Ant-Man

Helo

Ant-man prakticky neopouští klasickej koncept Marvelovek, ačkoli není tak epic a v zásadě se ani nejedná o záchranu světa (což je příjemná změna) a příběhově by možná mohl sloužit i jako troj-epizoda Agents of Shield, ale přesto je to opět nadmíru zábavnej film, kterej naplno využívá blbin se zmenšováním - ať už pro efektní akci, kde se nebouraj baráky, ale jen jejich modely, a přesto to je koulervoucí, tak co se týče nevtíravýho humoru. Hereckej ansábl taky super, přičemž Michael Peňa má film od filmu lepší role. ()

džanik

Zajímavé spojení zmenšovacích a superhrdinských schopností. Oboje už jsme mnohokrát viděli. Na 4 hvězdy to není, ale zase na 3, to taky ne. Tak si vyber, že jo.. Děj přímočarý, jednoduchý. Závěrečná bitka (i scéna s raketou) to v mých očích trochu pokazila, zase ale subatomární úvahy, scény s mravenci a Luisovy monology to táhly nahoru. Ovšem na Captain America: The First Avenger a Wonder Woman to v mém soukromém žebříčku nemá. ()

Blackhand47

Rozhodně nejlepší Marvelovka, po přeplácaných Avengers 2 tu máme vtipný, akčními scénami nabitý film, kde se nenudíte ani sekundu. Kdykoliv se na scéně objeví Michael Peña, tak čekejte, že nastane něco vtipného. Cameí a narážek na ostatní Marvel filmy bylo ve filmu dostatek a obě potitulkové scény dokonale navnadily na budoucí filmy. Viděno ve 2D s CZ dabingem. 100% ()

Hamaradža

Neskutočne ale NESKUTOČNE originálna, osobitá a proste autorská a iná Marvelovka. Neutíchajúca smršť originálnych nápadov ktorá sa okolo zvyšku marvelovského univerza iba decentne obtiera, no stačí to na to aby si druhými avengermi vytrela riť. ()

dawe04

Nejsem fanoušek Marvelu už hodně dlouhou dobu, přibližně od Ironmana 3, kde už to začalo pokulhávat, v Thorovi 2 se projevila šablonovitost zápletek a GoG a Avengers 2 už jen ten dojem umocnili, že cool hláškující hrdinové nedělaj dobrý film. No a teď je tu Ant-Man, první marvelácký kousek, který mohl zaujmout neotřelým hrdinou a přístupem. Na jednu stranu bohužel, je to pořád Marvel. Šablonovitý po xté viděný příběh, opakovaný humor, sluníčkové barvy. Na druhou stranu si ale Reed dokázal, s těmito k tržbám nekonfliktními nařízeními Marvelu, docela dost dobře poradit. Zaprvé, Paul Rudd je asi nejympatičtější Avenger ze všech. Není to žádný přemoudřelý génius jako Bruce Banner, není tak křečovitě uhláškovaný jako Tony Stark, ani to není tupá hora svalů jako Thor/Captain. Vůbec celý casting se dost povedl, včetně Michaela Douglase, EVangeline Lilly i Coreyho Stolla. Zadruhé, ta zmenšovací schopnost je natolik cool, že se s ní dají vyčarovat neuvěřitelně originální a zábavné scénky, viz celé finále, které se odehrává v dětském pokojíčku a je milionkrát efektnější, než celá závěrečná bitka Avengers 2. Zatřetí, humor. Je o třídu vtipnější, uvolněnější a přirozenější, než ve všech ostatních Marvelovkách. A konečně začtvrté, mravenci. Ti jsou prostě boží. Nejdřív raptor Blue, teď mravenec Anthony. Ant-Man je pořád ta marvelovská omalovánka, ale mnohem lépe uchopena. Pořád mě sice nepřesvědčil úplně o tom, že by kina potřebovala od Marvelu oddych a nechat pracovat dospělé (Ano, myslím DC), ale rozhodně krok sympatickým směrem. 7/10 ()

Colby Sawyer

Ant-Man tak dlouho jse čekal než budu mít čas se na něj podívat. A je to pecka. Mě se dvojka Avengers líbila hodně, ale tohle mi sedlo o něco víc. Zatím nejvtipnější hrdina od Marvelu. Paul Rudd je jako Scott Lang výborný a myslím, že může hrát i v jiných věcech než v komediích. Douglase ani nemusí komentovat, ten byl od začátku prvotřídní volba. Kdo si taky zaslouží pochvalu jsou Corey Stoll a Michael Peña, který skvěle kdykoliv se ve filmu objeví. Ale nejvíc mě potěšila Evangeline Lilly, kterou mám moc rád už od LOST a vypadá to, že se konečně chytne i v blockbustrech, což jsi jako výborná herečka zaslouží. Jinak k příběhu, ten mi připadal velmi originální se spoustou easter eggů. Určitě si tady udělal Marvel výborný podklad pro další filmy. PS: Stan Lee tu cameo samozřejmě má a po titulkové scény se taky hodně povedly.. ()

dom156

Velmi povedená marvelovka jen co je pravda. Po celý film jsem byl zažrán do děje a dokonce i hlavní hrdina mi nebyl ukradený, což je příjemná změna. Možná bych uvítal více humoru ale co bychom u tohoto žánru asi chtěli. Jediné co mi tam chybí bylo něco co by mě opravdu dostalo, nadchlo a já byl o filmu lehce v transu, to tam nebylo a proto nemohu hodnotit nejlépe jak bych mohl, i přesto vřele doporučuji. ()

FilmFan24

Nic moc jsem nečekal a o to víc jsem dostal. Vypilovaný scénář, kde to v dialozích vtípky přímo jiskří a výborné obsazení jsou hlavními devizami. ()

JohnMiller

Dajme tomu, že to má viac ako tucet originálnych a kreatívnych momentov. V marvelovkách neprebádaný mikrosvet priniesol kopu zaujímavých scénok. Iba, že hoci sa na to pozerá dobre a zbytočne dlhý úvod mi neprekážal, je to stále nakrútené podľa starej, známej a zaručenej šablóny. A to ma miestami neskutočne hnevalo. Ale ako vravím, nebolo to tak zlé ako som predpokladal po zhliadnutí trailera.. ()

AffectedFace

Až do teď jsem bral Ant-Mana podle traileru a diskuze okolo něho jako snímek na kterej se nikdy nepodívám. Nakonec jsem se překonal a byl jsem mile překvapen, co se na mě vysypalo. Ono to začíná, jako každej druhej film celkem klišovitě, ale celkově film funguje jako přetvařující se napětím výborné "áčko". Nepotřebuju, aby ve filmu byla extrémnost akce, ale u Ant-Mana jí je se samotnou postavou málo a když už přijde na řadu velkej "showdown" malýho mravence jednotlivé záběry nadchnou a udělají v těle obrovskej bordel. Ve dvojce chci vidět pomstu za Anthonyho!!! 80% ()

Aleee89

V poslední době jsem byla komiksových adaptací trochu přejedená, ale na Ant-Mana jsem vyrazila, ani nevím proč, do kina. Trailer mě totiž až tak nezaujal. Teď si však říkám, ještě že jsem do kina šla, protože tohle mě bavilo jako nic podobného žánru. Lepší než samotní Avengers, ale i Kapitán Amerika, Thor a další (Iron Man je horší jen o chlup). Skvělý hlavní hrdina, parta přicmrndávačů, která pobaví, akce, nápady, má to spád a člověk se baví. ()

Dont

Nečekal bych, že Ant-Man strčí do kapsy všechny Spidermany a Kapitány Ameriky... Po nějaké době zase film, který nevyplýtval nejlepší scénky v traileru, ale nechal si je až do filmu. Michael Peña válí, to se musí vidět. Evangeline Lilly to náramně sluší. Humor v případě Ant-Mana jednoznačně přebíjí obvyklé klišé i ohranost komiksových filmů, podobně zábavné blockbustery rozhodně beru. Silné čtyři. ()

higuain

Nemám rád mravence, takže mít rád tenhle film je pro mě už od základu těžké. Marvel začíná posílat na plátno adaptace těch méně známých částí svého universia (loni Strážci galaxie, letos Ant-Man) a v hlavních rolích se objevují superhrdinové s čím dál absurdnějšími schopnostmi. Nakonec proč ne, kolektivní i jednotlivé filmy MCU vydělávají mraky peněz, tak proč za trochu skromnější částku nezfilmovat toho, co se zmenšuje a lítá na geneticky zmutovaných mravencích. Vzešla z toho docela dobrá jednohubka, ale nic moc navíc. ()

Baboonek

Skvělý fantasy film, líbí se mi zapracování Avengerů i rozpracování příběhu. Filmu nechyběl vtip a to je velké plus, poslední zpracování Marvelu nebylo šťastné a tak jsem ráda, že přišlo něco, u čeho je dobré zpracování. Ač se to nezdá, film by mohl být delší a propracovanější, má spoustu nezodpovězených otázek a spoustu scén je nepropracovaných i když by si detaily zasloužili. Celkový dojem je velmi pozitivní a za vtip si vysloužil 4*. ()

kajas

Že jsou mravenci milé a chytré potvůrky, to nám ukázal už "Život brouka". Velmi sympatická oddechovka pro celou rodinu, Rudd mezi ostatní Avengery zapadne bez problémů. A z Douglase jsem byla unešená. ()

marleyy

80% Velmi jednoduchá a přímočará jednohubka, která si na nic nehraje a ví, že má za cíl hlavně pobavit. Skvělý nestárnoucí Douglas kterého hezky vystřídá upřímný Paul Rudd. Jen mi je líto, že Ant-Man nemá schopnosti jaké by měl mít Giant-Man, proměňovat se v obřího mravence, který mačká padouchy ve své pěsti. ()

Patw

Na film od Marvel Studia se mi to zdálo na hodně pomalý rozjezd. Co si budeme povídat, trvá to čtyřicet minut než se vůbec náš hlavní hrdina (v podání sympatického Paula Rudda, který se postavy Ant-Mana zhostil skvěle) dostane do obrazu toho, co se vlastně děje. Hned první scéna zmenšení ve vaně byla dokonalá a člověk si řekl, že na toto stálo čekat. Valící se voda, a útěk skrz různé denní nástrahy po takového Ant-Mana. Skvělé. Pak ale film opět zklidnil a jelo se v "bezpečném" tempu. Některé scény musí člověk brát s humorným nadhledem. Jako Ant-Manova dobrodružství do mravenišť nebo akce v trubkách s vodou. Některé ty věci jsou trochu za hranou a ačkoliv nám létající lodě nevadí, ovládání myšlenkami mravence je přeci jen trochu úsměvné. Ale zase to nechci shazovat, naneštěstí film neodskočí příliš daleko od této hranice a vždy včas se stihne vrátit 'k normálu' a to mě na Ant-Manovi také skvěle bavilo. Ant-Man je důkazem toho, že sólové origin story jsou již minulostí, už to prostě není ono. Je to jak přes šablonu, přes kopírák. (Aneb když se Scott zeptá "Can't we call the Avengers?") 'Máme skvělou -ale tajnou (i když ne zas tak tajnou když jsou tu videa a zvěsti)- technologii, která by byla v cizích rukou nebezpečná a ty jsi ten člověk, co to všechno a nás všechny může zachránit.' Oh stop it, you! Tento origin story je podle mě úrazem filmu. Zde se to navíc snaží tvářit jako rodinná podívaná i pro nejmenší a to není vždy to nejlepší. Celkově je to skvělý film, má své humorné momenty, (oh ta akce v pokojíčku, vláčky!) ale má i slabší momenty jako mega-mravence, který by se víc hodil do nějakého filmu na sobotní odpoledne v televizní rodinné komedii. Za mě čtyři hvězdy. ()

Animovaný prequel Transformers na cestě

Animovaný prequel Transformers na cestě