Perníkový táta

• USA Breaking Bad (více)
USA, (2008–2013), 49 h 16 min (Minutáž: 43–58 min)

Tvůrci:

Vince Gilligan

Hudba:

Dave Porter

Série(5) / Epizody(62)

Mistr.Proupr

Nejpropracovanější seriál ever. Spoilery číhaly všude, ale dnes jsem konečně dokoukal. Druhou polovinu 5. série jsem stihl za 3 dny a byla to jízda, ze které se jen tak nevzpamatuji. ()

forkys

V průběhu všech šesti sérií můžeme pozorovat impozantní proměnu hlavní postavy Waltera alias Heisenberga a proměnu jeho ženy, s kterou to solidně mává. Seriál určitě zajmavej, jenom škoda že se to většinou motá kolem rodinných vztahů. Každopádně první série jak jezděj s karavanem? TOP ()

degster

Za úspechom súčasných seriálov, ako sú Dexter, Californication, Boardwalk Empire, či Breaking Bad, stojí vždy antihrdina. Nuž a Walter White je z nich paradoxne najhorší. A to, čo sa ostatní tvorcovia svojim seriálovým postavám vždy báli urobiť, tak v Breaking Bad... no, posúďte sami. ()

Selixinho

I am not in danger, I am the danger. Breaking Bad je dle mého názoru nejlepší seriál na pokračování ze současné doby. Tolik napětí jste nenašli ani v Prison Break nebo v LOST. Dvojice Jesse (Aaron Paul) a Mr. White (Bryan Cranston) mezi sebou vytvořili za těch pět sérií neuvěřitelné pouto, že se díl od dílu bojíte co se mezi nimi stane. Aaron Paul byl vynikající. Věřil jsem mu každou větu a každé gesto - zasloužil by si více cen EMMY. Co se týče samostatného závěru, nemohl dopadnout lépe po tom, co všechno Heisenberg udělal. Uzavřený Walt se během pár let proměnil v Ďábla, který chtěl být stále rychlejší než svůj vlastní stín. 1. Série - 80%, 2 Série - 80%, 3. Série - 90%, 4. Série - 100%, 5. Série - 100%. Bez dalších připomínek, jasných pět hvězd! ()

Jazz06

Kvalitnější seriál by člověk těžko pohledal. Rozjíždí se to sice trochu pomaleji, ale i tak mě to chytlo a třetí, čtvrtá a pátá řada jsou totální jízda. Přerod jednotlivých postav je perfektní. Nikdy bych nečekal, že bych mohl začít tak nenávidět hlavního hrdinu. Walterovi jsem fandil naposledy asi ve finále třetí řady... Tvůrci mají celý děj dobře promyšlený, zbytečně to uměle nenatahují a finále je naprosto luxusní. 1. série - 85 %, 2. série - 90 %, 3. série - 100 %, 4. série - 100 %, 5. série - 100 %, finální epizoda - 105 % :) ()

TomStrom

Nádherné temné kriminální drama (nebo při troše fantazie i fascinující pohádka) o jednom padesátníkovi, co i když dostal rakovinu a je jednou nohou v hrobě, tak nepropadne depresi, ale naopak sebere síly a odvahu a všem ukáže, že ještě neřekl poslední slovo. A rozloučí se s plnou parádou, přičemž za sebou zanechá kopec pervitinu, ještě větší kopec peněz a taky pěknou řádku mrtvol (většina z nich si to stejně zasloužila). Hlavní devízou Breaking Bad je především civilnost, není to žádná Kobra 11 nebo seriál z kategorie těch, kde se mrtvoly pomalu nestačí odklízet. To ale vůbec nevadí, alespoň je vše uvěřitelnější a jelikož jsou herecké výkony perfektní, tak je ten seriál jako drama prostě špička. Už se těším, co nám Vince Gilligan naservíruje příště. Nevím, jestli se mu ještě někdy podaří Breaking Bad překonat, ale mohlo by tomu napomoct, když tam nedá tak otravné postavy, jako byla Skyler a hlavně Marie. ()

Miky10

Kéž by víc seriálů bylo zakončeno s takovou bravurou... Bohužel se to takhle podaří opravdu jen výjimečně, ale o to víc pak zase můžeme ocenit, když se tak stane, a že je Breaking Bad dokonalym příkladem. Tohle je totiž prostě absolutní špička, wow! All hail Heisenberg! Better call Saul! Yo! ()

BackPa

První díl jsem viděl kdysi dávno v televizi, řekl jsem si, "jó, nevypadá to špatně", tak jsem zhlédnul první 2 řady (v originále samozřejmě), pak přišlo čekání na další řadu a tak nějak jsme na tento seriál zapomněl, ne že by byl špatný, ale prostě mě tak nějak moc nechytl, byly tu jiné seriály. Teď jsem se k němu vrátil a musím napsat, že to určitě nebyla chyba, co řada, to zlepšení. Poslední řada nasadila laťku hodně vysoko a dlouze bych hledal nějaký seriál, který měl, podle mě takto skvělé zakončení, které bylo podle mých představ. Vývoj postavy je dalším lákadlem toho seriálu > Z posery se stal někdo, kdo si klidně zašpiní ruce, jenom aby ochránil sebe a rodinu, ale udělal chybu, která ho nakonec o všechno, pro co to dělal, připravila. ()

Trisstes

1. séria: ***, 2. séria: ****, 3. séria: ****, 4. séria: ***, 1. polovica 5. série: ***, 2. polovica 5. séria: ***** ()

Vicco

Nejlepší nekomediální seriál, co jsem dosud viděl. Fakt. Co je na něm tak úžasného? Nebudu říkat, že všechno, i když bych nelhal, ale vypíchnu hlavně tři věci. 1. Vývoj postavy Waltera Whitea. Z tak trochu ušlápnutého ale dobráckého táty od rodiny se víceméně sběhem řady okolností stane děsivé monstrum a my máme možnost tu proměnu kousek po kousku sledovat - především to, jak je každá sebemenší změna jeho charakteru uvěřitelná a s ohledem na okolnosti pochopitelná. 2. Napětí. Obvykle se mi nestává, že bych si u filmu nebo seriálu najednou uvědomil, že samým napětím jsem zapomněl dýchat přesto, že mám ústa otevřena dokořán. Atmosféra diváka naprosto vtáhne a i po skončení mi chvíli trvalo, než jsem su uvědomil, že sedím v obýváku a to všechno jsem zrovna neprožil, ale jenom viděl v televizi. Obzvlášť při mistrovské scéně s vlakem si nešlo pomoct než dýchat za postavy. 3. A nakonec to úplně nejlepší. Absolutní nepředvídatelnost děje. Klišé se tomuhle seriálu nejen vyhlo, ono vůbec neexistuje ve stejné dimenzi. Už po pár scénách jsem rezignoval na předvídání děje. V některých filmech děj ke konci spěje do určitého očekávaného zakončení, ale najednou se stane nečekaný zvrat a vše dopadne jinak, proti všem diváckým očekáváním. Seriál Breaking Bad je těmito momenty nabitý. Snad nikdy jsem si neříkal: "Cože? To vole!!", jako při sledování Waltových dobrodružství. A právě tohle diváka usadí k obrazovce a nepustí. Tohle především. Ale abych jen nechválil, dovolím si jednou malou výtku. Seriál se rozjíždí trochu pomaleji, a tak je první série ještě takovým brouzdáním v bazénku. Ale za to, jak se vše v následujícíh sériích neskutečně rozjede, to moc rád odpouštím a chci dát šest hvězdiček, ale ono to prej nejde. Tak dávám těch nejpětkovatějších pět. ()

Pilník

Naprosto GENIÁLNÍ seriál !!! netušil jsem co v sobě Bryan Cranston a Aaron Paul mají !!! Prostě bomba, pro mne jeden z nejlepších seriálů vůbec !!! ()

amim

"I am not in danger, Skyler. I am the danger!" 1. série: 80%; 2. série: 80%; 3. série: 100%; 4. série: 100%; 5. série: 100%. Nebyla to láska na první pohled. Už během první a druhé série jsem cítil, v čem je Breaking Bad jedinečný a dokonalý, ale pořád mi v tom něco chybělo. To něco byla absence clifhangerů na konci dílů, takže mě nic nepohánělo dopředu a tradiční dokoukání série na jeden zátah se nekonalo. Naštěstí se BB zlepšuje každou sérií a od třetí jsem se i těch clifhangerů dočkal. V čem je teda BB tak jedinečný? Vývoj postav, děj samotný a herecké obsazení jsou stavebními kameny celé show. Vývoj postav je zde hlavně krásně logický. Postavy se mění, že je už ani nepoznáváte, ale pořád cítíte, že přesně takto by se člověk v jejich situaci a s jejich ambicemi zachoval. Tento vývoj postav by samozřejmě nebyl možný, kdyby nebylo 100% hereckého výkonu (hlavně duo hlavních postav potěšilo). Příběh se stává více a více zajímavý, jak Walter a Jesse postupují do vyšších kruhů drogového businessu a jak musejí plánovat stále více kroků dopředu. V páté sérii se podařilo ukočírovat děj do správně tragického happy end, který mi naprosto vyhovoval. Asi ani nemám příliš důležitých výtek, takže i přes počáteční rozpaky nakonec zakotvím na 5*. ()

Onas

Vyborne. Nektere dily doknce daly vzpomenout na samotny The Shield. Bohuzel se tvurcum nepodarilo ani z tech nejvypjatejsich scen, ktere si o citove vydirani primo rikaly, vyzdimat maximum. Skoda, mohla to byt petka. Takto jen mirna pachut nenaplneneho potencialu. 84% ()

lakart

1. série: Velmi dobře rozehrané, skvěle propracované charaktery postav a neskutečně zábavné. Předpokládám v dalších sériích vzestupnou tendenci Walterovi kariéry. 90% Edit. po shlédnutí všech sezón. Jeden z nejlepších seriálů, co jsem kdy viděl. Propracovanost, nepředvídatelnost a uvěřitelnost...takhle by se dal charakterizovat tento seriálový skvost. 100 % ()

danny_21

Výborný seriál, skvěle natočený, dynamický, s perfektním castingem ( snad s vyjímkou Hankovy ženy, která mě vytáčela celou dobu své přítomnosti ), s několika vyjímečně dobře vykreslenými a zahranými vedlejšími postavami. V některých epizodách to sice drhne, ale bohatě převažují pozitiva, těch zvratů bylo tolik a prostě a jednoduše bavily. Podobné nadšení vzbudil jen Dexter a Walking Dead, ale Haisenberg prostě rulez - 95 % ()

ppetrnosek

1. série - 60%, 2. série - 70%, 3. série - 80%, 4. série - 80%, 5. série - 95% Připadá mi, že tvůrci seriálu natočili čtyři série jenom proto, aby se mohla natočit finální pátá, která svojí kvalitou odrovnala všechny předchozí. V prvním dílu W. W. řekl: "Chemistry is a science of transformation.", čímž vlastně odhalil pointu celého seriálu - přeměnu. ()

czroman2

Ze začátku nic moc, ale vyplatí se počkat si. S každým dílem je seriál lepší. Řekl bych, že lehce ponaučný a hlavně praktický do života. Seriál, na který se možná nebudete chtít dívat pořád dokola, ale budete vděční, že jste ho jednou v životě shlédli celý. :) ()

West

První dvě serie nadějný. Ovsěm v 3. a 4. jsem čekal posun, že se Walt prostřílí do vedení něčeho většího, než makat pořád pod stejným bossem a lízat mu varlata. Nejvíc kdo mě totálně vytáčí je manželka a to už od prvního dílu, kdy se chová jako největší stíhačka a pí.. už vim z čeho Walt dostal rakovinu, bejt to u mně, tak je ze mě jeden velkej nádor. Mel bych chuť ji umlátit golfovou holý a přivěsit jí na lampu , abych do ní mohl každé ráno házet šipky. 1.Serie - 80% 2.Serie - 75% 3.Serie - 70% 4.Serie - 65% 5.Serie - 85% Tak konec rázný.. Škoda toho že se nepokračuje. Čekal jsem že Walt půjde až nahoru. Nejspíš jsem si ho predstavoval jako Perníkovýho Scarface.. S luxusním barákem a armádou pod sebou. ()

Dartdevil

Po všech stránkách kvalitní seriál, ze všech důvodů, které tu padly v komentářích už mnohokrát. U mě hvězda dolů za pro mě občas nepochopitelné, nelogické a nereálné chování a rozhodnutí hlavních protagonistů. Prostě jsem jim občas nevěřil. ()

AbelXavier

Fantazie, která NEMÁ na seriálovém poli obdoby. Něco tak vybroušeného, vypointovaného a dokonale natočeno tady nikdy nebylo. Ještě nikdy jsem neměl pocit, že tvůrci od prvního dílu věděli jakým směrem celý seriál bude směřovat a tvořili si v jeho průběhu odkazy, ke kterým se bezpečně a obhajitelně vraceli. ()

Zemřel herec Mark Margolis

Zemřel herec Mark Margolis