Captain America: První Avenger

• USA Captain America: The First Avenger (více)

Steve Rogers je idealistický mladík, který touží vstoupit do armády a pomoci Americe porazit nacisty. Nemá však nejmenší šanci, je neduživý a odvodové komise po celé zemi ho odmítají. Při jednom z pokusů si jeho vytrvalosti a zarputilosti všimne doktor Abraham Erskine a nabídne mu účast v tajném vojenském experimentu, jehož cílem je vytvořit pro Ameriku skupinu supervojáků. Ze Steva se tak stane dokonalá lidská bytost. Na boj s nacisty přesto nedojde. Objeví se mnohem větší a nebezpečnější nepřítel, tajná organizace Hydra, vedená všehoschopným gaunerem Johannem Schmidtem, který má svůj vlastní plán na ovládnutí světa. Jeho součástí má být i tajná formule doktora Erskina na výrobu supervojáků. Steve dostane štít, který se stane jeho poznávacím znamením, a se skupinou vojáků, které zachránil ze zajetí, začne likvidovat základny Hydry. Přinese mu tato mise nesmrtelnost, nebo smrt? (TV Nova)

faraon

Ak by sa ma niekto opýtal, čo ma na filme zaujalo, nič konkrétne by som mu nepovedal. Až na to, že ma viac zaujali vedľajšie postavy. Nájdu sa tu malé náznaky vtipu,irónie, retra, ale to mi nestačilo. Odvšadiaľ film rýchle utiekol. Či zo starého New Yorku, alebo lesa. Kapitán sa s ničím moc nezdržoval:) Vo výsledku tak film ani nesklame, ani nepoteší. 3D opäť zbytočné a dabing deklasuje Weavingovú krivú hubu... ()

Styxos

Čekal jsem (ještě větší) průser než u Thora, ale Marvel si to dokázal opět perfektně ošéfovat a Johnston nám servíruje parádní menu na stříbrném podnosu. Cap mi přišel o chlup lepší než Odinův syn a o dva lepší než druhý Iron Man, při čemž dohání v oblíbenosti jeho první díl. Jasně, příběh není žádný zázrak, ale to jsem ostatně ani nečekal a dostal jsem parádní popcornovu jízdu, kterou jsem si užil. Cap prostě neselhal a to ani ve chvílích, kdy se vyrovnává s vlivem předlohy na propagandu armády USA, z čehož si ve výsledku dělá docela slušnou srandu. Tommy Lee Jones je super hláškář, Hugo Weawing si užívá dalšího ze svých záporáků a Hayley Atwell je kočka hodná pomilování. Nevím nevím - kdybych byl na Capově místě tak bych se asi rozhodl jinak. ()

Ludivitto

Ryzí komiks - ryzí zábava se zbytečným 3D a nejhorším českým dabingem za posledních 70 let. Výborně jsem se bavil. ()

Composter

Vážení, vypadá to, že poslední dobou se nám náramně s těmi comicsovými adaptacemi daří. Nejsou infantilní, s tématem i stylizací si tvůrci pěkně hrají a hlavně jsou koukatelné i bez předchozí lobotomie. Je to fajn pocit - jít do kina beze strachu a pro jistotu vybaven lahví alkoholu, který by případný "omyl" zmírnil. Captain America výtečně odsýpá, akce je požehnaně a pitomých citových výlevů (včetně "oblíbeného" militantního amerického patosu) poskrovnu. Navíc herci jsou vážně sympatičtí, takže se na celkovou sestavu v Avangers dost těším :). Pozn.: Hodnotím otitulkovanou verzi! ()

latvar

Další z mnoha superhrdinů od Marvela, ale tentokrát slabší kousek, představoval jsem si, že tam bude víc akčních záběrů, bohužel jsem celkem dost zklamaný. 55% ()

shabazza

100% komiksová zábava, film který si na nic nehraje a je sám sebou. Co jsem od tohohle Avengera čekal, toho se mi dostalo vrchovatou měrou a ani ta dobová stylizace a přehnaný patriotismus nevypadaly v tomhle podání zle. Captain America je skoro tak dobrý jako Ironman a já už se nemůžu dočkat společného Avengerovského filmu :-) ()

HomeAlone

Je to niekde medzi 4* a 5* , no v ziadnom pripade sklamanie . Pacilo sa mi hlavne zasadenie deja do 2sv. vojny . Hodilo sa to tam . Je to paradne a hlavne efetne natocene a nenudi to ani na chvilu . V celkovom dojme sa jedna o jednu z tych lepsich komixoviek ()

Hollohlaway

Celý film stojí na tom, že Kapitán Amerika je odlišný, originálni superhrdina, čímž se děj vyvíjí přeci jen trochu jinak. Druhá světová je zajímavé prostředí k akci, a topornější scénář tolik nevadí. Je to plné klišé a patetického patriotismu, který k tomuto komixu prostě patří. Triky jsou na slušné urovni, a výběru herců nemám co vytknout, dobře to zapadá. Hayley Atwell je k nakousnutí, a Chris Evans je typický americký klaďas, občas zazní i nějaký vtípek. Ale superhrdinská první liga to přeci jen není, občas se to dost vleče, vývoj děje je kostrbatý a celé je to tak nějak mdlé. Ale předloze to odpovídá dost věrně, to musím pochválit, takže ve výsledku neurážející průměr. ()

Hanzisko

Dvouhodinová nuda s občasným zábleskem. Zklamání, ale Evans, Jones a hlavně Hugo Weaving aspoň trochu vylepšujou laťku celýmu filmu... ()

Pecival

No začátek vypadá ještě docela nadějně, ale je to čím dal horší. Minimální nadhled, skoro žádný humor, Evans nemá charisma (což zvýrazňuje příšerný účes), Weaving je solidní, než si oblékne směšnou masku. Akce je sice hodně, ale nemá čím zaujmout (a to ani nenadávám, že opičák se štítem působí docela směšně, pač s tím jsem počítal). Nastup zachráněných vojáků s následným salutováním mi způsobíl bolest. ()

DeathTheKid

Dost jsem se obával týpka, který má svaly namačkaný v obleku (ještěže nebyly tak nechutně vyprcnutý jak v nějakém latex oblečku) Nakonec jsem si Kapitána Ameriku dosti oblíbil jak pro jeho charakter, tak pro boží posatvu. Hl. herečka byla taky sympatická, záporák moc komixový, možná až moc červený, i když v míře únosnosti snesitelně červený. Konec mě překvapil a dost se těším na dvojku nebo rovnou na Avengery. ()

Almásy

Tim Burton raz v jednom rozhovore reagoval na Nolanovho Batmana: je to skvelý film a teší ma čo s ním spravili, len viete, ja sa teším znova na filmy, kedy si niekto dá krikľavú uniformu a bude veriť v dobro. A máme to tu! Captaina Americu som poznal len zbežne, no musím povedať že pri pozeraní tohto filmu som sa cítil ako keby som mal 10 rokov. Aj keď samozrejme, ak sa s tým chceme dlhšie crcať, tak zistíme veľmi silný politický kalkul, no srať teraz na to. Diváci vidia hrdinu, ktorý verí a pácha dobro, nech sa na mňa nikto nehnevá, ale ruku na srdce, vám takýto hrdina nechýbal? Nechýbala vám tá čiernobielosť komiksových filmov? Zlí sú zlí a dobrí dobrí. Musím povedať, ak by som mal deti, tak by som im čítaval tieto komiksy. Z toho hľadiska tento film hodnotím ako masterpiece. Samozrejme, nájdeme tam výtky, ale to pri tomto type hrdinu absolútne neriešim. Správne naivné, správne akčné, správne vtipné. A happy end! ()

deckardx

Komiksovka jak má bejt! Mam rád filmy, kde jsou zmutovaní náckové, kteří chtějí ovládnout svět. O mnoho lepší než opěvovaný Thor. ()

jefff

Škoda, že se tolik tlačilo pouze na zábavnost a hloubka je prakticky nulová. Po technické stránce Prvnímu Avengerovi nelze upřít nic. Bohužel celé zpracování příběhu je nesmírně ploché. Začátek vypadal zajímavě, ale jako celek režisér nezvládl. Captain America se stal pouhou prostoduchou zábavou. Thor se povedl zdaleka lépe. ()

Karlos10

Jako snad 80% filmů od Marvelu se i tento řadí mezi ty hodně povedené, akcí a dobrodružstvím nabité trháky. I takhle jednoduše to jde napsat bez zbytečných řečiček...Na Thora sice trošku ztrácí, ale když srovnáte Captaina s jinými akčními/dobrodružnými filmy, není co řešit s hodnocením. 80% ()

Lottr

Já mám prostě tyhle filmy rád, co dodat víc. Skvělé triky, sympatický klaďas, výborné záběry z války a hlavně v podstatě smutný konec. Příběh je sice trošku prostý a děti v USA mají asi zkreslené představi o válce, ale já byl spokojený. Vychytané je propojení s Avengers, viz. starý Stark, otec Iron Mana jako vědec u zrodu Cpt America. ()

Andrew78

Možná je to tím, že je Kapitán Amerika jedním z mých nejoblíbenějších superhrdinů. Dost možná je to také tím, že jedním z mých nejoblíbenějších herců je právě Chris Evans. Ale já v této nedoceněné komiksovce zkrátka žádné nedostatky nevidím. Příběh i herecké výkony jsou naprosto v pořádku a zasazení děje do čtyřicátých let je logickou a přirozenou volbou, která se navíc úspěšně povedla. Je sice pravda, že digitální triky jsou místy slabší, ale dojem z filmu to samozřejmě nijak nenarušuje. Pochválit si zaslouží i samotné finále, které díky romantické linii dokáže poměrně nečekaně zasáhnout i po citové stránce. Jedná se tak o další výrazný úspěch studia Marvel, které už konečně přestává nenápadně naznačovat, ale zcela otevřeně připravuje prostor pro superhrdinskou týmovku, bezpochyby jeden z nejriskantnějších tahů ve filmových dějinách. ()

Jello Biafra

Rachitický mladík sa rozhodne vstúpiť do armády a bojovať na fronte druhej svetovej vojny. Jeho fyzické výkony sú však slabé, zato jeho odvaha je vysoká. Preto sa ho rozhodne jeden židovský vedec použiť na špeciálny pokus vytvoriť supervojaka. Pokus vyjde a tak sa zrodí Kapitán Amerika, ktorý sa vydá do Európy bojovať proti nacistickej organizácii Hydra a jej vodcovi zvanému Red Skull. Musím priznať že vizuálna štylizácia spoločne s akciou sú dosť fantasmagorické a tajná armáda nacistov pôsobí silno infantilne. Ako keby ste spojili Star Wars a G.I. Joe. Zato Chris Evans ako kapitán Amerika je charismatický a rovnako tak dobrý dojem na mňa urobila aj sympatická Hayley Atwell. Nemôžem sa ale ubrániť tomu, že tento film je určený primárne pre osoby mladšie 15 rokov. ()

Harrison Ford je nový generál Ross

Harrison Ford je nový generál Ross

15.10.2022

MCU se po premiéře snímku Black Panther: Wakanda nechť žije a s nástupem nového roku překlopí do páté fáze, spolu s tím nás pak čeká pochopitelně hromada nových filmů, seriálů, a samozřejmě i postav.… (více)

Čtvrtý Captain America našel režiséra

Čtvrtý Captain America našel režiséra

09.07.2022

Před dvěma dny vstoupilo do kin po celém světě nejnovětší akční dobrodružství od studia Marvel pod názvem Thor: Láska jako hrom režiséra Taiky Waititiho a zatímco nový snímek o hrdinovi z Asgardu… (více)

Třetí Deadpool zůstane sprostý

Třetí Deadpool zůstane sprostý

05.06.2022

Čtvrtý Kapitán Amerika potvrzen

Čtvrtý Kapitán Amerika potvrzen

18.08.2021

Čtvrtý díl filmové série Kapitán Amerika od studia Marvel má oficiálně zelenou. Hlavní roli nového Kapitána pak ztvární Anthony Mackie, jenž přebral štít i roli po Steveu Rogersovi v seriálu Falcon… (více)