Avengers

The Avengers

Avengers Assemble

Akční / Dobrodružný / Sci-Fi / Fantasy

USA, 2012, 143 min

Rozpočet $220miliónovTržby USA $623,357,910Tržby Celosvetovo $1,519,479,547Tržby za predaj Blu-ray v USA $119,758,099 //počet predaných kusov 5,294,175Tržby za predaj DVD v USA $113,919,174 //počet predaných kusov 5,307,153║ Na to že ide o tímovku môžem byť maximálne spokojný, doslova každá postava tu má svoj priestor a využíva ho, prekvapením je asi Čierna vdova(Scarlett Johansson), ktorá ma najviac upútala, dobrý záblesk tu má aj Hulk v podaní Marka Ruffalo, kde som čakal asi najväčšiu slabinu a nakoniec sa z neho vykľuje konečne ten pravý burácajúci Hulk. Príbeh sa z pomernej časti venuje aj výstavbe charakterov a ich postupného vykryštalizovania k tímovému zoskupeniu, kde príde aj na očakávaní pátos(hlavne Captain America ale z časti mu to sedí), nevyhne sa to aj menšiemu škrýpaniu ale v celku dané namiešanie a vedenie tohto objemného zoskupenia postáv režisérovi vychádza, neotravuje a dokáže upútať aj pri dlhších dialógoch, dokonca veľa krát navodil aj dosť hustú atmosféru, napätie. Pokiaľ ide o vizuál a niektoré skutočne hrdinsky nasiate scény je to fakt vyhrajkaná práca, bombastická akcia zadupe aj tvorbu Michaela Baya, toľko výbochov v nestálom slede sa len tak nevidí, nechýba tomu vtip a ľahkosť, úžasná doprovodná hudba, popcoňák ako sa patrí, splnení sen fanúšika komiksov. V rámci 3D efektu špičková práca. /videl v kine 3D verziu: 100%/(3.5.2012)

|| Scenár: Joss Whedon / Príbeh: Zak Penn, Joss Whedon / Podľa predlohy: The Avengers by Stan Lee & Jack Kirby | Hudba: Alan Silvestri | Produkcia: Kevin Feige | Distribúcia: Paramount | Štúdio: Marvel Studios | Rozpočet: 220 miliónov $ | Tržby: 1,491,800,446 $ (k 29.8.2012) || Ten "Kissák" to schytal a poriadne :D už sa nemožem dočkat dvojky :) Musím na to ísť ešte raz... = commet under construction. :D | 1. videno v Cinestar Anděl, 2D english, 2.5.2012, Praha. | Týmovka je filmová událost porovnatelná s pocitem, když jste už měsíce nevideli své nejlepší kámoše, a netrpělivě čekáte, jak se s něma na chatě upijete k podlaze - a další den Vám budou vyprávět neuvěřitelné situace, z kterých se časem stanou nesmrtelné příběhy. Samozřemě, jen obrazně. The Avengers jsou sice - jak říká sám Phil: "Ortodoxní" - co se týče základní ideologie - ale holt, budou vždy zábavní. Hlavně, když většina z oných hrdin už má svůj celovečerní portrét - z toho vyplývajíc i slušnou skupinu fandů nebo spíš maniaků, takže spojení víc ikon na jednu obrazovku může způsobit nemalý chaos. Chaos ve vícero smyslech. Jednak se pojedou podívat všichni subfandové - čili se z okrajový záležitosti stává mainstreem (jakkoliv to totiž budu brát, Captain America sám o sobě není mainstreemová záležitost, Hulk možná víc - díky vícero zpracování a hlubším kořenům v podvědomí všeobecného diváka). Druhá věc chaosu je případná nespokojenost s nesouměrně rozděleným prostorem pro jednotlivé hrdiny (což se podle mého tady "moc" neděje). A třetí na závěr, je chaos způsobený samotnýma postavama v jednom příběhu. (to se děje v malém měřítku). Whedon to ukočíroval velice slušným způsobem, jeho kolegové z HW by neobstáli asi o nic líp. Všichni na placu totiž hrají jenom to nutné, není potřeba znásilŇovat charakter postavy (což tady hrozilo, hlavne u postav bez samostatnýho filmu). Příběh funguje, gagů a vtípku je tam hromada, které však nebourají serióznost celku. Dokonce se mi zdá, že je to Marvelovka disponující s nejvíce vtipými scénami. Naopak "Čechovských dramatických hlubin" je tady míň, než třeba v Thorovi, a vzledem k tomu, že patos vznikajíci z pravý nefalšovaný epičnosti miluji ( :D ), je to jeden z mála faktorů ,s kterým nejsem úplně spokojen. Chybička krásy nastává ještě v případu, když se člověk jde podívat na 3D verzi, samozřejmě je videt, že se jedná pouze o konverzi (o nejlepši konvezi co jsem doposud videl) z 2D. V IMAXU je to videt hodně - kůli obrovskému plátnu - nicméně je to kompenzované zaintersonovaním celkového zorného pole obou očí, kdy máte pocit, že okolo nic neexistuje, jenom filmová realita, střílející na Váš popcorn bazukou Nicka Furryho. The Avengers jsou skvělý také díky schopnosti celku ukrást ze všeho to nejlepší - vizuál třetíchTransformers, symboly Temnýho rytíře (Iron Man si stavý v centru center mrakodrap) a přidání maličkých, no nejvíc důležitých esencí (Stan Lee a jeho věčné cameo role). Po zhrnutí myšlenek se mi vlastne zdá, že The Avengers nejsou dokonalý schválně: Potitulková sekvence jenom potvrzuje, že se v pokračování bude na co těšit...| 2. videno v CinemaCity Flora - IMAX 3D english, 22.5.2012, Praha |(2.5.2012)

3D verze ,,JSOU NEBEZPEČNÍ?“ ... ,,TO ROZHODNĚ JSOU! A CELÝ SVĚT TO TEĎ VÍ. VĚDÍ TO TEĎ VŠECHNY SVĚTY.“ ... ,,V TOM JE TEDY JEJICH SMYSL? BÝT HROZBOU?“ ... ,,NADĚJÍ....“ /// Parádní popcornová jízda, který chybí jen propracovanější 3D efekt (jestli vám je 3D u prdele, asi nebudete řešit rozmazanost v rychlých sekvencích, a že je zajímavý až v závěrečným megafinále). Stejně tak dabing votravoval jen občas - když zrovna nebylo na co čumět – a já ho měl čas řešit. Samuel L. Jackson neomládnul (jen nějak víc zčernal) a nástup Tonyho Starka (za doprovodu AC/DC) nadchne nejen příznivce australskejch elektrikářů. Loki je snesitelnej (místy i sympatickej) padouch, ale nejvíc obdivuju, jak si filmaři poradili s rozdělením a podělením akce a času gerojů (nepřekvapí, že si Stark urval pro sebe body navíc...). AVANGERS jsou (podle mě!) lepší (mnohem!) jednotlivejch ,,hrdinskejch“ filmů. Všeho je víc. Prostě všeho! Takhle nějak bych si představoval superhrdiny v New Yorku. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Jsem infantilní jedinec, kterej má rád infantilní zábavu. 2.) Myslel jsem, že New York dokáže zničit jen Al-Káida. 3.) Miluju tě Tony Starku! /// PŘÍBĚH **** HUMOR ** AKCE ***** NAPĚTÍ *(14.5.2012)

S přítelkyní jsme se na Avengers těšili. Sympatické je, že tvůrci dali do kupy herce, kteří opravdu hrají Iron Mana, Kapitána Ameriku, Thora nebo Lokiho. Dokonce mě překvapili, že do jedné z rolí narvali suprovou Cobie Smulders, kterou máme hrozně rádi. Celkově nemůžeme říct, že bychom se netěšili, těšili a jak. Tyhle komiksové adaptace nás baví, i když je to už po miliónté propraná prakticky stejná písnička. Až tedy na to, že tentokrát se nejedná o konkrétní postavu, ale o celou řadu superhrdinů. Trošičku mně příjde, jako kdyby v Hollywoodu už nevěděli, co natočit. Příběh je totiž naprostý průměr a nebýt skvělé kombinace humoristů, ať už v podobě Iron Mana nebo Thora, tak můžu říct, že bych se začal asi i nudit. Dobře, efekty byly skvělé, akce parádní, ale to je tak nějak všechno. Trošku jsem nad tím přemýšlel a došlo mi, že jsme možná měli velké očekávání. Oni se Avengers tváří jako opravdu velký film. Jenže velký film ze světa komiksů splňuje asi jenom Watchmen. Ten totiž dokáže po všech stránkách být daleko jiný, než filmy se superhrdiny většinou bývají. Avengers jsou totiž ve své podstatě recyklace všech postav nacpané do jednoho filmu s kopou dobrých akčních scén, ale s žádnou inovací. Každopádně nás to zabavilo a to byl u takového filmu účel. Jen nevím, jestli mě to dokáže zabavit i u dvojky.(18.9.2012)

Nějak tak jsem Tušil, že mé nadšení nebude Stoprocentní.. Opět mi místy vadila Přepísklá Stopáž, Plno dialogů téměř o ničem, zasmál jsem se Jednou, Přišlo mi to jako taková Pohádka pro Dospělé.. Dark Knight Rises ve mně zanechal určitě větší Dojem, co se týče Letních Blockbusterů ... Nebýt Poslední Hodinky tak Hodnocení je o 20% menší.. Film neshazuji jedná se o Dobrý Film.. Jen jsem mu Neuvěřil.. Akce, Efekty.. Mám radši když je film více reálnější..(29.8.2012)

• - Robert Downey Jr. zarobil vďaka filmu okolo 50 miliónov dolárov, lebo podpísal zmluvu, ktorá mu za stvárnenie Iron Mana zabezpečila značné percento zo zisku. (marciano)

• - Ve scéně, kdy mluví Tony Stark (Robert Downey Jr.) s Brucem (Mark Ruffalo), je možné vidět v odrazu Brucových brýlí modré plátno. (camperiqk)

• - Létající loď S.H.I.E.L.D. je na více místech označena číslem 64. V roce 1964 byl vydán první komiks "Avengers". (camperiqk)