Captain America: První Avenger

• USA Captain America: The First Avenger (více)

Steve Rogers je idealistický mladík, který touží vstoupit do armády a pomoci Americe porazit nacisty. Nemá však nejmenší šanci, je neduživý a odvodové komise po celé zemi ho odmítají. Při jednom z pokusů si jeho vytrvalosti a zarputilosti všimne doktor Abraham Erskine a nabídne mu účast v tajném vojenském experimentu, jehož cílem je vytvořit pro Ameriku skupinu supervojáků. Ze Steva se tak stane dokonalá lidská bytost. Na boj s nacisty přesto nedojde. Objeví se mnohem větší a nebezpečnější nepřítel, tajná organizace Hydra, vedená všehoschopným gaunerem Johannem Schmidtem, který má svůj vlastní plán na ovládnutí světa. Jeho součástí má být i tajná formule doktora Erskina na výrobu supervojáků. Steve dostane štít, který se stane jeho poznávacím znamením, a se skupinou vojáků, které zachránil ze zajetí, začne likvidovat základny Hydry. Přinese mu tato mise nesmrtelnost, nebo smrt? (TV Nova)

rekkky

Ambiciózní adaptace komiksového příběhu naráží v několika rovinách na svou nedokonalost, ale svými blockbusterovými scénami se snaží vše zachránit, což se ne vždy daří. Nejprve hrozně dlouho trvá, než se děj posune k jednotlivým akčním scénám, ale následně se jedná spíše o to, jak naznačit, že Captain America je ten pravý pro interpretaci všeho, co USA představuje ve světě, protože určité sekvence jsou vystřiženy, jak z parodujících filmů. Vzhledem k tomu, že se jedná o již předepsaný námět, tak moc prostoru k manipulacím s příběhem není, ale ani v té tvůrčí části filmu se nelze dobrat toho lepšího. Film se hodí na odreagování, ale o žádné umělecké dílo se v žádném případě nejedná. ()

Olík

Nevím jestli je to tím, že poslední dobou poletuje ve vzduchu víc nadpřirozenými schopnostmi disponujících ochránců zákona, než čeká zlatokopek ve frontě do oblíbenému baru našich hokejistů? Nebo my co jsme vyrůstali v letech, kdy čecháček měl tu čest pouze se Supermanem, Batmanem a Vinnetouem, nemáme takový vztah k těm méně profláknutým superhrdinům, ale za mne je už přeavengerováno. Bublina kolem kapitána Hamburgera je sice nafouknuta do obřích rozměrů, v důsledku to má však pouze jediný efekt a to její rychlejší destrukci. A pokus o vzkříšení Poslední křížové výpravy.......tak to si zkoušejte na někoho, kdo se v mládí nechtěl stát Old Shatterhandem. "Za Amerikuuuuuuuuuuuuuuuu" ()

Nerd4Dreaming

Kapitán Amerika alias Mirek Dušín? Mám slabost pro nácky a všechno kolem, proto relativně vysoký hodnocení. Ale asi bych ubral na plazmovejch kanonech, velikosti tanků a tak podobně. High Tech věci vypadají v Iron Manovi skvěle, ale ve čtyřicátejch letech? A ten konec mě taky nasral. Takže kniplem jde hejbat nahoru a dolů ale ne do stran? Zajímavé. Nebo ho pro samou sebeobětavost nenapadlo s tím jednoduše přistát. Asi tak jako proč ten granát nezahodit, lepší si na něj lehnout :) ()

Heavyman

Říkal jsem si pomalu, ale jistě přicházím podobnejm slátaninám na chuť. Ovšem zde je příběh zasazen do období druhý světový a to je velmi špatný, jelikož ta válka byla opravdová a ne namalovaný svět podle legendy či pohádky. Chcípák dostane injekci a během minuty je z něho superatlet, ještě snesitelný,samotný Kpt.Amerika není špatný "hrdina". Pak ale zachrání vojáky ze zajetí a vytvoří tým- užvatlanej frantík, namachrovanej vjetnamec, příčinlivej negr, idiot v buřince,jeho kámoš z hospody a zelená děvka a tím dostaneme nechutný klišé po americku.Co se dá pochválit je samotný závěr. ()

fablefavorit

Kapitána Ameriku jsem nikdy rád neměl. Nelíbily se mi ty jeho bujaré barvy a dementní patriotistické kecy. První Avenger ale můj názor na něj pomalu začal měnit a po shlédnutí tvrdím, že tu byl potenciál na nejlepší "single-hero" Marvelovku vůbec . To by ovšem nesmělo být té otřesné akční části, která celý film víceméně posílá do sraček. Oproti ostatním PG-13 Marvelovským celovečerákům to má místy relativně velké gule (rozsekání vojáka na cucky vrtulí? to beru!) a ty kecací scény patří k těm lepším, na úspěch to ale bohužel nestačí a stále je to opravdu slabé, vždyť ty souboje vypadají jak propagandistická reklama na rektální teploměr, ()

Rathalos

Ak mam hodnotit uvodnu cast tejto serie,no nesedelo mi to a bolo to tym,ze sa to odohravalo vo vojnovom obdobi a pritom tam behal so stitom v ruke,vyzeralo to smiesne,ale dalsie casti uz boli na tom lepsie,Chris Evans je fajn herec,ale ako Captain America mi nesedel,skor by som tam prijal nejakeho drsnejsieho herca...:-) ()

helloween93

Věrohodné zpracování Hydry se skvělým Weavingem - Red Skull. Zbytek je hodně patriotistický a je vidět, že snímek cílí především na americké publikum. Byl jsem na filmu tehdy v kině. 3* ()

hazaba

Docela vtipné, když to člověk bere s nadhledem. Hayley Atwell je výborná, stejně jako Stanley Tucci (i když tu má pidi roličku), naprosto úžasní Toby Jones a Hugo Weaving. No, na Chrisa Evanse se dá taky koukat, obzvlášť poté, co se stane normálním. Popcornový film jak vyšitý a asi bych ji řadila k těm průměrně lepším komiksům. ()

Folky

Kapitán prostě není zajímavý hrdina. V dalších svých filmech se jeho sólovka má o co opřít (ve dvojce rozpad S.H.I.E.L.D.U, ve trojce o občanskou válku), ale když je film pouze o něm, je stejně málo zajímavý jako sám Kapitán. ()

Shredo

Sľubný začiatok prvého filmu modernej Marvelovskej ságy. Dej baví, srdce hrdinu, čo by Hacksaw Ridge. Práve pre charakterové vlastnosti, bol vybraný ako ten správny vyvolený. Až do premeny z leptozóma na steroidmi nabúchaného borca to ujde. Dej potom prestáva dávať zmysel, celé sa to točí o ničom alebo maximálne nejaké akčné prestrelky, u ktorých ma párkrát vyplo a musel som film pretáčať. Berem to ako jednorázovú povinnú jazdu k poznaniu superhrdinu, ale určite sa k tomuto nemienim vracať. Hor sa na Iron Mana. ()

burton

Mě se to líbilo. Nejsem vůbec namyšlená - když se podíváte na můj avatar, můžete spatřit, že skromností přímo srším. Ale docela dobře rozumím tomu, co je to komix. Mým prvním komixem byly Rychlé šípy a myslím, že tady kapitán si zcela určitě může vřele potřást rukou s Rychlonožkou. Takže komix je právě tohle, co jsme viděli - vy, kteří jste neviděli, se podívejte, páč tohle je komix přímo ukázkovej (a ano, šťouralové prominou, komix je kreslenej, jasně...noacojako?). Z malého otloukánka se stal velký zachránce a hrdina. No jo, trošku mu pomohli. Ale komu z hrdinů nebylo pomoženo? ()

MickeyStuma

Ještě předtím, než na stříbrné plátno vtrhla partička superhrdinů ze stáje Marvel pod názvem ´The Avengers´, byl nám představen ještě jeden z nich, známý jako Captain America. V komiksech se začal objevovat od roku 1941, takže vlivem jeho charakteru nepřekvapí, že byl dějově použit i v boji proti německému nacismu a Japoncům. Že nechávám pozdravovat českého Péráka. A v tomto směru také vyznívá i filmové zpracování. Vizuálně skutečně vypadá, jakoby ze čtyřicátých let pocházel, ať už jde o módu, stylu účesů, dobových automobilů, architektury, atd. Doba obtížné situace, ve kterém vlastenectví dosahovalo ohromných výšek, prostě nemohla být vynechána. To by bylo vůči předloze nefér. Mladistvá zapálenost vstoupit do armády není nic ojedinělého. Týká se to i střízlíka Steva Rogerse, který svou vyhublou postavou spíše vyvolává úsměv. Ale jak už to u americké armády bývá, i zde je snaha vyprodukovat tzv. supervojáka bez bázně a hany, k čemuž se Steve přimotá a změní se k nepoznání. Ke svému superhrdinství má však ještě stále cestu trnitou, ale jak si říká, kdo si počká, ten se dočká. A kde je superhrdina, tam je i superpadouch. Dějový vývoj tedy vede k očekávanému střetu a v tom je asi ten největší problém. Spousta již provařených motivů vede po divácké stránce k předvídavosti vývoje děje, což kazí překvapení a hlavně napětí. Vnímavý divák také rozpozná občasné nejrůznější odkazy na ´The Avengers´. Ano, není to pouze HYDRA, která dělá starosti snad všude. Pro zajímavost, Captain America je vybaven oblekem a štítem od Howarda Starka, což není nikdo jiný, než otec Tonyho Starka aka Iron Mana. Jeho prezentace létajícího auta je ve filmech o Iron Manovi k vidění také. Marvelovský vesmír se v takovémto nejrůznějším propojení prostě nezapře. Pokud se na film podíváme hlouběji, hodně to připomíná etudy ze stejné doby jiného hromotluka a tím je Wolverine. Podobnost čistě náhodná, úmyslná nebo se jen jedná o inspiraci? No nic. Nejdůležitější je, že snímek slouží jako poslední díl skládačky do uvedení zmíněného ´The Avengers´, což nám na samém konci filmu tvůrci dávají monstrózně najevo. Nebyla ta reklama na příští film ještě moc malá? ()

lemonova

Videla som takmer všetky filmy Marvel univerza a Captain America ostáva pre mňa stále najlepším. Neviem, akým slovom to popísať, naši českí susedia majú na to krásny prívlastok: ryzí. To je môj pocit z hlavného hrdinu, príbehu a jeho spracovania. A veľmi sa mi páči jeho časový rámec, ide z neho nostalgia. Asi aj preto po celý čas práve Steve ostal pre mňa hrdinom č. 1. ()

Desdemone

Mám pocit, že jsem asi viděla úplně jiný film, než ostatní uživatelé csfd.cz. Tak debilní, tupou kravinu a urážku jednoho z nejklasičtějších komiksů, na které není dobrý příběh ani scénář a nejuvěřitelnější postavou je sekretářka, která po americkém hrdinovi vyjede okamžitě, jak zjistí, že stojí vedle ní, jsem dlouho neviděla. Atraktivní výprava a ta úžasná kombinace historického prostředí s komiksovými zbraněmi a vynálezy nezabrání tomu, že i když tam pořád něco bouchá a střílí, po 20 minutách jsem myslela, že umřu nudou. Říct, že "se to nebere vážně" je sice krásně alibistické a obranářské, já si ale film, který nikdo z tvůrců nebere zas tak vážně, představuju jinak. Minimálně si myslím, že sebeironie je sebeironií teprve tehdy, když není křečovitá a žalostně uboze předstíraná- což tady je. Jestli někomu stačí to málo, co tenhle film nabízí, tak je to asi v pohodě, ale od tak dlouho očekávaného "vlastního, pořádného" filmu jednoho z největších komiksových hrdinů vůbec jsem čekala opravdu víc, než jen rádoby vtipné hlášky a pár krásných dívek z doby, kdy ještě většina žen měla vkus. Ve finále jsou ty dvě hvězdičky jen za to milé překvapení po závěrečných titulkách. A za to, že Kapitán má i mnohem horší filmové verze. ()

Bird_house

Film postrádá jakoukoliv myšlenku - mám Sci-Fi & Comics rád a vím, že obvykle velkou myšlenku takovéto kousky nemají, ale toto? Příliš se mi nezamlouvá spojení historie a moderních technologií (vozidla, zbraně, etc..). Několikrát jsem si připadal jako bych se díval na Star Wars - hlavně k závěru, když na křídlech letadla byly lasery zakončené kulovým vrchlíkem, který nápadně připomíná R2D2. Ani červena hlava "Agenta Smithe" nějak zvlášť nezaujme - jde jen o zvýraznění Bad Guye. Neustálé propagace Ameriky v podobě trapného štítu je dost úsměvná. Dialogy vypovídající o ničem a film nezachrání ani herecký "výkon" Tommy Lee Jonese, který zřejmě potřebuje peníze. Dojemný závěr v podobě VELKÉ role Samuela L. Jacksona stojí taky za zamyšlení. Na závěr chci říct jen "Heil Hydra" - WTF?? ()

Harrison Ford je nový generál Ross

Harrison Ford je nový generál Ross

15.10.2022

MCU se po premiéře snímku Black Panther: Wakanda nechť žije a s nástupem nového roku překlopí do páté fáze, spolu s tím nás pak čeká pochopitelně hromada nových filmů, seriálů, a samozřejmě i postav.… (více)

Čtvrtý Captain America našel režiséra

Čtvrtý Captain America našel režiséra

09.07.2022

Před dvěma dny vstoupilo do kin po celém světě nejnovětší akční dobrodružství od studia Marvel pod názvem Thor: Láska jako hrom režiséra Taiky Waititiho a zatímco nový snímek o hrdinovi z Asgardu… (více)

Třetí Deadpool zůstane sprostý

Třetí Deadpool zůstane sprostý

05.06.2022

Čtvrtý Kapitán Amerika potvrzen

Čtvrtý Kapitán Amerika potvrzen

18.08.2021

Čtvrtý díl filmové série Kapitán Amerika od studia Marvel má oficiálně zelenou. Hlavní roli nového Kapitána pak ztvární Anthony Mackie, jenž přebral štít i roli po Steveu Rogersovi v seriálu Falcon… (více)