Rozpočet $220miliónovTržby USA $623,357,910Tržby Celosvetovo $1,519,479,547Tržby za predaj Blu-ray v USA $119,758,099 //počet predaných kusov 5,294,175Tržby za predaj DVD v USA $113,919,174 //počet predaných kusov 5,307,153║ Na to že ide o tímovku môžem byť maximálne spokojný, doslova každá postava tu má svoj priestor a využíva ho, prekvapením je asi Čierna vdova(Scarlett Johansson), ktorá ma najviac upútala, dobrý záblesk tu má aj Hulk v podaní Marka Ruffalo, kde som čakal asi najväčšiu slabinu a nakoniec sa z neho vykľuje konečne ten pravý burácajúci Hulk. Príbeh sa z pomernej časti venuje aj výstavbe charakterov a ich postupného vykryštalizovania k tímovému zoskupeniu, kde príde aj na očakávaní pátos(hlavne Captain America ale z časti mu to sedí), nevyhne sa to aj menšiemu škrýpaniu ale v celku dané namiešanie a vedenie tohto objemného zoskupenia postáv režisérovi vychádza, neotravuje a dokáže upútať aj pri dlhších dialógoch, dokonca veľa krát navodil aj dosť hustú atmosféru, napätie. Pokiaľ ide o vizuál a niektoré skutočne hrdinsky nasiate scény je to fakt vyhrajkaná práca, bombastická akcia zadupe aj tvorbu Michaela Baya, toľko výbochov v nestálom slede sa len tak nevidí, nechýba tomu vtip a ľahkosť, úžasná doprovodná hudba, popcoňák ako sa patrí, splnení sen fanúšika komiksov. V rámci 3D efektu špičková práca. /videl v kine 3D verziu: 100%/(3.5.2012)

Až ve chvíli, kdy se spustily závěrečné titulky, mi došlo, že se právě mnoha lidem splnilo moře snů. Divákům, kteří od konce prvního Iron Mana tušili, že tenhle superhrdinský sraz bude epický do posledního patra Stark Tower. Jossovi, který se tak dlouho usmíval pod svůj (do posledního chlupu geekovský) plnovous, až nám donesl esenci sama sebe. A v neposlední řadě všem whedonfilům, kteří se pana mistra mnoho let zastávali jako nepřekonatelného vypravěče. A on pak v jednom z nejsledovanějších filmů posledních let dokázal, že měli do puntíku pravdu. Avengers v sobě mají Starkovu drzost, Capovu odvahu, Thorovu neotesanost i Hulkovu titánskou sílu. A všechno míchají do koktejlu, který se napoprvé snad ani nedá vypít celý. Pochytat všechny hlášky, dechberoucí akční scény nebo vypiplané detaily jsem zkrátka nestíhal. Až napodruhé mi došlo, že si Whedon se svou marveláckou hračkou důkladně pohrál a pak ji půljčil i nám, obyčejným smrtelníkům. To, že přitom vytvořil dokonale divácký komiks, který si vyšlechtil minutu po minutě jako zrcadlo žánru, je věc druhá.(8.5.2012)

• Morien

Řeším si teď nějaké svoje krizičky a sledování tohoto filmu vytvořilo dokonale odcizenou platformu pro dospění k následujícímu názoru: Myslím si, že jednou se moje odtržení od reality dostane do takové fáze, že bych byla schopná někoho zabít s přesvědčením, že si to svými skutky na sebe přivolal sám. Konec svěřovacího okýnka, internete. K filmu: Názorná ukázka, jak ošemetné je sledovat, co dělá mnoho postav v jednom čase. Zvláště mě zamrzelo promrhání potenciálu dvou bratrů, ale to jen proto, že bratři jsou moje osobní úchylka. Myslela jsem, že se zamiluji do Lokiho, ale absence jakéhokoliv magického oparu nebo alespoň zdání, že opravdu představuje smrtící hrozbu, způsobila, že jsem se zamilovala spíše do Černé vdovy, respektive jejího exteriéru. Opravdu mám raději, když se bojuje za osobní příběh a nikoliv za záchranu světa.(5.10.2013)

• sniper18

Je to veľmi slabý akčný sci-fi film. Má klasický príbeh o tíme superhrdinov, ktorí sa musia spojiť, aby spoločne odvrátili celosvetovú katastrofu, inváziu mimozemskej rasy na čele s mocným Lokim. Spracovanie je ale mimoriadne slabé, ak si odmyslím úvodnú scénu, ktorá ma absolútne nezaujala, tak sa na to ešte dá nejaký čas bez ujmy na zdraví pozerať, zoznámenie s Black Widow alebo aj s Hulkom je v poriadku a občas sa nájde aj nejaká aspoň priemerná scéna, ale inak len jedna infantilná scéna strieda druhú, je tu neskutočné množstvo tých najhlúpejších dialógov, aké si len dokážem predstaviť, skutočne som sa to snažil celý čas vydržať a prispôsobiť sa tomu, je mi jasné, že pri takomto filme sa nesmie premýšľať, ale všetko má svoje hranice a až tak mozog vypnúť nedokážem, aby som sa pri väčšine tohto filmu necítil trápne, že sa na niečo také vôbec pozerám. Oceňujem, že všetky zásadné postavy tu majú dostatok priestoru, takže ich fanúšikovia by nemali byť sklamaní, ale to ma ani neprekvapuje, pri takomto jednoduchom príbehu a pritom vyše dvojhodinovej dĺžke by sa aj tak nemali čomu venovať a preto zvyšný čas rozdelili konkrétnym postavám. Akcie je tu priemerné množstvo, ale zaujala ma len minimálne. Za pochvalu stojí jej veľkoleposť, na peniazoch sa viditeľne nešetrilo a skvelá prehľadnosť, za celý čas som si nevšimol ani jednu situáciu, ktorá by bola neprehľadná a pritom sa často naraz v obraze deje množstvo rôznych menších akcií, ale čo z toho, keď je tak hrozne nudná a zúfalo neoriginálna. Od každého blockbusteru a aj tých najhorších očakávam nejakú aspoň trochu výnimočnú akciu, ktorá tu ešte nebola, čo sa tu ale nestalo. Od začiatku až do konca som mal pri každej akčnej scéne pocit, že som už niečo veľmi podobné videl a často ma aj napadali konkrétne filmy. Tu sa nenájde ani jedna akčná scéna, ktorú by som mohol pochváliť, občas sa nájde nejaký moment, ktorý je celkom zaujímavý, ale vždy je to len moment a tak za celý film sa nájde maximálne polminúta akcie, ktorá by za niečo stála. A to nanešťastie platí aj o celej záverečnej akcii. Behom filmu som niekoľkokrát premýšľal, že to vypnem, lebo ma to čím ďalej viac nudilo, ale stále som si hovoril, že to musím vydržať, lebo na konci ma čaká veľkolepé akčné finále, ktoré síce bolo veľkolepé a aj dlhé, ale bola to len jedna dlhá nudná vykrádačka. O niečo lepšie je na tom humor, nájdu sa tu asi až dve situácie, ktorá stoja aspoň za pousmiatie, čo som pri filme tejto úrovne ani nečakal. Herecké obsadenie je celkom dobré, ale postavy už až tak chváliť nemôžem. Najlepší je Jeremy Renner, ktorý hrá svoj štandard, len škoda, že ho musí mrhať v takýchto filmoch, bez problémov je aj Mark Ruffalo, Scarlett Johansson a Samuel L. Jackson, ale to je tak všetko, väčšina postáv ma moc nezaujala, obzvlášť hrozný záporák, ktorý mi prišiel trápny od prvej chvíle a nanešťastie sa to nezmenilo až do konca a podobne aj Robert Downey Jr. ako Ironman, ktorý je rovnako trápny ako obvykle, jemu sa musím len vyhýbať. Čo sa týka réžie a technickej stránky, tak je to čistý súčasný blockbuster so všetkým, čo k tomu patrí, takže slušný vizuál, ktorý má ale tiež k dokonalosti ďaleko, niektoré scény pôsobia až príliš umelo a kladom je aj spomínaná lepšia prehľadnosť a to je tak všetko. A sklamala ma hudba, vo väčšine podobných filmoch aspoň hudba stojí za to, ale tu ma zaujala možno v jednom alebo dvoch okamihoch, to je všetko. Priznám sa, vôbec som nevedel, čo od tohto filmu očakávať, kľudne to mohla byť špičková žánrovka, ale aj hrozná nuda a nanešťastie to dopadlo najhoršie, ako vôbec mohlo. Súčasné americké blockbustery až na skutočne len pár výnimiek už nepozerávam, prídu mi čím ďalej viac hlúpe, ale len predsa niekedy si treba nejakého reprezentatívneho predstaviteľa tohto typu filmu pozrieť, aby som si vedel urobiť predstavu o súčasnom stave tohto žánru a tento má navyše na svedomí Joss Whedon, ktorého si aj celkom vážim a tak voľba padla logicky práve na tento film. A teraz už viem, že súčasným americkým komerčným veľkofilmom sa musím až na tých pár výnimiek, ktorým sám verím vyhýbať. Uvedomujem si, že moje hodnotenie je asi trochu kruté a ešte asi tú jednu hviezdu by si to zaslúžilo, ale nemôžem, veľkofilm s obrovským rozpočtom, ktorý neobsahuje ani jednu akčnú scénu, ktorá by trochu stála za pozornosť, pri ktorom som sa drvivú väčšinu času nudil a po skončení som bol z toho intenzívneho prúdu infantilnosti psychicky vyčerpaný si viac nezaslúži. A hlavne, keď si ho porovnám napríklad s inteligentnými Watchmen alebo mimoriadne prepracovaným Temným rytierom, tomu hovorím kvalitné komiksovky. Ospravedlňujem sa všetkým fanúšikom, viem, že tento film je určený hlavne im, ale chcel som si urobiť predstavu. A pokračovaniu a aj všetkým ostatným podobným filmom sa určite vyhnem. 27%(27.8.2012)

Když Šejla La Blaf odjede do Izraele nechat si seštelovat obřízku, musí se záchrany světa před nasranou ass-gardskou mykologií ujmout Blikající turbokonzerva, Metrosexuální kladivář, Slizský gay ze čtyřicátých let, Agentka Kobylí prdel, Zelené hovado na steroidech a Wilém Tell, co číhá všude. Pro homixové funoušky, kteří o opravdové knize slyšeli jen z nesrozumitelného blábolení svých alsheimerických babiček, nepochybně důvod k cákání různých tělních tekutin kolem sebe, nicméně obstarožní otyloň z Ostravy nechává obě ruce na peřině a moc velký rozdíl mezi tímhle a uhrovitýma Transformulema nevidí. Shodnu se s ostatními mentály pouze v tom, že to je určitě to nejlepší, co Mrvelovských omalovánek vylezlo a je to docela příjemná kulisa k plivání nevypukaného popcornu po zapařeném sále Cinestaru a hlasitému srkání patrně inflačně cenově znetvořené, naředěné Fanty z postmixu. Efektově perfektní, místy i tumorná patetická sračka, po které jsem si musel ihned při příchodu domů vytřít prdel americkou vlajkou a plivnout hustý chrchel na obrázek jednoho keňského demokrata, zdobící mou toaletu. Jednu rudou hvězdu navíc vytlačím jen proto, že se mi děsně líbil pohled na Lokiho přes mezeru mezi macatými, celulitickými stehny Johansonovic Skarletky. Docela by mě zajímalo, jestli bych na něj pořád viděl, kdyby si sundala ty pitkáče.(22.5.2012)

• - Narozdíl od starších filmů se zeleným monstrem je Hulk v Avengers o poznání menší. (pirate)

• - Dle původního skriptu se měla ve filmu objevit i Wasp. (ManOfPhoenix)

• - Ve scéně, kdy je Tony Stark (Robert Downey Jr.) s Lokim (Tom Hiddleston) ve svém mrakodrapu, Tony pije drink ze sklenice. V dalším záběru, kdy Loki odhodil Tonyho na podlahu, však sklenice náhle chybí. (Bramborak198)