Captain America: První Avenger

• USA Captain America: The First Avenger (více)

Steve Rogers je idealistický mladík, který touží vstoupit do armády a pomoci Americe porazit nacisty. Nemá však nejmenší šanci, je neduživý a odvodové komise po celé zemi ho odmítají. Při jednom z pokusů si jeho vytrvalosti a zarputilosti všimne doktor Abraham Erskine a nabídne mu účast v tajném vojenském experimentu, jehož cílem je vytvořit pro Ameriku skupinu supervojáků. Ze Steva se tak stane dokonalá lidská bytost. Na boj s nacisty přesto nedojde. Objeví se mnohem větší a nebezpečnější nepřítel, tajná organizace Hydra, vedená všehoschopným gaunerem Johannem Schmidtem, který má svůj vlastní plán na ovládnutí světa. Jeho součástí má být i tajná formule doktora Erskina na výrobu supervojáků. Steve dostane štít, který se stane jeho poznávacím znamením, a se skupinou vojáků, které zachránil ze zajetí, začne likvidovat základny Hydry. Přinese mu tato mise nesmrtelnost, nebo smrt? (TV Nova)

ZnalecH

Akční film ve kterém chce mladík vstoupit do armády a chránit Ameriku. Bohužel se mu to opakovaně nedaří, ale nechybí mu odvaha ani vytrvalost. Nakonec je pro své dobré vlastnosti vybrán, aby se zúčastnil projektu, po kterém konečně může chránit lidi a svou vysněnou Ameriku. Film je plný akce, efektů, ale má i docela dobrý děj, takže fanoušek Marvelů je v nebi a fanoušek akčních filmů se taky nudit nebude. ()

Rozinek12 odpad!

Steve Rogers je malý, rachitický idealistický chudáček (typický odraz fanoušků komiksů), který se díky značným dávkám drog a experimentu stane super silným, skoro nesmrtelným dobrotivým šaškem, který je středem pozornosti (archetyp pro tyhle chudáčky). Je to pozornost, zájem o jejich osobu, který se jim nedostává a oni se v Rogersovi najdou. Je to špatná a nedostatečná výchova, která v nich nechá bujet tenhle pocit méněcennosti a bezradnosti. Tuhle patlaninu beru taky jako urážku skutečných hrdinů a vojáků druhé světové války, kteří se se svými indispozicemi smířily a přes to přese všechno se stali nesmrtelnými hrdiny.. Jenže vysvětlujte povrchním hlupákům, kdo byli Brigádní Generál Theodore Roosevelt Jr, Claus Schenk Graf von Stauffenberg nebo lidé jako Paul von Hindenburg a María Santos Gorrostieta Salazar.. ()

Durgas

K tomuto kusu od marvelu som sa odhodlával riadne dlho. Dávam tri, lebo to nebolo ani zďaleka tak zlé, ako som sa obával. ()

Sweat55

Kapitána jako postavu jsem měl vždycky minimálně v první desítce nejlepších komiksových postav. Jsem tedy rád, že mu Marvel neudělal v tomhle filmu ostudu a pořádně se o jednoho z nejlepších hrdinů postaral. Do hlavní role skvěle obsadil Evanse a jako padoucha agenta Smithe. A je to opravdu, až na tu montáž ničení základnen, kvalitní podívaná. ()

ktL

Příjemné překvapení se skvělou druhosvětovou atmosférou. Zní to divně, ale patos, pro který je tenhle film takřka předurčen, zde působí vyloženě fajn. Je ho tak akorát, je vtipný, účelný a nepůsobí trapně. A tenhle popis sedí i na zbytek filmu. Prostě fajn biják. 85 % ()

Likan7

Kapitán odstartoval svou filmovou áčkovou kariéru podobně jako Ironman. S několika výbornými momenty, hercem, který se pro svou roli narodil ale jinak s průměrným filmem, který nejspíš docení jen skalní fanoušci, kteří znají komiksy. Akce je při nejlepším průměrná, záporák slabý (jaké překvapení) a až na Kapitána slabé postavy. Nemůžu si pomoct, ale z toho trojlístku Thor, Kapitán, Ironman se mi na startu kariéry nejvíc zamlouvá Argarďan a jeho papundekl. ()

fallanga

Nejdříve jsem si říkal, že to není tak špatné, jak si to pamatuji. Evans je celkem sympaťák, přestože moc neumí hrát, Hayley Atwell je celkem zajímavý loveinterest a Hugo Weaving, přestože vypadá hloupě, tak zlého nácka zahrál skvěle. Kromě toho je to taky relativně vtipné, čemuž napomáhá hlavně skvělý Lee Jones a tatík Iron Mana. Kromě toho to ovšem stojí za vyližprdel, hlavně kvůli naprosto otřesné akci. ()

loveless

Válečné filmy nepatří k mým oblíbeným, do tohoto jsou navíc zvláštně zapracovány nadpřirozené prvky a to mi taky úplně nesedí. Chris Evans (minimálně pro mě) není charismatický mladík a tak je Kapitán Amerika tak trošku méně zajímavý, než by teoreticky mohl být. Ale samozřejmě nemůžu filmu upřít řemeslnou kvalitu. Koukatelné, chvílemi jsem se rozmýšlela i nad 4 hvězdami. ()

rublik05 odpad!

Nejhorší marvelovka? Možná. Rozhodně první díl Kapitána Ameriky patří mezi to nejhorší, co kdy studio Marvel vytvořilo. Cokoliv, co si představíte pod pojmem "špatné sci-fi", to zde dostanete měrou doslova vrchovatou. Od nudného děje, přes silně nesympatické postavy a mizerného záporáka, který víc než strašidelně působí spíš velmi vtipně. Naprosto nesmyslné zasazení děje a extrémní množství nejen dějových nelogičností, to je jen třešnička na dortu této mizerné marvelovky. Kapitán jako hlavní postava působí trochu nevýrazně, nedokáže celý film utáhnout a místy je jak slon v porcelánu. Snažil jsem se, ale prostě nemohu tento snímek absolutně za nic pochválit. Dvě hodiny utrpení a nudy. Bohužel. 0/10. ()

Nix

Začátek MCU. Vůbec první film s kapitánem Amerikou a do té chvíle jsem netušil, kdo to je. Jako úvod to bylo dobrý, Chris je sympaťák a vidět ho v pokračováních je fajn, nevadil mi. Ale nebylo to úplně ono, více propracovaný postavy, příběh by tomu neuškodil a taky akční sekvence, ale jako vniknutí do univerza je to dobrý lákadlo. ()

Hellknight12

Dnes pozreté po dlhej dobe. Tento film neviem prečo ale je dosť podcenený a mňa by zaujímalo prečo? Pretože je to typický Marvel? Ako prvý film z trilógie to nie je zle. Práve naopak máme tu pekne vykreslený základ. Netvrdím, že je to najlepšia časť ale až taká zlá nie je. Charaktery postáv sú napísané veľmi dobre. Hneď na začiatku je povedané jedna pekná myšlienka. Postavy sú sympatické. Herci hrajú veľmi dobre. Film môžem odporučiť. Celkové hodnotenie za mňa je 90%. ()

biergof

Kvalitní příběh, vyváženě plynulé tempo. Captain by si ale do své role zasloužil někoho ostřílenějšího než je Chris Evans, ten v The Avengers vedle Downeyho totálně pohoří a beru ho jako velké mínus filmu. Točeno pro děti do 12 a půl, s tím se ale počítalo. Jednim okem dovnitř a druhým ven a přesto v kebuli něco zůstalo,ale to jen díky původní předloze, rozhodně se z toho dalo vytřískat více a ve srovnání s filmem z roku 1990 to takový pokrok neni. ()

SuicideKing

kapitan amerika, to určitě, vsadim se,že pod tím líbivým kabatkem nosí dámské spodní prádlo! Jako první pulka byla příšerná, fakt jsem myslel, že vyseru kostku.. ta druhá, to už bylo uplně něco jiného, jinej film – dobrej film, to bylo jine pokoukaničko.. ale i přesto, nemužu hodnotit lip. Prvni pulka odpad, druha **** to nám dělá (0+4)/2=2 a jednu přidám,že měl celkem vkus na žensky/ou ()

aa12

Napíšu to jednoduše-jednu hvězdu strhávám za to že nemám rád komiksy, druhou za to že nemám rád spojení sci-fi a historie a třetí prostě za to že je to úplná kravina. Dvě hvězdy uděluju za dobré herecké obsazení a slušné efekty, víc k tomu nemám co dodat. ()

Hwoarang1

Ač nepřítel podobných věcí, u tohoto filmu jsem měl chuť chroupat popcorn a srkat colu. Letní zábava, nic víc. Film je celý postaven na klišé, což by mi samo o sobě nevadilo. Jenže film v první půlce sám sebe paroduje, záměrně nadsazuje a kryje si záda tím, že divákovi říká: "Hele, my to taky neberem vážně...." No a pak po nás chce, abysme ve druhé půlce věřili akci, věřili emocím, což naprosto nefunguje. Že mu umře kámoš? Bylo mi to uplně jedno. Že má umřít sám? Je mi to jedno. Slzy? Ale vždyť to nemám brát vážně - takže k smíchu. Hlavní hrdina bez charizmatu, pořád tak nějak zmatenej kluk, nebo co. Já mu nevěřil vůbec nic. Do děje mě to nevtáhlo - neustále jsem vnímal to, že jsem v kině a koukám na komiksovou legraci. No a pak na plátno přijde na minutu Samuel a film je o třídu lepší....čím to je? ()

dj_kure

Skoro až podprůměrný film s podivnými efekty nahoru dolů. Třeba tělo Evanse jako hubeňoura mě fakt hrozně rozesmálo. I s patnáckama dioptriema bych poznal, že není jeho. Vypadalo to fakt příšerně. Film jako takový je dost nudnej a zdlouhavej. Zpočátku to má slušnej náběh a neustále něco vylejzá na povrch, ale cca v polovině filmu je s tim konec a pluje to na stejný vlně. Akce je zoufale málo a humoru jakbysmet. Kdybych si nevzpomněl na nedávno brutálně sprasenýho G.I Joea tak bych dal možná i dvě *. Ale na druhou stranu jako jednorázová popcornová "zábava" to není až tak úplně k zahození. Pokud stihnete Kapitána Ameriku v kině rozhodně to nebude váš největší omyl, ale pokud až na DVD nebo v ubohém DivX tak asi ano :) 55% ()

VvV14

Tak dobré zpracování komiksové předlohy jsem ještě neviděl. Joe Johnston to natočil vážně bravurně. Zprvu jsem se bál že se Chris Evans nebude na roli hodit. Ale spíš mi vadilo, že už byl použit na jiného superhrdinu a také od MARVELU (Human Torch z Fantastic Four). Nakonec jsem ale přesvědčen, že je pro roli supervojáka jako stvořený. Musím dodat že Hugo Weaving zase zahrál skvěle (co jiného taky od něj čekat:)). Parádně navazující na ostatní filmy, které mají vyvrcholit obrovským crossoverem the Avangeres. Vážně se těším až uvidím všechny v čele s Kapčou :) ()

Harrison Ford je nový generál Ross

Harrison Ford je nový generál Ross

15.10.2022

MCU se po premiéře snímku Black Panther: Wakanda nechť žije a s nástupem nového roku překlopí do páté fáze, spolu s tím nás pak čeká pochopitelně hromada nových filmů, seriálů, a samozřejmě i postav.… (více)

Čtvrtý Captain America našel režiséra

Čtvrtý Captain America našel režiséra

09.07.2022

Před dvěma dny vstoupilo do kin po celém světě nejnovětší akční dobrodružství od studia Marvel pod názvem Thor: Láska jako hrom režiséra Taiky Waititiho a zatímco nový snímek o hrdinovi z Asgardu… (více)

Třetí Deadpool zůstane sprostý

Třetí Deadpool zůstane sprostý

05.06.2022

Čtvrtý Kapitán Amerika potvrzen

Čtvrtý Kapitán Amerika potvrzen

18.08.2021

Čtvrtý díl filmové série Kapitán Amerika od studia Marvel má oficiálně zelenou. Hlavní roli nového Kapitána pak ztvární Anthony Mackie, jenž přebral štít i roli po Steveu Rogersovi v seriálu Falcon… (více)