Captain America: První Avenger

• USA Captain America: The First Avenger (více)

Steve Rogers je idealistický mladík, který touží vstoupit do armády a pomoci Americe porazit nacisty. Nemá však nejmenší šanci, je neduživý a odvodové komise po celé zemi ho odmítají. Při jednom z pokusů si jeho vytrvalosti a zarputilosti všimne doktor Abraham Erskine a nabídne mu účast v tajném vojenském experimentu, jehož cílem je vytvořit pro Ameriku skupinu supervojáků. Ze Steva se tak stane dokonalá lidská bytost. Na boj s nacisty přesto nedojde. Objeví se mnohem větší a nebezpečnější nepřítel, tajná organizace Hydra, vedená všehoschopným gaunerem Johannem Schmidtem, který má svůj vlastní plán na ovládnutí světa. Jeho součástí má být i tajná formule doktora Erskina na výrobu supervojáků. Steve dostane štít, který se stane jeho poznávacím znamením, a se skupinou vojáků, které zachránil ze zajetí, začne likvidovat základny Hydry. Přinese mu tato mise nesmrtelnost, nebo smrt? (TV Nova)

Saur.us

Průměrné od začátku do konce prakticky ve všech aspektech. Slabý příběh, hodně nevyrovnaná stylizace. Hightech nazi bych si představil osobně trochu jinak, třeba jako v Iron Sky. Zatím jistě nejslabší z Avengerů. Slabá 3 ()

sebo9629

Skvelá žánrovka a musím spomenúť skvelý Capov kostým, ktorý mohol veľmi jednoducho vyznieť smiešne, čo sa však nestalo ba práve naopak, je to jeden z najlepších kostýmov v MCU. Hodnotenie: 8.6/10 ()

Mallinali

Zhruba do první třetiny nápaditý a zábavný film. Od Itálie dál to je ale blbý jak veganský sádlo. Hydra, která dost vymaštěně vytlačila celou druhou světovou válku, je adeptem na nejhoršího komixovýho záporáka (i když by asi stejně všechny tři stupínky pro vítěze brali X-mani). ()

Wawer

Asi to tak tvůrci nezamýšleli, ale já se bavil královsky. Akce je přehnaná, efekty kýčovité, záporák komičtější než v bondovkách za 70.let, všechen ten teatrální patos do toho dokonale zapadá. Pro mě je to nejlepší béčkovej film za poslední roky. ()

ASSBURGER

Oproti dvoje je táto časť skvostom ale v porovnaní s Iron Manom (Robert Downey Jr.) je pomerne slabá. Hovorí sa (a je to uvedené aj v názve) že Captain America (Chris Evans) bol prvým avengerom bol Sub Mariner (Namor) ktorý sa po prvé objavil v roku 1939 aj ked sa k avengerom pridal až niekedy dávno potom ale bol dá sa povedať členom. Ale ako celokovo to bolo veľmi dobré,ked som si to dnes pozrel tak mi to zmenilo pohľad na Captaina Americu ale nie v tom že má nejakú super silu on má len štít ktorý nikto z ničím neprerazí. Ale aj tak to bolo dobré proste 4/5 definitívne. ()

sirien

Na to, jak tu postavu nemám rád a jak nemám rád ani to, co symbolizuje a na čem je založená, tak se tu podařilo udělat film, který mě kupodivu neurazil, místy měl docela zábavnou reflexi věcí, objevili se v něm snesitelní nacističtí záporáci a nakonec zvládnul i se ctí skončit. Prostě je to přijatelnej komiksovej akčňák. Nic moc víc. Nic moc míň. ()

Darren98

První příběh v posledním teaseru na sjednocení Avengerů trpí časovým přeladěním; přesépiovaná minulost s moderním nadhledem vyústí v nepříjemný nejednotvárný styl, kde skřípající atmosféře ke všemu ubližují nadefektní plamenné efekty. Sci-fi výsek WWII je ideální pohádka pro dospělé americké dítě a ostatní, kdo zbožňuje přebytek vlastenectví s občasnými primitivními střety hrdiny s padouchem. Ovšem kvůli rekapitulaci zásadních dějových momentů v Avengerech je První Avenger podmínkou spíš pro sledování jeho Návratu. ()

kostej_

U komiksových adaptací platí dvojnásob pořekadlo "v rámci žánru je to slušné", protože jen málokde jinde je tak vidět nedostatečnost filmového zážitku jako u špatně stylizované těžkopádné mlátičky, v níž hlavní akci obstarává nepřemožitelný drsně se tvářící maník v přiléhavém extravagantním kostýmku. V tomto případě se naštěstí nic takového nekoná, ale ačkoli lze konstatovat ono "v rámci žánru slušné", celkově jde jen o lehký nadprůměr, se standardní příběhovou linií bez výraznějšího nápadu. ()

Gediman

Na čtyři hvězdy to není. Tomu filmu něco chybí, nějaký ten cool faktor. Závěrečný souboj proběhne nějak strašně rychle a není tak zajímavý ani zábavný, jak by se slušelo. A řadoví protivníci jsou prostě Stormtroopeři bez jakékoliv naděje kohokoliv z klaďasů byť i jen škrábnout. Hugo Weaving hraje dobře, ale jako agent Smith byl mnohem výraznější záporák, než Red Skull. Soundtrack je průměrný, bez výraznějšího theme nebo melodie (např. soundtracku X-men Origins nesahá ani po kotníky). ()

johnywalker

"V této době - době, kdy brouzdám světem pokémonů :D, jsem si udělal čas na dalšího z Avengers (na jejichž společný film se strašně těším), na toho prvního - Cp. Americu... s tímhle Marvelovským hrdinou se setkávám poprvé a upřímně...mohlo to být horší, neříkám, že jde o nějaký extra zážitek, ale čím dál tím více mě vnadí na The Avengers a to asi mají v úmyslu... Film splňuje určitou kvalitu a dobré herecké obsazení... " Tak tohle jsem napsal asi před rokem... Teď, když jsem viděl i Avengers, jsem si na tento snímek udělal čas, abych si odvodil nějaké souvislost a musím říct, že se Captain America: The First Avenger dost povedl a řadí se po bok Thora a Iron Mana! ()

Vakomlok

Já jsem dostal, co jsem čekal. Americkou propagandu, ale zábavně podanou, navíc se sympatickými herci a přehlednou akcí. Popcornovka jak má být...A teď už zbývá jenom jediné: Avengers assemble! ()

Pitaya

Další z řady povedených Marvel filmů. Chris Evens většinou hraje komiky nebo hňupy, takže i přesto, že tohoto herce miluji jsem si moc nedovedla představit, že bude hrát hrdinu co zabíjí nácky a přitom si zachovává vážnou tvář, ale co není, může být. Vážně mu to sedlo, příběh byl velmi poutavý, kamera byla taky zvládnutá dobře, herecké obsazení perfektní a ani 3D mi vůbec nevadilo. Bohužel co mi zkazilo celý film, je podle mě hrozný dabing (všichni Němci šišlají a to i hlavní záporák), takže si film určitě pustím ještě jednou a v originál znění. ()

Hapretor

Chris Evans byla nepochybně dobrá volba pro hlavní roli, jenže celý ten film je nudný a blbý. Nemá to vůbec ten nápad, vtip (trefnou nadsázku) jako komiksové předlohy. Toto byl film prostě hraný, dělaný podle animáku, ale z animáku nemá nic. Výsledkem je tedy jen odehrání směšných scén ve směšných oblecích, prohlášení pár nejapných dialogů a udělání pár povedených masek. Hugo Viking je tak debilní herec s tak debilním obličejem, že mu tu masku ani nemuseli dělat. Jeho role byla naprosto nezvládnutá. Já osobně bych mu dal za tohle zlatou malinu. A Ch. Evansovi pěstí, protože si myslim, že má na víc. Pan Joe Johnston vůbec nechápe jaký je rozdíl mezi hraným filmem a filmem animovaným. Pokud udělám film hraný, rádoby komiksovou adaptaci, a ten nemá ani špetku humoru, nadsázky a nějaké té hravosti hlavních postav, nemá to vůbec cenu. Pane Johnston, zeptejte se pana T. Burtona, jak se točí "komiksový" hraný film, a pak udělejte něco dalšího. Ale ne bez řádné konzultace!!! ()

stansrac

v české distribuci zcela tristní dubbing. očekávatelně očekávaná absence jakéhokoliv příběhu je tak zřejmě problémem nejmenším, přesto docela zásadním. vyšší hodnocení by podhodnocovalo ostatní zpracování komiksových předloh. ()

DHDV

Film bez emocí, ve kterém se jen skáče a skáče se také neuvěřitelně rychle ve scénáři. Jen z akčních scén nevytvoříte skvělý film, přesně o to se tvůrci snažily. Ale nepovedlo se, silné zklamání nejen z filmu. Herecký výkon Evanse, nevím proč, ale připadal mi neuvěřitelně „tuctový“ a celkové herecké obsazení bylo bez charakteru. Weaving zase vypadal ve své mazce jako rudý Samuel L. Jakson takže to asi byla jedna z největších slabin filmu, která mě utvrdila, že tohle se nepovedlo. A využití potencionálu o společnosti Thule přímo mizívá…. Slabé 3 velmi slabé 3. Film Thor byl na zcela jiné úrovni „dospělejší“ … ()

J. T. Kirk

Musím hned ze začátku podotknout, že jsem CA viděl ve 2D a s titulkama, proto se mě líbil víc, než Thor. Chris Evans se na tuto roli docela hodil. Aspoň jeho postava je podobná na komiksového CA. Hugo Weaving zahrál Red Skulla dobrě, prostě mu ty role záporáků jdou. Samozdřejmě největší hláškař byl Samuel L. Jackson, kdyby tam nebyl, tak by se stal film docela nudným. No když nad tím tak přemýšlím, tak tu docela hláškovala i postava Howarda Starka v podání Dominica Coopera. Celkově byl příběh docela dobrý. Dozvěděli sme se, jak vznikl CA a taky co se to dělo za druhé světové války. Ale to každý komiksový fanda znal už předtím ;) No ještě bych snad dodal: lidi, POČKEJTE si na tu SCÉNU PO TITULKÁCH!!! Stoji to za to, je tam PRVNÍ TRAILER NA AVENGERS! Sice krátký, ale je tam ;) ()

hEROic

no fyzice se tu dava na prdel ve velkym, ale co je to comix... a na nic vic si tenhle film nehraje :) filmek to neni spatnej, ale na druhou stranu nicim zvlastnim nevynika... az na jednu vyjimku, kterou je Hayley Atwell, ta je tak krasna, ze si z meho pohledu ukradla kazdy zaber, ve kterem se objevila :) 75% ()

FilmWave

Tak jsem poněkud v rozpacích. Protože "Kapitán" skvěle začne a dokud je hlavní hrdina malý hubeňour (což je naštěstí skoro celou hodinu) má film výbornou retro atmosféru až á la "Indiana Jones" (zrod zla se skvělým Hugo Weavingem) a gangsterek jako "Neúplatní" (New York). Pak ale Stevena "nafouknou", začne akce a je to děs běs - ztratí to kouzlo, smysl, je to jen nuda. ()

Axident

Do 1.ligy komiksových kousků to nedosahuje, zejména díky nemastnému, neslanému ústřednímu hrdinovi, který dělá co může, ale prostě mi nesedl. To Hugo Weaving si roli padoucha vyloženě užil a zastínil všechny ostatní, potěšil i Tomy Lee Jones ve vedlejší roli. Nuda nikoliv, ale nic hodného zapamatování taky ne... ()

Harrison Ford je nový generál Ross

Harrison Ford je nový generál Ross

15.10.2022

MCU se po premiéře snímku Black Panther: Wakanda nechť žije a s nástupem nového roku překlopí do páté fáze, spolu s tím nás pak čeká pochopitelně hromada nových filmů, seriálů, a samozřejmě i postav.… (více)

Čtvrtý Captain America našel režiséra

Čtvrtý Captain America našel režiséra

09.07.2022

Před dvěma dny vstoupilo do kin po celém světě nejnovětší akční dobrodružství od studia Marvel pod názvem Thor: Láska jako hrom režiséra Taiky Waititiho a zatímco nový snímek o hrdinovi z Asgardu… (více)

Třetí Deadpool zůstane sprostý

Třetí Deadpool zůstane sprostý

05.06.2022

Čtvrtý Kapitán Amerika potvrzen

Čtvrtý Kapitán Amerika potvrzen

18.08.2021

Čtvrtý díl filmové série Kapitán Amerika od studia Marvel má oficiálně zelenou. Hlavní roli nového Kapitána pak ztvární Anthony Mackie, jenž přebral štít i roli po Steveu Rogersovi v seriálu Falcon… (více)