu moc líbilo. Výborná hudba, režie a herecké výkony. ()

QuietRioT

Vrchol filmového umenia. Každým zhliadnutím dozrieva, stále sa nájde niečo čo pred tým uniklo. Jeden z nesmrteľných filmov. ()

BranuliQ

Čo k tomuto filmu povedať? Neuveriteľne natočené, skvelá hudba (Hans Zimmer), neskutočná kamera, ktorá ma do filmu vtiahla tak, že som nemohol odtrhnúť oči od obrazovky a fenomenálny herecký výkon Heatha Ledgera, ktorý si ten Oscar právom zaslúžil. ()

Jennifer600

Skvělý film. Ale skvělý by nebyl bez Heatha Ledgera, který v tomto filmu ukázal, jak moc byl dobrý a jak dokáže zahrát každou roli.. Role Jokera Heatha posunula o velikánský kus výš. RIP Heath Ledger.. Byl jsi můj nejoblíbenější herec.. ()

Dancihal

Tady prostě záři Heat Ledger!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Neuvěřitelný výkon! Který byl po zásluze tak odměněn!!!! Super snímek....ale jak řikám, bez Ledgera by to nebylo ani z daleka tak dobré. Batmana mám rád....viděl jsem všechny díly....ty povedené i nepovedené ( Batman a Robin - co to bylo????? odpad :))) ) A po klasice- prvním dílu se mi tenhle libí nejvíc....hned potom Temný rytíř povstal....tam ale opět dle mého září záporák Tom Hardy :)) Paráda...velká paráda ()

Sakya

Batman Dark Knight bol prvym pokusom spravit s Batmana s polovice thriller temny a tak trochu drama s komiksovim nadychom co sa fakt vydarilo . Pribeh bol cely cas o moralke a kdo ako je schopny jak daleko zajst samozrejme nesmiem zabudnut na Heatha Ledgera co svoju ulohu splnil viac nez dokonale nech je mu zem lahka vacsieho psychopata som este vo filme nevidel, ako tohto lebo tento bol fakt vydareny . Christian sa s Batmanom narodil a ano chceme ho aj dalsich filmoch . ()

pekkanik

Zle je. Najprv som videl tento film a až potom Burtonovho Batmana. A Heath Ledger s prehľadom strká do vrecka nielen Christiana Balea, ale aj Jacka Nicholsona. Je to zrejme tým, že toto nie je comics, ale čierna dráma s občasným výskytom superhrdinu, kriminálka s absurdnými motívmi a riešeniami, kde občas chápete jedného aj druhého (!) záporáka, kde sa načakáte na happy - end (ak sa ho vôbec dočkáte). ()

mezonek

Tenhle kousek mě velmi mile překvapil. Batmana totiž považuju za spíše akční film bez nějaké větší hloubky, což koresponduje s faktem, že pochází z komixu. Jenže tady se tvůrci překonali a filmu opravdovou hloubku dodali. Najednou je dobro a zlo axtraktním pojmem a Batman je nucen definovat svou vlastní roli. A Joker je dokonale stvořený blázen, to se musí autorovi nechat. Jen mě mrzí, že Batman vůbec nezabíjí, jen mlátí. Přitom by si mnozí jeho nepřátelé smrt zasloužili. Ale ono to zřejmě patří k jeho charakteru ochránce. Opravdu parádní kus. Hlášku "..protože samotná pravda někdy prostě nestačí.." už z hlavy asi nikdy nedostanu. ()

iassai

Tohle se povedlo! Postupem času jsem začal být mírně alergický na Zimmerovi soundtracky k Nolanovým Batmanům a u dvojky je to nejintenzivnější, ale scénám, hereckým výkonům se nedá nic vytknout! A kontrast povah Batman vs. Joker film vyvyšuje nad naprostou většinu filmů podle komiksů, jeden z mála z nich, který stojí za to vidět vícekrát a který si zapamatujete. ()

zimi

Pro mne překvapení strhující! Nolan udělal kus skvělé práce a já se moc bavil!!!!!!!!! 4 a půl hvězdy ()

Onlajn

Nemohl jsem se dočkat pokračování prvního dílu. A musím říct, že zklamaný nejsem. Vynikající ztvárnění postav a poutavý rozsáhlý příběh. Bratři Nolanovi dokázali v příběhu vyždímat to nejlepší a to dost povedeně. Film obsahuje několik prvků jako pomsta, šílenství i zmatek. Jednoduše řečeno parádní akční drama, na které se dá koukat. ()

Pecaldo

Spoustu rádoby drsných chlapů si jistě řekne, že se přece nebude dívat na nějaký komiks, který je pro děti. Už po první scéně v bance, ale pochopíte že tohle rozhodně nebude žádná s*ačka pro děti , ale do detailu propracovaný megakousek. Od první do poslední minuty, ať už scéna ždíme na maximum, nebo se odehrává jakoby ,,klid´´ se prostě nenudíte. Fil je brilantní, a každý dolar do něj vražený se vrátil asi bilionkrát víc. O tomto filmu bych tu mohl psát hodiny, ale co vyzvednu a zdůrazním je Heath Ledger a Joker v jeho podání. Joker je tak odporný, slizký, zatraceně chytrý parchant, že se budete těšit jak malý děti, aby byl zase na plátně a dělal všechno to zlé. Jeho příprava na film, kdy se zavřel na měsíc v hotelu, aby se do Jokera ponořil, je dnes už něčím legendárním a jeho náhlá smrt mě bude mrzet asi do konce života. Doporučuji se na tento film dívat v angličtině , popřípadě s českými titulky , aby jste se užili Jokera naprosto se vším a v originále tak jak to dokázal jen Heath Ledger. Top film, za mě jednoznačně 5* ! ()

Seiby1

Dvaceti pěti milionové město, které má v rukávu, a ovládá ho za pomoci chaosu a anarchie, jeden Mad Dog.. ()

patrikpixa

K tomuhle nemám slov. Heath Ledger si šáhnul hodně do psychiky. Výsledek je naprosto fascinující výkon oceněný Oscarem. A právem! Chris si přizval na scénář svýho bráchu a ejhle. Obrat o 180%. A ta motorka? Tu chci! ()

Batman se blíží k půlmiliardě

Batman se blíží k půlmiliardě

14.03.2022

Druhý týden v kinech a chválený komiksový snímek The Batman už se pomalu ale jistě blíží k půlmiliardě dolarů z celého světa. Film o druhém víkendu zaznamenal jen 42% propady, díky čemuž si v… (více)

Nový Batman bude rekordně dlouhý

Nový Batman bude rekordně dlouhý