Perníkový táta

• USA Breaking Bad (více)
USA, (2008–2013), 49 h 16 min (Minutáž: 43–58 min)

Tvůrci:

Vince Gilligan

Hudba:

Dave Porter

Série(5) / Epizody(62)

zekkx

Existují spousty seriálů. Žádný se však nedokáže vyhnout klišé, očekáváným zvratům, předpokládaným situacím. Až na jeden. Tam, kde se ostatní bojí překročit jakousi hranici v budování a změně charakteru, Vince Gilligan pokračuje a z našeho zpočátku oblíbeného a fanoušky podporovaného Waltera udělá monstrum, aniž by divák kdy zapochyboval o realističnosti či uvěřitelnosti jeho cesty. ()

figliar

Chémia ma vždy bavila. Nie síce v takej miere ako Walta, ale bol to jeden z lepších predmetov. Tak to je aj s týmto seriálom, nie je najlepší na svete, ale patrí k tým lepším. Po prvej sérii musím uznať, že sa jedná vážne o veľmi kvalitný seriál. Vývoj jednotlivých postáv je na vysokej úrovni a dej sa brutálne zamotáva. Po druhej sérii zvyšujem hodnotenie na 5 hviezd, pretože takýchto seriálov je vážne málo. Len tak ďalej. ()

Al44...

Zpočátku velmi pomalý rozjezd a z mé strany nedůvěra, následně se ale seriál rozjede na plné obrátky - velmi propracované hlavní postavy a výborné dialogy mezi intelektuálem Waltem a drog. dealerem Jessem - perfektní a postupná proměna charakteru hlavního hrdiny - občas naprosto neuvěřitelné a výborné tragikomické situace - velmi kvalitní počin, který však není pro všechny (mj. téma výroby a distribuce drog) a je třeba mu dát čas než zaujme. Jelikož má tento seriál s každým odvysílaným dílem stoupající kvalitu, zvyšuji hodnocení na plný počet. ()

nurielka

"Stay out of my territory..." ó áno drogy, kšefty, bizniss a perník, to je ten pravý masaker. Poďme si dať kúsok perníku a začneme byť na ňom závislý. Aspoň ja na tomto druhu určite. Obľúbená postava - Jesse Pinkman ()

Blaogranas

1. série - 65% s otravnou manželkou a malým počtem laboratorní akce. 2. série - 65%. Waltova stará je čím dál tím protivnější a vypadá, že bude megaosinou v prdeli. Nějaká ta "akce" tam chvílemi byla, ale když v 10. díle je nejzajímavější, jak ožere svýho syna a vymění bojler a kousek podlahy, tak už vážně ztrácím sílu koukat na další díly. ()

Jajar

Jedna z nejgeniálnějších proměn hlavní postavy v průběhu seriálu. Občas je to na můj vkus až moc přepálené, ale když vezmu v potaz téma, o kterém to vypráví (drogy, gangy, mafie), dá se leccos odpustit. UPDATE: Po poslední, páté sérii musím zvýšit hodnocení ze čtyř hvězdiček na pět. Takhle geniálně zakončený seriál se jen tak nevidí. Po zhlédnutí závěrečné série najednou začíná dávat celý seriál smysl jako celek. ()

Smidak

1. série 80%, 2. série 90%, 3. série 100% (obzvlášť její finále), 4. série 101%, 5. série je z říše snů a díl Ozymandias je pravděpodobně nejlepší epizoda všech seriálů vůbec.. ()

phoenixer

Když jsem viděl před delší dobou jeden díl v TV, ničím mě to neoslovilo. S odstupem času už došli seriály na které jsem ještě nekoukal. Kámoš mi poradil tohle, tak jsem se přemohl přes první serii. Táhla se jak sopel. Nakonec se vyplatilo, druhá už byla o něco lepší, ale stejně to nebylo ještě ono. Ta třetí už rozjela solidní gradaci, která naštěstí neklesá. Zdlouhavé záběry a dialogy mě celkem často spíš obtěžují nebo nudí, proto nemůže seriál hodnotit lépe. Tak či onak, je to rozhodně seriál, co by měl vidět každej fanda mafie, feťáků a kvalitní překapávané kávy z laborky. ()

Tiffany

Seriál s originálnym a strhujúcim námetom, psychologicky hlboký a dramatický a súčasne vtipný veľmi jedinečným spôsobom, plný prvotriednych hereckých výkonov. Breaking Bad patrí k mojim najobľúbenejším seriálom a bezpochyby k TOP seriálom súčasnosti. Po poslednej epizóde som vedela, že bude veľmi chýbať. A ešte si myslím, že Bryan Cranston s Aaronom Paulom a Bobom Odenkirkom by mali dostať Oscara. (Musím ešte dodať, že zo slovenského názvu Perníkový tatko sa mi ale bohužiaľ mierne dvíha žalúdok). ()

tranquill

Hodnotím po 4. sérii, která podle mne seriál výborně zakončuje a mám strach, že navazování dalšími sériemi je zbytečné. Je to další seriál, kde hlavní hrdina není "černobílý" a téma se motá okolo drog. Na rozdíl od Trávy, která je komediálně-dramatická, zde jde jednoznačně o drama mixnuté krimi a mafií. První 2 série byly zajímavé, 3. mne začala nudit, ale se 4. došlo k odvážnému rozřešení a závěr byl opravdu výborný. Proto bych u něj už zůstal, ale nu což, uvidíme, co páni scénáristé dál vymysleli... Tak závěreční 2. série byly natočeny výborně, ale podstatně změnily charakter hlavního hrdiny, který překročil hranici... Asi to tak mělo být, ale já bych zůstal u těch 4... ()

Ihuj

Gradující seriál, kde už v prvním díle není žádná sympatická postava a s každým dalším jsou všechny postavy ještě horší (zejména ta hlavní). Variace na Volný pád v 62 dílech, nakoukání do světa zločinu, přitom intenzivní rodinné drama. Vrchol celé série pro mě představuje zlomový díl Ozymandias (60. díl), kdy Walt konečně narazí na vlastní svědomí, což je skvělá hra na téma "má i psychopat ještě duši?". Seriál nabízí několik nezapomenutelných monologů, z nichž ten končící "I am the danger!" má opravdu koule. Nebo manželský rozhovor, který mě přivedl do kolen: "You're dirty, where have you been? Burying bodies?" "No, robbing a train." ()

frype

Serial, ktory som si pustil velmi ale velmi neskoro od jeho vydania. Dovod? Neveril som mu! A po prvom dieli som mal niekolko krat chut ho vypnut....dovod? Neskutocne nesympaticky herci! Tento dovod som neskor zmenil na poznanie, ze su to kurnik velmi neskutocní herci s realnymi ksichtami (medzi nami Skyler nenavidim dodnes). Serial ma pohltil nadobro a cakal som ako pes pred brankou na svojho majitela kedy pride s novym pokracovanim. Neskutocny vyvin postav a hlavne hlavneho predstavitela. Postava Jesseho bola napisana len na par epizod a podla mojho nazoru to od druhej ci tretej serie zacal kazit. Vecne nevyrovnany a uplaky Jesse ma proste zacal vytacat a najradsej by som ho tiez zabil (ked to nevedel spravit sam). Kazdopadne je to serial, ktrory ma brutalne prekvapil a nemozem dat nic ine ako 100%.Bravo ()

Fat'Fatal

Něco jako Hra o trůny. Akorát to nemá magii, draky, tolik odhalených koziček, Jiné, nafoukané spratky, bohatýry, čestné lidi, plavby po mořích, zlovlky, Cibulové rytíře, skřety, krvesmilstvo a dalších milion věcí. Počkat, tak proč jsem to právě přirovnal ke Hře o trůny? Jo, už vím. Breaking Bad má podobný počet mrtvých postav. I těch nejoblíbenějších. Kruté a nevděčné. Nejhorší nejlepší seriál, co jsem kdy viděl. Beze srandy. // Viděl jsem v originálním znění s titulky. ()

Miany

BB, Breaking bad, chcete-li Perníkový táta je úspěšný americký seriál, který nejen, že byl oceněn cenou Emmy, ale uvedl drogovou scénu do zcela jiných měřítek hlavně díky úspěšné dvojici Bryana Cranstona a Aarona Paula. Pro mě 100% ★★★★★! ...Všimli jste si, jak je divácké publikum ovlivnitelné a do jaké míry se pracuje s TV seriálem v posledních pár letech? Tato adrenalinová injekce svědčí o propracovanosti nejen z hlediska výpravy příběhu, hereckých výkonů, ale i scénáře a prvků typických pro seriál jako je cliffhanger. Seriál Breaking Bad tohoto "triku" využívá více než hojně. Úvodní a závěrečná titulková sekvence - obě mají ryzí charakter. Úvodní je výstižná, nápaditá - až skoro archetypální pro nové interpretace obrázků -> chemické značky jako začátky názvu/jmen. BB je v tomhle jednička, protože si stanovil tvář, kterou diváci tohoto seriálu už jen stěží zapomenou. Závěrečná titulková sekvence má vždy co nového nabídnout v rámci hudební složky zaznívající při titulcích. Je to hudební skvost doplněn o narativní složku. Mám tím na mysli to, že hudba souvisí s koncem dílu natolik, že je do ní vložena pokaždé jiná zvuková skladba obohacená o atmosféru.. ovšem znělka se drží původního charakteru. Tento počin shledávám já osobně za úžasný, protože nemáte tendenci titulky vypnout a odbít. ▬ ▬ Celková zachovalost seriality je zde dovedena do uctihodných měřítek. Už i to, že režisér byl schopen změnit názor na původní obsazení a to tedy Aarona Paula, který měl hrát pouze v prvních dílech, je známka toho, že je schopen vycítit možné lepší změny a docílit tak úspěchu. Aarona Paul totiž vytvářel ve spojení s Bryanem Cranstonem výtečnou dvojici. Herecký výkon tím byl jistě posílen. ▬ Dodala bych k tomu chvalozpěvu, že tenhle seriál považuji po scénáristické stránce za dokonalý a stylistiku nevyjímaje. Kamera velkolepá, v některých dílech pokulhávající. Herecké výkony špičkové. Psychologický vývoj postav výborně promyšlen i zahrán. Pokud tedy ještě nevíte o čem je řeč, radím vám jedno: Nechcete-li prokrastinovat a být vtaženi do drogového a seriálového šílenství, nikdy si tento seriál nepouštějte. Pokud však rádi cestujete do těchto virtuálních světů plných věrohodnosti a propracovanosti, držte si klobouky a nechte se pohltit ... PS: Série od série je lepší, nenechte se odradit prvními díly. ()

snoodles

Musela jsem Dexterovi dát 4*, abych mohla Breaking bad dát zasloužených 5. Přes všechny nedokonalosti se mi po něm stýská, a to tak, že si to s největší pravděpodobností dám ještě jednou. To o Dexterovi bohužel říct nemůžu. Nemůžu se ubránit srovnání, oba dva jsou bad guys, kterým prostě fandíte, to samé platí o HoC. S klidným svědomím můžu říct, že je to zatím nejlepší seriál, který jsem viděla, ve svém žánru. ()

Torgal

Seriál s najlepším dejom naprieč sezónami aký som kedy videl. Jednoznačne ale platí, že celok je viac ako súčet častí, lebo jednotlivé série mali aj slabšie chvíle. Hlavne tretia mala hluchších okamihov až priveľa. Na druhej strane finálna piata šľapala neskutočne intenzívne. Herecky aj režisérsky špička a klobúk dole pred tvorcami za finále - nedojili úspešný seriál až na dreň, ukončili ho na vrchole so záverom, ktorý takého Dextera sťahuje ešte hlbšie do žumpy. 9+/10 ()

Zemřel herec Mark Margolis

Zemřel herec Mark Margolis