Perníkový táta

• USA Breaking Bad (více)
USA, (2008–2013), 49 h 16 min (Minutáž: 43–58 min)

Tvůrci:

Vince Gilligan

Hudba:

Dave Porter

Série(5) / Epizody(62)

Lijem

Na druhé zhlédnutí jsem si to užil ještě víc. Absolutní klenot a vrchol televizní tvorby. Po všech stránkách VERDIKT: Důvody platit si Netflix +1  10/10 ()

Lucas005

Václav Bělouš, známý pod svým perníkovým aliasem "Hindenburg", se spojí s Jonášem Růžičkou a společně začnou vařit krystalický pïko tak výborný, že by mu za něj v Ostravě utrhli ruce a zlámali nohy. Po cestě na vrchol perníkářského byznysu se potká třeba s přátelským Tadeášem Šarapatkou a jeho upovídaným strýčkem, zákeřným Gustavem a jeho hospůdkou U kuřecích bratrů, chlapcem, kterému se přezdívá "Prst", a také se skupinkou kamarádsky vyhlížejících nacistů. Do toho musí řešit lapálie se svou podezřívavou ženou Světlanou, nechápavým synátorem Václavem Juniorem a hlavně se svým bratrem-v-zákoně Hynkem, který maká u Kriminálky Olbekrký. A po těch všech šarádách a aférkách to stejně ztroskotá na tom, že Václav je namýšlený čurák. Vrchol světové seriálové tvorby, nebo tak něco. Stejně jste to všichni už viděli a pokud ne, tak se na to ihned podívejte. Nebo na vás zaklepu, a budete muset říct mé jméno. "vložte další ohranou Breaking Bad referenci" ()

jirka25

V životě by mě nenapadlo že mě bude bavit seriál o drogách a záporné postavě. Tenhle seriál ale tak mění žánry, tempo, styl vyprávění a všechno se tak neuvěřitelně přetváří. Nikdy jsem neviděl takhle komplexní seriál. ()

jakubk0

Peak televizních seriálů. Celý seriál každou sérií graduje víc a víc a udrží vás u sebe i na shlédnutí půlky série na jeden zátah. Má v sobě skvělý přechod dvou hlavních postav z učitele chemie a jeho ´´žáka´´ který celému seriálu jeho hloupostí přidává špetku komedie, na nejvíc obávané duo v drogovém podsvětí. 10/10 FO SHO BYATCH! ()

VktrCZ

Say My Name. You're Heisenberg. You're goddamm right! Mám chuť udělat jen jednu věc. Zajet si do Ameriky, najít Vince Gilliana a začít mu líbat nohy. Ne že bych byl nějaký foot fetišista, ale zkrátka za Breaking Bad si to tenhle člověk opravdu zaslouží. Breaking Bad je zkrátka geniální show na takové úrovni, která dle mého osobního názoru už nebude nikdy překonána. Proto mám v sobě takový zvláštní pocit, když se chystám vyjádřit, proč je podle mě Breaking Bad tak úžasný, protože pořád se necítím dost kvalifikovaný či vyspělí, zkrátka nemám takový writting skill na to abych vám vyjádřil všechny mé poznatky, které mě vedou k tomuto tvrzení, že Breaking Bad je nejlepší seirál ever, ale pojďme to zkusit. Breaking Bad stojí z většiny na postavách. Hlavní je tu samzřejmě Walt, u kterého je úplně epické pozorovat tu změnu z upjatého nudného profesroa, manžela, otce na drsné, chladnokrevné monstrum, kterým je v posledních sériích. Přesto, že Walt je hajzl, přestože zkazil životy několika lidem, přesto všechno ho mám horzně rád. Možná je to proto, protože jsem s ním strávil tolik času nebo za to může to jak skvěle je napsanej. Ta postava dělá chyby, ta postava je ze začátku zbabělá, vyděšená, ta postava je zkrátka jenom člověk a ta postava bude trpět a upadne, jak jde vidět ostatně na úplném konci v New Hampshire. Herecky je Walter absolutní špička, Bryan Crantston je můj hrdina. Jak on hraje toho Waltera, to je neskutečný. Všechny jeho výrazy, pohyby a to jak badass působí. Wow. Je pravda, že většinu času jsem cítil že je to jeho One Man Show, že si to krade pro sebe. Pak je tu Jessie, postava, o které jsem slyšel samé dobré věci a chvály předtím, než jsem se do téhle šílené Metanfetaminem plné show pustil. A jo ta postva je sakra silná a věci, kterými si během této show prošla kvůli Waltovi wow. Ať už Jane, Andrea, jeho mučení doslova v koncentráku u neonacistů, zbytí Hankem a spoustu dalších. Každou tuhle ránu prožíváte s ním a každá tahle rána bolí víc než ta předchozí a na samtoném konci je vám Jessiho tak moc líto. Herectví Aarona Paula je taky na úplně jiném levelu a na jeho Jessieho jen tak nezapomenu. V čem seriál taky extcelentě funguje je gradace a postupné budování věcí. Třeba takové poslední tři díly čtvrté série jsou tak napínavé, že se nedokážete odtrhnout od obrazovky. No a hned pak dostanete stejně silné napětí, akorát v podobě šestnácti dílné páté série, která je naprosto kulervoucí. Každým dalším dílem jsou postavy mezi postavami horší a horší, situace kritičtější a kritičtější a samotný konec? škoda slov, seděl jsem s otevřenoou pusou ještě dalších pět minut  po tom co skončili titulky a žasl nad tím, jak je ten závěr skvělej, odváždej, ve všech ohledech dotaženej a zpětně jsem zpomínal na to jak celý ten seráil vlastně funguje jak dobře promazaný stroj a jak si všechno pečlivě naplánoval, že ta Waltova cesta, která začala na jeho narozeninách nevinným Hankovým nápadem, pokračovala Tucem, Gusem, Toddem, jak celá tahle osobní cesta vedla přímo sem do tohoto finále a jak neexistuje nic co by potřebovalo doladit. Tohle všechno by bylo k prdu, kdyby ten serál vypadal jako kus hovna, což naštestí nevypadá a je dokonoce tak dobře natočen, až nad tím přestává rozum stát. Veškeré rozvrźení scén. Stylizace, precizní režie, to je zkrátka práce někoho, kdo ví co dělá. Doslova tenhle seriál je tak dobře napsaný a natočený, že je tu jedna epizoda, ve které jediné co dělají je, že loví mouchu. Doslova 47 minut jedniý co dělají je, že loví mouchu. A vás to baví, vy jste přikovaní k obrazovce, protože ten seriál vám dává pocit, že jste s těmi postavami přímo na místě. Ten seriál vám dává pocit, jak kdyby jste sledovali vaše kámoše, kteří loví mouchu. Achjo, já bych mohl další hodiny a hodiny, dlouhé hodiny mluvit o tom, proč je Breaking Bad dokonalé dílo, ale to snad někdy příště. Zkrátka pokud jsi to ještě z nějakýho důvodu neviděl, tak co děláš kámo fakt. All Hail Heisenberg! () (méně) (více)

swenyx

Breaking bad se stal mým nejoblíbenějším seriálem. Tolik napětí jsem snad nikdy nezažil, každý díl je totální klenot, od začátků kdy se Jesse a Walt seznamují až po konec. Každej charakter má svý místo a dokonale fungujou, asi první seriál u kteryho mi nevadila žádná postava. Snad ani nejde říct, že mě nějaká série bavila méně jak jiná, všechny byly dokonalý, ale musím uznat, že finální vyústění bylo asi nejlepší. Walt má největší character development co jsem měl šanci vidět, jak se z učitele chemie, kterej má na mnohem ale mnohem víc stane drogovej chef je insane. Mám pocit, že tohle bude seroš, kterej budu sjíždět každej rok jednou. Nejlepší na tom je jak si každým dílem říkáte kurva to nemůže být lepší, tohle je totální peak a pak přijde další epizoda a další a další a vy jen čumíte s otevřenou pusou. "Say my name" " You are Heisenberg" ()

Martin86

Myslím, že recenze 12 let od vydání poslední série nezmění osud lidstva, ale i tak se musím o své pocity podělit. Za život jsem viděl mnoho seriálů, mnoho z nich mě dokázalo dostat na kolena, ale žádný z nich to nedokázal tak, jako Breaking Bad. Pokud někdo tomuto seriálu dá méně jak 5*, tak bych rád znal důvod mírnějšího hodnocení, protože tento seriál měl opravdu vše. Precizní, famózní až nadlidské pracování s postavami, detaily a samotným příběhem, který každým dílem přidával na obrátkách, až k zakončení celé pentalogie. Klobouk dolů přede všemi, kteří na tomto seriálu pracovali, protože si ani nedokážu představit, jakou práci dalo vymyslet a vytvořit něco tak geniálně brutálně a dojemně působivého jako je tento seriál. Neskutečný zážitek a myslím, že si budu ještě dlouho vyčítat, že jsem se k seriálu nedostal dřív, jak v roce 2023-24. Všechna čest. Mé hodnocení je POUHÝCH 5/5 ()

ariari

napätie striedalo iné napätie, ako 12dňová zácpa bez úľavy. inými slovami, príliš jednofázového napätia. ()

darthboal

Viděli jste někdy komplexnější a dokonalejší vývoj a proměnu hlavní postavy/ postav než v tomto epickém díle ? Jako už u mnoha jiných věcí zde lituji jen toho, že jsem pár dílů nezakusil už dříve a čekal zbytečně dlouho na tak skvělou podívanou. ()

gogacs

Po vsetkych tych skvelych recenziach som cakal od tohto serialu viac. Uz po dvoch dieloch som zelal Skylar osud Dexterovej Rity a Jessie ma svojou tupostou a povrchnostou vytacal do vyvrtky :o) ()

e-pilot odpad!

Opravdu nechápu, jak může být tento seriál tak vysoko hodnocený ostatními diváky. Žádný objevný námět, průměrné herecké výkony, předvídatelný děj. ()

veere

Bomba! seriál který se raketově propracovává k mým oblíbeným; aneb když nevíte, kde vzít prachy, dejte lidem co chtějí. Drobná uhozenost je jen že z "vaření" perníku dělají přílišnou vědu, v Čechách (zemi původu vaření z pseudoefedrinu) to umí každej moula s dvěma hrncema a filtrační soupravou... I. serie ***** II. serie ***** III. serie **** ()

rwa

Vrchol všech vrcholů, dokonale promakané (někdy až bizarní) zápletky a vše přitom tak uvěřitelné, úžasná směsice žánrů a přitom tak kompaktní tvar. Rozkoš sledovat... ()

Zemřel herec Mark Margolis

Zemřel herec Mark Margolis