Perníkový táta (TV seriál)

Breaking Bad

Perníkový tatko

Krimi / Drama / Thriller

USA, 2008–2013, 49 h 14 min (Minutáž: 43–58 min)

Tvůrci:

Vince Gilligan

Dave Porter

Bryan Cranston, Aaron Paul, Anna Gunn, Dean Norris, Betsy Brandt, RJ Mitte, Steven Michael Quezada, Raymond Cruz, Max Arciniega, Tess Harper, Jessica Hecht, Danny Trejo, Sam McMurray, Grizelda Quintana, Adam Godley, Seri DeYoung, Dale Dickey, Louis Herthum, Loren Haynes, Lora Martinez-Cunningham, Nate Mooney, Caleb Landry Jones, Maurice Compte, Blake Berris, Frederic Doss, Carmen Serano, Matthew Page, Juliet Lopez, Steven Bauer, Carl Savering, Drew Waters, Kyle Bornheimer, Paul J. Porter, Damon Herriman, Jolene Purdy, Julia Minesci, Keith Jardine, Matt Jones, Michael Bofshever, Charles Baker, Marius Stan, Ray Campbell, Jeremy Howard, David Ury, James Martinez, Kevin Wiggins, Eddie J. Fernandez, Geoffrey Rivas, Tom Kiesche, Cesar Garcia, Dennis Keiffer, Carrie Anne Fleming, Myra Turley, Aaron Hill, Franc Ross, Jacob O'Brien Mulliken, Judith Rane, Kristen Loree, Edward A. Duran, Mark Vasconcellos, William Sterchi, Michael Bryan French, Richard Barela, Debrianna Mansini, Stoney Westmoreland, Michelle MacLaren, David House, Ryan Lee, Mark Margolis, Nigel Gibbs, Harry Groener, Michael Shamus Wiles, Todd Terry, Krysten Ritter, Christopher Cousins, Bob Odenkirk, DJ Qualls, John Koyama, Rodney Rush, Larry Hankin, David Costabile, Giancarlo Esposito, Jeremiah Bitsui, John de Lancie, Mike Seal, Jonathan Banks, Jere Burns, Luis Moncada, Daniel Moncada, Angelo Martinez, Dean Norris (a.z.), Jesse Plemons, Laura Fraser, Lavell Crawford, Emily Rios, Tina Parker, Ian Posada, Michael Bowen, Kevin Rankin, Patrick Sane, Bill Burr, Kaija Bales, Tait Fletcher, Matt Metzler, Morse Bicknell, Julie Dretzin, Jesus Payan Jr., Louis Ferreira, Mike Batayeh, Javier Grajeda, Gonzalo Menendez, Chris Freihofer, Ashley Kajiki, Mary Sue Evans, Jason Douglas, Antonio Leyba, Christopher Dempsey, Jim Beaver, Dan Desmond, JB Blanc, James Ning, Russ Dillen, Jonathan Ragsdale, Sam Webb, Catherine Haun, Virginia Montero, Eric Steinig, Pedro García, Phil Duran, Miguel Martinez, Lou Pimber, Joe Nemmers, Monique Candelaria, Beth Bailey, Pierre Barrera, Anna Felix, Marc Mouchet, Benjamin Petry, Isaac Kappy, Gregory Chase, Shauna McLean, Carlo Rota, Rob Brownstein, Norbert Weisser, Mark Harelik, Christopher King, Jason Byrd, Jeff Fenter, Jennifer Hasty, Marcus M. Mauldin, Cyd Schulte, Carole Gutierrez, Bill Allen, Jon Kristian Moore, Vic Browder, J.D. Garfield, Tony Whitecrow, Shannon McCormick, Rutherford Cravens, Melissa McCurley, Jamie McShane, Wolf Muser, Bruce McKenzie, Mike Miller, Vivian Nesbitt, Cocoa Brown, John Lawlor, Carrington Vilmont, Myk Watford, Rio Alexander, Drew Pollock, Jason E. Hill, Fran Martone, Guy Wilson, Saginaw Grant, Brennan Brown, Hank Rogerson, Chad Brummett, Robert Forster, Kristin Hansen, Steve Stafford, Martin Palmer, Noah Segan, Tish Rayburn-Miller, Manny Rey, Cynthia Ruffin, Robin Dearden, Michael Showers, J. Michael Oliva, Tank Jones, Rafael Herrera, Dave Colon, Kat Sawyer, Ben Bray, Steve Corona, Fernando Escandon, Ralph Alderman, Keith Meriweather, Stephen Eiland, Mark Hanson, Billy Lockwood, Eric Price, Lawrence Varnado, Jesus Mayorga, Toby Holguin, Amanda Fresquez, Mark Sivertsen, Delana Michaels, Jack Burning, Norma Maldonado, T.C. Warner, Daniel D. Halleck, Chris Ranney, Eddie Perez, Ryan Begay, Wayne Dehart, Richard Christie, Ramsey Williams, Frank Bond, Kathy Rose Center, Steve Cormier, James Espinoza, Mario Moreno, Sarah Minnich, Michael Sheets, Trine Christensen, Merritt C. Glover, Maria Bethke, Alex Knight, Craig Nigh, Mike Ostroski, Ashleigh Banfield, Ken Thomas, Kevin Owen McDonald, Charlie Rose, Karen M. Hudson, Andrea Good, Rodger Larance, Lawrence Gilligan, Jamie Haqqani, Tavia Schwartz, Sergio Kato, Cliff Gravel, Clark Sanchez, Tina Borek, Z. Ray Wakeman, David T. Quan, Angela Blake, Erik Beacham, Ricardo Andres, Marco Morales, Anthony Molinari, Anthony Martins, Tenaya Torres, J.T. Richardson, Michael E. Stogner, Taber Cross, Rick Anglada, Jyl Murray, Moira Walley-Beckett, Taylor Dearden

Komentáře uživatele Frajer42 k tomuto TV seriálu

Spoilery! Pilot se vydařil. Mělo to šmrnc. Prorokuji že se budeme se seriálem vídat dlouho. Moje puritánská duše málem nepřekousla úchylnou manželku hlavního hrdiny, ale snad si na ni časem zvyknu. Doufám, že si zvyknu i na business partnera hlavního hrdiny - smažku. Jinak se jedná o příjemnou popularizaci chemie. Každý lepší učitel chemie, si doma může z dlouhé chvíle vyrábět dokonalý pervitin a obohacovat si svůj jinak nezajímavý plat. Děj je zasazen do zajímavého prostředí, které jsem zatím nedovedl rozšifrovat. Vypadá to moc cool. Uvidíme, kam se bude 5. sérií seriál posouvat. Už po pilotovi to vypadalo tak, že to má pán za pár let spočítané.(1.11.2016)

Spoilery! O něco slabší než první díl. Mírně mi v seriálů překáží, že je tu a tam děj vystavěn na přeskáčku. Myslím si, že je to naprosto zbytečné. Až při ultrazvuku jsem si povšiml, že je drubnutá manželka hlavního kníráče nejenom drbnutá, ale dokonce i těhotná. Jináč se celý díl táhne v rytmu toho, že se dva amatéři pokoušejí nějakým způsobem zbavit dvou těl. Postupem času to jaksi ztrácí grády. Diváka však vytrhne v úžas naprosto luxusní závěr, který divákům ukáže, že dávat pozor v hodinách chemie, může být tu a tam dost přínosné. Třeba když vyrobíte z živého člověka mrtvého a rádi byste mrtvolku učinili neviditelnou. Oceňuji, že jsem si do života odnesl cennou radu. Škoda, že střední část nebyla o něco poutavější. Lepší tři kousky.(4.11.2016)

Spoilery! Dnes jsem měl takové štěstíčko na film, že jsem měl možnost vidět více nemocných lidí než zdravých. S hlavním hrdinou to vypadá dost vážně. Dost dobře si nedovedu představit, že se mu podaří ukašlat 5 sérií. Celá epizoda se stále točí kolem toho, že náš hlavní hrdina stále nebyl schopen otrávit toho retarda ve sklepení a hledá složitější způsob. Nakonec konečně po prudce inteligentní úvaze nad střepy talíře k toužebnému očekávánání přeci jen dojde. Chápu, že tvůrci potřebují hlavnímu hrdinovi budovat nějakou divácky přijatelnou image, a tak k usmrcení zločince potřebuje co nejpádnější důvod. Celkem obstojný díl. Jen se mi celkem nepříjemně koukalo, kterak se smažka oddával sexuálním hrátkám s tím nejodpornějším kusem těla obdařeným cicinou, ve které bydlí snad všechny pohlavní nemoci světa a snad i ty dosud neobjevené.(6.11.2016)

Spoilery! Jak již samotný název napovídá, tak v tomto díle opravdu konečně dojde na vyzrazení rakovinového tajemství. Osobně jsem to očekával až v pozdější fázi seriálu, ale budiž. Do pohybu se tak dá značné množství možných scénářů. Působivá byla závěrečná scénka, kdy hlavnímu hrdinovi z nesmírně příjemného a sympatického pána ruply nervy. Celkově spíše nudnější díl.(6.11.2016)

Spoilery! Celá epizoda byla v podstatě o pokusu o návrat do "normálního" života. Bylo celkem zajímavé sledovat, rozdílný přístup při hledání zaměstnání. Zatímco feťák musel jít za prací, tak za rakoviňákem přišla práce sama. Když feťák při hledání všechny diváky zaskočil a neuspěl, tak se pokusil navrátit ke kšeftu a pokusil oprášit si základy chemie a ve své znečištěné mobilní laboratoři se pokusil se svým retardovaným kamarádem vyrobit svoji dokonale čistou dávku. Závěr dílu se vlastně kompletně točil kolem rakoviny hlavní hrdiny. Ne, že by to nebylo vůbec zajímavé, ale už jsem v tomto seriálu viděl zajímavější věci. Opravdu se toho za 48 minut příliš nestalo.(7.11.2016)

Spoilery! Po delší době opět díl, který byl pořádně cool. Celý je o perných perníkových začátcích a snaze přetransformovat maloobchod ve velkoobchod. K tomu bylo třeba přesvědčit lehce nevrlého distributora. Vzhledem k tomu, že se pomalu ale jistě vkrádá do našich životů zima, tak se hlavní hrdina nedobrovolně uchýlil k letnímu sestřihu, který mu dost sekne, neboť nyní vypadá jako tvrďák. Závěrečná exploze neměla chybičku. Jsem zvědav na finále série. Zatím se jedná o celkem cool seriál.(7.11.2016)

Spoilery! Pěkný díl řídící se hlavním pravidlem úspěšné ekonimiky, že nejdůležitější je umět věci prodat. To, že nemáte péct perník z čeho je nepodstatný detail. Na seriálu se mi strašně líbí, že se prakticky v každém díle dozvíte o dalším praktickém použití chemie. Nyní konkrétně to, že se dá poměrně snadno zneškodnit zámek. Během sedmi dílů se mi podařilo vypěstovat nepopsatelně silnou averzi vůči švagrové hlavního hrdiny. Moc v lásce nemám ani retardovaného feťáka, který zde hraje debila a stará se tak o vtipnou složku děje. Závěr dílu byl dost cool. Důstojné finále první série, které má potenciál nalákat na sérii následující. Já osobně ji rozhodně nevynechám.(11.11.2016)

Slibný start série. Řádně se na všech frontách přiostřuje a roste napětí. Tak to má být: Jen škoda, že nebyly z povrchu smeteny ty dvě ženušky. Řádně mě jejich postavy iritují. Naopak polda plešárd mě baví více a více. Závěr byl fajn, jen asi v prvním díle druhé série nelze očekávat jakékoli překvapivé úmrtí.(7.8.2017)

Spoilery! Téměř po roce jsem navázal na první díl dílem druhým a je zřejmé, že bude chvíli trvat než dostanu perníkovou atmosféru do žil. Vcelku vtipná epizodka o tom, kterak se pánové dostali z neřešitelné situace a utekli hispánskému hrobníkovi z lopaty. Místy se mi z napětí dokonce zpomaloval dech. Napětí bylo sice tak trošku na úkor toho, že se v rámci děje tvůrci po celou dobu opírali o berličky. Nějak mě prozatím sere ženská část postav. Alespoň, že plešárd prozatím nezklamal. V této epizodě dokonce zazářil, takže očekávám, že se bude jeho ego do zbytku série vznášet v oblacích.(30.5.2018)

Spoilery! Příjemná a lehce zábavnější epizoda. Docela mě pobavila hra na ztrátu paměti i děda, který se doslova vysral na to policii jakkoli pomáhat. Perníkový byznys si to zamířil do lehkého útlumu. Uvidíme, jak to kluci opět nastartují.(1.6.2018)

Spoilery! Docela mi leze na nervy Waltova píča žena, se kterou se Walt chybně rozhodl trávit více času. Ke smůle všech diváků se rozhodl zahrát si ještě na větší píču, než kterou byla v doposud v normálním stavu. Místo perníku se tak vaří rodinné snídaně a já se tak koušu nudou. O něco zábavnější je poté linka mladého bezdomovce, která je vcelku napínavá. Než se Skyler opět dostane ze svého zajetí těhotenských hormonů, tak bych se raději z tohoto dějového korýtka nestravoval. Naštěstí se stále ve vzduchu vznáší naděje, že nám při porodu například zhyne, která mě drží při sledování dalších epizod.(1.6.2018)

Spoilery! Neskutečně mě iritují ty dvě otravné kurvy, které mi maximálně znechucují celý můj zážitek. Fuj tajbl, tak neskutečně otravně napsané postavy jsem dlouho neviděl a neslyšel. To jsou sestry z opravdu krajně nekvalitního vrhu. Pokud budou dostávat stále tolik prostoru, budu donucen chodit s hodnocením níže a níže a následně reálně hrozí předčasné ukončení mé sledovatelské pouti. Zbytek točící se kolem drogového byznysu je naopak skvělý. Obzvlášť teď, když se konečně rýsuje rozjíždějící se vlastní výrobní a distribuční linka. Zajímavé je sledovat i to, že mít v USA rakovinu se finančně rozhodně nevyplatí. Celý zdravotnický systém tam mají naprosto k hovnu. Slabší 4 kusy.(4.6.2018)

Spoilery! Musím se přiznat, že dějová linka s rakovinou prolezlým plešárdem začíná být značně o hovně. Už by jeho píča žena mohla konečně vyvrhnout potomka, aby se jí daly hormony do klidu. Nebezpečně mi pění ústa, jen když ji vidím. Naopak, co se týče druhé dějové linky kolem mladého byznysmena, tak tam jsem takřka nadšený. Jeho návštěva u feťácké spodiny neměla chybu. Zejména konec si získal moje srdíčko. Ze strany tvůrců je jistě potřeba nahnat duu hlavních hrdinů jistou úroveň sympatie a lidskosti, aby se vzápětí mohli dopouštět těch největších zvěrstev a my jim to neměli za zlé. Epizodka kolísavé kvality. Moc nevím, jak to mám dělat, asi budu donucen scény s tou otravnou kurvou přetáčet a koukat se vyloženě jen na to dobré - tedy všechno ostatní.(5.6.2018)

Spoilery! Stále mi jaksi uniká podstata a důležitost té debilní ochotnické herečky, kterou jsme měli tu možnost z pochopitelných důvodů vidět jen v samých píčovinách. Teď mě ti čuráci tvůrci chtějí nudit a otravovat ještě s jakousi její debilní kariérou. Scénky, které mi przní sleduji prozatím v dvojnásobné rychlosti a hodlám ještě zrychlovat. Na ostatních dějových frontách je to podstatně jiná pohádka. Velmi jsem se potěšil účastí Danny Treja a následně jsem se velmi pobavil jeho odchodem. Strašně se mi líbí přerod hlavního hrdiny. Je mi úplně jasné, k čemu nám seriál směřuje, ale stejně je to bomba. Kdyby nebylo té otravné kurvy, která má o 100 % více prostoru, než by mít měla, tak bych se tu často oháněl plným hodnocením.(7.6.2018)

Spoilery! Lehce odlehčenější vtipná epizoda. Právník Saul je úžasný komediální prvek, který seriálu dosud scházel. Celý díl se táhne v právnickém rytmu. Přeci jen, když zariskujete a dovolíte, aby za vás prodávali drogy šulini, tak se vystavujete jistému nebezpečí odhalení. Naštěstí je tu Saul, který vás vyseká z každého průseru.(7.6.2018)

Spoilery! Po delší době Walt vystřídal domácí plotnu za plotnu ve svém vařičském voze a vnesl do seriálu opět trošku té chemie. Jediné, co mi v této epizodě vadilo, byla naprostá předvídatelnost. V momentě kdy následovala scénka s klíči bylo nad slunce jasné, že pánové na slunci uvíznou. V momentě, kdy byla problémem vycucnutá baterie, tak mi bylo naprosto jasné, že Walt vyrobí novou s dostatkem waltů. Trošku zbytečně to tvůrci natahovali. Nicméně příjemná a zajímavá chemie funguje i mezi hlavními hrdiny, takže jsem se hezky bavil. Není divu, píča žena byla na míle vzdálená a neexistovala naděje, že by se jí nějak podařilo přisrat se do děje.(7.6.2018)

Spoilery! Dějově rozhodně odpočinková epizoda. Každopádně mám pocit, že se v tomto dílu definitivně zrodila Waltova druhá temná osobnost a stal se z něj luxusní schizofrenik. Ještě ženu by mohl vyměnit a neměl by chybu. Trošku mě mrzí, že tvůrci věnují zbytečně moc prostoru osobnímu životu hlavních protagonistů. To je problém spousty obdobných seriálů. Žádám si vidět více drogové akce namísto souloží a oslav na počest zmenšení nádoru.(7.6.2018)

Spoilery! Další napráskaný díl. V závěru jsem zapomněl dýchat a málem jsem kvůli tomu zhynul. Našim hrdinům se podstatně zúžil zástup prodávajících dementů, jelikož byli dementy, a tak je třeba volat Saulovi. Mladší z hrdinů rozjel těžkou drogovou ligu a svojí dementní černovláskou začali přijímat stravu nitrožilně, čímž si zadělali na problémy. Zážitek mi stále kazí jen ta píča Skyler, kterou stále sleduji ve dvojnásobné rychlosti.(8.6.2018)

Spoilery! Další luxusní epizoda, kterou kazí jen vyvrhnutí zbytečného potomka píčou Skyler. Když vezmu v potaz, že mě sere kompletní Waltova rodina, tak se mi chce jen při pomyšlení na dítě, o které se teď bude muset někdo starat, zvracet. Teď se mohu děsit dlouhých minut debilních scének. Raději bych více sledovat rozfetovaného Waltova poskoka, který mu téměř pokurvil kšeft života. Neskutečně se mi líbil závěr, kdy Walt musel přemoci své instinkty a nechat černovlasou feťáckou píču zhynout. Těžké, leč správné rozhodnutí.(8.6.2018)

Spoilery! S výjimkou luxusního závěru mi tato epizoda přišla taková odpočinková. Mám pocit, že zde tvůrci pouze připravovali půdu pro další sérii. Doufám, že Walt vezme rozum do hrsti, odepíše svojí otravnou rodinu a bude se naplno věnovat byznysu. Celkem vtipná vsuvečka byla charitativní stránka, se kterou přišel zdeformovaný junior. Dostat Walta do televize nebyl zrovna moudrý nápad. Těším se na další sérii. Dle hodnocení by měla být ještě lepší, a pokud se zdekovala píča Skyler, tak neexistuje šance, že by lepší skutečně nebyla.(8.6.2018)

Spoilery! Odporně vlažný start série a doposud jeden z nejnudnějších dílů. Místo toho, aby se kokot Walt radoval, že mu ta píča chce konečně prokázat službu a opustit ho, tak truchlí. Místo drogového byznysu tedy sledujeme manželské problémy a já nestačím děj zrychlovat. Mrzí mě, že se stále opakuji, ale obsazení píče Skyler byl totálně debilní režisérský tah. Nelíbí se mi jakým způsobem je ta její debilní role napsaná a už vůbec se mi nelíbí sledovat herecké trápení Anny Gunn. Ti dva plešatí šulini, co se tam občas mihnout dojem sami nezachrání. Slabé 3 *.(11.6.2018)

Spoiler! Další díl, který je po okraj naplněn sračkami kolem rozvodu. Jestli chtějí milí tvůrci vést děj tímto směrem, tak je se seriálem pošlu brzy do prdele. Absolutně mě to nebaví. Stejně tak mě nebaví sledovat kariéru té píče Skyler. Je to úplně o hovně. Dva díly hoven snad stačily. Už by to tvůrci opět měli vrátit do drogových kolejí. Seriál nabízí tolik zajímavých postav a ti šulini tvůrci se zaměřují na to nejnudnější. Nerozumím tomu!(11.6.2018)

Spoilery! Musím říct, že mě prozatím tato série neskutečně sere. Vždy je to až na několik světlých momentů odporná bída. To se na světě najde někdo, kdo chce vidět vzorného tátu, zamilovaného feťáka, či píču Skyler, která se dokonce stala i kurvou. Na tyhle dementní pasáže se nedá dívat. Dojem naštěstí zachraňuje tlustý plešárd, který má šmrnc od začátku seriálu. A také jsme se konečně dozvěděli, jak se hlava Dany Treja dostala na želvu. Extrémně slabé 3 kusy.(12.6.2018)

• Zelené světlo (S03E04) (epizoda) (2010)

Spoilery! Jdu pod tři kousky, tato série se pomalu stává nesledovatelnou. Již čtvrtý díl se řeší ty samé píčoviny a nic se nikam nehne. Je docela smutné vidět, že jediný inteligentní a rozumný narkobaron vlastní černou pleť. Fandím mu! Zásadním nedostatkem této série je píča Skyler, která mi kolosálně kurví zážitek a která se objevuje na scéně díl od dílu víc! Walt si stále hraje na hodného starostlivého otce, čímž mě rovněž začíná srát. Mladá fetka naopak prožívá otravné melancholické stavy ze smrti vypočítavé mrchy. Fakt mě ti čůráci tvůrci serou díl od dílu víc. Tohle má být ta vzestupná kvalita? Každá série je lepší než předešlá? Opravdu bída bez jakéhokoli náboje! Jestli se kvalita nezvedne, tak se jim na seriál z vysoka vyseru a porozhlédnu se po jiném, ve kterém nefigurují píče herečky a hlavně se tam něco děje!(12.6.2018)

• Už zase (S03E05) (epizoda) (2010)

Spoilery! S výjimkou zajímavé negrovy laboratoře a navnaďujícího závěru se jednalo o jednu z nejotravnějších sérií. Když člověk vidí 4 po sobě jdoucí scény a v každé účinkuje v hlavní roli ta blonďatá píča, tak si ihned uvědomí, že je něco s tímto seriálem ve značném nepořádku. Proč například ti šulini v každém dílu ukazují tu bloďatou píču, jak chrápe se svým šéfem. Nestačilo to ukázat jednou? Tvůrci zřejmě nabrali dojem, že tento seriál sledují výhradně dementi a feťáci, a tak je třeba vše vysvětlovat několikrát. Jsme skoro v polovině série a zatím to je neskutečná bída.(13.6.2018)

Spoilery! Ze scény, doufám, že navždy, zmizela ta blonďatá otrava a rázem se na seriál dalo dívat. Konečně se Walt vrátil na místo, kde mu to sluší ze všech míst nejvíce. Konečně se tedy do seriálu vrátilo drama a napětí namísto naprosto nudných a otravných rozvodových tahanic. Docela mě baví i postava Hanka, po kterém tě půjde husté duo přismahlých plešárdů. Jediná velká výtka z mé odborné strany směřuje k tomu naprosto nepravděpodobnému scénáři, který v karavanu zachránil Waltovi prdel. Hank sice působí dojmem naprostého dementa, který může vykonávat svoji profesi pouze díky své houževnatosti. Přeci jen ale jistě disponuje alespoň zrnkem intelektu a v životě by neskočil na nejprůhlednější a nejotřepanější léčku v dějinách kinematografie. V jeho situaci snad bohatě stačilo své otravné ženě zavolat a ověřit si, že je vše v pořádku a ne se jako vyšinutý kokot hnát napříč celým městem a dát tak honěným volnou cestu k úniku. Tohle tedy tvůrci pořádně odflákli a lehce mi zkurvili dojem z jinak vynikající epizody. Na druhou stranu jsem rád, že z tohoto dílu konečně vynechali tu blonďatou píču, takže přimhouřím oči.(13.6.2018)

Spoilery! Další skvělá epizoda. Tak, že by se nám seriál konečně opět rozjížděl? Hank si prochází klasickým komplexem "propasti", a tak rozdává rány všude, kde se jen dá. Dva opálení plešárdi, kteří si v mládí prošli dosti svéráznou výchovou se Hankovi pokusí zkrátit život - luxusní scéna. Snad až na to, že si tvůrci opět vypůjčili berličky na podpírání se. Opět byla její uvěřitelnost pohřbena na úkor umělé dramatizace. Dva nemilosrdní psycho zabijáci střílí namísto do srdce na druhou stranu a nechají se hloupě zlikvidovat od neozbrojeného tlusťocha s nadváhou, když mají veškeré výhody na své straně. Walt opět sklouzává do své optimální duševní roviny, ve které mě baví nejvíc. Celkově tedy panuje v mých očích spokojenost. Jen bych opravdu ocenil ubrat umělé dramatizace a přidat trošku reálnosti.(14.6.2018)

Spoilery! Strašně mi tu překáží strach tvůrců pohřbít některou z klíčových postav. Všichni milovníci seriálu to slibují úžasné a nečekané zvraty a zatím jich tedy moc nebylo. Považuji to za klíčový prvek, který by seriál přivedl k dokonalosti. Skyler nám konečně zmizela a vyskytuje se úměrně jejímu hereckému "talentu". Hrozně mě baví negřík od kuřat! Zařadil se na první pozici v rámci mých oblíbených postav. Černá síla! Slabší 4 kousky.(14.6.2018)

Spoilery! Bohužel mám nepříjemnou obavu, že Hankovo drobné střelné zranění spojí opět dohromady Waltovu rodinu, což se mi absolutně nelíbí. Těch rodinných seancí, kterých se společně účastnila Waltova píča a Hankova píča, bylo v tomto dílu nějak moc, což mi nehezky kurvilo zážitek. Jako nemoudré mi přišlo, když píča Skyler řekla o penězích své píči sestře, ale co může člověk čekat od dvou píčí. Taktéž nesnáším šulina Teda, který mě absolutně nezajímá, ale stejně ho tam tvůrci mají tendenci neustále cpát. Naopak se mi extrémně líbilo, kterak to má zařízené můj oblíbený negr od kuřat. Pere své vydřené penízky tím nejlepším možným způsobem. Jsem si jistý, že takhle nějak to probíhá i ve skutečnosti. Snad mu jeho byznys ta fetka Jesse nenaruší. Lepší tři kousky!(16.6.2018)

Spoilery! Neskutečně atypický díl, který se evidentně nezavděčí každému. Musím se přiznat, že i já jsem se trošku nudil. Jedná se o hodně oddechový díl s příjemným nádechem humoru. Waltovi tentokrát zkříží cestu otravná moucha. Souboj s ní mi připomínal takřka každodenní realitu. Dojemné rozhovory mezi feťákem a Waltem jsou sice velmi intenzivní a uvěřitelné, ale nepatří k tomu nejlepšímu, co mi seriál nabízí, takže jsem přeci jen vyloženě neslintal blahem. Slabší tři kousky.(16.6.2018)

Spoilery! Nějak je tě náhodiček trošku moc. Nevidím důvod to seriálu nějak zásadně vyčítat, když z nich pramení troška toho vzrušení. Co však vyčítat mohu a budu je opětovné vložení klíštětě Skyler do hry. Stále mě to stvoření neskutečně sere, i když musím přiznat, že poté, co se jí urovnala hormonální hladina, tak mě sere podstatně méně a čas od času ji opomenu dokonce zrychlovat. Díl se točí pouze kolem feťáckého sezení a vymýšlení nápadu, jak vyprat peníze, tudíž není až tak zásadně zajímavý a napínavý, jako je standardem.(17.6.2018)

Spoilery! Většina dílu se nesla v takové průměrné divácké úrovni. Značná část dílu se točila kolem sporu s opálenými dealery. Došlo i na odlehčení v podobě Hankovi prohrané sázky při hře na hoňkoschovku. Co mě však absolutně dostalo byl závěr, který neměl nejmenší chybičku. Začínám si myslet, že snad Walt v mládí zhřešil a Jesse je výsledkem jeho antikoncepčního selhání. Jinak si nedovedu představit, proč je pro něj schopen tolik riskovat. Tvůrci už mnohokrát ukázali, že svět v Breaking Bad je opravdu malý, takže by mě takový zvrat určitě nepřekvapil.(17.6.2018)

Spoilery! Luxusní závěr! Po událostech, které přinesl předchozí díl jsem ani nic jiného nečekal. Celý díl jsem byl napjatý, jak malé kšandy stokilového prasete. Závěrečný zvrat byl poté třešničkou na vynikajícím dortu. Ve Waltovi se opět probudilo luxusní zvíře a krásně přechcal do této chvíle nepřechcatelného negříka od kuřat. Jsem zvědavý, co hezkého přinese další série. Obrátky se roztočily velice slušně.(17.6.2018)

Spoilery! Velice kvalitní start série. Napětí by se dalo krájet a Waltovi a Jesseho kalhoty se staly takřka nenositelnými vzhledem k množství hnědé hmoty, která se v nich objevila, když jim jiný hnědý muž ukázal, že není radno si s ním zahrávat a hněvat ho. Konečně nějaká série odstartovala takhle prudce. Díl s opravdu úžasnou stísněnou atmosférou a nejistotou vlastního přežití. Oba hrdinové si koupili ve finále jen trošku času navíc, takže v této sérii rozhodně očekávám ještě větší nárůst napětí, i když se mi skoro až nechce věřit, že v této oblasti existuje prostor, kam výš by se dalo vyhnat. Úžasné!(17.6.2018)

Spoilery! Zatímco se Skyler trošku uklidnila, tak její sestra převzala veškerou pičoidnost a stala se nekonečně otravnou. Jaká je to píča pochopil již dokonce i její manžel Hank. Jejich společná linka mě maximálně sere a absolutně nezajímá. Moc nechápu, proč ji tam tvůrci vůbec serou a zbytečně tak rozmělňují napětí na druhé dějové frontě, která je výrazně výživnější. Po našlapaném předchozím dílu tvůrci mírně sundali nohu z plynu. Nicméně se jede z kopce, takže se je stále nač koukat. Jesse se pokouší přes svoje psychické problémy propít. Walt se z nich chce naopak vystřílet ven. Tak uvidím, čí taktika bude nakonec úspěšnější. Slabší 4 kusy.(17.6.2018)

• Otevřený dům (S04E03) (epizoda) (2011)

Spoilery! Fuj, hnus! To se zase tvůrci jednou předvedli. Zřejmě se doposud jednalo o nejdebilnější díl. Skyler se proměnila v otravnou pseudo emancipovanou píču, které to divák s fungujícími smysly prostě nemůže žrát. Její debilní sestra pro změnu dosáhla nejvyššího stádia debility a otravnosti. Málem jsem se pozvracel. Takřka celý díl jsem sledoval v dvojnásobné až trojnásobné rychlosti. Celou epizodu se skáče od jedné píče k té druhé. Občas to tvůrci proloží zajímavou vsuvkou z feťáckého doupěte. Naprostou většinu stopáže se ovšem řeší zkurveně nezajímavá myčka a debilní psychické problémy píče od Hanka. Takhle debilní díl už bych v rámci seriálu viděl velmi nerad.(19.6.2018)

• Klíčové body (S04E04) (epizoda) (2011)

Spoilery! Až na pár světlých momentů to byl další z nudnějších dílů. Bohužel to tvůrci opět začínají kurvit a cpát tam to sesterské duo píčí více, než by bylo bývalo zdrávo. Celá epizoda na mě působila jako předskokan k něčemu většímu. Už několik dílů mě nebaví jiná linka než ta Jesseho. Snad se to opět brzy rozběhne.(21.6.2018)

Spoilery! Další statická epizoda. Předchozí díl nalákal diváky na konečně nějaké napětí. Nevrlý důchodce působil dojmem, že by mohl popravit nějakou postavu a ono se ve finále stalo úplné hovno. Kdo tento díl nedopatřením přeskočil, tak se obávám, že vůbec o nic nepřišel. Tak skvěle tato série odstartovala a teď se plavíme ve velice nezáživných vodách. Obávám se, že už více doufám než věřím, že se dají brzy věci opět do pohybu a na seriál se bude dát opět dívat. Vidím to na mé straně na kratší seriálovou pauzu. Celé sledování mi maximálně znechutil fakt, že se Walt dal opět dohromady s tou blonďatou píčou, takže ji budu zřejmě vídat opět častěji. Jen při tom pomyšlení se mi chce zvracet.(21.6.2018)

• Zahnán do kouta (S04E06) (epizoda) (2011)

Spoilery! Po více než 14 dnech jsem vletěl na další díl a musím říct, že je to stále stejná bída. Anna Gunn je stále stejně otravná píča a děj nemá tendenci se kamkoli hnout. Opět se pozastavil na místě a řeší se nudné manželské píčoviny. Vůbec se mi nelíbí, kterým směrem se seriál rozhodl ubírat. Další díly mají výrazně vyšší hodnocení, takže budu doufat, že se kvalita konečně opět pohne do sledovatelných mezí. Strašná nuda. Zbytečná epizoda.(7.7.2018)

• Problémovej pes (S04E07) (epizoda) (2011)

Spoilery! Po delší době jsem vletěl na další díl v naději, že konečně zmizí ze scény ta blonďatá píča a ona se bohužel do všeho angažuje ještě víc. Taktéž mě sere, že se duo vařičů pokouší sprovodit ze scény mého oblíbeného negerského podnikatele. S výjimkou opravdu luxusního závěru, ve kterém si dal zaostalý plešárd dvě a dvě dohromady a opět se blýskl, poněkud nezajímavá epizoda. Jaksi mi schází opět to staré akční tempo. Mám pocit, že se příběh zastavil někde v melancholické rovině a takřka nic se neděje.(18.8.2018)

Tak se klukům po dlouhé době opět podařilo sestavit díl, na který se dalo koukat. Vše, co stačilo udělat byla naprostá redukce výskytu té krajně otravné blonďaté píče a zvýšení dávky napětí. Okamžitě vše začalo fungovat. Hlavně, že své rady cpu do těch čůráků tvůrců už asi 20 posledních komentářů a až dodnes jsem byl sprostě ignorován. Očekávám, že schématu tohoto dílu budou držet a v nastaveném tempu se pojede až do konce seriálu. Sesterské duo už bych rád viděl pouze v situaci, kdy jim někdo bude prohánět kulku hlavou. Lepší tři kousky! (Motivační 4 kousky nedávám zcela záměrně, protože když jsem tuhle laskavost učinil naposled, tak se mi ti retardi odvděčili naprosto splaškovou epizodou.)(28.8.2018)

• Štěnice (S04E09) (epizoda) (2011)

Už se mi chce upřímně zvracet z toho, co ti šulini tvůrci zase vymysleli. Byla by to bývala byla vcelku kvalitní epizoda, kdyby tam nějaký totální šulin neměl opět potřebu vecpat tu bezvýznamnou, nudnou a otravnou blonďatou pizdu. To se v prozkoumaném vesmíru vážně najde někdo, koho baví sledovat, jak ta kurva dělá účetní v nějaké zasrané myčce? Vždyť to je absolutní vrchol scénáristické debility. Od napínavé akce se skočí do zkurvené myčky a je nejenom po napětí, ale člověk má zkurvený kompletní zážitek z, do té doby, kvalitní epizody. Fakt nevím, jestli tam ta kurva dostává tolik prostoru zase jen z nějakého komplexu genderové vyváženosti, ale vždy spolehlivě trpím. Z dvojnásobné rychlosti už jsem byl tvůrci donucen zrychlovat osminásobně. Ty její žgryndy se totiž nedají poslouchat. A když se opět podíval na scénu ten její debilní šéf, tak jsem myslel, že se na místě podřežu propiskou. Katastrofa a tak hanebné mrhání potenciálem seriálu, které se v takovém šíleném měřítku děje skutečně jen tady. Ta píča Anna Gunn nemá absolutně žádné herecké nadání a k tomu je obsazena do totálně odporně napsané role. Důkazem zbytečnosti této postavy může být například fakt, že její scénky už asi tři série sleduji takovou rychlostí, že je téměř úplně přeskakuji a stejně nemám pocit, že by mi v ději cokoli uniklo. Může mi tedy někdo vysvětlit, jestli má v tomto seriálu ta kurva nějaké jiné poslání než jen rozkuřovat kompletně celý filmový štáb? Dávám jednu hvězdu a přeji si být za své nadstandardní hodnocení minimálně prohlášen za světce.(28.8.2018)

Dlouho jsem volal po nějakém překvápku a senzaci a konečně jsem byl vyslyšen. Moje oblíbená postava seriálu (negr od kuřat) konečně znovu ukázal, proč je mojí oblíbenou postavou. Je skvělý a kdykoli se někde objeví, tak je to prostě úžasné. Bohužel se ale na scéně objevují i jiné, z hlediska děje totálně, ale opravdu totálně nepodstatné postavy. Uvedu jako příklad píču Skyler a jejího latentně homosexuálního ex šéfíka. To je tak zkurveně otravná a totálně zbytečná dějová linka, že u ní pravidelně zvracím. Už jsem přišel na to, kde spočívá celá chyba seriálu. Můžou za to střihači. Střídají se v této činnosti feministická lesba a řiťopich a podle toho to vypadá. Bohužel neumějí být profesionálové a kvůli komplexu genderové nerovnováhy cpou do seriálu v ty nejlepší a nejnapínavější momenty píču Skyler, čímž díl totálně pohřbí. Nechutnost nejvyššího řádu! Závěr byl boží. Jeden z nejlepších momentů celého seriálu.(31.8.2018)

Spoilery! Opět až na tu píču Skyler, která v tomto díle dokonale předvedla ilustrativní příklad toho, proč jsou na nejvyšších postech většinou muži (necloumají s nimi tolik emoce a činí racionální rozhodnutí), by to byla zajímavá epizoda. Žen si nesmírně vážím, i když by si někdo na základě mé "obliby" píče Skyler, mohl mylně myslet opak, a proto raději zdůrazňuji slovo "většinou". Všechny ženy nejsou píče a některé jsou možná v mnoha ohledech i mnohem použitelnější než muži. Například v roli kurev, uklízeček či hajzlbáb, kde snad ani neexistují mužské ekvivalenty těchto pozic a svět by byl bez žen evidentně temným místem, kde by se neuspokojení muži brodili množstvím odpadků a sraček. (Pozor, byla použita humorná nadsázka!) Nechybělo v tomto díle ani pravidelná dávka mého oblíbeného terorizování dědka slintala. Pozitivně vnímám, že konečně zdechl ten šulin od Skyler, který zabíral polovinu stopáže v předchozí sérii, čímž se opět prokázalo, že mám naprostou pravdu a že jsou ve střižně totálně neschopní šulini. Jinak si investici takového množství prostoru pro tak zbytečnou postavu nedovedu rozumně vysvětlit. Jeho linka nebyla zajímavá, vtipná, ba dokonce ani důležitá, tak teď by mě teda ale kurva zajímalo, proč tam vlastně byla? Rád se nechám v poště někým úžasnějším než jsem já zasvětit. Velmi slabé tři kusy.(31.8.2018)

Spoilery!Někdy mám pocit, že se při vytváření "wow" momentů tvůrci pevně soustředí na svoji jasně vymezenou cílovou skupinu, tedy na alkoholiky, pikaře a úředně uznané dementy. Jinak si nedovedu představit, proč od mně očekávají, že uvěřím tomu, že by někdo mohl být až taková píča a uvěřit historce Walta o travitelství a následnému prospěchu z něj. Bohužel se v tomto seriálu tu a tam taková scénka objeví. Každopádně další solidní epizoda, která si drží alespoň úroveň napětí, když už nic dalšího. Dost mě pobavilo, kterak negřík asi podle intenzity a směru větru detekoval bombu pod svým automobilem. To už možná tvůrci s tím nadčlověčstvím trošku přepískli. Slabší tři kousky.(31.8.2018)

Spoilery! Klasický problém obrovského množství filmů, který vede vždy spolehlivě k intenzivnímu nasrání. Když už kurva tvořím nadčlověka, tak z něj udělám nadčlověka za všech okolností a nedělám to tak, že mám prostě poslední díl, takže dle očekávání tento člověk musí zemřít, a tak popřu jeho kompletní charakter a přednosti, které ho celou sérii zdobily a udělám z něj na okamžik absolutně tupou píču, abych si mohl vymyslet jeho co nejatraktivnější skonání. V minulém dílu mohl negřík (pan opatrný) na základě svého instinktu hledal na zahradě železo a studny bez jakéhokoli vybavení. V tomto díle se najednou doslova přes noc stal hloupým dementem, který skočí na křišťálově průhlednou léčku. Další nepochopitelnou věcí je pro mě plešárd, který byl 3 série totálně hloupým dementem a od jeho nehody je z něj najednou člověk s tou nejvytříbenější inteligencí a instinkty. Tvůrci si zde naprosto viditelně ohýbají a přetvářejí charaktery postav na základě toho, jak se to prostě pro diváckou atraktivnost hodí, což působí opravdu odporně nevěrohodně a seriálu to dost ubližuje. Výjimkou je snad pouze Skyler, která je pořád stejnou píčou od začátku série až doteď. Docela mě ti šulini smrtí negra od kuřat nasrali. Byla to moje nejoblíbenější postava. Snad ji někdo důstojně zastoupí. I když je tedy napětí tvořeno výhradně uměle, tak je stále napětím hustým a na seriál se tak dá koukat. Velice slabé 4 kousky.(31.8.2018)

Spoilery! Hned na úvod pro mě ti čuráci tvůrci připravili odporné překvápko. Jen tak jim nezapomenu, že ten bývalý mrdák od Skyler stále žije a co víc, on se má dokonce čile k světu. To je opravdu odporné! Také jsem úplně nezachytil, jak se z plešatého lidoopa tak rychle stal novodobý bystrý Dr. House a skalní opora DEA. Naštěstí se zde objevila ta taškařice s magnetem, která se mi velmi líbila, proto hodnotím velice solidně.(4.9.2018)

Spoilery! Jelikož se mi výjimečně nechtělo honit si péro, tak jsem se po delší odmlce opět vrátil k tomuto seriálu. Díl to nebyl špatný. Špatný nebyl zejména proto, že se ho strávila ta blonďatá píča v posteli, kde ji to poprvé svědčilo, jelikož se konečně nemohla nijak projevovat. Celá epizoda patřila všem třem plešárdům. Většinu stopáže vyplnil plešoun Mike, který povětšinu stopáže hýkal a kulhal z místa A na místo B. Člověk si chvílemi myslel, že by se ten frajer tímto tempem nestihl dostat na toaletu ani s výkalem v teprve první zatáčce. Bylo to z jeho strany ovšem čisté divadýlko, protože ve stopách Emila Zátopka dokázal Mike z ničeho nic oběhnout celý dům a odemknout si zadní vchod za několik sekund, když přišlo na věc. Jináč se stále pohybujeme v úvodu, takže se toho zase tolik neděje a táhne se to jako sopel. Snad se to brzy zase rozjede a bude nějaké to drama a napětí.(16.1.2019)

Spoilery! Po další odmlce jsem koukl na tento 4. díl a jsem docela spokojený. Konečně se něco zajímavého začalo dít. Hledání vhodné varny mě hodně bavilo. Také se nám začaly objevovat menší neshody a nedorozumění v otázce vedení kšeftu. Díl mě bavil dokonce natolik, že jsem schopný odpustit i tu nejotravnější hádku v historii kinematografie mezi píčou Skyler a ještě větší píčou její sestrou, kterou jsem sledoval tak zrychleně, jak jen to bylo možné. Dost dobře nechápu, proč tak podařený seriál stále prokládají takovou dějovou a dialogovou žumpou v podání těch dvou krav, které vždy divácký zážitek spolehlivě zkurví.(14.4.2019)

Spoilery! Narozeniny se dá v okruhu přátel a s píčou manželkou oslavit různými způsoby. Otravná píča Skyler bohužel opět úřadovala a já musel zrychlovat valnou většinu stopáže. Opět diváci musí vytrpět její další hysterický záchvat, který by měl být publikovatelný zřejmě jen na půdě ochotnického divadla. Mike se dopustil zásadní chyby. Ne nadarmo se říká, aby člověk nikdy nevěřil ženám a kurvám už vůbec ne. Tento seriál, jinak velmi podařený, má bohužel jakýsi nechtěný čich na napsání a následné obsazování maximálně otravných ženských rolí. Jedna čubka vedle druhé. Bohužel, čím má žena v seriálu důležitější postavení, tím více nesnesitelná kurva to je. Chtělo by to něžnější pohlaví v seriálu rapidně zredukovat. V době vzniku se psal rok 2012, to se ještě na genderovou vyváženost a rovnoprávnost tolik netlačilo, takže stále věřím, že bych se třeba mohl dočkat.(14.4.2019)

Spoilery! Tak jak kdysi bývaly napínavá finále předchozích řad, tak takové napětí přinesl i tento mimořádně povedený díl. Vlaková loupež byla naprosto fantastická. Málem jsem zemřel ze samého přetlaku napětí. Takhle to má vypadat. Naprosto dokonalá epizoda. Obrovskou třešničkou na dortu byl konec, který mě dostal do kolen. Děkuji a smekám. Více takových dílů.(15.4.2019)

Spoilery! Na mimořádně vydařený předchozí díl se podařilo navázat ve velkém stylu. Skyler je bohužel díl od dílu větší a větší píča a Walt by měl vážně začít zvažovat její rozpuštění v kapalině, která smrdí jako kočičí chcánky. Ke zbytku nemám moc výhrad. Dějově je tato epizoda podstatně ukecanější, ale po té předchozí nervy drásající epizodě si malý oddech rád dopřeji. Po předchozí události to samozřejmě mezi hlavními hrdiny trošku zaskřípe, ale závěr naznačuje světlé zítřky. Za zvláště vydařenou považuji scénu u večeře a také oceňuji, že se Walt k té píči Skyler konečně začíná chovat přibližně tak, jak ta píča zasluhuje.(15.4.2019)

Spoilery! Dějově a událostmi nabitá epizoda. Starý zapšklý plešárd Mike se dopustí své první a poslední chyby v životě. Mimo to nás čeká například i rychlokurz v pernikaření pro ambicióznícho psychopata. Na scéně se také objeví nový a nadějný distributor, slibující rozjetí kšeftu na plné obrátky.(16.4.2019)

Spoilery! Epizoda jasně prokazující, že nejlepší nápady dostává člověk na hajzlu. Já tam dnes třeba vymyslel báseň. Pobavil mě odkaz na naši malebnou zemičku a informace, že se údajně až 5% obyvatelstva oddává perníku. Pravděpodobně se tvůrci dopustili pouze omylu při hledání informací z Pardubického kraje. Docela mě překvapilo, že se pro píču Lydii snad našlo využití a že její ušetření nebylo až tak špatné rozhodnutí, jak se mi to z počátku jevilo. Seriál nám ukázal neobvyklý dějový skok v polovině série a masivní drogovou expanzi, načež by měl brzy následovat velký pád, dle běžné seriálové logiky. Chování té blonďaté píče už ani nekomentuji a pasáže, které svojí přítomností kurví i nadále zrychleně přetáčím.(16.4.2019)

Spoilery! Plešárd Hank konečně vypočítal nejsložitější příklad svého života. Zapojil všechny své mozkové závity a úspěšně sečetl 1 + 1. Walterovi se tak nějak obecně začalo dle očekávání všechno srát. Mimo nečekaný záblesk inteligence svého švagra, byl také znovu rybařit a zase chytil raka. Automyčka nestíhá prát peníze, a tak diváci musí více a více trpět při pohledu a poslechu té blonďaté píče Skyler, což je vysoce vyčerpávající a ubíjející. Každopádně tento díl připravil krásně depresivní půdu pro díly nadcházející. Určitě se je nač těšit.(16.4.2019)

Spoilery! Ale jo, docela vtipná epizoda. Jessi si zahrál na Robina Úda a rozdával chudým. Hank se svojí otravnou ženou si zahráli na vztahové poradce. Walt si vyzkoušel, jak vypadá pracovní směna 0.0000001 % pracujících cigánů a zahrál si na kopáče. Jediná Skyler si na nic nehrála, nýbrž jen ukázala, jaká je píča v plné své kráse. Docela mě udivuje, že se můžu těšit ještě na 6 dílů. Seriál se nachází podle mě ve fázi, kdy by se dal ukončit již v dílu následujícím. Jsem zvědavý, co mi ještě tvůrci předvedou. Docela se mi líbí dějová linka kolem sympaťáka Todda, tam by se něco hezkého mohlo přeci jen udát. Lepší 3 kousky.(17.4.2019)

Spoilery! Lehce se nám přiostřuje a vše nasvědčuje tomu, že se závěr seriálu ponese na opravdu depresivní vlně. Waltovi se začíná srát půda pod nohama. Nejenže má píču ženu a na rybách chytil raka, ale fetka Jesse konečně pochopil, co za kurvu bylo celou dobu v jeho blízkosti. Především konečně odhalil Waltovu skrytou zálibu v ubližování malým dětem, což Jesseho lehce rozlítilo a začíná tropit neplechu. Docela mě baví náckové. Škoda, že se s nimi seriál vytasil až v samém závěru. Slabší 4 kousky. Poměrně nezajímavý rozjezd, ale velice slibně to celé skončilo.(18.4.2019)

Spoilery! Trošku slabší díl. Sesterské duo pičí dostalo až příliš prostoru narušit mi divácký zážitek. Situace nám svedla dohromady dva lidi, u kterých bych rozhodně nepředpokládal jakoukoli spolupráci. Jinak opravdu trošku nuda. Hlupáci kují pikle, kterak dostat Walta na kolena. Snad bude další díl na události bohatší a na ty dvě píče naopak chudší.(18.4.2019)

Spoilery! Po delší době vytáhli kluci tvůrci z rukávu prvotřídní léčku, která dávala dokonalý smysl a byla maximálně uvěřitelná. Vysoce kvalitní byl zejména závěr této epizody. Luxusní přestřelka v poušti. Tedy luxusní, co se počtu vypáleného střeliva týče. S přesností to trošku haprovalo. Snad to kluci do příštího dílu zlepší. Rád bych viděl několik mrtvol. Právě neočekávaná úmrtí klíčových postav je obrovským nedostatkem, který se s tímto seriálem táhne od samého počátku. Tedy společně s píčou Skyler je to vlastně zároveň i jediným nedostatkem. Blížíme se do finiše. Těším se na další epizody.(18.4.2019)

Spoilery! Přijde mi vysoce nepravděpodobné, že by milující manželka a milující syn postavily své morální a mravní hodnoty nad rodinu a došlo k podobnému vyústění. Považuji to za další ze seriálových přešlapů. Navíc bylo strašně ubíjející sledovat píču Skyler, jak se znovu neúspěšně snaží hrát. Když na to člověk ovšem nahlíží, jako na seriálovou dramatizaci a zábavu, tak byl tento díl super. Konečně byl poslán na věčnost Hank, který byl v posledních dílech mimořádně otravný. Docela mě pobavilo, jak byli vykreslení náckové. Kdyby to někdo nevěděl, tak jsou to naprosto milí a féroví lidé a obchodovat s nimi je jedna velká radost. Těším se na finále. Snad se nahromadí další mrtvoly.(19.4.2019)

Spoilery! Líbí se mi v jakém rytmu se nese závěr seriálu. Podobnou chatu v horách, kde se schovává Walt bych bral klidně i v případě, kdy bych nebyl celou amerikou pronásledován. Všechny postavy jsou utopené ve vlastních domněnkách a došlo na několik opravdu silných dialogů. Nesmírně mě baví postava Todda. To je naprosto prvotřídní psychopat a je věčná škoda, že jej člověk neměl možnost poznat dřív. Moc se mi líbí, že seriál alespoň v samém závěru připravuje pro diváky poměrně nečekaná úmrtí důležitých postav a konečně naplno otevřel kohoutky napětí a chladné brutalitě. Super předskokan k finále, u kterého nečekám nic jiného, než že bude naprosto dechberoucí.(19.4.2019)

Spoilery! Luxusní finále nesoucí se v tom samém rytmu jako celý seriál. Takže žádné slzičky nebo přehnaný sentiment v závěru. Přesto velmi silné a dostatečně dramatické a napínavé. Jeden z nejlepších závěrečných dílů seriálů, jaký jsem měl to štěstí v životě vidět. Tleskám tvůrcům. Pokud se kluci chystají v budoucnu na další projekty, tak by bylo moudré doladit snad už jen ten blonďatý nedostatek a její ještě debilnější sestru. Zbytečně si těmito krávami sráželi kvalitu po celou dobu trvání. Největší předností seriálu je samozřejmě Waltova proměna. To bylo něco fantastického a nemá to na poli seriálů žádné obdoby. Nicméně, když na seriál pohlížím jako na celek, tak bych si rozhodně netroufl ohánět se slovy, že to byl nejlepší seriál, jaký jsem kdy viděl, i když kvalitu to opravdu mělo mimořádnou. Děkuji tvůrcům za lekci chemie i za prezentaci zejména druhé části otřepaného citátu Nietzscheho v praxi. "Ten, jenž bojuje s monstry, by si měl dát pozor, aby se sám nestal monstrem. A pokud dlouho zíráte do propasti, tak propast zírá zpátky do vás."(19.4.2019)