Režie:
Pavel VantuchScénář:
Pavel Taussig, Gustav Oplustil, Radomír Šofr, Věra Šašková, Jaroslav Dudek, Ondřej Suchý (více)Kamera:
Jaromír NekudaObsahy(1)
Antologií českého humoru provází Jaromír Hanzlík. (Česká televize)
Účinkují
Martin Dejdar
Československo
Nejlepší filmy:
Tichá bolest (1990)
Brouk v hlavě (2002) (TV film)
45 let Ypsilonky (2011) (divadelní záznam)
Ivanka Devátá
Československo
Nejlepší filmy:
Dva na koni, jeden na oslu (1977) (divadelní záznam)
Nezralé maliny (1980) (TV film)
Nejlepší ženská mého života (1968)
Jaroslav Dietl
Jugoslávie
Zdeněk Dítě
Československo
Nejlepší filmy:
Dva na koni, jeden na oslu (1977) (divadelní záznam)
Byl jednou jeden král... (1954)
Světáci (1969)
Jana Dítětová
Československo
Nejlepší filmy:
S čerty nejsou žerty (1984)
Jak dostat tatínka do polepšovny (1978) (TV film)
Jak vytrhnout velrybě stoličku (1977) (TV film)
Michal Dlouhý
Československo
Nejlepší filmy:
Na dotek (2002) (divadelní záznam)
Královský život otroka (1992) (TV film)
Tisícročná včela (1983)
Marie Drahokoupilová
Protektorát Čechy a Morava
Nejlepší filmy:
Jára Cimrman ležící, spící (1983)
Kam slunce nechodí... (1971) (TV film)
Alexandr Dumas starší (1970) (seriál)
Jana Drbohlavová
Protektorát Čechy a Morava
Nejlepší filmy:
Charleyova teta (1969) (divadelní záznam)
Vajíčko (1968) (TV film)
Na kometě (1970)
Vladimír Drha
Protektorát Čechy a Morava
Nejlepší filmy:
Přítelkyně z domu smutku (1992) (seriál)
Žert (1968)
Oběti (1999) (seriál)
Jaroslav Dudek
Československo
Nejlepší filmy:
Máte doma lva? (1963)
Jaroslav Dušek
Československo
Nejlepší filmy:
Pelíšky (1999)
Čtyři dohody (2013) (divadelní záznam)
Musíme si pomáhat (2000)
Zdeněk Dušek
Protektorát Čechy a Morava
Nejlepší filmy:
Případy 1. oddělení (2014) (seriál)
Kráva (1993)
Tisícročná včela (1983)
Milena Dvorská
Československo
Nejlepší filmy:
„Marečku, podejte mi pero!“ (1976)
Vesničko má středisková (1985)
Byl jednou jeden král... (1954)
Vladimír Dvořák
Československo
Nejlepší filmy:
Až přijde kocour (1963)
Malí medvědáři (1957)
Zaostřit, prosím! (1956)
Marek Eben
Československo
Nejlepší filmy:
45 let Ypsilonky (2011) (divadelní záznam)
Praha stověžatá (2016) (divadelní záznam)
Arabesky (1987) (TV film)
Vlasta Fabianová
Rakousko-Uhersko
Nejlepší filmy:
Kočičí hra (1982) (divadelní záznam)
Krakatit (1948)
Zločin na Zlenicích hradě (1971) (TV film)
Jan Faltýnek
Československo
Nejlepší filmy:
Jako kníže Rohan (1983) (TV film)
S tebou mě baví svět (1982)
Naděje (1963)
Vlasta Fialová
Československo
Nejlepší filmy:
Lucerna (1967) (TV film)
Stromy umírají vstoje (1998) (TV film)
Racek (1976) (divadelní záznam)
František Filipovský
Rakousko-Uhersko
Nejlepší filmy:
Hamlet (1986) (divadelní záznam)
Lišák Pseudolus (1960) (TV film)
„Marečku, podejte mi pero!“ (1976)
Táňa Fischerová
Československo
Nejlepší filmy:
Operace Silver A (2007) (TV film)
Lekár umierajúceho času (1983) (seriál)
Záchvěv strachu (1984)