"Mám armádu!" - "My máme Hulka." Na toto som čakal 20 rokov a je to nakoniec presne také dobré, ako to za daných okolností byť malo a mohlo. Každý z hrdinov má svoje veľkolepé okamihy, medzi postavami to správne iskrí, každá je iná a nad všetkými stojí otec Nick Fury a snaží sa stoj čo stoj uzmieriť rozhádaných členov svojej novej rodiny. Šikovný scenár si nájde viacero spôsobov, ako proti sebe postaviť viacerých hrdinov, hoci sú to spojenci (Hulk vs. Thor, kapitán vs. Iron Man...). Je to svižné, zábavné a má to všetko, čo od toho čakáte. „Je to šialenec!“ – „Pozor na ústa, je to môj brat.“ – „Za dva dni zabil osemdesiat ľudí!“ – „...Je adoptovaný.“(9.1.2017)

3D verze ,,JSOU NEBEZPEČNÍ?“ ... ,,TO ROZHODNĚ JSOU! A CELÝ SVĚT TO TEĎ VÍ. VĚDÍ TO TEĎ VŠECHNY SVĚTY.“ ... ,,V TOM JE TEDY JEJICH SMYSL? BÝT HROZBOU?“ ... ,,NADĚJÍ....“ /// Parádní popcornová jízda, který chybí jen propracovanější 3D efekt (jestli vám je 3D u prdele, asi nebudete řešit rozmazanost v rychlých sekvencích, a že je zajímavý až v závěrečným megafinále). Stejně tak dabing votravoval jen občas - když zrovna nebylo na co čumět – a já ho měl čas řešit. Samuel L. Jackson neomládnul (jen nějak víc zčernal) a nástup Tonyho Starka (za doprovodu AC/DC) nadchne nejen příznivce australskejch elektrikářů. Loki je snesitelnej (místy i sympatickej) padouch, ale nejvíc obdivuju, jak si filmaři poradili s rozdělením a podělením akce a času gerojů (nepřekvapí, že si Stark urval pro sebe body navíc...). AVANGERS jsou (podle mě!) lepší (mnohem!) jednotlivejch ,,hrdinskejch“ filmů. Všeho je víc. Prostě všeho! Takhle nějak bych si představoval superhrdiny v New Yorku. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Jsem infantilní jedinec, kterej má rád infantilní zábavu. 2.) Myslel jsem, že New York dokáže zničit jen Al-Káida. 3.) Miluju tě Tony Starku! /// PŘÍBĚH **** HUMOR ** AKCE ***** NAPĚTÍ *(14.5.2012)

Inak úspech je zaslúžený a The Avengerom to klape spolu viac než dobre. Prvá polka je síce trochu slabšia, ale akčná druhá to plne vynahradí. Každý si je rovný, nikto nieje navyše, alebo tlačený dopredu, hlášok a vtipných momentov je tu za vrece a žiadna z nich nieje trápna, poprípade prestrelená. A kto si nezamiluje Hulka, tak nemá srdce, ako by povedal Mr.Stinson, je proste božííí, najlepší Hulk aký kedy na plátne bol. PS:3D je čisté zlo a je maximálne zbytočné. Už sa teším na dvojku. Tržby filmu TU!(1.6.2012)

Parádní akční řachec s přílivem nabitých hlášek a s fantastických Hulkem, který dělá z nepřátel „dva malé do školky“. Tato marvelovská týmovka se více než povedla a každá postava dostala dostatek prostoru, aby se ve vší parádě předvedla. Zápory vidím jen v absenci napětí, a že musím čekat na pokračování. Mé hodnocení 5 hvězdiček…(5.5.2012)

Whedon to dokázal. Propojil všechny Marvelovky posledních let, dokázal dát postavám lidský rozměr, díky němuž mnohem lépe vynikají jejich schopnosti a vše zakončil absolutním akčním infernem, které ustojí srovnání s těmi největšími z největších. Na emoce se mohlo trochu přitlačit a především v první polovině trochu zlobí střih kontaktní akce, jinak ale naprosto precizní. Za zmínku pak stojí především způsob, jakým neuvěřitelně jemným způsobem Whedon pracuje s humorem a to i v jinak docela dost vážných scénách.(4.5.2012)

• - Keď má Bruce Banner (Mark Ruffalo) na sebe fialovú košeľu, odkazuje tým na komiksy, kde Hulk nosí fialové nohavice. (challik)

• - Ve filmu můžeme nalézt odkaz na trilogie Pán prstenů a Hobit, a to ve scéně, kdy Iron man (Robert Downey Jr.) osloví Hawkeyeho (Jeremy Renner): "Legolasi." Právě elfský lučišník je považován ze jednoho z nejlepších lukostřelců filmového plátna. (tb_23)

• - Lokiho (Tom Hiddleston) kostým vážil včetně helmy 40 liber. (Zdroj: comicbookmovie.com) (Pria)