Ant-Man

wallax

Iron man otvoril a ukázal ako sa dá skĺbiť akčný komiksový svet s humorom, Guardians of the Galaxy doviedli tento humor ešte vyššie, v podstate do vrcholných kvalít. Ant-Man teda mal kde čerpať a naučiť sa hláškovaniu...to sa podarilo a skvele a Antman je dobre natočený akčný popkorňák z MCU (Marvel cinematic universe). Nový Mravčí muž síce nebrble hlášky ako Starlord, ale vie kedy a ako kvalitne zabiť daný moment. Kompletný humorný outfit filmu dotvárajú 3aja kamoši hlavného hrdinu a najvačšiu pozornosť zo všetkých na seba berie Michael Peňa (neskutočne ukecaný vůl). Douglas dobrý, Lilly krásna. Hlavný padouch nie je žiadny Magneto alebo nebodaj Thanos ale stále to je čurák čo chce narobiť neplechu a takí musia byť zastavení. Príjemný letný relaxák a zároveň predstavenie nového hrdinu s ktorým sa budeme ďalej stretávať v prítomnosti Avengerov. Osobne to celé na mňa zapôsobilo a zafungovalo a z kina som odchádzal spokojný. Film nie je taký silný ako X-Men či Avengers, ale z hľadiska MCU krásne zapadá do skladačky. PS: Neodchádzajte z kina...ako iste viete Marvel má vo zvyku dávať potitulkové scény, v niektorých prípadoch aj dve. Takže po prvej medzititulkovej scéne zostaňte sedieť, čaká vás ešte potitulková. ()

Shadowspark

Stručně: Zábavná akční komedie od Marvelu, která ví, jak rozesmát a zaujmout současně, ze všech filmů od Marvel Cinematic Universe mě asi nejvíc pobavil z humorné stránky, s tímhle filmem jsem si užil kopec legrace. ()

Kamy

Marvelovský štandard v ktorom nič neprekvapí, ale ani nesklame. Možno akurát záporak v podaní Coreyho Stolla je až príliš generický. Film je ale veľmi vtipný, Paul je strašný sympaťák, ktorému nejde nefandiť, Michael Dougles je vo svojej "Obi-wanovskej" roli tiež výborný. Mrzí ma len, že Edgar Wright to nenatočil celé sám, ale vo filme sa dá spoznať aj jeho rukopis a Payton Reed to nakoniec zvládol spraviť dosť dobre. ()

Johnny_SVK

Scéna za scénou je klišé za klišé a klišé za ďalším klišé. Všetko bolo tak predvídateľné, tým pádom nudné a to mám filmy od marvelu veľmi rád. Asi prvý krát sa mi stalo že som mal naozaj chuť odísť po 20 min. z kina. Nudné rozhovory nemajú takmer ničím zaujať, škoda že vo filme o superhrdinovi ant-manovi bol najlepší nejaký mexičan (je američan ale určite mu nie je tacos cudzie). Na 15 minút z filmu (dokopy) sa dalo dívať, inak sa vo filme striedali len klišé rozhovory s klišé scénami s klišé emóciami s klišé zvratmi v deji s klišé charaktermi. ()

nattyxh

Ach jo já vim že poslední dobou dávám skoro všemu 5 hvězd ale ono to jinak nejde. Tohle byla trošku jiná Marvelovka, ale líbila se mi víc než třeba Avengers 2. Prostě bylo tam všechno :D... Akce, sranda, nápad prostě všechno :D Jenom bych trošku podotkla, že když Scotovi dával Hank ty zvětšovací a zmenšovací kroužky, tak řikal, že červenej je zvětšovací a modrej zmenšovací, a Scot na mravence hodil modrej kroužek a přes to se mravenec zvětšil... Ale tak nidko neni dokonalej :D Celkem mě štvala moucha a světluška, která lítala před plátnem ale zase to dávalo tomu film tu hmyzáckou atmosféru :DDDD ()

GOGAN

Slušná Marvelovka, jak již bylo napsáno, postavená na vtipu. Trošku mi chyběl jasný záporák, Mám rád propojenost Marveloského vesmíru, ale zde mi trošku nesedí ta část kde se Pym potká H.Starkem a mají konflikt, myslím si, že v roce 1989 byl otec T. Starka již po smrti, viz Captain America: Návrat prvního Avengera, informace od Dr. Arnima Zoly. . Jinak propojení na budování cvičiště Avengeres s hlídačem Falconem bylo super. Film se mi líbil, a je to dobrý úvod k dalším filmům, kde se budou potkávat další postavy, těším se na Wasp. ()

Meow86

Ještě před zhlédnutím mi zdejší tamtamy napověděly, že Ant-man postrádá tak trochu standardní vážnost. Ale že mě Michael Peňa v roli Luise, co se nechá unést [chápej: verbálně rozvášnit], tak pobaví, to jsem vskutku netušila. Stejně tak jsem netušila, že Paulovi role Ant-mana nakonec sedne. Vzhledem k tomu, že jeho filmové role se povětšinou týkaly velmi zvláštních patronů, nekňubů, exotů, šampónů, gayů atd. Zamakal a bylo se na co koukat. Jen to finále vsazené do dětského pokoje zkrátka pompézní být nemohlo, ani kdyby se mašinka Tomáš postavil třeba na komín. ()

fimler

Myslel jsem si že to bude o hodně lepší, ale jakmile jsem shlédnul film v kině tak mi došlo, že Ant-Man nemá co víc nabídnout než zmenšování a zvětšování sebe samotného a někdy i okolních věcí.Poprvé Paula Rudda vidím v něčem jiném než v komedii...no ona to sice komedie je, ale víc si to hraje na sci-fi než na komedii.Komediální vsuvky a prvky jsou tam samozřejmě také.Michael Douglas mi tam nepřišel nějak zvláštně ohromující nebo naopak. Evangeline se mi obvzlášt líbila v Jurském světě jestli to teda byla ona, protože mi připadá jako ta zrzatá teta těch dvou kluků.Hezké čtyři hvězdičky, dohromady jednu poslední hvězdičku skloubil Rudd. ()

Juuroo

Po prvom trailery to vyzeralo strašne nudne a keby tam nehrala Evangeline Lilly tak by som na to do kina ani nešiel. Ale film prekvapil a bol veľmi dobrý. Samozrejme je v ňom pár klišé scén, ale celkovo to pôsobilo zábavne a vtipne. Dokonca aj 3D bolo fajn. 4* ()

x_ander

Zábavné až na půdu. Marvel se rozhodl zkusit zase něco trošku jiného, a po unylých druhých Avengerech dávám palec nahoru. Rozhodně to nění žádná "sterilní marvelovka o záchraně světa po x-té" a nejspíš jsem viděl úplně jiný film, než ti, kdo to tvrdí. Ant-man není žádné rozmáchlé veledílo, ale v tom je právě jeho síla. Je to v podstatě velmi komorní příběh o originu superhrdiny, který si umí dělat srandu i sám ze sebe, resp. z toho, že jeho schopnosti a jméno můžou vyznít dost trapně. Marvel se vydal cestou odlehčené komedie, kde je ta záchrana světa opravdu až na posledním místě. Daleko před ní je důraz na postavy, vtip a originální nápady. A moc bych si přál pokračování. ()

ruzmim

Jsem zaujatý. Marvel mám tuze rád a každý film okolo bedlivě sleduji. 4,5 mohu napsat leda do textu. Film prostě cajk a posledních 20 minut jsem slušně rozpohyboval i bránici. Mě stačí asi málo. Paul se mi pocitově do té role nehodil, ale po zhlédnutí filmu říkám OK. Jako tvl- Douglas udělaný jak zamlada naháněl hrůzu. Čupr tahle technika. Za mě krutopřísných 89% ()

IZFNP

Potreba samostatného filmu o mravcomužovi sa dá ospravedlniť jedine jeho účasťou v Avengeroch, inak mi zmysel uniká. Film neprišiel s ničím novým, čo by nebol až tak problém, keby ho nadhľad a vtip dostatočne naplnili samé. Lenže nenaplnili, nohy im podkopávala nelogičnosť chovania postáv i dejového vývoja. Minimužík obklopený vecami, ktoré sú obyčajne malé a odrazu sú obrovské, je predstava, ktorá ma fascinuje už od čias Pidilidí, takže i tu som si každú scénu v zmenšenom stave užila, no obsadenie ma nebavilo ani trochu a vlastne v celom filme nebolo jedinej scény, ktorá by mi utkvela v pamäti. Jedna z najslabších Marveloviek, škoda toho, aj tú komediálnu stránku som čakala silnejšiu. ()

ESNYR

Na to že jsem Paulu Ruddovi moc nevěřil .... Z mravenčím týpkem mám jeden zásadní problém a to že ta technologie, mi přijde malinko přitažená za vlasy. To neustálé zmenšování a zvětšování mi připadalo divné, ale pak jsem mávl rukou, protože Thor, Hulk a Captain, taky nemají zrovinka "reálné" schopnosti. Malinko jsem se ztrácel u scény z bombama v centru ( zmenšení a následné zvětšení bomb ) takže bude asi nutné film vidět ještě jednou. Celkem pobavila trojka zlodějíčků a pobavil taky tank. Záporák byl docela nudný, což mně malinko překvapilo na to jak si Marvel dokáže pohrát z postavami, ale to bych asi už chtěl nějak moc. Dost jsem hleděl u scény kdy zmenšená Ant-Man probíhá modelem města a kolem něj lítají obří náboje a modely aut a hroutí se na něj modely budov ( a Michael Peňa tomu dodal korunu hláškou "zachránil jsem ti život ?" ) .:::. Povedená Marvelovka která hází hlášky a dělá si srandu i z vážných věcí. ()

baclajean

Príjemná oddychovka, hlášok som čakal o dosť viac, ale herecké obsadenie celkom vyšlo, dokonca aj Rudd sa na túto rolu hodil, čo by som pred začiatkom filmu nebol býval povedal. Chudák vláčik Thomas. ()

14krejca14

Ant-man to má těžké. Berte superhrdinu, který se umí zmenšovat a má armádu mravenců vážně. To moc nejde. V Marvelu to vědí, a proto Ant-Mana prodávají přes humor a nechají diváky užít si další skvěle propracovaný audiovizuál. A jelikož tohle Marvelu jde na výbornou, nikomu nemůže vadit, že tu máme dalšího superhrdinu, záporáka a záchranu světa. Dnes již klišé, klišé a klišé. Přesto se pobavíte a z kina odcházíte spokojení. Ant-Man do marveláckého vesmíru zapadne, o to se rozhodně nebojím a naopak se těším na jeho konfrontaci a dalšími Avengery. Jinak dabing špatný. Nechápu, co jsem to udělal a šel na dabing, který řadu vtipů vážně nevychytal... ()

Stanmi

Dr. Hank Pym (Michael Douglas) kdysi vynalezl oblek, s jehož pomocí se mohl zmenšovat až do velikosti mravence, nakonec se však rozhodl svůj oblek ukrýt, aby nepadl do nesprávných rukou. O mnoho let později však jeho žák Darren Cross vynalezne svůj vlastní zmenšovací oblek, který navíc vybaví zbraněmi a hodlá jej prodat tomu, kdo nabídne nejvíc. Hank se rozhodne zabránit katastrofě a s pomocí své dcery Hope (Evangeline Lily) a dobráckého zloděje Scotta Langa (Paul Rudd) vypracuje plán na krádež Crossova obleku a zničení jeho výzkumu... Ant-Man je dalším superhrdinou z vydavatelství Marvel, který dostal vlastní snímek a i když se film nerodil zrovna lehce (krátce před začátkem natačení došlo ke změně režiséra a přepisoval se také scénář), tak výsledek není vůbec špatný. Začněmě u příběhu, který má podobnou stavbu jako mnohé jiné komiksové filmy o zrodu superhrdiny, navíc místy děj připomíná prvního Iron Mana. Přesto není Ant-Man tak neoriginální, jak by se mohlo zdát. Zaprvé superhrdina, který se umí zmenšovat a komunikovat s mravenci, to tu ještě nebylo, takže o zajímavé a neotřelé scény není nouze a zadruhé se tato komiksovka nebere příliš vážně (což u marvelovek není zase taková novinka), takže nechybí větší porce humoru, za sebe můžu napsat, že něktěré hlášky a scény jsou docela vtipné (např. Michael Peña a jeho historky), ale jiné už tak vtipné nejsou, ale to už je otázka vkusu každého diváka. Takže abych to zkrátil příběhem jako takový je mixem mezi klasickým filmem o zrodu superhrdiny, rodinným dramatem, heist movie a akční komedií, ne vždy se sice filmu daří mezi těmito žánry přirozeně přeskakovat, ale na druhou stranu každý si tak může najít to svoje (koneckonců je to film pro celou rodinu). Z hlediska obsazení, jsem byl zvědavý na Paula Rudda, protože s tímto hercem jsem viděl asi jenom jeden film, ale svou roli zahrál velmi dobře, Michaelu Douglasovi jeho role vědce a učitele taky celkem sedla, Evangeline Lily sice vyfasovala postavu ledové královny (a její účes se opravdu nepovedl), ale nakonec byla taky celkem fajn. Corey Stoll byl pro roli ústředního záporáka dobrou volbou, ale v rámci celého marvelovského filmového univerza bude patřit spíš mezi ty méně výrazné padouchy. V konečném důsledku se Ant-Man docela povedl, má sice svoje chybky a slabší místa, ale na druhou má vcelku sympatické a schopné herecké obsazení, solidní triky a pár opravdu zajímavých napadů. ()

tonton78

Jsem opravdu rád, že puntíkatý šátek a práce všeho druhu opět přichází do módy...úplně mě blahem poškubává Pytlík ()

Facerr

Docela povedená marvelovka, která netlačí na pilu s humorem, ani snahou o hrdinskej patos. To jí možná právě dělá tak .. ne vtipnou, ale zábavnou, záživnou a navíc celkem originální (závěrečná akce v dětském pokojíčku mluví za vše:). Lehký "přiživení se" na Avengerech se docela nabízelo, tak proč ho tam nešoupnout. Přesto si Ant-man vystačí sám o sobě. ()

axik

Bravůrní, skvěle zpracovaná vizuální podívaná, pěkný příběh a dobré herecký výkony. Důkaz toho, že když v adaptaci Marvelu hraje Stan Lee, bude to trhák. Už se těším na pokračování s Vasp.. ()

Animovaný prequel Transformers na cestě

Animovaný prequel Transformers na cestě