Parádní akční řachec s přílivem nabitých hlášek a s fantastických Hulkem, který dělá z nepřátel „dva malé do školky“. Tato marvelovská týmovka se více než povedla a každá postava dostala dostatek prostoru, aby se ve vší parádě předvedla. Zápory vidím jen v absenci napětí, a že musím čekat na pokračování. Mé hodnocení 5 hvězdiček…(5.5.2012)

Stmeliť úspešne nesúrodý tím superhrdinov, to nie je len tak. Predošlé marvelovské originy pritom nie sú zďaleka takou výhodou ako sa môže zdať. Avengers sa naštastie vydarili a ponúkajú presne to čo sľubovali od samého začiatku - nahláškovanú explozívnu zábavu s dokonale vyváženou zostavou, v ktorej má každý svoje pevné miesto a nik nie je do počtu. Risk pri obsadzovaní režisérskeho postu je nakoniec najväčším marvelovským triumfom a hlavnou ingredienciou úspechu, Joss Whedon, nepoznamenaný veľkými projektami svoj vlastný scenár ukočíroval až s nebývalým prehľadom skúseného harcovníka. Netuším, či to vôbec mohlo dopadnúť lepšie, ale takto nejak má ožívať najklasickejší superhrdinský komiks na veľkom plátne.(4.5.2012)

Na tyhle komiksové hříčky o superhrdinech, kteří spasí svět jsem nikdy moc nebyl (čestnou výjimku tvoří Batman), sem tam mě něco zaujme trochu víc (třeba X-Men), většinou ale na tyhle filmy koukám kvůli efektům, než kvůli ději. A oslavovaní Avengers v tomto směru bohužel nejsou žádnou zvláštní výjimkou - efektů přehršel, ale dějově nic, co by nebylo už 100x podobně zpracováno v jiných filmech. Potěšením pro mé oko tak byla především Scarlett Johansson, která filmu určitě jednu hvězdičku přidala. ;-)(7.12.2012)

Avengers jsou snad s výjimkou prvních dvou nolanovských Batmanů či druhých X-men jednoznačně nejlepší film o superhrdinech v barevných kostýmech, který jsem viděl. Zatímco zmíněné série vlastně původní komiksové světy v rovině jejich fungování zcivilňovaly, metaforizovaly a přibližovaly fungování světa našeho, Avengers na to zvysoka... Jsou o superhrdinech a se superhrdiny, superpadouchy a transdimenzionálními bitvami. Civilnost? Ale jděte. Více na Douglasových poznámkách.(5.5.2013)

Tak, World Mightest Heroes, a co přijde teď? Bude vám Marvel malý a vznikne Avengers a X-Meni vs. Vetřelci, Predátor a Zodova partička v přiléhavých oblečcích? Whedon dobře ví, že komiksové univerzum většinou sází na jednoduchost, přímočarost a pokud možno černobílé charaktery a nesnaží se o nějaké shakespearovské zápletky, i když pravda, motivace Avengerů k pomstě tady působila více než hloupě. Na laboratorních váhách poctivě odměřuje stejný (hokejovou terminologií) ice-time pro každého z hrdinů (což však neznamená, že Captain America neměl jít raději hledat, na kterou popelnici pasuje to jeho víko), ale řekněme si otevřeně, s čím vlastně přišel novým, kulervoucím, co nesplyne s předchozími sólovými počiny? Vždyť Avengers se dostaly do ráže jen tehdy, když se na semaforu rozsvítila zelená (konečně Incredible Hulk a credible Bruce Banner).. A navíc, chyběl mi tam Toxic Avenger! …Ale vždyť já vím, že patří pod jiné vydavatelství a že by stejně těm egomaniakům kontaminoval ty jejich fajnové kostýmy..(14.5.2012)

• - Agent Coulson (Clark Gregg) říká Stevenovi Rogersovi (Chris Evans), že Dr. Banner (Mark Ruffalo) chtěl znovu vytvořit sérum supervojáka s pomocí Gama záření. Ve filmu Neuvěřitelný Hulk (2008) ale Banner vyráběl sérum, které chránilo vojáky proti Gama záření. (TheDave)

• - V 52. minutě Hulk (Mark Ruffalo) říká, že "tesseract" (krychle s energií) k překonání Kulomovy bariéry je nutné zahřát na 20 000° Kelvina (stupňů kelvina). Žádné stupně Kelvina neexistují, Kelvin je samostatná jednotka. (vika.evil)

• - Spoiler: Parťák a kolega Tonyho Starka (Robert Downey Jr.) z filmů o Iron Manovi War Machine (Don Cheadle) se podle doprovodného komiksu k filmu bitvy o New York nezúčastnil proto, že byl právě na misi na Blízkém Východě, kde potíral hrozbu teroristického útoku organizace Ten Rings. Když se o mimozemské invazi dozvěděl, neprodleně letěl zpět do Spojených států, dorazil ale až ve chvíli, kdy členové Avengers po bitvě jedí schwarmu, jak lze vidět v potitulkové scéně. Tony Stark svého kolegu posléze představil ostatním Avengerům. (M.u.t.t.t.y)