Nějak tak jsem Tušil, že mé nadšení nebude Stoprocentní.. Opět mi místy vadila Přepísklá Stopáž, Plno dialogů téměř o ničem, zasmál jsem se Jednou, Přišlo mi to jako taková Pohádka pro Dospělé.. Dark Knight Rises ve mně zanechal určitě větší Dojem, co se týče Letních Blockbusterů ... Nebýt Poslední Hodinky tak Hodnocení je o 20% menší.. Film neshazuji jedná se o Dobrý Film.. Jen jsem mu Neuvěřil.. Akce, Efekty.. Mám radši když je film více reálnější..(29.8.2012)

Průměrné zúročení dosavadní průměrné produkce Marvel Studios. Polovina postav (Hawkey, Black Widow, Nick Fury, Cap, Loki...) a dilemat (vztah Black Widow a Hawkeyho, Hawkeyho mentální znásilnění, Starkova nedůvěra k Furymu nebo jeho obětování se...) mě upřímně nezajímala, záporák a jeho kohorta nic moc, závěrečná akce sice masívní, ale že by mi z ní něco utkvělo se říct nedá, dialogy mě spíš otravovaly a zasmál jsem se tak dvakrát. Pochválil bych snad jen výkon Marka Ruffalo, který odvedl zdaleka nejsympatičtějšího Bannera.(14.5.2012)

Poslední půlhodinka je suveréně ten největší hukot v dějinách Marvelovských adaptací. Problém však vězí v tom, co jí předchází. Začátek slibuje hory-doly, masakr již od první minuty, ale jakmile se sebranka superhrdinů dostane do pevnosti SHIELDu, tak začíná eskapáda nudných dialogů, které děj posouvají jen minimálně a jejich jediným přínosem je opětovné představení nám už známých postav z předchozích filmů. Z Avengers si tak divák nakonec odnese pouze to, že nový Hulk je frajer a Robin v sexappealu překonává Scarlett Johansson na celé čáře, aniž by musela nosit výstřih až k podlaze. Potenciální ultimátní týmovky stále zůstává nenaplněn. Snad se Whedon ve dvojce polepší.(25.4.2012)

• brit84

To co v komiksu vypadá báječně, se podle mě ve filmovém provedení naprosto míjí účinkem. Ty přehaně akční souboje už mně lezou krkem. Lidi a monstra padají jak hrušky. A ten borec s lukem je taky superhrdina nebo co? Pro člověka neznalého detailně komiks, je spíš k pousmání, když ostatní potřebují nadpřirozenou moc a on si vystačí s lukem. Pár vtipných Iron Manových hlášek už celou tragédii nezachrání.(21.7.2012)

Plnokrvný blockbuster s našlapanou akciou, parádnym 3Dčkom, vizuálnymi či zvukovými efektmi, ktoré ma pribíjali do kresla, vtipnými hláškami (Iron Man boduje), skvelými a čo do charakteru, výrazne odlišnými komiksovými hrdinami, z ktorých má každý svoj vlastný priestor. Whedon je vynikajúci remeselník a je očividné, že miluje Baya :) Prekáža mi však, že do tak očakávaného akčného spektáklu nevložil vlastný tvorcovský rukopis a len presne kopíruje Transformers 3. V Transformeroch išlo tiež o ultimátnu nálož, ale Whedon nepriniesol v tomto smere nič nové. Odhliadnuc od toho, bavila som sa, skĺbiť marvelovský tím je perfektný nápad a milovníci týchto komiksoviek si určite zgustnú ešte viac. S prihliadnutím na úspech filmu už s radosťou očakávam dvojku a verím, že si vystačí bez kradnutia transformerských prvkov :-)(27.5.2012)

• - Ve scéně, kdy mluví Tony Stark (Robert Downey Jr.) s Brucem (Mark Ruffalo), je možné vidět v odrazu Brucových brýlí modré plátno. (camperiqk)

• - Ve scéně, kdy je Loki (Tom Hiddleston) unesen z vrtulníku Thorem (Chris Hemsworth), který ho poté zpovídá, Thor zjistí, že má Loki armádu, avšak nestačí zjistit jakou. Přesto však na lodi S.H.I.E.L.D. řekne Thor Furymu (Samuel L. Jackson) konkrétní název armády Cheetori. (vika.evil)

• - O událostech, které se odehrály mezi filmem Thor (2011) a Avengers je možné se dočíst v komiksové sérii "Marvel's Thor: The Dark World Prelude". (NiaWolf)